dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie Betonowy krąg od studni

    Został mi taki krąg po tymczasowej studzience wodomierzowej. Wys 50 cm średnika ok. 1 m.
    Szukam pomysłu na wykorzystanie go w ogrodzie.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Wkopać w ziemię i odprowadzać do niego wodę z jednej z rynien (rur spadowych) z dachu. Magazynek wody do podlewania ogrodu czy też nawet może to służyć jako naczynie na umycie "czegoś większego".
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  3. #3

    Domyślnie

    Np. można zrobić na jego bazie ławke ,albo kwietnik,albo oczko wodne, może służyć za kompostownik itd.
    Można okleić powierzchnie kamieniami.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Nasypać ziemi, posadzić kompozycje roślinną, na zewnątrz ładnie pomalować. Dla malucha mini piaskownica ( zabezpieczyć brzegi np. drewnem ), po zrobieniu blatu siedzisko lub stolik. Częściowo wkopać, wyłożyć środek cegłą szamotową i jest palenisko. Wkopać na boku, zamontować deskę i huśtawka gotowa, w ostateczności oddać sąsiadowi.
    Pozdro
    J

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Zwieńczenie klombu na podjeździe przed domem.
    Podjazd - koło (oczywiście ). Oczywiście .
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Dostawić daszek i kołowrót i udać że się ma prawdziwą studnie.
    A na końcu liny przywiązać zimne piwo......
    J

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Podobnie jak wyżej- tyle,że mam tam pompę która ciągnie wodę- akurat fajnie się zmiesciła i nie cieszy oka złodziejaszków.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    gorgu 77

    Tylko że Marbo ma już wodę w domu i pompa nie jest potrzebna, no chyba żeby sobie fontannnnnnnnnnnne zrobili
    J

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Jerzysio, co takie minimum. Całe dno kręgu wyłożyć piwkiem. .

    A jak zacząłem czytać gorgu to już miałem nadzieję, że w pobliżu jakiegoś browaru mieszka.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  10. #10

    Domyślnie

    Podczytuję sobie Wasze propozycje i już prawie bym się zdecydowała, gdyby nie to , że ten krąg jest okrągły .

    Zainspirował mnie pomysł ze studnią w roli schowka, także na inne ogrodnicze niezbędności oprócz piwa oczywiście. Tylko jak tu zrobiż "zamykany" daszek na kręgu?!

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    .....nio i ja żem myślał, że on pompę do browaru podłączył, o on ...... do .....wody.... rurką .... brrrrrrrrrrrr.
    Ale jakby taką wiekszą dziurę wykopać to by ze 3 skrzynki wlazły jak nic....
    to co, może po szklanicy TATERKI !?
    J

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Na kręgu stawiasz starą beczkę, wycinasz drzwiczki, które na stalowej mocnej taśmie mocujesz, co by się nie rozpadły, do tego zawiasy, stare koło z boku w charakterze kołowrota, a na górę stożkowy daszek, np. z gontu wykonany, wkoło kwiatki i inne krasnoludki postawić można
    A jak waćpanna już coś wybudujesz to pochwal się, coby nasz trud myślowy w niwecz się nie obrócił.
    Pozdro
    J

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerzysio
    Na kręgu stawiasz starą beczkę, wycinasz drzwiczki, które na stalowej mocnej taśmie mocujesz, co by się nie rozpadły, do tego zawiasy, stare koło z boku w charakterze kołowrota, a na górę stożkowy daszek, np. z gontu wykonany, wkoło kwiatki i inne krasnoludki postawić można
    A jak waćpanna już coś wybudujesz to pochwal się, coby nasz trud myślowy w niwecz się nie obrócił.
    Pozdro
    J
    Dzięki wszystkim za trud i rady.

    Żeby "waćpanna" to wybudowała to musi to być coś genialnie prostego!
    A tu na razie wychodzi mi, że trzebaby nową chałupę wybudować coby do tego gontu na studni przypasowała

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerzysio
    gorgu 77

    Tylko że Marbo ma już wodę w domu i pompa nie jest potrzebna, no chyba żeby sobie fontannnnnnnnnnnne zrobili
    J
    Miałam na myśli wodę do podlewania ogrodu. Koszt podlewania wodą z wodociągów, w moim przypadku 20arów, wychodzi kosmiczny- dlatego mamy studnię na ogrodzie- krąg a w nim pompa. Rodzice maja podobnie tylko dobudowali do kręgu daszek i wygląda jak taka prawdziwa studnia (przy kręgu zrobili dwa przeciwległe słupki z małych betonowych gazonów (takie do robienia skalniaków) na to zrobili atrapę więźby- poukładali dachówke i już studnia gotowa i pompa zabezpieczona przed deszczem. Kwestia pomalowania betonu na ładny kolorek i już gotowe.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorgu77
    Cytat Napisał Jerzysio
    gorgu 77

    Tylko że Marbo ma już wodę w domu i pompa nie jest potrzebna, no chyba żeby sobie fontannnnnnnnnnnne zrobili
    J
    Miałam na myśli wodę do podlewania ogrodu. Koszt podlewania wodą z wodociągów, w moim przypadku 20arów, wychodzi kosmiczny- dlatego mamy studnię na ogrodzie- krąg a w nim pompa. Rodzice maja podobnie tylko dobudowali do kręgu daszek i wygląda jak taka prawdziwa studnia (przy kręgu zrobili dwa przeciwległe słupki z małych betonowych gazonów (takie do robienia skalniaków) na to zrobili atrapę więźby- poukładali dachówke i już studnia gotowa i pompa zabezpieczona przed deszczem. Kwestia pomalowania betonu na ładny kolorek i już gotowe.
    Taki pojedynczy krąg to nie za mało jak na zbiornik wody deszczowej?

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    Nie chodzi o żaden zbiornik wody deszczowej.
    Mam w ziemi wkopaną rurę 8 m głęboką średnicy ok.10cm- do której podlączoną mam pompę która czerpie wodę z głębiny- my mówimy na to studnia. Żeby pompa która jest praktycznie na stałe przymocowana (w zimie demontowana) do tej rury nie była widoczna to mąż nałożył na nią krąg betonowy- który ją "otacza" tak, żę jej nie widać (krąg jest rozmiarów 60cm wysoki, średnicy 80cm) Do tego kręgu możesz sobie dobudować atrapę studni wiejskiej


    Zbiornik wody deszczowej z rynien mam też wykonany z kręgów betonowych- ale są wkopane w ziemię po 3 sztuki. Łącznie mam dwa takie doły- oczywiście zakryte pokrywą betonową i zasypane wodę- tak więc ich nie widać

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ...a ja tak sobie myślę że ten Twój krąg betonowy to można użyć do zaktywizowania życia kulturalnego na działce. Przychodzą dajmy na to goście na grila, a tu co ? Ścieżka przeszkód, a to rów z błotem, a to górka,
    a to pochylnia, a to "agrafka" - i tacy co to mówią że nie, że jeść to oni nie będą. to już pchać krąg po torze przeszkód ! Jak się jeden z drugim namacha ( raczej napcha ) to apetyt mu zaraz wróci.
    I można organizować turniej rodzinny, urządzić Gran Prix, a na koniec sezonu wręczyć puchar, a główna nagroda to KRĄG PRZECHODNI !
    I miłego weekendu
    J

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    I masz spokój z gośćmi, po jednorazowej wizycie to już nie przychodzą. Chyba, że dewianci i paintball'a przyniosą, a wtedy domek w ciapki.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  19. #19

    Domyślnie

    Jedno zastosowanie już znalazł - temat na forum, od czasu do czasu podciągnę i znów zrobi się wesoło.

    Ponieważ działkę mam pochyło-pagórkowatą turlanie w dół będzie dla tych co chcą przytyć, a w górę dla tych co się odchudzają.
    Chyba, że wymyślicie jakieś inne kryteria

  20. #20

    Domyślnie

    jak byś miał Hobbitów w okolicy to mozesz im opchnac na rame do drzwi albo okien bo oni okragłe buduja.
    zielonym do góry

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony