dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pionek

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    40

    Question Climowool czy ISOVER ?

    Witam, chce zrobić ocieplenie posadzki na strychu nieogrzewanym. Plan jest aby położyć legary i miedzy nie ułożyć dwie warstwy na krzyż wełny jedna 150 druga 100. Nie wiem na którą się zdecydować Isover Profit-Mata czy może Climowool Oba produkty z gatunku 0,035 W/(m × K). Powierzchnię jaką mam do ocieplenia to 67 m2. Po analizie cen z allegro różnica w cenie niewielka. Którą byście mi polecili?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kordian Kałużą

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    12

    Domyślnie

    Jestem w trakcie budowy i jesienią ocieplałem strop. Zakupiłem isovera i mogę z czystym sumieniem polecić. Niemniej jednak materiału mi zabrakło dokupiłem po namowach sprzedawcy climwool. Szczerze nie wiem jak faktyczne parametry ale jakość wełny w mojej ocenie zdecydowana przewaga isovera. Jak to ująć, isover mniej pyli, struktura jednolita wełny, przyjemny w układaniu. Natomiast climwool jakoś dziwnie pozlepiany, jakby źle, krzywo zrolowany; strasznie pylił.

  3. #3

    Domyślnie

    Początkowo też chciałem kupić Climowoola, ale okazuje się, że - przynajmniej w moich okolicach - ciężko znaleźć hurtownię co go w normalnych cenach sprowadzi, a to ze względu na to, że producent nalega by kupować całymi samochodami. A to trochę sporo. Moja lokalna hurtownia w tej samej cenie dała mi Ursę Gold 035 i gra gitara. Aktualnie wełna położona, ekipa nie narzekała na jej jakość, ot wełna po prostu. Isover 035 u mnie wychodził jednak drożej, że o Rockwoolu nie wspomnę.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Wkładałem climwoola mniędzy krokwie. Masakra, pyli, wypada, jakby szkło zmielone z korą drzewną. Isovera nie trzeba sznurkować- towar pierwsza klasa.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionek Zobacz post
    Witam, chce zrobić ocieplenie posadzki na strychu nieogrzewanym. Plan jest aby położyć legary i miedzy nie ułożyć dwie warstwy na krzyż wełny jedna 150 druga 100. Nie wiem na którą się zdecydować Isover Profit-Mata czy może Climowool Oba produkty z gatunku 0,035 W/(m × K). Powierzchnię jaką mam do ocieplenia to 67 m2. Po analizie cen z allegro różnica w cenie niewielka. Którą byście mi polecili?
    Rozwiązanie, które zostało zaproponowane jest jak najbardziej odpowiednie. Trzeba tylko pamiętać, że ułożenie na podłodze poddasza wełny mineralne ma sens jeżeli pierwsza warstwa wełny powinna ma wysokość legara, a kolejna, tak jak jest wspomniane, została ułożona ułożona krzyżowo - zakrywa połączenia wełny z pierwszej warstwy z legarami. Warto również strop na początku przykryć folią paroizolacyjną, szczególnie jeżeli znajdujemy się nad pomieszczeń o podwyższonym stopniu wilgotności (łazienka, pralnia, kuchnia). Zapobiegnie to przenikaniu wilgoci przez strop do wełny. Należy także pamiętać, że po wełnie nie można chodzić, więc jeżeli poddasze traktuje się jako schowek, to wełna powinna być zabezpieczona na przykład płytami OSB. Zaproponowana przez Pana wełna jest sprężysta, dzięki czemu dobrze wypełni przestrzenie między legarami, dzięki czemu zminimalizuje się ucieczkę ciepła przez poddasze.

    Z czystym sumieniem mogę polecić wełnę mineralną ISOVER. Przede wszystkim dlatego, że jest to udokumentowana jakość Warto zaznaczyć, że wełna ISOVER posiada certyfikat EUCEB – oznacza to, że materiał ten nie wpływa negatywnie na nasze zdrowie, a włókna, z których wykonuje się wełnę ISOVER nie są rakotwórcze.

    Produkty ISOVER posiadają również obowiązkowe oznakowanie CE – jest to deklaracja producenta, że oznakowany w ten sposób produkt spełnia wymagania norm i dyrektyw unijnych. Produkty ISOVER są zgodne z normą europejską EN 13162. Dodatkowo ISOVER posiada również deklaracje środowiskowe, które gwarantują, że 70%masy wyrobów pochodzi z recyklingu. Warto takie rzeczy sprawdzać, decydując się na konkretne rozwiązanie materiałowe
    ----------------------------
    Ekspert ISOVER online
    Weronika Kubacka
    Isover - Isover

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony