dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 78
  1. #1

    Domyślnie Wykładzina dywanowa w sypialni - kto ma?

    Jak w temacie. Czy ktoś ma i może podzielić sie doświadczeniami?
    pozdr.

  2. #2

    Domyślnie

    Miałam przez 7 lat w poprzednim mieszkaniu. Nie stać nas było na parkiet. I świetnie sie sprawdziła. Miłe chodzenie boso (nie trzeba żadnych dywaników), łatwe odkurzanie (nie miała dużego włosa). I kolorowy nastrój po wejściu do sypialni.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    ja zawsze w sypialni proponuje klientom dywanówkę - zawsze ciepło w nóżki

  4. #4

    Domyślnie

    Mamy w sypialniach wykładziny, bardzo wygodne. Nie polecam jedynie wełnianych. Po pierwsze droższe, po drugie mniej przyjemne "w dotyku".

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Ja też mam wykładzinki - takie grube na filcu z krótkim włosem, są bardzo mięciutkie. Nie ma problemu z odkurzaniem.

  6. #6

    Domyślnie

    Wykładziny kładzie sie od razu na wylewkę czy trzeba zrobić pod nią parkiet czy panele ?

  7. #7

    Domyślnie

    Jeżeli jesteś alergikiem lub ktoś w rodzinie cierpi na tę chorobę zdecydowanie odradzam. Jest to siedlisko kurzu i innych roztoczy których nigdy dokładnie nie odkurzysz z wykładziny. Pozdrawiam

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    joanka - od razu na wylewkę, którą wcześniej trzeba zagrutnować.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam wykładzinki i bardzo sobie chwalę. Wełna jest the best, choć węzełkowa faktycznie ciut szorstka, chyba że strzyżona. Jeśli jest na filcu, wystarczy zagruntować wylewkę specjalnym preparatem, żeby się beton nie "sypał", jeśli jest cienka, to niezbyt się nadaje wprost podłogę.

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuje dziewczyny

    W takim razie my też będziemy mieć wykładzinę w sypialni. Będzie bardziej przytulnie

  11. #11

    Domyślnie

    Ja też mam wykładzinę dywanową w sypialni i jest super!

    Jestem alergikiem od dzieciństwa (mam w repertuarze wszystko, co można łącznie z kurzem). Wykładzina miała być "na próbę" - do ewentualnego wyrzucenia. Leży już 3 lata, bo nie stwierdziłam, żeby objawy w sypialni się nasilały. Mimo, że śpię na materacu bezpośrednio na podłodze!

  12. #12

    Domyślnie Wykładzina podłogowa sypialnia - ma ktoś doświadczenie?

    Witam mam coraz wiecej dylematów co do wykańczania mieszkania stan developerski, znajomy podsunął pomysł wykłądziny dywanowej w sypialni?.
    Czy ktoś użytkuje taką wykładzinę jak się to ma do układania na wylewce jaka technologia? Polecacie?

  13. #13

    Domyślnie Wykładzina podłogowa sypialnia - ma ktoś doświadczenie?

    Witam mam coraz wiecej dylematów co do wykańczania mieszkania stan developerski, znajomy podsunął pomysł wykłądziny dywanowej w sypialni?.
    Czy ktoś użytkuje taką wykładzinę jak się to ma do układania na wylewce jaka technologia? Polecacie?

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    W mieszkaniu z kaloryferami mam wykładziny dywanowe. Bardzo przyjemnie się po nich chodzi i na bosaka też

    ogromny wybór
    w wymiarach, fakturze, deseniu, kolorze, jakości, miękkości, szorstkości... cenach

    plusy:
    przyjemność pod stopami zimą ciepło, latem też przyjemnie
    można ją samemu ułożyć (brak dodatkowych kosztów)
    można prać gdy się mocno zabrudzi
    można łatwo wymienić na nową

    minusy
    konieczność odkurzania (mopem i szczotką tego nie załatwisz)
    jeśli masz alergię lepiej jej nie kłaść a już na pewno dobry odkurzacz z wodnym filtrem (lub Hepa) by się przydał, również jeśli zwierzęta masz

  15. #15

    Domyślnie

    ten temat był tu juz wielokrotnie omawiany. Są zwolennicy i przeciwnicy. My podjeliśmy właśnie taką decyzje. Mamy w sypialni wykładzinę dywanową.

  16. #16

    Domyślnie

    Mam wykładzinę w sypialni. Wrażenia? Mieszane. Jeśli którekolwiek pomieszczenie nadaje się do wyłożenia wykładziną, to właśnie sypialnia. Miłe ciepełko pod stopami po wstaniu z łóżka jest nie do przecenienia.

    Ale są też wady. W obecnym mieszkaniu ułożyliśmy w sypialni jasną wykładzinę z Komfortu, w przedziale cenowym raczej ekonomicznym niż ekskluzywnym. Wiedzieliśmy, że rozpoczynamy budowę, więc nie chcieliśmy przeinwestować w mieszkaniu na sprzedaż, a czymś trzeba było przykryć potwornie zniszczoną klepkę.

    Po roku wykładzina "obniżyła się" o połowę. Na początku była naprawdę gruba, mięsista, ale z czasem wychodziliśmy z lubym ścieżkę wokół łóżka i w kierunku drzwi. Sprawa druga to kolor. Nowa wykładzina była kremowa, a teraz jest raczej żółtawobura.

    Wszystko jednak zależy od jakości wykładziny. Te kładzione w porządnych hotelach wytrzymują lata w stanie prawie idealnym pomimo intensywnego użytkowania. Dlatego jeśli ponownie myślałabym o takim pokryciu podłogi, na pewno zainwestowałabym w wysokiej jakości produkt.

    P.S. Cudowną właściwością wykładziny jest też szybkość jej układania.

  17. #17

    Domyślnie

    Mamy położoną wykładzinę na wylewkach. Pod wykładziną jest specjalna pianka 1cm- izoluje i daje fantastyczne uczucie miekkości. Niestety cena pianki równa cenie wykładziny prawie Synek bawi sie tam najchętniej, bo miękko. Mieszkamy 1,5 roku i jestem b. zadowolona. Brudu nie widać, bo kolor to grafit

  18. #18

    Domyślnie

    Nasza sypialnia będzie nad garażem i tam napewno będzie wykładzina, kremowa albo biała, zawsze o takiej marzyłam. Wiem, żę to ryzyko, ale podejmę się tego wyzwania, najwyżej po roku wywalę wykładzinę i położę panele. Nie przekonują mnie argumenty, że wykładzina to siedlisko kurzu, bo kurzu osadza się znacznie więcej np na firanach a ja i tak jestem maniaczką odkurzania i robię to przynajmniej 4 razy w tygodniu.
    Oczywiściście pies bedzie mial zakaz wchodzenia do sypialni.

  19. #19

    Domyślnie

    ja mam w obecnej sypialni
    ale jak masz małe dzieci to nie polecam-strasznie się brudzi(kolor kremowy)
    już nie zrobię w następnej sypialni, mimo iż ciepło w nogi

  20. #20

    Domyślnie

    ja mm w sypialni - szaro-srebrną, z długim włosiem. z komfortu z tych droższych. na razie użytkujemy ją pół roku - jest jak nowa.
    u dziecka w pokoju tez wykłądzina + podkład z pianki.

    ja polecam!
    od 25.09.2009 mieszkamy na wsi

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony