dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Wybór storpu. Teriva vs Strop kanałowy

    Witam wszystkich,

    budowa niedługo rusza, a ja dostałem propozycję od kierownika budowy, żeby zmienić Terivę na strop kanałowy, tzw. żerański. Przedstawił mi plusy takiego rozwiązania:

    - żerań jest sztywniejszy i cichszy niż teriva,

    - zaoszczędzę trochę pieniędzy bo podobno jest tańszy, choć niewiele,

    - z racji tego, że zacznę budowę na początku lipca, a chciałbym do zimy wstawić okna aby działać w środku, oszczędzę ok 3-4 tygodnie, ponieważ montaż żerania dźwigiem trwa o wiele krócej niż rozłożenie Terivy i zaraz po ułożeniu można działać ze ścianami szczytowymi, a nie czekać na wyschnięcie warstwy wyrównawczej betonu na terivie.

    - mam bezproblemowy dojazd na budowę dla dźwigu

    - w okolicy większość domków ma żerań, a kierownik stosuje takie rozwiązania konstrukcyjne, że jakiekolwiek szanse na późniejsze rysy na suficie i klawiszowanie jest nie większe niż przy terivie

    - późniejsze wykończenie sufitu jest tańsze i prostsze (planowałem tynkować sufit przy terivie)

    Przeprojektowanie stropu będzie mnie kosztowało ok 800-1000 zł. Jest to dla mnie kwota do przełknięcia, bo najbardziej kusi mnie oszczędność czasowa tego rozwiązania.

    Rozmawiałem o tym z wykonawcą. Nie potrafił wskazać mi który strop jest lepszy, choć w jego własnym domu ma żerań i ma tylko, albo aż, jedno pękniecie na suficie po 7 latach Pracuje także dosyć często na tego rodzaju stropie i ma zaufanego dostawcę płyt, za których jakość ręczy.

    Co o tym myślicie? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

    Z góry dzięki i pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Przeegzaminuj kierownika i wykonawcę czy kojarzą pojęcia "rygi", "wieniec opuszczany"
    Bo z tego "działania zaraz po ułożeniu" to wynika że raczej nie wiedzą co to jest ?

    Jak kojarzą to może nie zdupcą całkiem ?

  3. #3

    Domyślnie

    Kiero wspominał o wieńcu opuszczanym, ja może za bardzo optymistycznie się wyraziłem z tym "zaraz po ułożeniu". Chodziło mi o to że zyskam sporo na czasie

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar radetzky
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-750
    Posty
    55

    Domyślnie

    Z tego co się orientowałem swego czasu to na płyty żerańskie trzeba było długo czekać, może więc samo układanie jest szybsze, ale pytanie kiedy uda się rozpocząć robotę Dodatkowo na budowie jest potrzebny ciężki sprzęt, a nie zawsze da się czymś takim podjechać odpowiednio blisko domu. U mnie w projekcie był systemowy strop gęstożebrowy Porothermu, kupowaliśmy razem z pustakami na jednym rabacie i szczerze powiem, że cenowo było to chyba najlepsze rozwiązanie. Jakość jak w każdej gęstożebrówie, nie jest to monolit, ale strop jest sztywny, nie trzeszczy, nie ugina się i nie pęka. Jeśli się nie planuje zmian układu pomiesczeń na piętrze w przyszłości to jest to moim zdaniem spoko rozwiązanie.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rector

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    22

    Domyślnie

    Witam,

    Można rozważyć również wymianę Terivy na strop gęstożebrowy sprężony:
    - rozpiętości do 10 m,
    - brak klawiszowania, bardzo dobre jakościowo stropy oparte na belkach sprężonych oraz betonowych pustakach,
    - brak drogich i pracochłonnych żeber rozdzielczych,
    - mniejsze zużycie nadbetonu oraz stali,
    - można wyeliminować podciągi (konstrukcja ukryta w grubości stropu)
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 30-06-2015 o 13:46 Powód: Link reklamowy niezgodny z regulaminem forum

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony