dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Artemika
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    103

    Domyślnie

    Gratulacje wstaw jakieś zdjecia koniecznie

  2. #42

    Domyślnie

    Stan 0 jest super, daje już pierwsze namacalne dowody istnienia i wyobrażenia przyszłego domu. Gratulacje!

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    Dzięki
    Oj u nas to bardzo namacalny dowód- już mamy pierwsze pomieszczenia które dały mi możliwość zobaczenia jak będzie wyglądała większość pomieszczeń przyziemia- parteru
    I chodzę sobie po piwnicy, i już oczyma wyobraźni widzę zapełniającą się spiżareczkę, ogień delikatnie migający w kaflowej kuchni i zapach pieczonego chleba rochodzącego się z pieca chlebowego
    Bo ja taka niedzisiejsza jestem i marzyłam o piecu chlebowym jaki miałam w piwnicy u rodziców A tuz obok kiedyś będzie sauna, wiec milutko, cieplutko i funkcję kominka w pomieszczeniu rekreacyjnym będzie można piecykowi zaproponować


    Autorus, tak, chcielibyśmy nakryć domek jesienią i stety/ niestety ze względów przeróżnych chcemy też domek zamknąć i zimą lecieć z instalacjami i wykończeniem- we wrześniu za rok synek idzie do szkoły w pobliżu miejsca naszego przyszłego zamieszkania i chcemy zrobić wszystko by dało się przeprowadzić w wakacje.

    Chcielibyśmy by domek sobie postał, "ochłonął" ale raczej nie będzie nam to dane. Cóż, piecyk, kominek i hajda z ogrzewaniem zimą będzie.

    Ocieplenie i hydroizolacja wykonana W sobotę zaczynamy obsypywanie jeszcze tylko jakieś rury mąż chce położyć przy domku przed obsypaniem.

    Dziś zaczyna się rysować projekt przyłącza wody. Za 2 tygodnie powinno być na gotowo i podłączać się chcemy w październiku- na razie z własnych ujęć wodę mamy.
    Ostatnio edytowane przez MadziulaPM ; 10-09-2015 o 14:02

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    12. września zaczęliśmy, kilka dni przerwy i 15.09.2015r. oficjalnie skończyliśmy obsypywanie domku i oczyszczalni ścieków. Jeszcze 2 rury podłączyć zostało ( już zakopane) i oba domki będą miały oczyszczalnię

    ławy wcześniej ocieplone GWC zrobione w okół domku

    Murarze mieli być dziś, ale kończą jeszcze jedną robótkę i przyjść mają w poniedziałek i już do końca nasz domek zrobić
    Ostatnio edytowane przez MadziulaPM ; 16-09-2015 o 03:14

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    zastanawiam sie nad stropem:
    - płyta fundamentowa/ płyta typu żerań/ płyta kanałowa 750 MPa za 90zł/ 1 m2
    -czy Terriva ?

    Może ktoś pomoże? Chętnie poczytam opinie

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    Oto co znalazłam na temat płyty

    http://www.budujemydom.pl/sciany-i-s...-zalety-i-wady
    http://www.forumbudowlane.pl/vt/7721...&postorder=asc
    http://cozaile.pl/mini-info/1207/175...konania-stropu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ch-płyt/page2
    http://www.forumbudowlane.pl/vt/3949...&postorder=asc
    http://forum.budujemydom.pl/koszt-pl...py-t11871.html

    Po przeliczeniu, po naczytaniu się, po rozmowie z technologiem z betoniarni:
    - na taki strop można po zalaniu przerw miedzy nimi, po czym na wierzch układać styropian bez wcześniejszych wylewek betonowych, na styropian podłogówka i od razu posadzka= niższy koszt.
    - szalowanie jedną deską co 60cm jedynie przerwy miedzy płytami- niewiele betonu.
    może się pokusić o samodzielne ukręcenie betonu na zapełnienie tych przerw?? No i oczywiście podciągi do zaszalowania oraz słup.
    - rozpiętość do 7,2m
    - duże parametry wygłuszające
    -prace na stropie można zaczynać od razu po jego ułożeniu
    - duża nośność i wytrzymałość-ścianki działowe można ustawiać dowolnie ( możemy się pokusić o większa wannę z hydromasażem)
    - szybki montaż
    - brak zależności od warunków atmosferycznych

    Ma dziś przyjechać technolog z betoniarni, obejrzeć, przeliczyć, sprawdzić, czy ciężki sprzęt wjedzie i możliwe,że jednak się zdecydujemy

    Dziś byłoby pomierzenie, przeliczenie i zaprojektowanie ułożenia poszczególnych płyt stropu, jutro produkcja i za 1,5 do 2 tygodni strop byłby gotowy do odbioru- montażu.
    Ostatnio edytowane przez MadziulaPM ; 16-09-2015 o 06:56

  7. #47
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    MadziulaPM super, że wszystko idzie zgodnie z planem ! Gratulacje stanu zero )
    Piwnica super sprawa, ale u nas temat odpadł na samym początku. Ale z garażu chcę zrobić takie pomieszczenie gospodarcze, bo i tak nikt nie będzie raczej autem tam wjeżdżał.
    Nasz synek też chyba pójdzie już we wrześniu 2016 do szkoły jako 6,5 latek, także mamy w planach całą zimę prowadzić roboty w środku, a "zimowania" nie uda się niestety zrobić.

    Pozdrawiam serdecznie i czekam na dalszy ciąg

  8. #48

    Domyślnie

    gratuluję stanu 0
    też zamierzamy prowadzić prace w środku przez zimę

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    MadziualaPM, wpadłam do Ciebie z wątku Iscry.
    Widzę, że zastanawiacie się nad wyborem stropu - a może już wybraliście?
    My od poczatku wiedzieliśmy, że będziemy kładli płyty kanałowe, więc nawet nie braliśmy pod uwagę innych możliwości.
    Do ceny kanałówek trzeba doliczyć jeszcze:
    - zbrojenie na wieńce, podciągi i zamki, w których należy ułożyć tzw. agrafki (mają zapobiegać ewentualnemu klawiszowaniu)
    - beton do wyżej wymienionych
    - szalunki wieńców i podciągów
    - dźwig - my płaciliśmy 150zł/h pracy + dojazd
    Dodatkowe koszty:
    Aby płyty były zatopione w wieńcu także od spodu, układa się je na specjalnych kształtkach. Jednak kształtki, które zakupił ostatnio DrKubus nie trzymały wymiarów i trzeba je było szlifować (dużo roboty, a przecież czas to pieniądz .

    Można je także układać na na kantówkach opartych na stemplach, co także generuje koszty (czas na przygotowanie + regulowane stemple + kantówki), ale dzięki temu oraz poziomicy laserowej/niwelatorowi laserowemu, można idealnie strop wypoziomować. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość ukrycia podciągów w grubości stropu. Fotorelacja u mnie w niecodzienniku.

    Jeśli materiał z którego zbudowane są ściany nie jest kruchy jak np. silikaty, a do tego idealnie wymurowany (także sprawdzamy odpowiednimi sprzętami, czy trzyma jeden poziom), to podobno można kłaść bezpośrednio na ścianie (metoda mojego kuzyna).

    Płyty kanałowe, w zależności od producenta, mogą mieć różną szerokość (60? - 90- 240cm), nośność (450-1000 kg) oraz grubość.

    Pewną odmianą stropu kanałowego jest strop SMART (węższe i niższe płyty, a więc lżejsze niż typowe kanałówki), który można układać HDSem prosto z samochodu. Jeśli taki strop by Was interesował, to ma go DrKubus.

    DODATKOWE ZALETY nie wymienione przez Ciebie wcześniej:
    - w kanałach można poprowadzić różne instalacje np. wentylacju mechanicznej czy kable do lampy sufitowej
    - moja brzydsza połówka zastanawia się nad wykorzystaniem kanałów do zrobienia głośników w suficie, a ja do zrobienia deszczownicy prosto z sufitu
    - płyty kanałowe od spodu (czyli sufity) są gładkie i wystarczy położyć na nich samą gładź. Chyba, że ktoś lubi bardziej surowe klimaty, to może tylko wyrównać zamki od dołu i tak zostawić

    ŁYŻKA DZIEGCIU do tego co napisałaś o tych stropach w swoim poście:
    - WARUNKI ATMOSFERYCZNE - przy silniejszym wietrze nie ułożysz tego stropu, bo za bardzo będzie bujało
    - płyty od góry (czyli podłogi) nie są idealnie gładkie lecz delikatnie pofalowane ze względu na technologię produkcji (rury, które tworzą kanały, należy wyciągnąć przed całkowitym stężeniem betonu), ale nie są to duże "góry i doliny", więc spokojnie można na to kłaść styropian
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 28-09-2015 o 08:09
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar aniahal
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Oj ale mnie tu dawno nie było! Bardzo jestem ciekawa jak się miewa teraz Wasza budowa

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony