dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1

    Domyślnie Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa do 350zł

    Witam,
    Chciałbym zakupić sobie nową wiertarko-wkrętarkę na akumulator, która bedzie do użytku domowego oraz czasami na działce.
    Na działce nie mam dostępu do prądu (chyba że biorę ze sobą agregat) przez co zastanawiam się na 2 akumulatorami.
    Wymagania:
    -2 akumulatorki
    -dioda led ( jeżeli jest możliwa w takiej cenie )
    -co najmniej 12v
    -cena do 350zł (max400zł)

    W starej wiertarko-wkrętarce firmy Skil 9.6v padła bateria. Po 8h lądowaniu baterii, wiertarką wywierciłem tylko 5 otworów w drzewie grubości 3-4cm.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Z podświetlenia tego możesz sobie zrezygnować wybieraj sprzęt z bateriami litowo-jonowymi . W tej cenie możesz kupić blackdecker w LM lub Castoramie 18 v , dwie baterie są . Ja taką morduję już dwa lata i uwierz mi w warunkach ekstremalnych i pod wyciskiem. Ma też udar . Jedynym mankamentem jest czas łądowania baterii ok. 2,5 godziny. Jeżeli to jest istotne to szukaj czegoś z szybką ładowarką i bateriami jak wspomniałem z tym, że 2Ah co najmniej - ale to już pewnie wyższy portfel. Nie kupuj tych popierdułek poręcznych z małymi bateriami. Kieruj się też siłą Nm.
    Ostatnio edytowane przez wiesiek6308 ; 14-12-2015 o 20:12

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    W tym linku masz sprzęt za przyzwoitą kasę . Kupiłem bo mi jeden z moich niebieskich bosch-ów skończył żywot. ( baterie padły)
    Obawiałem się że będzie lipa z tą bawarią ale bardzo miło się zaskoczyłem . Szybko się ładuje , ma duży moment obrotowy i podświetlanie i Lion. Jednym słowem polecam
    http://allegro.pl/wiertarko-wkretark...088622208.html

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jarekpolak
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    ryobi one+ 18V jednak z jedną baterią za 400zł. Jedną, dobrą baterią wykręcisz więcej niż dwiema gów*mi.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekpolak Zobacz post
    ryobi one+ 18V jednak z jedną baterią za 400zł. Jedną, dobrą baterią wykręcisz więcej niż dwiema gów*mi.
    Zaciekawiła mnie ta firma szczególnie tym, że do jednego akumulatorka można podłączyć wiele narzędzi. I teraz tak myślę nad zwiększeniem budżetu do około 600zł.
    Zastanawiam się między :
    -zestawem RYOBI RCD18022L 2x1,5ah Li-ion ładowarka + torba
    -składaniem zestawu : 1.Ryobi RCD1802M 2. Akumulator Ryobi RCD1802M 3. ładowarka
    -zestaw Ryobi RCD18021L 1x1,5ah Li-ion ładowarka torba ( tu po jakimś czasie dokupił bym akumulatorek 4,0ah Li-ion )

    Czy może coś innego/innej firmy polecicie ?

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamihi Zobacz post
    W tym linku masz sprzęt za przyzwoitą kasę . Kupiłem bo mi jeden z moich niebieskich bosch-ów skończył żywot. ( baterie padły)
    Obawiałem się że będzie lipa z tą bawarią ale bardzo miło się zaskoczyłem . Szybko się ładuje , ma duży moment obrotowy i podświetlanie i Lion. Jednym słowem polecam
    http://allegro.pl/wiertarko-wkretark...088622208.html
    To wierna kopia black-decker tylko bez udaru. Mocne baterie widać, długo posłużą.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    almarat

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Walga
    Kod pocztowy
    12-123
    Posty
    66

    Domyślnie

    Ta ci się kolego nada w sam raz http://www.ceneo.pl/35472379#tab=spec , ma dwa bardzo dobre akumulatorki, 18v, i na pewno nie padnie po dziurach, wiem bo taką wierciłem

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiesiek6308 Zobacz post
    To wierna kopia black-decker tylko bez udaru. Mocne baterie widać, długo posłużą.
    Powiem ci że naprawdę super sprzęt nie markowy ale szybko się ładuje długo trzyma bateria . Jedyny minus według mnie to blokada wrzeciona ale za tą cenę lux wkrętarka

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    100nogaMarek

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-785
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Rowniez szukam czegos dobrego w przystepnej cenie. Wkretarki glownie bede uzywal przy remoncie domu. Bedzie mi sluzyla do krecenia plyt gk do stelazy, sufity podwieszane i te sprawy. Moze tez sie zdarzyc, ze czasami bedzie uzyta to drewna. Mam na oku kilka modeli z http://www.redcoon.pl/c07010205-Wier...rętarki-Li-on mianowicie:
    Einhell TC-CD 12 Li
    Black&Decker EGBL108K
    Roznica miedzy nimi to okolo 100pln. Warto doplacic do bardziej markowego sprzetu czy brac po tanosci Einhella?
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    ja ostatnio zakupiłem, na użytek domowy, coś takiego http://www.blackanddecker.pl/powerto...tno/EPC18CABK/ Teraz wiertarkę wyciągam jak mam coś w betonie lub cegle wywiercić. Drugi akumulator to bardzo fajna rzecz, walizeczka również.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    100nogaMarek

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-785
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misiekd Zobacz post
    ja ostatnio zakupiłem, na użytek domowy, coś takiego http://www.blackanddecker.pl/powerto...tno/EPC18CABK/ Teraz wiertarkę wyciągam jak mam coś w betonie lub cegle wywiercić. Drugi akumulator to bardzo fajna rzecz, walizeczka również.
    A jaki rodzaj baterii ona posiada. NiCad czy Li-Ion bo tam w opisie nie jest dokladnie podane. Ze zdjecia wyglada mi to bardziej na NiCad.
    Co dokladniej kolego robisz ta wkretarka w domu?

  12. #12

    Domyślnie

    Nikt nie napisał istotnej rzeczy ...Bo wazna marka, napięcie, akumulator (albo dwa) też. Ale sprobujcie wkręcic setke długich wkrętów wkretarką 12Nm, a taka co ma moment 27Nm. Pierwsza sie poci a druga idzie jak czołg. Naturalnie bedzie droższa, lecz warto patrzyc na ten parametr bo nigdy nie wiadomo co przyjdzie zakrecac/wiercic. A pułap 400zł to już dosc przyzwoite sprzęty.

  13. #13

    Domyślnie

    Tam są aku NiCd. Kupowałem z myślą o skręcaniu szafy ale praktycznie robi za wiertarkę i wkrętarkę. Jak do tej pory zrobiłem nią meble do spiżarki (płyta meblowa 18 - skręcanie, wiercenie w płycie), przykręcanie listew przypodłogowych (wiercenie w ścianie pod kołki 4x30 - tynk i pustak piankowy), składanie mebli łazienkowych oraz wiercenie w płytkach i metalu (przykręcanie rzeczonych mebli do ściany i parawanu). Ostatnio czyściłem nią kawałek barierki szczotką drucianą. Jestem domorosły majsterkowicz i używam jej w domu i ogrodzie. Wiertarkę aktualnie wyjmuję jak potrzebuję udaru albo w jakiejś poważnej blasze coś wywiercić (chociaż to wina tępych wierteł).
    Wcześniej podobną ale pożyczoną skręcałem okap z płyt GK i profili CD.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misiekd Zobacz post
    Tam są aku NiCd. Kupowałem z myślą o skręcaniu szafy ale praktycznie robi za wiertarkę i wkrętarkę. Jak do tej pory zrobiłem nią meble do spiżarki (płyta meblowa 18 - skręcanie, wiercenie w płycie), przykręcanie listew przypodłogowych (wiercenie w ścianie pod kołki 4x30 - tynk i pustak piankowy), składanie mebli łazienkowych oraz wiercenie w płytkach i metalu (przykręcanie rzeczonych mebli do ściany i parawanu). Ostatnio czyściłem nią kawałek barierki szczotką drucianą. Jestem domorosły majsterkowicz i używam jej w domu i ogrodzie. Wiertarkę aktualnie wyjmuję jak potrzebuję udaru albo w jakiejś poważnej blasze coś wywiercić (chociaż to wina tępych wierteł).
    Wcześniej podobną ale pożyczoną skręcałem okap z płyt GK i profili CD.
    Ja lubię sprzęty z tym typem akumulatora, najlepiej radzą sobie w sprzętach typu wkrętarka. Też mam wkrętarkę z zestawem dwóch akumulatorów, tego typu: http://www.ceneo.pl/15460108

    Polecam, wiertarko wkrętarka lepsza rzecz niż wiertarka, moc rzędu 1000W, komu to potrzebne?

  15. #15

    Domyślnie

    Witam;

    Chciałabym zakupić mężowi na urodziny wkrętarkę/ wiertarko-wkrętarkę. Z racji tego, że raczje nie znam się na takich urządzeniach choć przeczytałam już chyb na z 10 forów i kilka artykułów nadal nie potrafię się zdecydować. Budżet to 400zł i w sumie w pierwszej kolejności celowałam w makity, hitachi i boscha granatowego. Nawet byłabym skłonna dołożyć do 500zł ale kupić coś co będzie działało przez lata. Mąż szanuje sprzęty wiec wiem, że będzie dbał. Ale do rzeczy. Ma to być wkrętarka do użytku domowego, z tym, że jesteśmy na etapie stanu surowego zamkniętego budowy domu wiec wkrętarka powinna sobie poradzić z takimi rzeczami jak ragips czy płyta osb, czy w przyszłości składanie mebli i domowe naprawy.
    Czy mógłby mi ktoś coś polecić?
    Jak na razie zainteresowała mnie ta:
    http://www.ceneo.pl/274883#mh=g8Z62m...HBUmerhs9_Ggs0

    https://nexterio.pl/147360,Wiertarko...eneo_spo=false

    http://www.agito.pl/bosch-wkretarka-...ntent=11430782

    Bardzo proszę o pomoc.

  16. #16

    Domyślnie

    Justyna, też jestem na kupnie. W moim przypadku chodzi o przyszłościowe, wiosenne roboty (altana, wiata). Budżet mam podobny, obecnie najciekawiej wygląda chyba ten model:
    https://nexterio.pl/142039,Wkretarka...eneo_spo=false
    Wiadomo, najchętniej poszedłbym w Metabo lub Makitę, ale trochę to nie moja półka cenowa A ten Bosch ma w zasadzie wszystko, czego szukam - 2 aku litowo-jonowe (więc spokojnie podładujesz trochę i do dzieła, nie musisz przejmować się pełnym cyklem), moment 28Nm. Udaru nie potrzebuję, mam sieciówkę Boscha, w razie czego.

  17. #17

    Domyślnie

    Myślałam tez o tej ale czy napięcie 10,8V to nie za mało? Wszyscy których pytałam mówią, że 12V to jest minimum.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ostatni kupiłem Ryobi - wiertarko-wkrętarka udarowa 18V z 2 akumulatorami (LLCDI18022LX). W cenie ~439. Wydaje mi się że cenowo ok. jest dość wygodna w użytkowaniu. Wierciłem w silce i pustakach fi 10-12 mm i dawała radę (moment 40 Nm).
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał justyna_g4 Zobacz post
    Myślałam tez o tej ale czy napięcie 10,8V to nie za mało? Wszyscy których pytałam mówią, że 12V to jest minimum.
    Moim zdaniem jest wystarczające. Jeśli tylko nie interesuje Was model z udarem (mnie osobiście udar + multitool akumulatorowy trochę się gryzie ), to 10,8V spokojnie wystarczy. Ten model ma moment 28Nm dla drewna, i bodaj 12Nm dla metalu - to w jakiś sposób definiuje moc tego sprzętu. Oczywiście, wkrętarki o napięciu 18V będą w stanie pracować z większą mocą, jednak są sprzęty, które przy 18V mają moment max 25Nm, a są takie, jak powyższy Bosch, które mimo niższego napięcia będą mocniejsze

  20. #20

    Domyślnie

    Dla mnie to czarna magia jest.
    Ma ktoś może jeszcze jakąś propozycje oprócz tych dwóch? Co myślicie o tych, które ja pokazałam?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony