dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pdw88

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    biala podlaska
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    91

    Domyślnie żywica na balkon

    Witam, zastanawiam się nad żywicą na balkon o powierzchni 3,6m2. Czy ktoś z Was posiada takową nawierzchnię na balkonie? Lepsze jest to rozwiązanie aniżeli tradycyjne płytki? Za ten metraż fachowiec zażyczył sobie 1350zł, akcpetowalna kwota za niespełna 4m2?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Nie wchodziłbym w żywice. Promienie UV zrobią swoje. Po paru latach z żywicy zrobi się cos w kolorze mleka.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #3

    Domyślnie

    Też zastanawiam sie nad tym rozwiązaniem. Na balkonach wczesniej czy pózniej płytki pękają, odklejają się albo zaciekają. Żywica ponoć jest lepsza, rozmawialem z osoba ktora ma 2 lata i nie widzi śladów zużycia czy też odbarwień. Jak wasze doświadczenia? Czy mozna samemu to wykonać czy konieczna usługa z materiałem? Mam okolo 5m2. Wiaderka żywicy na tą powierzchnie kosztuja okolo 400zł + okolo 200zł watstwa wykonczeniowa.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Żywica poliuretanowa jak najbardziej zdaje egzamin ale....
    1 - wymaga dobrego podloza (dobrej jakosci jastrych cementowy)
    2 - suchy...
    3 - hydroizolacja jest "malowanka" czyli stosunkowo cienka powloka, intensywnie eksploatowana po prostu sie wytrze po jakims czasie, ale odnowienie to po prostu pomalowanie kolejna warstwa zywicy.

    Aspekt estetyczny : czy to sie to komus podoba czy nie - kwestia gustu.

    Uklad warstw:
    - gruntowanie sikafloor 156 (ok 0,2-0,3kg/m2)
    - dwukrotne polozenie sikafloor 400n elastic (ok 1,2kg na m2 przy 2 warstwach)

    Zaleta to niska cena i latwosc wykonania, mozna to spokojnie zrobic samemu.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #5

    Domyślnie

    Nie widzialem takiej żywicy świeżo po wykonaniu jako nowej. Czy ona jest idealnie równa? Czy jesli na wylewce balkonowej jest lekki spadek to czy taka żywica nie spływa podczas wysychania w najniżej położone miejsce? Czy jak wylewka na balkonie nie jest idealnie równa np są jakieś wgłębiania czy wsniesienia to będzie to widoczne na wartwie żywicy? Czy można taką gotową posadzke zobaczyć w jakimś popularnym sklepie markecie?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Zywica po pomalowaniu jest idealnie gladka, chyba ze ja uszorstnimy np... kulkami szklanymi, lub piaskiem kwarcowym, lub koreundem.
    Powloka gumowata, gladka.
    Z racji swojej lepkosci nie splywa z powierzchni (robi sie nia takze cokolik na scianie budynku)
    W momencie nakladania jest jak...hmmm bardzo gesta farba tylko taka ciagnaca sie.

    Zywica nie wyrownuje podloza, bo jest cienkowarstwowa, wiec wszelkie nierownosci podloza zostaja przeniesione na warstwe wierzchnia.
    wyrownywanie zywica to nie ukrywam chyba najdrozszy z mozliwych sposobow... do tego sluza szpachlowki typu pcc.
    Sika Repair, Sika Monotop, Kerakoll Geolite.


    Co do obecnosci tego typu produktow w marketach, chyba widzialem marketowa wersje zywicy siki... w leroy.
    Nie mniej jednak mam pewne watpliwosci co do tego jaki jest sens wprowadzac zywice do marketow z kilku powodow:
    1 - linia merketowa siki niekoniecznie bedzie sie pokrywac z linia standardowa pod wzgledem jakosci
    2 - patrzac na cene np sikaflex 11fc w leroy - normalne sklepy beda tansze, jest to chyba produkt na zasadzie "jak sie kowalskiemu skojarzy sika, ze jest dobra to i tak kupi w markecie"
    3 - nie kwestionuje poziomu wiedzy doradcow z marketu, ale nie spodziewalbym sie jakiejkolwiek wiedzy na ten temat... zeby kupic taka zywice w markecie trzeba by dokladnie wiedziec co chce sie zrobic i samemu z kart technicznych to wyczytac.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #7

    Domyślnie

    Ale ja nie chciałem tego kupować w markecie tylko zobaczyć i dotknąć jakiejś próbki na ekspozycji Na zdjęciach to nie to samo a jedyny człowiek którego znam który ma to na balkonie mieszka 100km ode mnie.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdw88 Zobacz post
    Witam, zastanawiam się nad żywicą na balkon o powierzchni 3,6m2. Czy ktoś z Was posiada takową nawierzchnię na balkonie? Lepsze jest to rozwiązanie aniżeli tradycyjne płytki? Za ten metraż fachowiec zażyczył sobie 1350zł, akcpetowalna kwota za niespełna 4m2?
    Za takie pieniądze położysz sobie kamienny dywan i to z kamienia marmurowego

  9. #9

    Domyślnie

    Czy można dodać do Sikafloor 156 suchego cementu zamiast piasku do wypełnienia pęknięć w balkonie?
    Gdzieś czytałem, że to wzmacnia żywicę.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał lopiola Zobacz post
    Czy można dodać do Sikafloor 156 suchego cementu zamiast piasku do wypełnienia pęknięć w balkonie?
    Gdzieś czytałem, że to wzmacnia żywicę.
    nie.
    zywicy nie trzeba wzmacniac, a juz na pewno nie cementem.
    Piasek kwarcowy wyprazany do zywic i wychodzi szpachlowka epoksydowa.
    Dodanie cementu to jakis taki pomysl Pana Mietka chyba ktory jedyny material wiazacy i wzmacniajacy wszystko zna jedynie cement.
    Zywica epoksydowa sama w sobie jest mega wytrzymalym materialem wiazacym a dodawanie cementu do zywicy epoksy moze tylko narobic wiecej szkod niz pozytku
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony