dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 55
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jacekppg

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Sępólno Krajeńskie
    Kod pocztowy
    89-400
    Posty
    14

    Domyślnie Pompy wysokotemperaturowe ht

    Pompy powietrze woda wysokotemperaturowe tak niewiele o nich wiadomo, czy mógłby się ktoś podzielić informacją z użytkowania. Pompy te produkuje tylko firma Daikin czy są też inne bo jakoś nie znalazłem a może są jakieś chinczyki.
    Ostatnio edytowane przez Jacekppg ; 05-04-2015 o 10:23

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Nie jestem do końca pewny ale wydaje mi się, że Atlantic i Panasonic mają taką w swoijej ofercie.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AdrianEH

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    42-480
    Posty
    287

    Domyślnie

    z użytkowania niestety nie mogę się podzielić opinią. Dimplex takie też robi do 70 stC
    http://dimplex.pl/category/wysokotem.../#wprowadzenie

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Są ht i psełdo ht
    Pompa Daikina to de fakto dwie pompy .
    Inne rozwiązania grzejące do wysokich temperatur zarzynają sprężarki ,albo manipulują danymi technicznymi.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jacekppg

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Sępólno Krajeńskie
    Kod pocztowy
    89-400
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdrianEH Zobacz post
    z użytkowania niestety nie mogę się podzielić opinią. Dimplex takie też robi do 70 stC
    http://dimplex.pl/category/wysokotem.../#wprowadzenie
    Mnie interesują tylko pompy wysokotemperaturowe typu powietrze woda.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdrianEH Zobacz post
    z użytkowania niestety nie mogę się podzielić opinią. Dimplex takie też robi do 70 stC
    http://dimplex.pl/category/wysokotem.../#wprowadzenie
    To chyba gruntówka

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacekppg Zobacz post
    Mnie interesują tylko pompy wysokotemperaturowe typu powietrze woda.
    Szukaj zatem układów ze sprężaniem dwustopniowym. Np. kolega Varmepumpsagare ma taką PC w swoim starym domu z grzejnikami. Jest z niej zadowolony, chociaż jej cena nie dla każdego akceptowalną będzie.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Układy dwu stopniowe sa

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Układy dwu stopniowe są drogie bo to dwie pompy w jednej ( w uproszczeniu ) tańszą alternatywą są ukł. z wyminnikiem reganeracyjnym ( różni producenci różne mają na to nazwy handlowe ) sprężarka w takim układzie nie jest tak obciążona jak bez wymiennika regeneracyjnego ( ekonomizera, evi, t cap, itd., itp )

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AdrianEH

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    42-480
    Posty
    287

    Domyślnie

    Sorki rozpędziłem się z tą gruntówką. Nie zauważyłem, że chodzi o powietrzne.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hardy66

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-676
    Posty
    38

    Domyślnie

    zerknij na http://exotherm.pl/ ja kupowałem gruntową, ale wiem że mają wiele pomp powietrznych 2 stopniowych jak nazywają z wtryskiem par EVI więc to chyba są wysokotemperaturowe

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał hardy66 Zobacz post
    zerknij na http://.pl/ ja kupowałem gruntową, ale wiem że mają wiele pomp powietrznych 2 stopniowych jak nazywają z wtryskiem par EVI więc to chyba są wysokotemperaturowe
    Chyba?
    Z pewnością!
    R-290 pod strzechy

  13. #13

    Domyślnie

    Z pewnością ? Jakoś mi się nie wydaje by exotherm miał pompy dwusprężarkowe HT, to tylko pompy z wtryskiem czynnika, grzeją do 55-58 st.

    Chyba najtańsze prawdziwe HT pracujące do 80st. to właśnie Daikiny, za 34kzł można już gdzieś wyrwać zestaw.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AdrianEH

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    42-480
    Posty
    287

    Domyślnie

    Mam pytanie, jaki jest sens montowania takich pomp? W tej temperaturze zasilania to raczej jest już nie opłacalne. Mnie już zdarzyło się odmówić klientom montażu pompy. Po prostu nie było to opłacalne. O dziwo inne firmy polecały i tłumaczyły, że ogrzeją dom prawie za darmo. Nie wiem czy to ja jestem dziwny czy te firmy nie mają pojęcia co montują...

  15. #15

    Domyślnie

    No właśnie, czy tak warto to trzeba się zastanowić skoro pompa LT + 10 klimakonwektorów w celu podmiany na nie grzejników to podobny koszt do pompy HT, a przy okazji mamy możliwość skutecznego chłodzenia domu, przy grzejnikach i HT już nie.

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdrianEH Zobacz post
    Mam pytanie, jaki jest sens montowania takich pomp? W tej temperaturze zasilania to raczej jest już nie opłacalne. Mnie już zdarzyło się odmówić klientom montażu pompy. Po prostu nie było to opłacalne. O dziwo inne firmy polecały i tłumaczyły, że ogrzeją dom prawie za darmo. Nie wiem czy to ja jestem dziwny czy te firmy nie mają pojęcia co montują...
    Nie jesteś wcale dziwny.
    Po prostu brakuje Ci wiedzy branżowej, rozeznania rynku i zwykłej życiowej pokory.

  17. #17

    Domyślnie

    ...a może też powszechnej dziś chęci wciśnięcia klientowi towaru za wszelką cenę, nie biorąc pod uwagę innych , tańszych rozwiązań. Bo w końcu im droższy towar się sprzeda tym marża większa.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AdrianEH

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    42-480
    Posty
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał clarnet Zobacz post
    Nie jesteś wcale dziwny.
    Po prostu brakuje Ci wiedzy branżowej, rozeznania rynku i zwykłej życiowej pokory.
    O jaką wiedzę ci chodzi? Że grzanie parametrem ponad 50 oC nie wychodzi tanio? A wychodzi?
    Z pokorom to różnie

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    olo, masz małe pojęcie i o tym produkcie, i o marżach.
    To, że ta pompa jest nieodpowiednia dla Ciebie, nie znaczy, że jest nieodpowiednia dla wszystkich.
    Jeśli instalator na publicznym forum chwali się, jak to się nie szkoli i z kim to nie współpracuje, a potem zadaje pytanie, że nie wie po co są te pompy i i jeszcze zarzuca tym, którzy je montują, brak pojęcia o tym co robią, to świadczy to dokładnie o tym, co napisałem.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AdrianEH

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    42-480
    Posty
    287

    Domyślnie

    no niestety uważam, że grzanie tak wysokimi parametrami jest nieporozumieniem. Pompa droga, koszty eksploatacyjne wysokie. Więc oświeć mnie jaka jest korzyść z montażu takiej pompy? Bo na pewno nie ekonomiczna.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony