dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie Ocieplenie ściany i sufitu w garażu

    Prawdopodobnie zostanie mi trochę metrów styropianu z ocieplania ścian zewnętrznych (termoorganika termonium plus 16cm) Chciałbym zapytać czy są jakieś przeciewskazania do ocieplenia w/w styropianem ściany wewnętrznej i sufitu w garażu? Czy przytwierdzenie samym klejem wystarczy (chodzi głównie o sufit)?
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Prawdopodobnie zostanie mi trochę metrów styropianu z ocieplania ścian zewnętrznych (termoorganika termonium plus 16cm) Chciałbym zapytać czy są jakieś przeciewskazania do ocieplenia w/w styropianem ściany wewnętrznej i sufitu w garażu? Czy przytwierdzenie samym klejem wystarczy (chodzi głównie o sufit)?
    Minimalne opary benzyny w garazu moga działąc destrukcyjnie na styropian.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Kolego Jastrząb - nie opowiadaj głupot. Jeśli w garażu czuć benzynę to może tylko oznaczać to że samochód jest do d..y i wentylacja która praktycznie w każdym garażu jest obowiązkowa nie działa. Nikt o zdrowych zmysłach też nie będzie rozlewał benzyny w garażu czy po styropianie, po nad to styropian z reguły jest zaciągnięty klejem, nie zostawia się go gołego bo prędzej czy później szlak by go trafił bez tych oparów.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Kolego Jastrząb - nie opowiadaj głupot.
    Nie wiem czy glupoty. Faktem jest ze styropian benzyny nie lubi. A jak sprawny samochod by nie byl i wentulacja zawsze sie cos trafi w powietrzu. Czysta jak sala chirurgiczna garaz zazwyczaj nie jest. Nie umiem owiedziec, czy sa to ilosci rzeczywiscie zagrazajce temu styropianowi, ale jak mialbym wybierac to bym zrobil to z welny celem dmuchania na zimne.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Trzeba kupić samochód elektryczny, ewentualnie z silnikiem Diesla

    A tak poważnie - możesz kłaść ten styropian - nic mu nie będzie.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  6. #6

    Domyślnie

    Witam
    Też planuję docieplenie garażu, kotłowni i jednej ściany w wiatrołapie styropianem od wewnątrz- tak mam zresztą w projekcie (typowym- Tamaryszki z Archonu)
    Skoro projekt dopuszcza i wskazuje takie rozwiązanie to chyba projektant wiedział co robi...
    Przy czym nie dawałbym 16 cm styro, przynajmniej na ściany- mocne zawężenie, ja mam chyba 5 cm
    Osobiście chce styropian na ścianach przykryć płytą g-k - lepsze zabezpieczenie przed uderzeniami.
    Sufit- styropian chyba na piankę, zaciągnięty klejem, raczej bez kołkowania.

    Mam pytanie do Forumowiczów- czy ktoś dawał płytę g-k na styropian na ścianach?
    Jak to się sprawdza?
    Czy robiliście jakiś stelaż, czy styro na piankę/ klej do ściany i płytę też klej/ pianka?
    Zastanawiałem się i moim zdaniem przy "postawieniu" (czyli wyeliminowaniu ścinania) obciążenie od styropianu i płyty gipsowej pianka powinna spokojnie przenieść

    Pozdrawiam
    Jarek

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarekvw Zobacz post
    Witam
    Też planuję docieplenie garażu, kotłowni i jednej ściany w wiatrołapie styropianem od wewnątrz- tak mam zresztą w projekcie (typowym- Tamaryszki z Archonu)
    Skoro projekt dopuszcza i wskazuje takie rozwiązanie to chyba projektant wiedział co robi...
    Przy czym nie dawałbym 16 cm styro, przynajmniej na ściany- mocne zawężenie, ja mam chyba 5 cm
    Osobiście chce styropian na ścianach przykryć płytą g-k - lepsze zabezpieczenie przed uderzeniami.
    1. Sufit- styropian chyba na piankę, zaciągnięty klejem, raczej bez kołkowania.

    Mam pytanie do Forumowiczów- czy ktoś dawał płytę g-k na styropian na ścianach?
    Jak to się sprawdza?
    2. Czy robiliście jakiś stelaż, czy styro na piankę/ klej do ściany i płytę też klej/ pianka?
    Zastanawiałem się i moim zdaniem przy "postawieniu" (czyli wyeliminowaniu ścinania) obciążenie od styropianu i płyty gipsowej pianka powinna spokojnie przenieść

    Pozdrawiam
    Jarek
    1. Ja bym kołkował. A jeśli styropian zacznie się odrywać? - Cała robota od nowa.
    2. Jeśli kartongips to też bym zrobił ze stelażem. Ale kartongips w garażu to może przesada. Klej + siatka i pomalować.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    1. Ja bym kołkował. A jeśli styropian zacznie się odrywać? - Cała robota od nowa.
    2. Jeśli kartongips to też bym zrobił ze stelażem. Ale kartongips w garażu to może przesada. Klej + siatka i pomalować.
    Chyba rozrywać jak będzie kiepski bo na oderwanie nie ma najmniejszej szansy. Co do reszty całkowita zgoda. KG w garażu to fanaberia
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  9. #9

    Domyślnie

    ja słyszałem opinie że najlepiej strop w garażu w bryle budynku wełną ocieplić ponieważ jeśli damy styropian to zamknie się nam strop pomiędzy dwiema warstwami styropianu i nie będzie żadnego przepływu powietrza - może pojawić się grzyb. Chyba że nie masz poddasza użytkowanego , ja mam dlatego mam styropian na piętrze pod podłogówką i narazie się wstrzymałem z ociepleniem stropu w garażu styropianem.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał marnon Zobacz post
    ja słyszałem opinie że najlepiej strop w garażu w bryle budynku wełną ocieplić ponieważ jeśli damy styropian to zamknie się nam strop pomiędzy dwiema warstwami styropianu i nie będzie żadnego przepływu powietrza - może pojawić się grzyb. Chyba że nie masz poddasza użytkowanego , ja mam dlatego mam styropian na piętrze pod podłogówką i narazie się wstrzymałem z ociepleniem stropu w garażu styropianem.
    Czyż byśmy mieli do czynienia z przypadkiem oddychania ścian i sufitów?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bt9

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    264
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o ocieplenie ścian wewnątrz budynku styropianem to - jeśli się mylę to proszę o poprawienie mnie bo jestem laikiem - z zasady niczym się to nie różni od ocieplenia wełną, no pewnie będą różnice technologiczne ale z założenia oba materiały są ok i taki sam cel im się stawia. Ja u siebie w remontowanym domu ociepliłem ścianę w kuchni styrodurem - XPS który mi pozostał po posadzkach - grubości 6cm. Aby zapobiec zawilgoceniu ściany zastosowałem na XPS folię paroizolacyjną, na to poszedł stelaż a na niego płyty gipsowe. Gdyby nie to, że chciałem dać folię paroizolacyjną i w jakiś sposób musiałem ją zamocować, to stelaża bym nie robił tylko od razu płyty pianką kleił do styroduru, ale, że miedzy płyty XPSa a karton gipsu dałem paroizolacje to jakoś musiałem to połączyć. Jeśli chodzi o kołkowanie - ja nie kołkowałem, kleiłem na klej w piance i uważam, że to wystarczy ale dla bezpieczeństwa można zakołkować - koszt mały a "wytrzymałość" wzrasta.
    Z tego co kiedyś znalazłem w sieci to sa płyty gipsowe obłożone od razu folią paroizolacyjną ale cana..

    Garaż w bryle budynku jak i inne pomieszczenia w podziemiu bedę od wewnątrz ocieplał styropianem 2x5cm bo mam go z demontażu w ilości ok 80m2
    Tylko się zastanawiam czy dawać w tych pomieszczeniach folię paroizolacyjną na styropian.. w tej chwili garaż lekko ogrzewany a w przyszłości kto wie, może będzie ogrzewany tak jak dom. Będę kleił wszystko na piankę.

    Źle?, dobrze? Wg. mnie ok. ale..

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Zamiast foli , lepiej pomalować lateksem. Znakomita bariera dla dyfuzji pary wodnej. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bt9

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    264
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mis'n a można użyć do tego masy np. IZOHAN IZOBUD? bo stosowałem to przy XPSie i mi zostai trochę.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    A jak dajecie na sciany zewnetrzne styropian to go zabezpieczacie folia paroizolacyjna? Raczej nie. A tam ma duzo gorsze warunki, bo gdzies wewnatrz tego styropianu znajdzie sie punkt rosy w zimie. Wewnatrz domu, ta odrobina pary wodnej jesli do niego wlezie i to i wylezie jesli "bedzie chciała".
    Juz nie mowiac o tym ze sciana z cegly ma wiele wieksza od styropianu przepuszczalnosc pary wodnej, a jakos nie kojarze, zeby ktos pod tynk folie przyklajał.

    Reasumujac, nie przesadzacie z ta paroizolacja?

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    A jak dajecie na sciany zewnetrzne styropian to go zabezpieczacie folia paroizolacyjna? Raczej nie. A tam ma duzo gorsze warunki, bo gdzies wewnatrz tego styropianu znajdzie sie punkt rosy w zimie. Wewnatrz domu, ta odrobina pary wodnej jesli do niego wlezie i to i wylezie jesli "bedzie chciała".
    Juz nie mowiac o tym ze sciana z cegly ma wiele wieksza od styropianu przepuszczalnosc pary wodnej, a jakos nie kojarze, zeby ktos pod tynk folie przyklajał.

    Reasumujac, nie przesadzacie z ta paroizolacja?
    Dyfuzja następuje od cieplejszego do zimniejszego. Nie robiłem tym. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bt9

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    264
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis*n Zobacz post
    Dyfuzja następuje od cieplejszego do zimniejszego. Nie robiłem tym. Jan
    Dokładnie. Dlatego np. W konstrukcji szkieletowej drewnianej stosuje się OD WEWNĄTRZ folię paroizolacyjną, jeśli ocieplamy od środka ściany z np. Betonu zasada pozostaje taka sama - powinna być paroizolacja - wg. Informacji jakie wyczytałem. Popatrz jak ociepla się i izoluje zabytki.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ik_KT

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-433
    Posty
    75

    Domyślnie

    Zamieszczam schemat prawidłowego ocieplenia ściany wewnętrznej pomiędzy pomieszczeniem ogrzewanym i nieogrzewanym.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	izolacja ścian wewnętrznych Knauf Therm.jpg
Wyświetleń:	714
Rozmiar:	10,0 KB
ID:	322673

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Chyba rozrywać jak będzie kiepski bo na oderwanie nie ma najmniejszej szansy. Co do reszty całkowita zgoda. KG w garażu to fanaberia
    Ojtam, fanaberia, chciałem pancernie, żeby sie ocieplenie nie uszkodziło
    Już bardziej serio, dzięki za pomoc, chyba rzeczywiście prościej będzie przykleić styro na piankę, sufitu nie kołkować, ścian tym bardziej i zaciągnąć klejem+siatka.
    Pozdrawiam
    Jarek

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aaricia23

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    54-530
    Posty
    184

    Domyślnie

    Też mamy ocieplać strop garażu od spodu. Raczej bedzie to styro 8cm. Czy wystarczy sam klej cementowy i siatka od spodu czy nalezy jednak to przykrecać jakimiś kołkami? Czy łączenia takich płyt należy też smarować klejem na całej powierzchni. Maż to zrobi sam stąd pytania.

  20. #20

    Domyślnie

    witam,
    pytanie jakie pomieszczenia masz na garazem? i na jakim etapie jest Twoja budowa?
    lepiej by bylo polozyc ocieplenie od gory nad garazem,
    co do plyty K-G to bym sie juz drugi raz nie odwazyl, polozyc mialem i odradzam
    (wlasnie jestem po wymianie), garaz to specyficzne miejsce i jest duzo wilgoci mimo bardzo dobrej wentylacji
    ja ocieplalem tylko sciane miedzy domem i zrobilem to welna, ale styropian moze byc jedyna jego wada to latwopalnosc, ale caly dom tez ocieplony tym materialem , wiec jak ma sie palic?
    pozdrawiam PM
    Co się martwisz, co się smucisz ze wsi jesteś na wieś wrócisz

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony