dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 479
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 9569
  1. #2001

    Domyślnie

    Aantenko - tak projekty sa w Pro100 - fajny program, mysle ze jeszcze wiele rzeczy można z nim zrobic, a ja ich nie umiem
    Co do skosów u konwalii - policzyłam troszke i wyszło mi, ze obecna wysokość w okolicach bidetu to ok 150 cm - niestety niezbyt wygodnie, ale... prysznic ktory ja dałam w wizualizacji ma 100x90 + 10 cm na murek. Jesli damy szklaną kabinę to już na dzien dobry zyskujemy te 10cm. Skrócenie prysznica do 90x90 powinno rozwiązac problem.

    Niestety wydaje mi sie ze projekt marjel ze skośnym prysznicem, nie będzie w tej łazience wyglądał dobrze. Marjel miała kompletnie inny skos. Jej ścianka kolankowa jest zdecydowanie wyzsza (przynajmniej tak wyglada na zdjęciach).

  2. #2002

    Domyślnie

    Jej ścianka kolankowa jest zdecydowanie wyzsza (przynajmniej tak wyglada na zdjęciach).
    Ok, dla mnie ściany kolankowe to ziemia nieznana, bo nigdy pod skosami nie mieszkałam
    Ale to właścicielka niech sobie kombinuje i decyduje

  3. #2003

    Domyślnie

    Ponieważ ja jestem wielką fanką pralek przykrytych tym samym blatem co umywalka, wrzucam jeszcze troche zmodyfikowana wersję julianny, z czymś w łazience nietypowym czyli z szafką narożna.

  4. #2004
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar konwalia31
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    246
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ja też nigdy nie mieszkałam pod skosami - to mój "pierwszy raz"... . Chyba wybiorę wersję z wc za prysznicem i zamiast bidetu to bidettę ( mniej miejsca zajmuje i gdzieś ją tam powieszę za ścianką prysznicową). Tak szczerze pisząc to boję się wanny pod skosem, że np dzieciaki kąpiąc się w wannie będą mi skos chlapały , albo będę uderzała głową wstając z wanny..hihi.

  5. #2005
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    O i mamy proste, a funkcjonalne rozwiązanie

  6. #2006
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AgPi

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Nowy Dwór Maz.
    Kod pocztowy
    05-102
    Posty
    31

    Domyślnie

    szocik bardzo dziękuję za wizualizację, co do płytek to jeszcze nie wybrałyśmy, ja mam wizję żeby dać jaśniutko szare z połyskiem po całości na ściany, jakieś w większym formacie np.30x60 a na podłogę jakieś drewnopodobne, żeby ocieplić szarości, szafka pod umywaleczkę też myślałam w kolorze drewna

    Aantenka, no właśnie z tą wanną to ciężkawo będzie, tam gdzie umywalka wanna 140cm nie zmieści się, teraz jest wanna we wnęce gdzie zaplanowałam prosznic, pod sam kibelek, taka prostokątna, a kibelek własnie naprzeciwko umywalki, obokj drzwi jest 78cm myślę że zabudowa z wc i geberitem dałaby radę i tak jakoś więcej przestrzeni zostaje niż przy wc naprzeciwko umywalki, ale pomyślę jeszcze

    Bardzo dziękuję Wam za podpowiedzi!
    Ostatnio edytowane przez AgPi ; 06-02-2012 o 12:35

  7. #2007
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar konwalia31
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    246
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    To ja jeszcze Was wykorzystam (o ile oczywiście można ).
    To moja dolna łazienka- taka raczej zwykła i "oklepana" (160 cm na 305; bez okien z drzwiami- 90cm)





    Pytanie brzmi, czy powinnam coś zmienić-ulepszyć, o ile się w ogóle da (bo wc od umywalki raczej nie ma jak odsunąć)?
    Myślałam jeszcze o ewentualnym postawieniu sedesika obok kabiny prysznicowej (kabinie kwadratowej), ale chyba tam 160 cm to za wąsko.
    I jeszcze jedna kwestia obok podłogówki planuję grzejniki rurkowe w łazienkach- czy powinnam zwrócić na "coś" uwagę przy ich rozmieszczeniu ?. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez konwalia31 ; 06-02-2012 o 13:00

  8. #2008

    Domyślnie

    Konwalia31 -
    doradzię Ci to co Szocik.
    Jeśli nie musisz mieć obok prysznica miejsca do przechowywania i nie masz okna, to możesz sobie zrobić komfortowy prysznic na całą ścianę 160cm, tzn. zamontować tylko brodzik i drzwi. Zajrzyj do szocik, u niej łazienka jest krótsza i szersza, ale ładnie widać u niej o co mi chodzi.

    AgPi
    no właśnie z tą wanną to ciężkawo będzie, tam gdzie umywalka wanna 140cm nie zmieści się
    To możesz dać wannę mniejszą, węższą itd. - zależy co jest na rynku. Oczywiście jeśli w ogóle będzie potrzeba wanny., jeśli nie ma to rozwiązanie z prysznicem jest oczywiście sensowniejsze.
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 06-02-2012 o 13:10

  9. #2009
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Konwalio31
    Czy planujesz w tej łazience jakieś mebelki i miejsce do przechowywania, czy nie potrzebujesz?
    Jeśli nie, to można by się pokusić o komfortowy prysznic na całą szerokość 1,60 x 80, wówczas skrócisz optycznie łazienkę i zyskasz 10 cm na przestrzeń dla wc i umywalki. Można ewentualnie zamienić umywalkę z wc, ale nie koniecznie. Pamiętaj, że do wc musisz dodać jeszcze obudowę geberita .

    edit: Aantenko myślimy podobnie

    Wrzucam mniej więcej wizualizację (kolory przypadkowe)

    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 06-02-2012 o 13:35

  10. #2010
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Cytat Napisał szocik Zobacz post
    Ponieważ ja jestem wielką fanką pralek przykrytych tym samym blatem co umywalka, wrzucam jeszcze troche zmodyfikowana wersję julianny, z czymś w łazience nietypowym czyli z szafką narożna.
    Hej Dziewczyny,

    wpadam z biegu, więc nie wiem czy została ta kwestia poruszona, ale jeżeli pralka (oczywiście tradycyjna o standardowych wymiarach) ma stać pod blatem to umywalka musi być wpuszczana w blat. Inaczej będzie za wysoko
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  11. #2011
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar konwalia31
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    246
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Byłam u szocik - łazienka jest śliczna i kolory też bardzo fajne
    Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

  12. #2012
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dmomot

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Goślinowo
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    33

    Domyślnie

    witam Was ,

    kilka dni temu prosiłam Was o pomoc z dziecięcą łazienką - dziś prosze o radęw sprawie toalety gościnnej
    pomieszczenie szerokie na 2,5m długie na 2 m na jednej scienie centralnie wc naprzeciwko centralnie podejście pod umywalkę, na ścianie na wprost ma być tapeta jakiejś starej uliczki- prosze o radę jak ciekawie zabudować geberit żeby był fajny klimat a nie zwykła "paka"
    jak coś się komuś wymyśli proszę napiszcie- dzięki

  13. #2013

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda 34 Zobacz post
    Hej Dziewczyny,

    wpadam z biegu, więc nie wiem czy została ta kwestia poruszona, ale jeżeli pralka (oczywiście tradycyjna o standardowych wymiarach) ma stać pod blatem to umywalka musi być wpuszczana w blat. Inaczej będzie za wysoko
    Na moich wizualkach jest zawsze stawiana na blat bo innych jeszcze nie umiem wstawiać
    Ale dobra uwaga - czasem wizualizacja moze rózne rzeczy sugerowac.

  14. #2014
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Z tego co przeczytałam górna krawędź umywalki powinna być na wys. 85 cm (zatem ważny jest też model umywalki, a nie tylko to na czym stoi). Tak naprawdę ważny jest też wzrost osób z niej korzystających . Ciekawa jestem na jakiej wysokości ma Aantenka? (zważywszy na wzrost) .

  15. #2015

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Z tego co przeczytałam górna krawędź umywalki powinna być na wys. 85 cm (zatem ważny jest też model umywalki, a nie tylko to na czym stoi). Tak naprawdę ważny jest też wzrost osób z niej korzystających . Ciekawa jestem na jakiej wysokości ma Aantenka? (zważywszy na wzrost) .
    Juz kiedyś pisałam, że rodzice mają pralke pod blatem i faktycznie umywalka wpuszczana w blat jest wygodniejszym rozwiązaniem przy użytkownikach o różnym wzroście. Dlatego ja też mam "normalną wysokość" armatury w łazience. I tak bym generalnie doradzała.

    Ale na inspiracjach widziałam również płytkie nablatowe umywalki nad pralka. I myślę, że jeśli nie ma innej mozliwości z takiej opcji też można korzystać. Ja pewnie myłabym ręce z wyprostowanymi plecami, ale moja kuzynka już na stołeczku

  16. #2016

    Domyślnie

    Cytat Napisał dmomot Zobacz post
    witam Was ,

    kilka dni temu prosiłam Was o pomoc z dziecięcą łazienką - dziś prosze o radęw sprawie toalety gościnnej
    pomieszczenie szerokie na 2,5m długie na 2 m na jednej scienie centralnie wc naprzeciwko centralnie podejście pod umywalkę, na ścianie na wprost ma być tapeta jakiejś starej uliczki- prosze o radę jak ciekawie zabudować geberit żeby był fajny klimat a nie zwykła "paka"
    jak coś się komuś wymyśli proszę napiszcie- dzięki

    Opcje są różne, zwłaszcza że toaleta jest spora. Nie będziesz robić w niej dodatkowego, choćby małego prysznica? Jeśli chodzi o metraż, to na pewno by się zmieścił, nie wiem tylko jak masz zlokalizowane inne elementy łazienki.

    To moje inspiracje dla Ciebie

    z fototapetą i szklaną szefeczką nad



    geberit zabudowany na całości ściany - możliwe przy tak dużej toalecie jak Twoja, z której spokojnie można jeszcze coś zabrać - tak jak tutaj masz dość spore pomieszczenie



    gustowna zabudowa na całości ściany czyli miejsce do przechowywania (choćby papieru toaletowego dla gości)



    Dodatkowo linki z aspiracjami
    - artykuł z muratora o pomysłach na ściankę ustepową
    http://muratordom.pl/lazienka/pomysl...,121_4606.html
    do projektów WC z fototapetą
    http://deccoria.pl/galeria/foto,id,4...ototapeta.html
    do galerii na stronie domowładni - bardzo dużo ciekawych inspiracji fotograficznych do wszystkich pomieszczeń
    http://www.domowladni.pl/galeria/lazienki
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 07-02-2012 o 08:07

  17. #2017
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dmomot

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Goślinowo
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    33

    Domyślnie

    dzięki Aantenka- niezastąpiona jesteś - co do schowków szafek itp... w naszej i dziecięcej mam dość miejsca do przehowywania - tytej ma wyć typowo "reprezentacyjne " pomieszczenie tylko wc i umywalka a na papier i niezbędzne drobiazgo myśle za wystarczy szuflada pod blatem z umywalką, nie planuję tam również przysznica - dlatego chodzi mi o wizualnie ładną i ciekawą ściankę wc a niekoniecznie praktyczną i ze schowkami. przeszukam linki które podałaś dzieki raz jeszcze

  18. #2018
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dmomot

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Goślinowo
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    33

    Domyślnie

    przy okazji nie wiecie jak się ma odcień bieli koła w połączeniu z wanną riho lub aqualine może ktoś ma - nie ma różnic w odcieniach- wc i umywalkę planuje z koła i wanne miałam z cersanitu ale jest strasznie żółta i zastanawiam sie jak to jest z riho i aqualine - jak macie to prosze o opinie

  19. #2019

    Domyślnie

    Proszę o podpowiedzi oraz pomoc w aranżacji malusieńkiego WC dla gości

    Póki co nie ma jeszcze ścian działowych więc można co nieco poprzesuwać

    Przyjaciółka zrobiła wizualizację wg moich wytycznych a Was proszę o wypunktowanie wszystkich błędnych lub niepraktycznych założeń

    Fototapeta jest przypadkowa - chciałabym czarno-białą z akcentem kolorystycznym w kolorze szafki - fioletowym.
    Szafka - lakierowana na wysoki połysk, fioletowa.
    Podłoga - posadzka epoksydowa; skłaniam się ku białej żeby rozjaśnić pomieszczenie.
    Sufit biały z 2 lampami - podwójne halogenki, czarne.
    Bateria narożna przy umywalce po prawej stronie; umywalka nablatowa.
    Wnęka zabudowana cała??? lustrem...
    Ścianka za WC z grafitowych płytek + fuga w kolorze płytek
    Ścianka z pisuarem oraz przy umywalce - płytki szare jaśniejsze
    Ściana z drzwiami + ściana po prawej stronie - farba szara w kolorze płytek jaśniejszych.

    Możecie mi podrzucić producentów szarych, prostokątnych płytek ... może z prążkowaną strukturą - matowe

    Czy to WC nie będzie za ciemne (ok. 3m2)

    Wersja z białą podłogą


    Wersja z szarą podłogą

  20. #2020

    Domyślnie

    [QUOTE]
    Cytat Napisał Hot chocolate Zobacz post
    Proszę o podpowiedzi oraz pomoc w aranżacji malusieńkiego WC dla gości

    Póki co nie ma jeszcze ścian działowych więc można co nieco poprzesuwać

    Przyjaciółka zrobiła wizualizację wg moich wytycznych a Was proszę o wypunktowanie wszystkich błędnych lub niepraktycznych założeń

    Fototapeta jest przypadkowa - chciałabym czarno-białą z akcentem kolorystycznym w kolorze szafki - fioletowym.
    Szafka - lakierowana na wysoki połysk, fioletowa.
    Podłoga - posadzka epoksydowa; skłaniam się ku białej żeby rozjaśnić pomieszczenie.
    Sufit biały z 2 lampami - podwójne halogenki, czarne.
    Bateria narożna przy umywalce po prawej stronie; umywalka nablatowa.
    Wnęka zabudowana cała??? lustrem...
    Ścianka za WC z grafitowych płytek + fuga w kolorze płytek
    Ścianka z pisuarem oraz przy umywalce - płytki szare jaśniejsze
    Ściana z drzwiami + ściana po prawej stronie - farba szara w kolorze płytek jaśniejszych.

    Możecie mi podrzucić producentów szarych, prostokątnych płytek ... może z prążkowaną strukturą - matowe

    Czy to WC nie będzie za ciemne (ok. 3m2)
    Dorzuć proszę jeszcze rzut łazienki z góry z wymiarami. Tak poglądowo
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 08-02-2012 o 16:36

Strona 101 z 479

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony