dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 10
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 192
  1. #1

    Domyślnie Instalacja elektryczna - cena za punkt

    Czy 45 zł za punkt instalacji elektrycznej w tym robocizna i materiał to dobra cena?
    pozory mylą

  2. #2

    Domyślnie Re: Instalacja elektryczna - cena za punkt

    Cytat Napisał caleb
    Czy 45 zł za punkt instalacji elektrycznej w tym robocizna i materiał to dobra cena?
    Sam tez się nad tym zastanawiam. Generalnie na forum krążyły wiesci że za 30/ 35 zł / punkt to jest ok ale:
    a) większosć z kilku elektryków z którymi gadałem telefonicznie na dzień dobry krzyczy 40-45/punkt
    b) to sa okolice warszawy
    c) ponoć trochę skoczyły ceny kabla i materiałów elektrycznych ostatnio
    d) ponoć zalezy jaki rodzaj materiałów ci pchają w instalację - ci co krzycza więcej oczywiscie zapewniaja ze ich materiał to same cymesy i the beściarsto, ale juz nie od dziś wiadomo, że wyższa cena nie równa się lepsza jakośc

    W sumie.... skołowany jestem z letka

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    U nas elektryk bierze 20 PLN za punkt za materiały płacimy sami. Szczerze mówiąc łątwiej i taniej jest samemu kable kupić i zmieścić się jak najbliżej 20 PLN niż 45 z materiałem.

  4. #4

    Domyślnie

    A ile realnie może to kosztowac przy założeniu, że robocizna 20 zł a materiał kupuję sam?
    pozory mylą

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał caleb
    A ile realnie może to kosztowac przy założeniu, że robocizna 20 zł a materiał kupuję sam?
    To już zależy od twojej inwencji, ile kabla będziesz potrzebował i za ile znajdziesz.

    Ale na pewno taniej. U mnie materiału na Manuelę pójdzie za jakieś 1500 PLN nie licząc cen samych kontaktów, wyłączników i wyposażenia skrzynki rozdzielczej (sama skrzynka w tych kosztach).
    Daje to przy ponad 100 pkt koło 10 PLN materiału na punkt (góra)

  6. #6

    Domyślnie

    Kij ma dwa końce.
    Jak płacisz tanio za usługę z materiałem, to wykonawca może iść na skróty (dosłownie - kable po skosie, itp. ). Dostaniesz wszystko, co najtańsze (i w jakości adekwatnej do ceny ), kable w cienkiej izolacji (chyba na 400V, zamiast na 750V), byle jakie pojedyncze puszki bez śrubek, najtańsze bezpieczniki i resztę osprzętu (wszystko od różnych producentów). Kable będą się łączyć na skrętkę + izolacja, w obleśnych puszkach, itd.

    Jak płacisz drożej, możesz wymagać odpowiedniej jakości materiałów i usług (najlepiej umowa, w której dokładnie wyszczególniacie ilość i rodzaj materiałów i sposób wykonania instalacji.

    Jak sam kupujesz materiał, to możesz się liczyć z tym, że trochę go wyjdzie z budowy , a ponadto wykonawca nie będzie oszczędnie gospodarował materiałem (bo nie za jego kasę).

    AREK

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arkadiusz Godlewski
    Kij ma dwa końce. ....
    czyli zgodnie ze starym porzekadlem Cokolwiek wybierzesz i tak na końcu bedziesz żalował

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MIREKK

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1

    Domyślnie

    Panie Arkadiuszu łączenie przewodów na "skrętke" jest najpewniejszym połączeniem (wszystkie kostki typu "WAGO" to lipa), a łączenie na kostkach skręcanych w większości przypadków odpada ze względu na małą ilość miejsca w puszce.

  9. #9

    Domyślnie

    MIREKK napisał:
    (wszystkie kostki typu "WAGO" to lipa),
    Ja pierwsze instalacje na WAGO robiłem bardzo dawno i mam z tymi klientami kontakt do dziś, i jak narazie żadnego kłopotu. Nie wiem jak sprawa wyglada z nieoryginalnymi złczkami ale oryginalne są OK.
    "Błogosławieni, którzy - nie majac nic do powiedzenia - trzymają jezyk za zębami"

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jand.

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    4

    Domyślnie

    Miałem trzy (3) firmy(ekipy) elektryczne.
    Wyciągnęło się wszystko w czasie.
    Ekipy pracowały jedna po drugiej - muszę wtrącić, że jestem z wykształcenia elektro-energetykiem i niektóre "wyjaśnienia specjalistów" były lepsze niż kabaret. Jeżeli do tego dodać moje naturalne poczucie przyzwoitości i trochę choleryczne reakcje na przeginanie pały poza granicę plastyczności i wytrzymałości nerwowej... no to się zmieniali.

    Nie umiem jednoznacznie określić ile kosztuje punkt. U mnie było to ok.5.000,- za całość - ponad 120 pkt.
    Ale żadna brygada nie dotrwała do końca. Bez wyjaśnień - nie z mojej winy.

    Teraz nadszedł czas oddanie domu i muszę znależć kogoś kto podpisze stosowne dokumenty. Ile taka operacja kosztuje?
    Proszę o sugestie.
    Pozdrawiam, jand

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    40 zł za punkt - z materiałem, ale bez montażu kontaktów (no i ceny kontaktów). Zaliczkę na kable daliśmy jeszcze w kwietniu. Chyba trochę drogo daliśmy

  12. #12

    Domyślnie

    Ja płaciłem 18 zł za punkt , bez materiału, a elektryk raczej nie marnotrawił materiału i nawet doradzał jak oszczędzać. Wszystko zależy od człowieka, ale nigdy nie wiadomo na kogo się trafi. Ja trafiłem dobrze i na pewno cena wyszła duuuuuuużo mniej niż 45 zł za punkt.

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Fenmar

    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Posty
    5

    Domyślnie

    Płacę 30 zł za punkt z materiałem wykonawcy Jest to cena "po znajomości". Za 35 zł wykonują w okolicach Warszawy i Radomia.

  14. #14

    Domyślnie

    Właśnie mi skończyli - 34zł za punkt z materiałem, ale można jeszcze nieco utargować. Oczywiście wyposażenie rozdzielni i kabel do szafki (ok. 50m) liczone oddzielnie. Zachodnia granica Warszawy. Kable nie były "na skróty", choć miejscami może dałoby się to zrobić inaczej, ale nie miałem czasu konsultować każdego kabelka. Generalnie przyzwoicie. Miałem też inne propozycje 40-50zł, ale jak widać, nie skorzystałem.
    Jaka piękna katastrofa ...

  15. #15

    Domyślnie

    ja tak tylko w ramach wymiany miedzynarodowej wspomne ile zaplacilem w szwajcarii... byla to wymiana starych przewodow na nowe, dojscia do zalozenia nowych rurek z przewodami byly otwarte, tak ze nie musial kuc scian itp a tylko wymienic i zalozyc te rurki prowadzace, przeciagnac w nich kable i gniazdka podlaczyc....

    tak sobie licze i wychodzi mi na palcach obu rak ze zalozyl mi w sumie jakies 15 punktow wliczajac w to przelaczniki swiatla z gniazdkami 240 V, gniazdkiem telefonu, doprowadzajac koncowki kabli do lamp na suficie....

    zaplacilem 3100 CHF czyli prawie 9000 PLN.... wychodzi po 600 PLN za punkt...

    w polsce jednak jest troche taniej.... a benzyna 95 oktan kosztuje dzisiaj w najtanszej stacji jakies 4.06 PLN za literek.... to tak dla porownania innych cen....

  16. #16

    Domyślnie

    Ja dzisiaj pytałem jednego elektryka we wsi 15 km za zachód Wawy, to zaśpiewał 47 zł/punkt . Czy miedź aż tak bardzo poszła do góry, czy raczej ceny usług, bo z kolei drugi elektryk z mojego sąsiedztwa, do którego się dodzwoniłem, pracuje już na unijnym rynku i w Polsce na razie nie zamierza.

  17. #17

    Domyślnie

    Hej !
    Ja płaciłam 15 z moim materiałem, mój znajomy 25 zł z materiałem elektryka - w okolicach Warszawy.

  18. #18

    Domyślnie

    Ja płaciłem 35zł od punktu. Zrobili mi ich 98. Do tego osobno szafka z dodatkowymi zabezpieczeniami, siła itd po kosztach materiału. W sumie zapłaciłem za instalację 4300 zł.
    Okolice Przemyśla. Trochę drogo jak na mój gust ale wygląda na dobrą robotę.

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ziigii

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jak chcesz to zadzwoń pod ten numer /603621146/jakiś czas temu korzystałem z usług tego człowieka teraz nie wiem jakie ma stawki ale wtedy nie były wygórowane w porównaniu z innymi do których dzwoniłem,teraz niewiem!.
    nara

  20. #20

    Domyślnie

    Witam !!!!

    Do kolegi MIRKA K - jeśli twierdzisz że połączenie na skrętkę jest najpewniejszym połączeniem przewodów elektrycznych to" gratuluje".
    Nie ma nic gorszego od skręcenia dwóch przewodów i "już " .Po kilku latach zacznie tam iskrzeć i ........instalacja gotowa . 100x lepszym rozwiązaniem jest kostka nie mówiąc o faktycznym skręceniu przewodów a potem zalutowaniu połączenia .

    pozdr D.RZ

Strona 1 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony