dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie problem z doborem wełny

    Witam, wykonałem szczelinę wentylacyjną poprzez dobicie listewek na bokach krokwi i teraz pozostało mi pomiędzy 9 a 10,5 cm miejsca na wełna mineralna. Jakiej grubości wełną tam ulokować i jaką później dać w poprzek aby było na poddaszu użytkowym komfortowo?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    10 między krokiew i 15 lub 20 w poprzek to chyba teraz minimum

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Między krokwie i jak Kolega pisze sutą warstwę pod i niech Cię ręka boska broni dawać w środek paroizolację !!!
    ona ma być od strony ciepłej jako przed ostatnia warstwa, później tylko GK i poddasze.
    Trzeba by jeszcze zobaczyć jak się sprawa ma z ? ścianami szczytowymi/ kolankowymi. Bo dokładanie izolacji to będzie pół sukcesu.
    Cały sukces to ciągła izolacja, dobrze zabezpieczona przed parą wodną.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za rady, mam zamiar zrobić to w ten sposób, listewki na bokach krokwi i pomiędzy utworzą szczelinę wentylacyjną, następnie membrana dachowa mocowana zszywkami do boków krokwi potem cienka (3,2 mm) płyta pilśniowa tak bay napierająca wełna nie domykała szczeliny, potem wełna 10 +15 lambda 39. A może mógłbym dać 10 + 10 ale z lambdą 35?
    Co do ściany kolankowej to znalazłam taki kanał na YouTube: GipsKartonITD i tam jest fajnie przedstawione jak zrobić to połączenie z przyszłą izolacją zewnętrzną.
    https://www.youtube.com/watch?v=4qGKsKPDMGg

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Ja bym dał coś lepszego jak 039 np 035 lub niżej ( kilka stówek róznicy a już do tego wracał nie będziesz)

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    10+10 - chyba żartujesz .....Piszesz aby było w miarę komfortowo musi być min. 30cm wełny.....pierwsza warstwa 10cm, druga minimum 20cm........zimą cieplej, latem "chłodniej".....dawaj super matę 0,033....
    Zrobisz raz a dobrze
    ....jeżeli teraz zaoszczędzisz, tanio tego nigdy nie poprawisz!

  7. #7

    Domyślnie

    30 nie da rady bo z tych pomieszczeń niewiele użyteczności by pozostało, te 25 to i tak mnie "boli" ale sądząc po tym co piszecie i co czytałem gdzie indziej to takie minimum. Dorzucę trochę do "kupki" i postaram się użyć przynajmniej profit matę.
    Jeszcze raz dzięki za rady

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Ta dodatkowa kasa zaowocuje sam zobaczysz

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Grubość to nie koniec poszukiwań, trzeba jeszcze zrobić ciągłą izolację.
    Inaczej psu na budę takie grubości.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam. Żeby nie zakładać nowego tematu podepne sie pod ten.
    Chodzi o to że między krokwie chce dać wełne o gr 12cm (0,044) a na krokwie płyty warstwowe PIR o gr. 5 lub 8cm (one mają ok 0,022). Czy takie rozwiązanie może być?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał olomajdan Zobacz post
    Witam, wykonałem szczelinę wentylacyjną poprzez dobicie listewek na bokach krokwi i teraz pozostało mi pomiędzy 9 a 10,5 cm miejsca na wełna mineralna. Jakiej grubości wełną tam ulokować i jaką później dać w poprzek aby było na poddaszu użytkowym komfortowo?
    Jeżeli poddasze ma być użytkowe a straty ciepła, jak najmniejsze, Isover rekomenduje ułożenie od 25 do 30 cm wełny mineralnej w dwóch warstwach (30 znacznie lepiej). Pierwsza warstwa układana między krokwiami (grubość wełny = wysokości krokwi, pozostawiając około 2 cm szczeliny wentylacyjnej).

    Jeżeli zastosuje Pan między krokwiami wełnę o grubości 12 cm (Isover Uni-Mata) to druga warstwa powinna mieć minimum 15 cm (Isover Super-Mata). Wtedy współczynnik U, dla rozstawu krokwi między 60 a 80 cm, wyniesie 0,13 W/m2K. Nie jest to wynik najlepszy, ale wystarczający, dla odpowiedniej izolacji dachu na poddaszu użytkowym - co jest równoznaczne z mniejszą ucieczką ciepła. Taki wynik osiągnie się przy wymiarze krokwi 7x14 cm.

    Należy pamiętać, aby wełnę przykryć folią paroizolacyjną i dopiero montować płyty g-k. Poniżej załączam rysunek z przykładowym rozwiązaniem izolacji połaci dachowych, gdzie użyto wymienionych wcześniej rodzajów wełny mieneralnej.

    -------------------------
    Weronika Kubacka
    Ekspert ISOVER online
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	izolacja poddasza.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	20,7 KB
ID:	320811  
    Isover - Isover

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał smolec Zobacz post
    Witam. Żeby nie zakładać nowego tematu podepne sie pod ten.
    Chodzi o to że między krokwie chce dać wełne o gr 12cm (0,044) a na krokwie płyty warstwowe PIR o gr. 5 lub 8cm (one mają ok 0,022). Czy takie rozwiązanie może być?
    Może będzie Panu odpowiadać rozwiązanie, które przedstawię Jeżeli pierwszą warstwę wełny planuje Pan dać 12 cm, to mogę przypuszczać, że wymiar krokwi to 7x14 cm W tym wypadku nad wełną zostają 2 cm pustki powietrznej, dzięki czemu dach jest lepiej wentylowany. Jeżeli planuje się ocieplenie wełną mineralną, należy ją układać w dwóch warstwach. Im lepszy współczynnik U osiągniemym tym mniejsze straty ciepła przez dach, czyli mniejsze nakłady na ogrzewanie.

    Dla przykładu. Przy zastosowaniu 12 cm wełny mineralnej Isover Super-Mata (lambda= 0,033 W/mK) w pierwszej warstwie i dodaniu pod krokwiami kolejnej warstwy tej wełny o grubości min. 15 cm uzyskany zostanie współczynnik U na poziomie 0,13 W/m2K, przy rozstawie krokwi między 60 a 80 cm. Przy 20 cm współczynnik ten spadnie do 0,10 W/m2K - co jest bardzo dobrym wynikiem. Oczywiście całość przykrywamy folią paroizolacyjną i płytami g-k

    Poniżej załączam przykładowe rozwiązanie dla opisanych materiałów

    ------------------------------------
    Weronika Kubacka
    Ekspert ISOVER online
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	izolacja poddasza2.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	20,7 KB
ID:	320813  
    Isover - Isover

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony