dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 453 z 479
Pokaż wyniki od 9.041 do 9.060 z 9569
  1. #9041

    Domyślnie

    Czy moglibyście pomóc w dobrze płytek na podłogę łazienki, na ścianę zaplanowałam płytki Paradyż Attiya Beige, jednak na podłogę nie mogę wybrać kafelek z kompletu, ponieważ w przedpokoju mam już płytki drewnopodobne i nie chciałabym dawać takich również do łazienki. Poszukuję kafelek w podobnym ewentualnie lekko ciemniejszym kolorze, z góry dzięki za sugestie

    link do kafelek: http://www.paradyz.com/plytki/lazienkowe/attiya

  2. #9042

    Domyślnie

    Miałam potężne wątpliwości czy wstawiać tu projekt, ale przez kafelki nie mogę spać po nocach więc pokazuję. Ewentualne uwagi mile widziane. Dwie rzeczy raczej nie zmienialne, płytki drewnopodobne, bo mąż tak sobie życzy i kafelki do sufitu.
    Wizualizacja taka sobie i mało szczegółowa. Pod umywalką będą 2 szuflady w matowym lakierze (czarne albo białe), wszystkie baterie będą podtynkowe Omnires Fresh, a umywalka Roca Sofia.Kafelki to Paradyż Orioss, bo na wizualizacji wyglądają tak sobie, a na żywo jestem zakochana (chociaż na dziń dzisiejszy to już sama nie wiem).
    Ta ściana z dekorem w wizualizacji jest wstawiona w przypadkowej kolejności, od jakiegoś czasu się zastanawiam jak zrobić z tego sensowny układ. Jak ułożyć te piekielne kafelki żeby nie było ze regularnie i nie było za dużo powtórzeń i w ogóle wyglądało to dobrze?

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	79,5 KB
ID:	362741   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	57,1 KB
ID:	362742   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	362743   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	75,6 KB
ID:	362744  

  3. #9043

    Domyślnie

    zouza, samo powiększenie lustra do szerokości całego blatu zupełnie odmieniłoby tę łazienkę Ja jeszcze proponuję przenieść grzejnik na ścianę z lustrem. Zabudowę wc możesz wtedy wykorzystać na płytkie szafki ukryte. Odsunęłam wc od wanny, aby było po środku fugi Podział szafek też równo z fugami
    Nie robiłabym też tak długiego blatu. To zupełnie nie wykorzystana przestrzeń. W jego miejsce wstawiłabym jak największą wannę i wysunęła ją zza zabudowy wc

    Nazwa:  8.jpg
Wyświetleń: 365
Rozmiar:  65,4 KB



    Nazwa:  3.jpg
Wyświetleń: 365
Rozmiar:  53,2 KB
    Ostatnio edytowane przez Tomkowa ; 31-07-2016 o 15:24

  4. #9044

    Domyślnie

    Tomkowa ta ściana obok wc to komin. Nie da się już wc przesunąć i szafek też się nie da z tego samego powodu, a wanna już w wersji z blatem ma 170cm

    A i blat jest taki długi bo nie podoba mi się perspektywa głowy schowanej za umywalką
    Ostatnio edytowane przez zouza ; 31-07-2016 o 16:17

  5. #9045

    Domyślnie

    Cytat Napisał zouza Zobacz post
    Tomkowa ta ściana obok wc to komin.
    To tym bardziej należałoby zrezygnować z wieszania na nim grzejnika.

  6. #9046

    Domyślnie

    Grzejnik będzie z podłączeniem bocznym. Koło blatu chce ręczniki, myślałam żeby tam gdzie grzejnik teraz, ale koło wc wydawało mi się nie higieniczne.

  7. #9047

    Domyślnie

    Witam i zwracam się do Was z prośbą o pomoc w zaprojektowaniu łazienki. Obserwuję wątek i zauważyłam, że udziela się tutaj sporo osób znających się na rzeczy. Wstępne rozmieszczenie mi odpowiada, czy ktoś z Was mógłby wykonać mi wizualizację ewentualnie doradzić czy coś zmienić, żeby pomieszczenie było funkcjonalne?
    1. chciałabym zabudować pralkę blatem, nad pralką umieścić wiszącą szafkę
    2. wanna - zastanawiam się czy rozwiązanie wanny z szybą a`la prysznic się sprawdza? a Co myślicie o wannie narożnej? Zmieści się czy nie kombinować?
    3. kolorystycznie tonacja brązu i beżu, brązowa szafka i blat, nie wiem czy do tego jasna czy ciemna podłoga? I gdzie umieścić dekor? zakochałam się w tej mozaice http://pliki.dekordia.pl/plytki_-TUB...--10168779.jpg

    Będę bardzo wdzięczna za wszelkie porady.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka rzut.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	362936

  8. #9048
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie masz miejsca na wannę narożną. Poza tym ją się niewygodnie myje - trzeba wejść do środka, by sięgnąć do narożnika.

  9. #9049

    Domyślnie

    Mam problem z naszą łazienką oraz z wc. Tutaj plan obydwu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka_plan.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	50,7 KB
ID:	363954

    Ściany i drzwi są nieruszalne i ze schowka również nie chcę zrezygnować. Te kółka z lewej na dole to rury CO.

    Obecnie jest tak (tak, wiem, ciekawe rozwiązanie z tym prysznicem w wc, ale przydatne ):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka_obecny.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	57,7 KB
ID:	363955

    Chcę, aby w łazience pojawiło się wc. Mam pralkę ładowaną od przodu wąską (chyba 60x40). Mogę ją wymienić na ładowaną od góry. Komoda i szafka z umywalką są nowe i nie chciałabym ich wymieniać - ostatecznie mogę zrezygnować z komody. Chcę wannę z parawanem, takim składanym na ścianę 80-90 cm (taki z dwóch elementów, żeby za duży nie był) i wanna będzie w obudowie a nie w płytkach (przerabiałam lejące się syfony i nie będę rozwalać później całej łazienki bo syfon cieknie.. )

    Mam kilka pomysłów ale z każdym jest coś nie tak:

    1) kibelek na wejściu i obok parawanu.. nie jestem przekonana, za bardzo nie można go przesunąć w narożnik, bo będzie przeszkadzać umywalka.
    2) Układ jak wyżej tylko wc w narożniku i wanna mogłaby być narożna (może układ by był ładniejszy)
    3) Jak wyżej tylko wc na prawej ścianie - chyba najkorzystniej, bo się na ten kibelek nie wchodzi, ale za to robi się korytarz.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka_1-2-3.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	363956

    4) Chyba wc za bardzo wystaje na wejście do łazienki.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka_4.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	68,9 KB
ID:	363957

    5) Tak daleko od pionu chyba nie powinno być wc.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka_5.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	72,2 KB
ID:	363958

    W kwestii wc to szukam jak najmniej zajmującego miejsca wc i umywalki. Lepszy będzie stelaż podwieszany narożny, zwykły czy może zwykły kompakt? Małe umywalki, które widziałam są niestety kanciaste i można by przywalić wstając w kibelka - może ktoś coś gdzieś widział małego a zaokrąglonego. Oraz czy można gdzieś zamówić przesuwane drzwi prysznicowe o szerokości np. 50cm?

  10. #9050
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    petryjcz

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam
    Oto moja malutka łazienka w fazie projektu.Proszę doradźcie czy ta kolorystyka i ułożenie płytek ze sobą zagrają.
    Płytki białe ścienne essent white 29,8x74,8
    płytka podłogowa royal place wood 89,8x22,3
    płytka gresowa epoxy grey 59,8x29,8
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	364489Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	84,5 KB
ID:	364490Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	364491Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	364492

  11. #9051
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    petryjcz

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    9

    Domyślnie

    czy ten projekt nie będzie za nudny?

  12. #9052

    Domyślnie

    petryjcz, czy ustawienie sprzętów jest już zaklepane i musi być w tych miejscach, co na projekcie? Bo jeżeli nie, to może byłoby lepiej zamienić stronami prysznic z wc? Wtedy kabina prysznicowa mogłaby być na całą szerokość łazienki. Ciężko byłoby o taki brodzik, ale jeżeli jest taka możliwość to można by zrobić bez brodzika z odpływem na dłuższej ściance. Prysznic odgrodzony stałą szybą. Zabudowę spłuczki wc najlepiej byłoby pociągnąć takę za umywalką i dać duże lustro Nie byłoby lepiej? A szary z drewnem nigdy nie jest za nudny Ożywić całość możesz dodatkami

    Nazwa:  1.jpg
Wyświetleń: 449
Rozmiar:  82,6 KB


    Nazwa:  4.jpg
Wyświetleń: 439
Rozmiar:  85,0 KB

  13. #9053
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chyba schody są za nisko by tam zrobić brodzik.

  14. #9054
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    petryjcz

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    9

    Domyślnie

    niestety zamienić nie mogę miejscami prysznica z wcto jest mieszkanie i tak idą pionylustro nie za małe?dziękuję za zainteresowanie

  15. #9055
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    petryjcz

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    9

    Domyślnie

    niestety zamienić nie mogę miejscami prysznica z wcto jest mieszkanie i tak idą pionylustro nie za małe?dziękuję za zainteresowanieKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	79,7 KB
ID:	364506

  16. #9056
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w twoim wątku wrzuciłam inną propozycje zagospodarowania tej łazienki.

  17. #9057
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lofinden

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-000
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam

    Proszę o pomoc w rozplanowaniu małej łazienki.

    W łazience miałaby być wanna z parawanem i panelem prysznicowym. W celu zyskania miejsca na większą pralkę chciałbym zamontować wannę asymetryczną.
    Na obrazkach są przykładowe wanny, które znalazłem (na pierwszym są dwie - jedna 14cm od WC, druga 18cm).
    Obok umywalki chciałbym zrobić szafkę do sufitu. Tutaj jest wymiar ok 50cm głębokości i 45cm szerokości. Dodatkowo myślę też o szafce nad WC.

    Druga opcja nad którą się zastanawiałem to przesunięcie grzejnika nad WC i zrobienie szafki nad pralką. W tedy po drugiej stronie szafka pod umywalką byłaby szersza i na jej całej szerokości lustro. Nie wiem jednak czy to jest w ogóle wykonalne. Grzejnik ma 122cm. Gdybym go przesunął 60cm w lewo to pewnie musiałbym go obniżyć 15cm jeśli się nie mylę. Niestety na chwilę obecną nie wiem na jakiej wysokości jest grzejnik, ale biorąc pod uwagę wysokość pomieszczenia i to, że na planie jest nad pralką to pewnie będzie zawieszony między 90cm a 140cm czyli po przeniesieniu 75cm-125cm co się będzie przy niższym położeniu blokowało ze stelażem.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Łazienka wymiary.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	68,4 KB
ID:	365202

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Łazienka Integra.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	39,5 KB
ID:	365203

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Łazienka Praktika.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	44,7 KB
ID:	365204

  18. #9058

    Domyślnie

    Drzwi zmniejszyć na 80-tki lub przesunąć w lewo,pralka 40x60 chowana pod blatem dalej umywalka i słupek do sufitu.Lustro na całej wolnej powierzchni po lewej.

  19. #9059
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lofinden

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-000
    Posty
    12

    Domyślnie

    Czy przeniesienie WC w to miejsce jest w ogóle wykonalne?
    Pralkę wolałbym 60x60. Szafka w słupku do wysokości WC nie będzie dała się otworzyć.

  20. #9060

    Domyślnie

    Na wc zostaje ci ok 90-100cm,szafkę się bez problemu otworzy,akurat tutaj myślałam o uchylnym koszu na pranie ukrytym w słupku.Z przeniesieniem wc nie powinno być problemu.Przy drzwiach 80-tkach powinna wejść też pralka 60x60cm,ale w tak małej łazience lepiej ją ukryć pod blatem i dać duże lustro które ją powiększy.Jeśli to wymiary surowej łazienki trzeba doliczyć jeszcze grubość płytek.

Strona 453 z 479

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony