dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Komin do wkładu kominkowego

    Witam
    Jestem tu nowy i kompletnie nie mam pojęcia o kominkach. Mieszkam w Danii i zamierzam kupic tutaj dom który nie ma niestety komina. Chciałbym zabudować w nim wkład kominkowy podłączony do komina jak w filmiku http://youtu.be/Tht9CdRnOYE
    Czyli komin byłby bezpośrednio nad wkładem komórkowym. W opisie komina na stronie sklepu pisze ze pasuje do wsYstkich typów kominków. Co o tym sądzicie?

  2. #2
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Lepiej jak komin jest za lub obok wkładu kominkowego
    Darek B

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Lepiej jak komin jest za lub obok wkładu kominkowego
    Hmm to juz sam nic nie rozumie. Na niektorych stronach o kominkach i kominach piszą że najlepiej jak komin zamontowany jest nad kominem. Ja chciałbym zrobić zabudowany wkład kominkowy w rogu domu. Nie ma możliwości innej jak dać komin nad wkładem kominkowym w stropie. Pytanie tylko jak wykonać wtedy zabudowe?? tzn chodzi mi o komore dekompresyjna? przecież przechodzić będzie przez nią przewód dymowy. Proszę o jakieś rady jak to wykonać.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Komorę dekompresyjną z kominem w niej, budujesz tak samo jak bez komina. Tyle że element izolowany komina schodzi niżej, do poziomu dolnej płyty komory dekompresyjnej.

    Pierwsza sprawa to prawidłowe przejście kominem przez strop (y) i konstrukcję dachową. Jeśli masz strop drewniany, nie kombinuj bez pomocy specjalisty. Specjalisty wysokiej klasy....

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olamala111

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-022
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Lepiej jak komin jest za lub obok wkładu kominkowego

    Coś o tym wiem.... Popieram!
    Reklama na FM jest płatna

  6. #6

    Domyślnie

    To moze napisze jakie sa plusy i minusy. Ja nie mam innej opcji jak dać nad wkładem lecz teraz to sam juz niewiem co robić

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Siwyluk Zobacz post
    To moze napisze jakie sa plusy i minusy. Ja nie mam innej opcji jak dać nad wkładem lecz teraz to sam juz niewiem co robić
    Rób nad, tylko z głową.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzie+wyczystka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony