dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Montaż okien na taśmę rozprężną

    Witam,

    Chciałem się zapytać szanownych forumowicz czy wykonany u mnie montaż okien jest wg Was poprawny czy są jakieś ale...

    Podsyłam link do zdjęć:

    https://www.flickr.com/gp/98740072@N07/7T0RPN

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Nie widać za wiele a z tego co widać to góra okien - jaka jest odległość do nadproża od ramy ?
    Najlepiej sprawdzić WSZYSTKIE szczeliny i porównać z zaleceniami producenta taśmy multifunkcyjnej - czy mieszczą się w zakresie. - to jest największa bolączka zazwyczaj.

    Widać je jednym zdjęciu dziurę przy bloku należy to zaślepić koniecznie - powstała wg mnie z powodu zbyt krótko przyciętej taśmy multifunkcyjnej.

    Plus za dodatkowe zaizolowania folią na pełnym butylu boków i łączeń bloków.


    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Odległość ramy od nadproża to jakieś 3cm,

    cześć okien ma doklejone po dwa paski taśmy, a cześć jest "wykończona" jakimś czarnym klejem sylikonowym tam gdzie taśma nie dochodziła do nadproża - była szczelina ok. 5mm

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Jeszcze raz:
    Każda taśma rozprężna (a do tej grupy zaliczam taśmy multifunkcyjne) jest przeznaczona do odpowiedniej szczeliny.
    Np. mamy taśmę do szczeliny 10-20 mm i to są wartości graniczne !!! sama taśma rozpręży się bardziej i to czasami zdecydowanie bardziej ale jeżeli taśma przeznaczona do szczeliny 10-20 mm zostanie zastosowana w szczelinie 30 mm to jest to błąd - po prostu nie będzie ona posiadała ustalonych przez producenta właściwości - NAWET jeżeli wypełni całość szczeliny.
    Taśmy te MUSZĄ być ściśnięte do odpowiedniego rozmiaru aby utrzymać zakładane właściwości.

    Jeżeli miałeś szczelinę, którą ktoś dopełniał "czymś" po pełnym rozprężeniu taśmy to ŹLE.

    Niestety widuję czasami takie sytuacje gdzie np. taśma ma zakres pracy 12-18mm a szczelina 34mm.

    Aby określić jak jest u Ciebie musisz wiedzieć do jakiej szczeliny była przeznaczona taśma, którą zastosowano.


    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,

    A czy dużym błędem jest jak do taśmy doklejona jest kolejna warstwa taśmy?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał baxxterhp Zobacz post
    Witam,

    A czy dużym błędem jest jak do taśmy doklejona jest kolejna warstwa taśmy?
    a to już pytanie do producenta tychże.
    Z informacji jakie mam niektórzy dopuszczają takie rozwiązanie inni nie, ja osobiście uważam, że jest to niebezpieczne bo nie mamy kontroli nad tym w jakim stopniu rozprężą się poszczególne warstwy (jeżeli równomiernie to ok ale jeżeli jedna z nich przekroczy maksymalny rozmiar to już źle)

    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,

    W tym tygodniu był wykonywany u mnie montaż okien na taśmach multifunkcyjnych i ciepłych parapetach. Nie jestem przekonany, że montaż odbył się w prawidłowy sposób, tzn.

    1. czy parapet (dwa kawałki) powinien się stykać z drugim (bez przerwy) czy powinien mieć dystans i przestrzeń wypełniona klejem poliuretanowym
    2. czy jeżeli taśma ma zakres 10-20mm a szczelina pomiędzy górną ramą a nadprożem jest 30mm, to można dokleić kolejny pasek taśmy lub też uzupełnić braki (uszczelnić) jakimś klejem sylikonowym

    tak jak to widać na zdjęciach
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5562 [Oryginalna Rozdzielczość].jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	317811Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5563 [Oryginalna Rozdzielczość].jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	317812Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5564 [Oryginalna Rozdzielczość].jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	317813Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5565 [Oryginalna Rozdzielczość].jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	317814Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5566 [Oryginalna Rozdzielczość].jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	317815
    Ostatnio edytowane przez baxxterhp ; 20-05-2015 o 17:54

  8. #8

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    na pewno kolejne paski były dokładane po rozprężeniu się tych pierwszych

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał baxxterhp Zobacz post
    na pewno kolejne paski były dokładane po rozprężeniu się tych pierwszych
    Więc na moje to źle, bo pierwsza już za bardzo się rozprężyła i nie ma szansy aby drugą ją teraz odpowiednio skompresowała.

    Takie "wpadki" można naprawić - dopianować i wykleić dodatkowe folie aby poprawić szczelność całego połączenia.

    I taka prośba - dlaczego nie możecie pisać bezpośrednio ?
    Montaż wykonany przez ... z zastosowaniem materiałów firmy .... - było by prościej przede wszystkim dla producentów materiałów - może to ON się bezpośrednio wypowiedzieć na temat sposobu zastosowania jego własnych produktów.
    A i dla firmy wykonawczej bo być może właśnie na takie rozwiązania się umówiliście ?

    Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    w ilu wątkach będziesz zadawał to pytanie ? NIe wystarczy jeden i czekanie na odpowiedź ? MMichal już Ci coś wyjaśnił
    Dublowanie taśm by wypełniły większy od założenia luz jest dopuszczalne

  13. #13

    Domyślnie

    dopisałem później, bo znalazłem odpowiedni wątek gdzie są różne błędy, być może więcej osób go obserwuje

    a jak powinno wyglądać łączenie ciepłego parapetu (z kilku kawałków) na styk czy z przerwą?

  14. #14

    Domyślnie

    Montażysta jak widzi, że szczelina jest większa niż planowana i nie ma odpowiedniego rodzaju taśmy rozprężnej może istniejąca zdublować, kleić dwie na raz ALE !!!! od razu a nie po tym jak jedna się już rozprężyła, co się wtedy dzieje opisał już MM.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał baxxterhp Zobacz post
    dopisałem później, bo znalazłem odpowiedni wątek gdzie są różne błędy, być może więcej osób go obserwuje

    a jak powinno wyglądać łączenie ciepłego parapetu (z kilku kawałków) na styk czy z przerwą?
    Wg instrukcji producenta ma być luz.

    PS a Finlandia przeniesie wszystko do jednego wątku bo się bur... bałagan robi

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony