dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 48 z 58
Pokaż wyniki od 941 do 960 z 1158
  1. #941

    Domyślnie

    Aga, jak masz pewną rękę, to wystarczy cienki pędzel skośny Jak kiedyś malowałam sama, to nie używałam taśm, a sporo miałam łączeń. Nawet odcięcie od sufitu robiłam od ręki. Zapytaj Pusię, jak malowała swoją sypialnię, bo bardzo ładnie im wyszło

  2. #942

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Aga, jak masz pewną rękę, to wystarczy cienki pędzel skośny Jak kiedyś malowałam sama, to nie używałam taśm, a sporo miałam łączeń. Nawet odcięcie od sufitu robiłam od ręki. Zapytaj Pusię, jak malowała swoją sypialnię, bo bardzo ładnie im wyszło
    Tomkowa, gdzie Ty moje ręce do swoich porównujesz Ty szachownicę od ręki na suficie dałabyś radę namalować, no proszę Cię

  3. #943
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    a po jakim czasie zrywalas taśmę ?? bo przy lateksowej trzeba zrywac od razu

  4. #944
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    Ty szachownicę od ręki na suficie dałabyś radę namalować
    Tomkowa DAWAJ!!! DAWAJ!!!! DAWAJ!!!

    farba kuchenna pewnie jakaś lateksowa, przy malowaniu takimi farbami trzeba zrywać taśmę jak jeszcze mokra farba jest.

  5. #945

    Domyślnie

    Cytat Napisał ivy17 Zobacz post
    a po jakim czasie zrywalas taśmę ?? bo przy lateksowej trzeba zrywac od razu
    Od razu, ale po drugim malowaniu

  6. #946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emila3000 Zobacz post
    Tomkowa DAWAJ!!! DAWAJ!!!! DAWAJ!!!

    farba kuchenna pewnie jakaś lateksowa, przy malowaniu takimi farbami trzeba zrywać taśmę jak jeszcze mokra farba jest.
    Tomkowa ja Ci udostępnie powierzchnie, jeszcze 2 pokoje do pomalowania.
    Pokaż co potrafisz

  7. #947
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga2183 Zobacz post
    Od razu, ale po drugim malowaniu
    od razu po pierwszym

  8. #948

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga2183 Zobacz post
    Tomkowa, gdzie Ty moje ręce do swoich porównujesz Ty szachownicę od ręki na suficie dałabyś radę namalować, no proszę Cię
    Cytat Napisał Emila3000 Zobacz post
    Tomkowa DAWAJ!!! DAWAJ!!!! DAWAJ!!!
    Cytat Napisał aga2183 Zobacz post
    Tomkowa ja Ci udostępnie powierzchnie, jeszcze 2 pokoje do pomalowania.
    Pokaż co potrafisz
    Ja Wam się pośmieję ze starszej pani

  9. #949

    Domyślnie

    Opowiem Wam naszą historię z C.O.
    Otóż cały rok mieliśmy problem z ogrzewaniem domu. Cały czas sterownik szwankował, raz wchodzimy do domu po całym dniu na wyjeżdzie, a tu gorąco jak w piekle. Na sterowniku 17 stopni w pokoju 27. Innym razem wstaje w nocy zimno jak diabli, a kolejnej nocy gorąco i tak bez przerwy. Wkurzona na maksa, dzwonie do wykonawcy, dzwonie do producenta, i wszyscy, że nie mieli nigdy z tym sterownikiem problemu i pierwszy raz takie akcje. Zima się skończyła o problemie zapomniałąm. Przyszły mrozy i wszystko wróciło. Od nowa te same akcje. Na sterowniku 18 stopni, piec grzeje, w pokoju 22 i powtórka z historii.

    Tym razem jednak sprawa się wyjaśniła.

    Sterownik został niefortunnie zamontowany na ścianie z wentylacją z garażu i powietrze z nieogrzewanego garażu dmuchało prosto w sterownik. I tak problem został rozwiązany. Dzięki Bogu, bo ja chciałam cały piec wywalić.

    P.S. Najlepsze, że uwierzyłam, że przy temperaturze 18 stopni czuję się komfortowo. Do tej pory w bloku mieliśmy 24 (upał) a tu przeprowadzka i taka zmiana, przy 18 czuję się dobrze, ubrana w koszulkę. Nawet sobie tak po cichu myślałam: żeby przed obawą o wysokie rachunki ciepłota ciała się tak zmieniła

  10. #950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Ja Wam się pośmieję ze starszej pani
    Tomkowa, najlepsze jest to, że to wcale nie są żarty!

  11. #951
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga2183 Zobacz post
    Od razu, ale po drugim malowaniu
    od razu po pierwszym malowaniu, zanim farba nie wyschnie....

    18 stopni? brrrrr ja marznę przy 22, dygocze z zimna

  12. #952

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emila3000 Zobacz post
    od razu po pierwszym malowaniu, zanim farba nie wyschnie....

    18 stopni? brrrrr ja marznę przy 22, dygocze z zimna
    No teraz to sobie uświadomiłam, że powinnam po pierwszym malowaniu zerwać

    W salonie dopalamy w kozie, więc jest pewnie koło 24-25, jak dla mnie za gorąco. W sypialniach jest ok 20 i wystarczająco jak dla mnie.

  13. #953

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga2183 Zobacz post
    Tomkowa, najlepsze jest to, że to wcale nie są żarty!
    Gdybym miała kwadratowy gres na podłodze, już bym malowała szachownicę A najciekawsze jest to, że taki gres miałam, ale w czasie remontu wyleciał w kosmos TUTAJ genialna podłoga malowana farbami w szachownicę

  14. #954
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    25 to tez dla mnie za gorąco. U nas jest 23-23,9 stopnia. Chodzę w krótkim rękawku, i z gołymi stopami.

  15. #955

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Gdybym miała kwadratowy gres na podłodze, już bym malowała szachownicę A najciekawsze jest to, że taki gres miałam, ale w czasie remontu wyleciał w kosmos TUTAJ genialna podłoga malowana farbami w szachownicę
    Jestem ciekawa jak ta farba bedzie wygladala po roku i czy w realu nie wyglada jak zwykla olejna na podłodze

  16. #956
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Aga, ja też za całą ścianą na granatowo.

    A z temperaturą w domu mamy tak samo. 18 stopni w salonie, w sypialni 15 na noc do spania, tylko łazienka i pracownia 22. To jest idealne.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #957

    Domyślnie

    Pestko, albo ktokolwiek wie!
    Dostałam takie oto drzewko Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	33136fb0-1d65-4396-93e4-13eaa7813e8e.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	12,1 KB
ID:	340811

    W ulotce pisze, żeby zanurzyć doniczkę w wodzie i poczekać, aż nie będzie bąbelków. Ja nie mam możliwosci zanurzania go w wodzie, jak podlewać w takim razie, ziemie czy do doniczki?

    Pytanie drugie, teraz jest w plastikowej doniczne i w osłonce ceramicznej, która ma dziury i jest przymocowana na stałe do podstawki. Czy zostawić jak jest, czy wyjąć z osłonki i wsadzić do tej ceramicznej, skoro ma dziury?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20151216_140047.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	340812

    I ostatnie pytanie, kilka liści wygląda tak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20151216_140127.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	340813

    czy te brązowe naloty to choroba, co z tym zrobić?

  18. #958
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    O kwiatach doniczkowych wiem mało.

    Podlewać możesz normalnie.
    Kupiłabym miernik wilgotności ziemi http://allegro.pl/miernik-wilgotnosci-wilgotnosciomierz-ziemi-gleby-i5763835867.html Można sprawdzać kiedy podlewać.
    Albo wskaźnik poziomu wody do zainstalowania na stałe donicze http://www.sklep.hydroponika.pl/TERRAPONIKA_akcesoria/ Wtedy zawsze będziesz wiedziała podlewać czy nie podlewać.

    Jeśli chodzi o doniczkę, to nie ma znaczenia czy zostawisz tę plastikową, czy też przełożysz do ceramicznej. Natomiast fajnie by wyglądało, gdyby ceramiczna była nieco wyższa od osłonki. Można by wtedy wysypać kamyczkami.

    Na pewno trzeba te uszkodzone liście usunąć. Nie wiem co to może być. Poczekałabym, czy, po usunięciu tych plamiastych nie pojawi się więcej.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 17-12-2015 o 00:15
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #959
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga2183 Zobacz post
    Tomkowa, gdzie Ty moje ręce do swoich porównujesz Ty szachownicę od ręki na suficie dałabyś radę namalować, no proszę Cię
    Aga padłam lepiej tego ując nie można

    Wyczytałam na FM jak stosować tasmę do odcinania kolorów.
    Żółtą, szeroką - przyklejamy tylko tę krawędź, która styka się z kolorem malowanym - nie na całej szerokości!!!
    Malowaliśmy farbami lateksowymi (a w kuchni również ceramiczną) 3 x i dopiero po zakończeniu (po 3 razie) odrywaliśmy taśmę - bardzo wolno.

    Cytat Napisał aga2183 Zobacz post
    Pestko, albo ktokolwiek wie!
    Dostałam takie oto drzewko Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	33136fb0-1d65-4396-93e4-13eaa7813e8e.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	12,1 KB
ID:	340811
    To "drzewko" wygląda na bonsai lub jakąś podróbkę bonsai. Skoro w instrukcji napisali żeby zanurzać to raczej do ziemi podlewaj. Ale to ciężkie w hodowli jest, już zaczyna chorować

  20. #960

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    O kwiatach doniczkowych wiem mało.

    Podlewać możesz normalnie.
    Kupiłabym miernik wilgotności ziemi http://allegro.pl/miernik-wilgotnosci-wilgotnosciomierz-ziemi-gleby-i5763835867.html Można sprawdzać kiedy podlewać.
    Albo wskaźnik poziomu wody do zainstalowania na stałe donicze http://www.sklep.hydroponika.pl/TERRAPONIKA_akcesoria/ Wtedy zawsze będziesz wiedziała podlewać czy nie podlewać.

    Jeśli chodzi o doniczkę, to nie ma znaczenia czy zostawisz tę plastikową, czy też przełożysz do ceramicznej. Natomiast fajnie by wyglądało, gdyby ceramiczna była nieco wyższa od osłonki. Można by wtedy wysypać kamyczkami.

    Na pewno trzeba te uszkodzone liście usunąć. Nie wiem co to może być. Poczekałabym, czy, po usunięciu tych plamiastych nie pojawi się więcej.
    Dziękuję Ci Pestko za informację, teraz przesadzę to tej ceramicznej, która była dołączona, żeby wysypać kamyczkami musiałaby być dużo większa. A niestety doniczki do bonsai są baaardzo drogie, więc na razie nie ma szans na zakup nowej.
    Usunęłam liście uszkodzone i czekam. Zobaczymy. Drzewko fajne więc szkoda by było, żebym zniszczyła.

Strona 48 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony