dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 469 z 479
Pokaż wyniki od 9.361 do 9.380 z 9569
  1. #9361
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Bez podwójnej umywalki, zabudowa szafkami nad sedesem, pralka w szafie,wanna asymetryczna. Trzeba przesunąć drzwi.


    Projektant zaprojektował drzwi otwierane do środka?

  2. #9362

    Domyślnie

    1)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	337
Rozmiar:	45,6 KB
ID:	394136

  3. #9363
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    świetny układ, jeśli tylko można przenieść sedes na drugą ścianę!

  4. #9364

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    świetny układ, jeśli tylko można przenieść sedes na drugą ścianę!
    A jeśli nie można, to wc dać w miejsce pralki, a pralkę pomiędzy umywalki a prysznic, albo może pomiędzy umywalkami

  5. #9365
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar p_meg
    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki za pomysły - wiedziałam, że mogę na was liczyć. Bo ja w kółko tylko te same ustawienia próbowałam, a tu świeże pomysły, na które nie wpadłam. PS. Całe wyposażenie jest "mobilne" plus - jak wspomniałam - drzwi (w ramach ściany). Drzwi otwierają się na korytarz - tak jest w projekcie.

  6. #9366
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar p_meg
    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    3

    Domyślnie

    Alicyja - genialne. Jedynie otwieranie drzwi chyba na drugą stronę, by nie było "widoków" jak się uchyli drzwi.

  7. #9367

    Domyślnie

    Witam,
    Błagam o pomoc bo już po nocy nie mogę spać i ciągle coś układam i przekładam w tych łazienkach

    Mam zaprojektowaną w mieszkaniu łazienkę 9m.


    Ostatnio poszłam po rozum do głowy i uświadomiłam sobie że u mnie przecież nikt nie będzie korzystał z wanny - miłośnicy szybkich pryszniców.
    W związku z tym chciałabym podzielić pomieszczenie na dwie mniejsze łazienki, jedna będzie przypisana do naszej sypialni, druga dziecięca/gościnna.
    Doradźcie proszę jak dobrze rozmieścić sprzęty żeby to miało ręce i nogi.
    W łazience przysypialnej miejsce dla dużego prysznica, wc z bidetą oraz umywalka najlepiej z długim blatem.
    W łazience ogólnej duży prysznic, wc z bidetą, umywalka oraz miejsce na piec gazowy obudowany szafą.
    Wszystko jest jeszcze na papierze także ustawienie dowolne, oprócz drzwi do łazienki przy sypialni, które muszą być w dolnym prawym rogu oraz pieca, który docelowo powinien być gdzieś na tej dłuższej ścianie 2,33m .

    To ustawienie, na którym ostatnio utknęłam.



    Będę wdzięczna za wszelkie porady i sugestie

  8. #9368
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie ma znaczenia położenie pionu kanalizacyjnego? Wentylacji? komina do pieca?
    Gdzie masz pralkę?

  9. #9369
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar czarownicaaa
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    1)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	337
Rozmiar:	45,6 KB
ID:	394136
    jeśli dobrze czytam plan bo fachowcem nie jestem to zaproponowana jest kabina przesuwna na szerokość 100 cm. Jeśli tak to nie polecam takie modele mają bardzo małe wejście.
    Mój blog o tortach dekoracyjnych i innych wypiekach http://chytrababkazradomia.blogspot.com/

  10. #9370

    Domyślnie

    @Elfir,

    Wszystkie piony są blisko zlokalizowane, czy w takim przypadku można swobodnie układać sanitariaty? kurcze, jeszcze wielu rzeczy nie ogarniam a budowa tuż tuż



    mam osobne pomieszczenie na pralkę po drugiej stronie korytarza

  11. #9371
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    sedes nie może być daleko od pionu, bo podłącza się go najniżej względem pozostałych urządzeń.
    Spaliny gazu musisz jakość wyrzucać na zewnątrz - albo kominem albo rurą koncentryczno-spalinową.

  12. #9372

    Domyślnie

    w oryginalnym projekcie wc jest jakieś 2,5m od pionu, więc zakładam że w tym promieniu mogę go jeszcze przekładać?
    piec będzie podpięty do komina, oryginalnie mam go w kuchni, która ma wspólną ścianę z łazienką, aczkolwiek wolę zrobić miejsce w kuchni i przerzucić go na druga stronę ściany
    jak powstanie już konkretna nowa wersja ułożenia sprzętów to skonsultuję to jeszcze oczywiście z fachowcem, ale nie chciałabym iść do niego z "pustymi rękami"

  13. #9373

    Domyślnie

    aryanan - moja propozycja to prysznice we wnękach.
    1)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	511
Rozmiar:	45,7 KB
ID:	394472

    2)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	512
Rozmiar:	47,4 KB
ID:	394473

    3)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	513
Rozmiar:	44,5 KB
ID:	394474

    Prawdopodobnie potrzebna byłaby pompa żeby usprawnić odprowadzanie ścieków bo kibelki daleko od pionu. Ogólnie to mało wiadomo o tym lokalu.To poddasze w domu wielorodzinnym (bloku) czy jednorodzinnym? Jakie pomieszczenie jest pod łazienką? W innym wątku pisałaś o piecu w kuchni ale nie widzę na tej ścianie komina - tak czy inaczej jak się da to piec do kuchni bo łazienki duże nie są. Ewentualnie mały piecyk może sobie nieobudowany wisieć nad kibelkiem.

  14. #9374

    Domyślnie

    Dzięki alicyja,
    ten pomysł z wnękami też mi przez chwilę przeszedł przez głowę, ale nie umiałam do niego usiąść, także wielkie dzięki za wizualizację

    ogólnie adaptujemy poddasze na osobne mieszkanie w domu jednorodzinnym, wszystko będzie robione od nowa, ale wiadomo do pewnych instalacji trzeba się trochę dostosować. Przy projekcie architekt twierdził, że strop jest na tyle gruby że spokojnie z wszystkimi rurami i odpływami się zmieścimy, także brałam to za dobrą monetę. Niestety nie mam teraz projektu pod ręką żeby wszystko jeszcze raz posprawdzać. Jak tylko będę miała okazję to do tego usiądę.

    Komin do pieca jest tam gdzie zaznaczyłam wentylację, także oryginalnie w projekcie podpięcie pieca do komina "biegnie" nad łazienką.

    Kurcze, a ja myślałam że łazienka 5m2 jest nie taka mała i że piec spokojnie się zmieści, zwłaszcza że pralki tu nie chcę

    a tak w ogóle uważasz że jest sens dzielenia tej łazienki? w projekcie mamy jeszcze osobną toaletę, ale tak pomyślałam że dla rodziny 4-os przydałby się dodatkowy prysznic. chyba że można by do pomieszczenia o wymiarach 105x195 wcisnąć mały prysznic?

  15. #9375
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AKpreFlop

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Łęczna
    Kod pocztowy
    21-010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam, zakupiliśmy z żoną swoje pierwsze m do generalnego remontu, budownictwo z wielkiej płyty. Stąd kieruję do was swoją prośbę w celu pomocy aranżacji łazienki która ma raptem 3,3 metra. Żona upiera się przy wannie ze względu na małe dzieci wiek 6m oraz 1,5r, do mnie bardziej przemawia kabina bez brodzika. Pralkę myślałem żeby zabudować we wnęce miedzy łazienką a wc na prawo od drzwi wejściowych od łazienki, kolorystycznie płytki na ściany biel + jakieś lustro w celu wizualnego powiększenia pomieszczenia, podłogi w szarość?. Poniżej zdjęcie poglądowe, jeśli jesteście w stanie w jakikolwiek sposób pomoc, doradzić, będę niezmiernie wdzięczny. Pozdrawiam Kamil.


  16. #9376
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    póki sa dzieci lepsza wanna. Dzieci boją się wody spływającej z prysznica.

  17. #9377
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AKpreFlop

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Łęczna
    Kod pocztowy
    21-010
    Posty
    4

    Domyślnie

    czyli nic nie wymyślimy, pozostaje stary układ

  18. #9378

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    póki sa dzieci lepsza wanna. Dzieci boją się wody spływającej z prysznica.
    wszytko zależy od dziecka... moje za nic nie usiądzie w wannie, za to uwielbia lać wodę pod prysznicem

  19. #9379

    Domyślnie

    Kamil udaj się do jakiegoś punktu handlowego z wyposażeniem łazienek, w większości mogą Ci zrobić projekt gratis - nie zobowiązuje do zakupów, obok mojej firmy są dwa salony, które reklamują się teraz, że projekt gratis - bez gwiazdek. Nawet jeśli nie trafią w Twój gust to może podsuną jakieś pomysły. I pamiętaj, że pralka także dobrze spełnia swoją rolę jeśli stoi w kuchni

  20. #9380

    Domyślnie

    Cytat Napisał aryanan Zobacz post
    (...)
    Kurcze, a ja myślałam że łazienka 5m2 jest nie taka mała i że piec spokojnie się zmieści, zwłaszcza że pralki tu nie chcę

    a tak w ogóle uważasz że jest sens dzielenia tej łazienki? w projekcie mamy jeszcze osobną toaletę, ale tak pomyślałam że dla rodziny 4-os przydałby się dodatkowy prysznic. chyba że można by do pomieszczenia o wymiarach 105x195 wcisnąć mały prysznic?
    Piec się pewnie zmieści ale czy się ładnie wkomponuje to inna sprawa. W toalecie 105x195cm trudno będzie raczej zmieścić dodatkowo prysznic - może da się ją powiększyć o pomieszczenie na pralkę(jest gdzieś obok?) a z dużej łazienki wydzielić pralnię z piecykiem. Przydałby się rzut tej części poddasza.

Strona 469 z 479

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony