dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie PC PW na południu - da radę?

    Witam,

    Czy na forum są użytkownicy powietrznych pomp ciepła z południa tj okolice Zakopanego, Nowy Targ, Nowy Sącz,

    Planuję budowę domu i zastanawia mnie czy taka pompa da radę w lokalnych warunkach - tegoroczna zima jest mroźna. Chce ją wykorzystać do całorocznego ogrzewania domu + CWU

    Chciałbym odszukać kogoś kto ma podobny budynek tj. mała parterówka (swoją planuję na podstawie projektu: http://stan-projekt.pl/projekt-domu-...ber-vi-BBA2009 ) Chciałbym ją dobrze zaizolować i zastosować okna 3 szybowe itp

    Drążę temat bo mam w granicy działki gaz ziemny ale wolałbym PC ze względu na mniejsze koszty podczas eksploatacji.
    Na forum wyczytałem że przy dobrze zaizolowanym domu ok 100m2 koszt CO oraz CWU może wynieść nawet 900 zł - 1000 zł rocznie przy PC powietrze-woda

    Dzięki za odpowiedź
    Ostatnio edytowane przez Kris8600 ; 30-01-2017 o 12:19

  2. #2

    Domyślnie

    Jak teraz planujesz budowę domu, to będziesz miał dom wystarczająco dobrze energooszczędny.
    Dla takichbudynków gaz jest najlepszą opcją. Dodatkowo PC PW w takiej strefie klimatycznej jest po prostu wyraźnie droższa od gazu w takich warunkach przez czas eksploatacji.

  3. #3

    Domyślnie

    up

    projekt trochę się zmienił - aktualny nr1 to bardziej zwartał bryła co jak poniżej (łącznie będzie ok 100m2 po podłogach - powierzchni do ogrzania)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sanna po przerobkach lustro 2.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	385497

    cały czas nie wiem co wybrac do CO

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris8600 Zobacz post
    up

    projekt trochę się zmienił - aktualny nr1 to bardziej zwartał bryła co jak poniżej (łącznie będzie ok 100m2 po podłogach - powierzchni do ogrzania)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sanna po przerobkach lustro 2.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	385497

    cały czas nie wiem co wybrac do CO
    Witam

    Poczytaj posty użytkownika Bobrow

    Dom znacznie gorzej ocieplony, większy, z grzejnikami.
    Kotlina Jeleniogórska często zimniejsza niż Podtatrze.

    Własnie poinformował, że ostatecznie zlikwidował pozostającego w rezerwie "śmieciucha" bo nie jest mu potrzebny.

    Nie hamletyzuj więc.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris8600 Zobacz post
    Na forum wyczytałem że przy dobrze zaizolowanym domu ok 100m2 koszt CO oraz CWU może wynieść nawet 900 zł - 1000 zł rocznie przy PC powietrze-woda

    Dzięki za odpowiedź
    "Dobrze zaizolowany" można zagrzać własnym ciąłem . A jak mycie będzie optymalne to koszty mogą być niższe.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony