dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Ekspert LUXBUD
    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Łomianki
    Kod pocztowy
    05-092
    Posty
    4

    Post Elektryczne ogrzewanie podłogowe - najczęstsze pytania

    Kiedy lepiej zastosować kabel grzejny niż matę ?
    Kable grzejne sprzedawane są w gotowych zestawach o określonej mocy całkowitej i długości. Przewidziane są do montażu w instalacjach grzejnych wewnętrznych i zewnętrznych. W zależności od miejsca zastosowania proponujemy zestawy o róznej mocy jednostkowej oraz wskazujemy sposób ich instalacji. Kable przewidziane są do zalewania szlichtą o grubości ca 5cm, do podłóg wykończonych terakotą, kamieniem, parkietem, panelami podłogowymi, wykładziną podłogową (materiałami z atestem na ogrzewanie podłogowe). Gdy więc mamy zamiar umieścić nasz system grzejny w wylewce (mamy na to miejsce) lub planujemy wykończenie podłogi w postaci paneli podłogowych czy wykładziny, to w takim wypadku należy zastosować kable grzejne. Jeśli zaś planujemy "zimne: wykończenie podłogi (terakota, kamień, gres) lub chcemy szybko dogrzać pomieszczenie z taką podłogą to należy wybrać maty grzewcze. Maty umieszczamy bezpośrednio w warstwie kleju pod płytkami.
    Już wkrótce kolejne pytanie i odpowiedź
    Pozdrawiamy

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o matę grzewczą to mogę polecić taki zestaw:
    MODEROWANO

    Jest tot dwustronnie zasilana elektryczna mata grzejna o mocy 170W/m2 do montażu w warstwie kleju pod płytkami. Idealnie nadaje się do montażu w pomieszczeniach mieszkalnych, łazienkach, sanitariatach. Znakomicie poprawia komfort korzystania z pomieszczeń, zapewniając efekt przyjemnie ciepłej podłogi.
    Na tej aukcji w wyjątkowo niskiej cenie!
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 13-06-2015 o 12:23

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    El-Tom

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Nowa Sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    17

    Domyślnie

    Dopowiem tylko w kilku zdaniach mało popularną opinię o kosztach ogrzewania prądem.
    Dla domu 140m2,dobrze ocieplonego i z rekuperatorem wyniósł w sezonie zimowym 2014/15 średnio 260 zł/mc, a przygotowania ciepłej wody użytkowej dla 4 os.rodziny 55zł/mc.
    W dzisiejszym standardzie budownictwa nie trzeba budować kosmicznych kotłowni za wielkie pieniądze, wystarczy kabel grzejny w posadzce i termostat na ścianie.
    Elektryczne ogrzewanie podłogowe to najwyższy komfort użytkowy, cisza, bezpieczeństwo i porządek oraz to co najważniejsze TANIO w zakupie i eksploatacji!
    Zamiast wydawać na wyszukane systemy grzewcze lepiej zainwestować w termoizolację, zdrowe łóżko do sypialni i klimatyzację, bo lata mamy w Polsce coraz cieplejsze.

  4. #4

    Domyślnie

    Cześć Wam, ja jestem zielona więc pytam. Przy oglądaniu potencjalnej inwestycji okazało się, że nie ma w standardzie ogrzewania podłogowego, ale jeśli odpowiednio wcześnie zaplanujemy je to istnieje szansa dodatkowego 'obwodu wodnego' . Ew, zostaje nam tylko opcja ogrzewania podłogowego elektrycznego.
    Zastanawiam się nad sensownością kosztową też tej inwestycji. Czy musze szukać jakichś specjalnych płytek i parkietu/paneli? Będę wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedź.
    Dziękuję za góry

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    El-Tom

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Nowa Sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    17

    Domyślnie

    Choć minęło już trochę czasu od ostatniej odpowiedzi, to gdyby ktoś zastanawiał się nad kosztem elektrycznego ogrzewania podłogowego i miał problem z podjęciem decyzji to zapraszamy do naszego formularza. Na podstawie podanych danych nasi specjaliści skontaktują się z darmową wyceną systemu grzewczego. Każdą wycenę tworzymy indywidualnie, tylko w taki sposób można porównać i określić jaki system grzewczy będzie najlepszy. Zapraszamy do darmowej wyceny ogrzewania podłogowego.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał El-Tom Zobacz post
    Choć minęło już trochę czasu od ostatniej odpowiedzi, to gdyby ktoś zastanawiał się nad kosztem elektrycznego ogrzewania podłogowego i miał problem z podjęciem decyzji to zapraszamy do naszego formularza. Na podstawie podanych danych nasi specjaliści skontaktują się z darmową wyceną systemu grzewczego. Każdą wycenę tworzymy indywidualnie, tylko w taki sposób można porównać i określić jaki system grzewczy będzie najlepszy. Zapraszamy do darmowej wyceny ogrzewania podłogowego.
    Bez rzetelnego i dokladnego OZC oraz audytu energetycznego porównania róznych systemów grzewczych zrobic sie nie dac. Wątpie abyscie darmowo takie obliczenia i audyt wykonali. Reklama bez pokrycia.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    El-Tom

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Nowa Sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Bez rzetelnego i dokladnego OZC oraz audytu energetycznego porównania róznych systemów grzewczych zrobic sie nie dac. Wątpie abyscie darmowo takie obliczenia i audyt wykonali. Reklama bez pokrycia.
    Nasz dział projektowy zapewnia bezpłatne wyceny elektrycznego ogrzewania podłogowego na podstawie wstępnego formularza i następnego kontaktu bezpośredniego z klientem, aby przedstawić wycenę systemu ogrzewania podłogowego z montażem lub bez. Takie informacją mogą być pomocne na etapie inwestycji / modernizacji. Dzisiejsze budownictwo oraz coraz większa wiedza inwestorów pozwala założyć wstępne straty ciepła dla danego budynku. Dokładając wieloletnią praktykę możemy w miarę precyzyjnie określić niezbędną moc potrzebną do ogrzania danego pomieszczenia. Dla rzetelnych i dokładnych obliczeń zgadzamy się, można posiłkować się audytem energetycznym.
    Ogrzewanie domu - Sklep z szybką wysyłką
    Jesteśmy wieloletnią firmą, która rozpoczynała sprzedaż internetową w kraju jako jedna z pierwszych.
    Wybierz sklep Ogrzewanie-Elektryczne.pl i postaw na wysoką jakość obsługi specjalistów oraz wysyłką oryginalnego towaru.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał El-Tom Zobacz post
    Nasz dział projektowy zapewnia bezpłatne wyceny elektrycznego ogrzewania podłogowego na podstawie wstępnego formularza i następnego kontaktu bezpośredniego z klientem, aby przedstawić wycenę systemu ogrzewania podłogowego z montażem lub bez. Takie informacją mogą być pomocne na etapie inwestycji / modernizacji. Dzisiejsze budownictwo oraz coraz większa wiedza inwestorów pozwala założyć wstępne straty ciepła dla danego budynku. Dokładając wieloletnią praktykę możemy w miarę precyzyjnie określić niezbędną moc potrzebną do ogrzania danego pomieszczenia. Dla rzetelnych i dokładnych obliczeń zgadzamy się, można posiłkować się audytem energetycznym.
    Aby porównac rózne systemy grzewcze nie wystarczy wieloletnia praktyka dla okreslenia mocy strat a tym samym wymaganej mocy kabli, tu jest potrzebna znajomosc i wyliczanie zapotrzebowania na ciepło jest kluczowe. To z kolei dadza na mam tylko dokladne obliczenia ozc. Praktyka wieloletnia praktyką, ja tez posiadam a bez obliczen mogę podac jedynie szacunki, okreslenie ze w miare precyzyjnie mozecie okreslic tą moc znacznie na wyrost. Byc moze globalnie dla całego budynku owszem ale nie poszczegolnych pomieszczen, tego nie da zadna praktyka.

  9. #9

    Domyślnie

    Wysłałem zapytanie ponad tydzień temu, nadal czekam na odpowiedź od ELTOM.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    Wysłałem zapytanie ponad tydzień temu, nadal czekam na odpowiedź od ELTOM.
    Widocznie podałes za malo danych i nawet wieloletnia praktyka nie zniweluje tego braku.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    El-Tom

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Nowa Sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    Wysłałem zapytanie ponad tydzień temu, nadal czekam na odpowiedź od ELTOM.
    Dziękujemy za wysłane zapytanie, niestety ze względu na jeszcze trwający sezon urlopowy nasi konsultanci robią co mogą, aby udzielić odpowiedzi na liczne zapytania. Do każdego zgłoszenia podchodzimy indywidualnie i ze szczególną starannością. Poprosimy o kontakt w prywatnej wiadomości na forum ze wskazaniem wysłanego zapytania o wycenę systemu. Jesteśmy też dostępni pod kontaktem telefonicznym umieszczonym w naszym sklepie internetowym.
    Ostatnio edytowane przez El-Tom ; 27-08-2020 o 13:36
    Ogrzewanie domu - Sklep z szybką wysyłką
    Jesteśmy wieloletnią firmą, która rozpoczynała sprzedaż internetową w kraju jako jedna z pierwszych.
    Wybierz sklep Ogrzewanie-Elektryczne.pl i postaw na wysoką jakość obsługi specjalistów oraz wysyłką oryginalnego towaru.

  12. #12

    Domyślnie

    Ok, poczekam. Pożaru nie ma.

  13. #13

    Domyślnie

    No i dostałem odpowiedź. ELTOM proponuje mi 14,8 kW do domu w którym max potrzebna moc grzewcza przy -18 st wynosi 3 kW, a przeciętna w sezonie grzewczym to 1,4 kW. Dziękuje, już wiem wszystko.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    El-Tom

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Nowa Sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    No i dostałem odpowiedź. ELTOM proponuje mi 14,8 kW do domu w którym max potrzebna moc grzewcza przy -18 st wynosi 3 kW, a przeciętna w sezonie grzewczym to 1,4 kW. Dziękuje, już wiem wszystko.
    3kW na dom o powierzchni 179m2 to zdecydowanie za mało. Moc systemu dobieramy opierając się na wieloletnim doświadczeniu, sami użytkujemy energooszczędne obiekty ogrzewane takim systemem. Zastosowanie mniejszej mocy wiąże się z koniecznością zmiany typu kabli deviflex z 18W/m na 10W/m lub 6W/m, których cena za każdy wat mocy jest znacznie wyższa i nie przekłada się na znaczne oszczędności na etapie inwestycji, a znacznie obniża komfort użytkowy. W projekcie budynku są podane maksymalne straty ciepła, a nie maksymalna moc systemu grzewczego. Ogrzewanie podłogowe charakteryzuje się bardzo dużą bezwładnością cieplną i odpowiedni nadmiar mocy zapewnia dość szybką reakcję systemu na potrzebę podniesienia temperatury. Proszę policzyć - ciepło właściwe wylewki betonowej szacunkowo wynosi około 2,7MJ/m3*K, przy powierzchni domu o którym mowa, tj. 179m2 i grubości wylewki 6cm, objętość betonu w wylewce wynosi około 10,7m3, z czego wynika że podniesienie temperatury samej wylewki o 1 stopień C wymaga około 29MJ, tj. 8kWh energii. Przy mocy systemu 6kW (nadmiar 3kW do strat ciepła do otoczenia) samo podniesienie temperatury wylewki betonowej (z pominięciem warstwy kleju i płytek) o 1 stopień C będzie trwało prawie 3 godziny, a przy mocy 15kW (nadmiar 12kW do strat ciepła), ten czas skróci się do około 40 minut, a w rzeczywistości ten czas jest znacznie dłuższy ponieważ ściany i meble podczas nagrzewania odbierają dużą ilość energii cieplnej. Zaproponowana moc nie jest przeszacowana a uwzględnia praktyczne doświadczenie na temat elektrycznego ogrzewania podłogowego, aby zapewnić oszczędności oraz komfort użytkowy. Więcej informacji na ten temat wysłaliśmy na adres mailowy, dotyczący bezpośrednio Państwa wyceny.
    Ogrzewanie domu - Sklep z szybką wysyłką
    Jesteśmy wieloletnią firmą, która rozpoczynała sprzedaż internetową w kraju jako jedna z pierwszych.
    Wybierz sklep Ogrzewanie-Elektryczne.pl i postaw na wysoką jakość obsługi specjalistów oraz wysyłką oryginalnego towaru.

  15. #15

    Domyślnie

    Pewnie gdybym miał dom wybudowany zgodnie z obecnymi normami 70kWh/m2/rok musiałbym zainstalowac w podłodze 30kW w kablach

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    endriu13

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Bogatynia
    Kod pocztowy
    59-920
    Posty
    26

    Domyślnie

    Ja dzisiaj wysłałem zapytanie ofertowe-bowiem w mojej okolicy kable w wylewce to jakiś dziwoląg i nikt tego nie tyka.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony