dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie sprawdzony fachowiec do instalacji centralnego ogrzewania Rybnik-okolice.

    Mógłby ktoś polecić z Rybnika ale nie koniecznie jakiegoś dobrego fachowca, który zajmuje się instalacjami? Chodzi mi o człowieka z wiedzą i wyobraźnią a nie kogoś kto tylko dużo gada i potem kiepsko wychodzi mu w praktyce. Do zrobienia instalacje wodno-kanalizacyjna wraz z ogrzewaniem w niedawno wybudowanym domu. Chciałbym też, żeby ktoś doradził mi najbardziej ekonomiczny(cena do jakości) sposób ogrzewania a potem zajął się wykonaniem. Oczywiście bez wstępnego kosztorysu, ze strony wykonawcy się nie obejdzie(chciałbym uniknąć przykrych niespodzianek bo mam złe doświadczenia)

  2. #2

    Domyślnie

    Sprawdź Jacka z rybnickiego PGB System. Zajmował się u mnie wymianą instalacji CO i mogę polecić. Z tego co mi wiadomo to instalacjami wodno-sanitarnymi też się zajmuje.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.619
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    instalacjewowra.pl

    Robili u mnie wodę i ogrzewanie. Fachowo, czysto i terminowo
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki fotohobby, jutro się odezwę.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał bushido Zobacz post
    Sprawdź Jacka z rybnickiego PGB System. Zajmował się u mnie wymianą instalacji CO i mogę polecić. Z tego co mi wiadomo to instalacjami wodno-sanitarnymi też się zajmuje.
    Dzięki bushido. Znajomy w pracy chyba mi dzisiaj o nich wspominał ale nie jestem pewny. Możesz coś więcej napisać w temacie? Jaki rodzaj ogrzewania Ci montowali, jak z kosztorysem, szybko się wyrobili?

  6. #6

    Domyślnie

    Skończył by szybciej niż planowali ale niestety hurtownia dała ciała i cała robota przesunęła się o kilka dni. Ogólnie z rozruchem wszystko trwało niecały tydzień. Jak dla mnie wymiana zrobiona sprawnie, po tym jak ich obserwowałem było widać, że zna się na tym co robią.
    Co do rodzaju pieca zastanawiałem się nad zwykłym kotłem węgłowym ale przekonali mnie do eko-groszku i nie żałuje.
    Cena kotła większa ale wygoda nieporównywalna z tym co miałem kiedyś.
    Zresztą jak chcesz wiedzieć więcej to skontaktuj się, żeby dali Ci namiary na jakieś wcześniejsze swoje montaże.
    Ja tak zrobiłem i dlatego zdecydowałem się na współpracę z nimi.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał bushido Zobacz post
    Sprawdź Jacka z rybnickiego PGB System. Zajmował się u mnie wymianą instalacji CO i mogę polecić. Z tego co mi wiadomo to instalacjami wodno-sanitarnymi też się zajmuje.
    to pgb u mojego szwagra też montowało ogrzewanie i jest ok

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ikonkerto Zobacz post
    to pgb u mojego szwagra też montowało ogrzewanie i jest ok
    http://www.pgbsystem.pl/ pracują co prawda szybko i estetycznie ale funkcjonalność i działanie ich instalacji zostawia wiele do życzenia.
    U mnie montowali pompę ciepła powietrze-woda plus wymiennik ciepła 500l (w 2016r). Miało działać tak, że część wymiennika będzie grzała wodę użytkową do temp 50-60st, a druga część wodę do podłogówki. Wyszło tak, że mogę uzyskać tylko jedną temperaturę i albo będę miał w kranach i na ogrzewaniu podłogowym 30st, albo w obu obiegach 50st... Zgłoszenie reklamacji i ewentualne przeróbki skwitowali - przyjedziemy i wycenimy... Nie polecam tej firmy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony