dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 192 z 192
  1. #181

    Domyślnie

    Witam
    Po zdjęciach mógłbym stwierdzić, że w 600 zł spokojnie zmieściłaby się robocizna z materiałem razem z protokołem z pomiarami (na moim terenie) ale to jest Poznań i stawiać "diagnozy" na odległość to nie sztuka.
    Można się czepić, że majstrowi zabrakło poziomicy - wykonanie mało dokładne.
    Jednak najistotniejsza jest kwestia przeniesienia przewodów od gniazda i oświetlenia w obrębie natrysku - zdjęcie jest przed przeprowadzonymi pracami ?

  2. #182

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Witam
    Po zdjęciach mógłbym stwierdzić, że w 600 zł spokojnie zmieściłaby się robocizna z materiałem razem z protokołem z pomiarami (na moim terenie) ale to jest Poznań i stawiać "diagnozy" na odległość to nie sztuka.
    Można się czepić, że majstrowi zabrakło poziomicy - wykonanie mało dokładne.
    Jednak najistotniejsza jest kwestia przeniesienia przewodów od gniazda i oświetlenia w obrębie natrysku - zdjęcie jest przed przeprowadzonymi pracami ?
    tak, to ma robić jutro. No trudno czyli ciut przepłacimy, ale przynajmniej wiem, że mogę go prosić o wystawienie tego papier.

    To prawda, że gniazdko nie może być w mniejszej odległości niż 60cm od rury z wodą? Bo chciałam przenieść gniazdko, które wypada nad pralką niżej aby schowało się za nią, niestety nie chciał się zgodzić, wręcz się oburzył na to. Ma rację?

  3. #183

    Domyślnie

    Witam
    Rozchodzi się o tkzw. "normy łazienkowe" . Gniazdo elektryczne 230V musi być założone po za strefą 0,I,II. Strefa 0 jest to obszar w wannie, brodziku. Strefa I-sza dotyczy tych samych elementów nad strefą 0-rową do wysokości 2,25m, Strefa II - sięga do 60cm w lewo i prawo i w dół od strefy I-szej. http://www.fachowyelektryk.pl/techno...-lazience.html
    za tymi strefami jest dowolność montażu gniazd elektrycznych (istotna jest jeszcze klasa szczelności w pomieszczeniach wilgotnych powinno być IP min 44) i nie ma to nic wspólnego z rurami w łazience - elektryk tutaj nie ma racji.
    Przewody w strefie I,II muszą być prowadzone na głębokości min. 5cm i służyć mogą jedynie do zasilenia urządzeń instalowanych w tych że strefach.

    Ze zdjęć domniemywam, że przerabiana jest także kuchnia ?
    Zawsze umiejscowienie gniazd czy to w łazience czy kuchni ustalam z wykonawcą płytek ceramicznych, puszki montuję na etapie prac płytkarza, bądź on sam je osadza. Tym sposobem wypada dużo ładniej estetyka wykonania/montażu gniazd czy wyłączników, które można np. wycentrować w płytce czy osadzić w miejscu łączenia 4-płytek.
    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez kasprzyk ; 21-09-2014 o 16:49

  4. #184

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Witam
    Rozchodzi się o tkzw. "normy łazienkowe" . Gniazdo elektryczne 230V musi być założone po za strefą 0,I,II. Strefa 0 jest to obszar w wannie, brodziku. Strefa I-sza dotyczy tych samych elementów nad strefą 0-rową do wysokości 2,25m, Strefa II - sięga do 60cm w lewo i prawo i w dół od strefy I-szej. http://www.fachowyelektryk.pl/techno...-lazience.html
    za tymi strefami jest dowolność montażu gniazd elektrycznych (istotna jest jeszcze klasa szczelności w pomieszczeniach wilgotnych powinno być IP min 44) i nie ma to nic wspólnego z rurami w łazience - elektryk tutaj nie ma racji.
    Przewody w strefie I,II muszą być prowadzone na głębokości min. 5cm i służyć mogą jedynie do zasilenia urządzeń instalowanych w tych że strefach.

    Ze zdjęć domniemywam, że przerabiana jest także kuchnia ?
    Zawsze umiejscowienie gniazd czy to w łazience czy kuchni ustalam z wykonawcą płytek ceramicznych, puszki montuję na etapie prac płytkarza, bądź on sam je osadza. Tym sposobem wypada dużo ładniej estetyka wykonania/montażu gniazd czy wyłączników, które można np. wycentrować w płytce czy osadzić w miejscu łączenia 4-płytek.
    Pzdr
    Dziękuję bardzo za wyjaśnienie! Zaraz się wczytam i przełożę na swoje, może się uda Chociaż cięzko mi zrozumieć te strefy i od nich odległości :/
    Projekt łazienki mam, także zostawiłam mu dokładny projekt i gdzie będzie która płytka, gdzie ma trafić z tym włącznikiem albo sama wyliczyłam i rysowałam gdzie ma je umiejscowić. Podobnie jak z oświetleniem nad lustrem w łazience.

    Na zdjęciu są te rury: jedna poszła w lewo do geberitu, a druga w prawo do podłączenia pralki. po przeniesieniu kontakt aktualnie wypada 60 cm nad tym przeniesionym odpływem i ja chciałabym to gniazdko jednak obniżyć.
    Znaczy się, że mogę?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10276447_831232233567908_1800004321_n.jpg
Wyświetleń:	558
Rozmiar:	54,3 KB
ID:	280988
    Ostatnio edytowane przez qubecek ; 21-09-2014 o 20:48

  5. #185

    Domyślnie

    Możesz obniżyć, nie widzę żadnych przeciwwskazań. Musisz się tylko liczyć z faktem, że jak gniazdo wypadnie za pralką, całe urządzenie będzie bardziej wysunięte od ściany, dojście do samego gniazda będzie związane z odsuwaniem pralki.
    Osobiście zrobiłbym z 10 cm nad pralką.
    pzdr

  6. #186

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Możesz obniżyć, nie widzę żadnych przeciwwskazań. Musisz się tylko liczyć z faktem, że jak gniazdo wypadnie za pralką, całe urządzenie będzie bardziej wysunięte od ściany, dojście do samego gniazda będzie związane z odsuwaniem pralki.
    Osobiście zrobiłbym z 10 cm nad pralką.
    pzdr
    Dzięki! Pralka i tak nie będzie dosunięta więc to żaden problem

  7. #187

    Domyślnie

    Witam,
    dzisiaj miałam mierzenie łazienki z glazurnikiem i mam pytanie.
    Czy cena 40 zł. za "punkt" bez materiału jest ceną normalną w Warszawie czy warto poszukać do elektryki kogoś innego?

  8. #188

    Domyślnie

    Co to jest cena za punkt - co w tym "punkcie" się mieści ?

  9. #189

    Domyślnie

    Cena zawiera wypuszczenie prądu w jednym miejscu oraz gładź

  10. #190

    Domyślnie

    Jeżeli ten sam człowiek kładzie instalację elektryczną i szpachluje - może źle zinterpretowałem słowo gładź - to owszem szukaj inne osoby, niech za punkt i kosztuje to 100zł ale byleby było wykonane zgodnie z normami i sztuką zawodu potwierdzone pomiarami i protokołem - to jest łazienka i lepiej dmuchać na zimne.

  11. #191

    Domyślnie

    To jest prawda. Magików co umieją wszystko się nie bierze. Przeważnie jest tak, że malarz zabierze się za instalację bo tu kawałek trzeba przenieść to tam i wszystko jest ok do puki nie trzeba osprzętu ponownie zamontować. Gniazdo i wyłącznik pojedynczy jako tako założą, ale jak się pojawią schodowe/krzyżowe no to niestety trzeba jechać i poprawić po artystach. Takie są realia. Każdy chce zaoszczędzić i tym to właśnie owocuje. A później to co elektryk zrobiłby w 4h musi siedzieć 8h i dochodzić co gdzie i jak. Co do cen to każdy ceni siebie inaczej. Jeden kładzie przewody po ścianach (glu gunem - gorącym klejem), a inny bruzduje i przewody chowa w ścianach. Tak na prawdę to teraz się rozlicza od całości, ponieważ większość instalacji jest wykonywana na styl deweloperski. Zasadniczo poznańskie ceny za pkt. rozpoczynają się od 30zł wzwyż (oczywiście cena netto za robociznę). Każda budowa jest inna. Jeżeli są jakiekolwiek pytania to chętnie odpowiem. Pozdrawiam.

  12. #192

    Domyślnie

    Jakby ktoś szukał firmy elektroinstalacyjnej w województwie podlaskim to proszę zajrzeć na stronę http://mega-wat.pl
    Ostatnio edytowane przez regorek ; 05-12-2016 o 15:44 Powód: dopiska

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony