dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 209 z 479
Pokaż wyniki od 4.161 do 4.180 z 9569
  1. #4161
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar -ula-
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    187

    Domyślnie

    Więc jeśli chodzi o wannę, to druga zamieszczona przez ciebie fotografia idealnie pasuje. Czyli nie półka bezpośrednio przy wannie, ale wnęka nieco powyżej i bateria pod nią. Mi się ta opcja podoba.

  2. #4162
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia_ Zobacz post
    Wnęki w prysznicu chcemy na ścianie z baterią czyli z drewnem jedna po lewej druga po prawej drewnianego pasa. Bateria podtynkowa.
    Bateria wannowa na środku wanny, albo na wannie-półce albo ścienna, jeszcze nie wiem. Na środku dlatego, żeby ewentualnie wcisnąć się we dwoje do wanny i żeby nikt nie opierał się o baterię.
    Ale zdajesz sobie sprawę, że wnęki pod prysznicem zmniejszą kabinę? Na wizualkach przyjęłam kabinę 90x100cm. Po zabudowaniu ściany z baterią będzie to coś koło 80x100cm. Poza tym te półeczki z kosmetykami będą widoczne zawsze gdy spojrzysz w lustro. Lepiej byłoby zrobić je, a co za tym idzie także baterię podtynkową na ścianie drzwiowej (wyjdzie kabina 90x90cm).

    Co do wanny, to jestem jak najbardziej za umieszczeniem baterii pośrodku. Ale żebyście oboje zmieścili się w kąpieli trzeba by zamontować większą wanną (chociaż 160cm)
    Wtedy mamy tak:
    wanna 1,6m + szklana kabina 0,9m + ścianka z wnękami 10-15cm
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	monia_z białą wanną.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	46,3 KB
ID:	163968   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	monia_z drewnianą wanną.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	51,2 KB
ID:	163969  
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 23-01-2013 o 02:32

  3. #4163

    Domyślnie

    hej, wiem ,że dubluje , ale tutaj wiecej osób zaglada-: uklad łazienki jak na wizualizacj( przyłacza juz zrobione):

    chcilabym połaczyc my way noce z jakaś szarością, jak na inspisracji:

    zdjęcie zapozyczone- jak wlascicielka sie pogniewa usune

    tylko jak to sensownie połaczyc- my way podłoga i nad umywałką, a reszta szara??
    nie jestem zwolenniczką zabudowy płytkami od góry do dołu
    bardzo prosze o pomoc,

  4. #4164
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar -ula-
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    187

    Domyślnie

    Marnajola,
    Możesz po prostu pójść do sklepu z płytkami i zrobią ci projekt za free. Będziesz miała rozrysowany układ płytek dla glazurnika i wyliczą ci ile musisz kupić.

  5. #4165

    Domyślnie

    ula- ta powyzsza wizualizacja jest wlasnie z salonu łazienkowego- wiec sama widzisz..
    pojde jeszcze raz tylko juz wtedy z konkretnymi pomysłami, a wlaśnie nie wiem jak to ugryźć, jak pomieszac szare z my way???
    pomysłow brak- tępota kompletna ze mnie

  6. #4166
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar -ula-
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    187

    Domyślnie

    No to kiszkę odwalili, nigdy bym się nie domyśliła, że robił to jakiś projektant. Ja niestety nie pomogę, bo sama nie mam za bardzo wyobraźni, a programu do projektowania nie mam. Ogólnie jednak pewnie zrobiłabym szare płytki jako bazę a brąz w dodatkach. Tak jest bardziej nowocześnie. Tym bardziej, że o ile dobrze widzę te brązowe płytki imitują drewno. Jeśli tak, to ułożenie nimi całej łazienki nie będzie raczej dobrze wyglądać (co widać z resztą na wizualizacji).
    Ostatnio edytowane przez -ula- ; 23-01-2013 o 10:52

  7. #4167
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jusja
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    39

    Domyślnie

    Wracam do urządzania domu i mam nadzieję, że dzięki waszym doświadczeniom uda mi się uniknąć błędów albo zdawać sobie z nich sprawę, nie przeczytałam jeszcze całego wątku o łazienkac ( ale mam zamiar nadrobić jak 9 miesięczne bliźniaki pozwolą ) Nie mogę się zdecydować na konfigurację płytek jasnych i ciemnych w łazience - proszę o cenne rady i komentarzee - zamieszczam zdjęcia. Rozwazam tez opcję nie płytkowania całości - tylko nie do końca wiem gdzie mogłoby tych płytek nie być ( niestety koszty - płytki to Imola travertino i basalto) albo może możecie polecić podobne a o bardziej przystępnej cenie i wtedy byłoby jak na zdjęciach. Tylko przestrzeń nad lustrem jest bez płytek, skłaniam się do wersji całość jasna tylko ściana z kibelkiem i naprzeciw ciemna ( oprócz blatu umywalkowego - który też miałby być jasne) preferuję rozwiązania jak najbardziej funkcjonalne i gdzie nie trzeba dużo pracy aby posprzątać. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wanna.j.podł.c-wc.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	32,3 KB
ID:	164024Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	w.j.p.c-lustro.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	29,1 KB
ID:	164025Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	w.j.p.j-lustro.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	29,3 KB
ID:	164026Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wanna.c.podł.j-wc.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	34,0 KB
ID:	164027Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wanna.j.podł.c.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	29,4 KB
ID:	164028

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wannapodłoga.ciemna-wc.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	34,5 KB
ID:	164029Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wannapodł.ciemna.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	29,5 KB
ID:	164030Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wannapodł.jasna.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	30,4 KB
ID:	164031Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wannapodł.jasna.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	30,4 KB
ID:	164031Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wannapodł.jasna-wc.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	34,0 KB
ID:	164032

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lukc3.bmp.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	32,7 KB
ID:	164068
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 23-01-2013 o 16:38

  8. #4168
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    monia_

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kielce
    Posty
    194

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Ale zdajesz sobie sprawę, że wnęki pod prysznicem zmniejszą kabinę? Na wizualkach przyjęłam kabinę 90x100cm. Po zabudowaniu ściany z baterią będzie to coś koło 80x100cm. Poza tym te półeczki z kosmetykami będą widoczne zawsze gdy spojrzysz w lustro. Lepiej byłoby zrobić je, a co za tym idzie także baterię podtynkową na ścianie drzwiowej (wyjdzie kabina 90x90cm).

    Co do wanny, to jestem jak najbardziej za umieszczeniem baterii pośrodku. Ale żebyście oboje zmieścili się w kąpieli trzeba by zamontować większą wanną (chociaż 160cm)
    Wtedy mamy tak:
    wanna 1,6m + szklana kabina 0,9m + ścianka z wnękami 10-15cm
    moniss i znów masz rację O tym odbiciu w lustrze zupełnie nie pomyślałam. Faktycznie lepiej będzie baterię zrobić na ścianie drzwiowej. Dzięki za cenne rady!
    Odnośnie wanny, testowaliśmy oboje taką 150cm i było całkiem wygodnie, przynajmniej dal nas Poza tym wiem, że takie wspólne kąpiele to będą bardzo sporadyczne przypadki. Myślę, że zostawimy wannę 150cm.
    Póki co nadal rozkminiam obudowę wanny i ewentualną wnękę za wanną. Na szczęście na to mam jeszcze chwilę. Najgorzej to niezdecydowanym być

    marnajola ponieważ sama planuję łazienkę w szarościach z dodatkami drewna to może moje pomysły coś Ci ułatwią. Szary to podstawa-baza. Drewno jest dodatkiem więc pas przy wc chyba płytka zwykła? mozajka-kratka przy lustrze, może pod lustrem poziomo? Wannę obudować w may way w zwykłą płytkę, a za wanną może też pasek mozaiki poziomo? Podłoga szara. Masz prysznic w łazience, to tam też daj may way zwykła płytka taki pas pionowy jak przy kibelku. Szafki raczej białe.
    Niestety nie mam dobrego programu do projektowania więc może jakaś dobra duszą zrobi wizualkę dla Ciebie i wtedy okaże się czy wogóle moje pomysły mają sens

    jusja dla mnie zdecydowanie z jasną podłogą i kawałkiem jasnej ściany po prawej. Ciemny trochę ponure wrażenie robi. Od strony praktycznej to na ciemnym bardzo widać kurz. Nie do końca przekonuje mnie ten blat pociągniety nad wannę. Coś mi nie gra, ale jeszcze się zastanowię i później sprecyzuję.

    Cytat Napisał -ula- Zobacz post
    A jeśli chodzi o kolor, może coś z kolekcji Zienia z Tubądzina. Nie wiem, czy lubisz cegiełki, ale w linii Barcelona Sant Marti są fajne szarości. Jeśli lubisz bardziej minimalistyczne i surowe wnętrza w Tubądzinie wpadła mi też w oko seria Concrete (udawany beton). Nie widziałam ich niestety na żywo ale na zdjęciach są ciekawe.
    Zień do mnie nie przemawia umyśliłam sobie płytki raczej prostokątne większe 20x40 oraz dekory takie paski jak na moich foto-inspiracjach. Szary musi być jasny, max. średni żeby nie było ponuro. Serię Concrete chętnie obejrzę na żywo-dzięki! Mojemu Mężowi się podoba taki beton, ja na razie jestem sceptyczna, ale może może...
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 23-01-2013 o 16:38

  9. #4169
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia_ Zobacz post
    To "łyse" lustro mi się podoba- ja mam bardzo minimalistyczny gust
    Ach Monia, Monia... a podobno lubisz minimalizm na tyle aby zrezygnować z nadbudowy nad lustrem, a tu wnęki nad wanną (pewnie jeszcze podświetlane) i to naprzeciw wc. Pal licho jeśli to byłaby łazienka tylko dla domowników, lecz z tego co widzę na projekcie, jest to jedyna łazienka w całym domu. A przecież do kąpieli nie są potrzebne tylko kosmetyki, lecz także te mniej ładne przybory jak pumeks, tarka do stóp, gąbka czy myjka.
    Nie mówię półeczkom/wnękom stanowczego "nie" pod warunkiem że nie rzucają się w oczy.

    Poza tym sprawa baterii wannowej. Jeśli ma być na środku, jak u Remika2, to trzeba by dać jej trochę oddechu tak od góry (czyli te półeczki/wnęki byłyby poza zasięgiem kąpiącego się), jak i z boku (coby nie potrącić jakiejś buteleczki gdy sięga się do kurka po dolewkę wrzątku).

    Jeśli nie chcesz pełnej ścianki pomiędzy wanną a prysznicem, to podmuruj 5cm ściankę na wysokość wanny, na to zamontuj szklaną ścianę, albo nawet bez ścianki tylko sama szklana tafla od podłogi.
    Półeczki/wnęki prysznicowe na ścianie drzwiowej.
    Pod grabinką zlokalizowaną na ścianie okiennej można by dać mały blacik obudowy wanny (taki jak głębokość drabinki), aby siedząc z tej strony nie walić głową w grzejnik
    Na rzucie 100cm zostawione na prysznic wraz z półeczkami.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	monia_schemat.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	17,0 KB
ID:	164079  
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 23-01-2013 o 15:26

  10. #4170
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jusja
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    39

    Domyślnie

    Też się skłaniam do tej wersji i cieszę się, że potwierdzasz to . Po prawej jest też jasny prysznic - na niektórych wizualkach to widać, na innych nie, żeby było widać ścianę z kibelkiem, od okna też to widać - co do blatu, ja po prostu nie mam zdania, a nie wygląda on źle i jest półeczką nad wanną, która będzie rzadziej ochlapana. Co do kurzy na ciemnym coś o tym wiem - mam ciemne meble i fakt już nigdy więcej - więc może we wnękach półeczkach zrobić oprócz tła jasnego też poziom jasny ( tam gdzie będą stały rzeczy), bo mniej kurzu będzie? Tylko jak to bedzie wyglądało? a co myślisz o tym, żeby nie płytkować całości?

    ciemny się kurzy, a czy jasny na podłodze w łazience będzie wygodniejszy? i czy szare fugi do travertynu będą pasować?
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 23-01-2013 o 16:36

  11. #4171
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    jusja, mi przedłużenie blatu nad wannę bardzo się podoba.
    Co do wysokości układania płytek, to sądzę, że można je dać tylko do półeczki pod lustrem włącznie. Lub też, dać tam jasne płytki zamiast ciemnych.
    Bardziej podoba mi się wersja z ciemną podłogą. Sama mam obecnie jasną i widać na niej każdy włosek i paproch, poza tym jasne fugi to jakaś masakra (z ciemnymi wyglądałaby delikatnie mówiąc nienajlepiej)

  12. #4172
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    monia_

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kielce
    Posty
    194

    Domyślnie

    moniss kobieta zmienną jest a tak na serio to poddaje się i wnęka wannowa idzie w zapomnienie
    Ściana między wanną a prysznicem powinna być murowa, bo... jestem leniwa Szklana to chyba więcej mycia.
    Półka-blacik na ścianie z grzejnikiem słuszna uwaga, a i Mąż się ucieszy bo taką chciał

  13. #4173
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jusja
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    39

    Domyślnie

    Moniss a jaką dokładnie masz tą podłogę? Białą, beżową? Mat czy połysk? Z jakąś akturą czy gładką - bo sądzę, że dużo od tyc czynników zależy. Mi najpierw też podobała się czarna - wydawało mi się bardziej elegancko, ale po przemyśleniach i wizytach w różnych łazienkach, chyba jednak jasna - bo osady z mydła białe, kamień biały, no i blondynką jestem ;P więc chyba ten trravertyn tylko nie wiem czy mat czy połysk, fajny ten pomysł z płytkami do półki pod lustrem, muszę to zwizualizować, tylko że po lewej stronie lustra jest szafka zabudowana i czarne drzwi do niej.

  14. #4174
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    jusja, moje płytki to razej półmat, takie jak w załączniku.

    monia_, w załączniku wizualizacja tego co opisałam wcześniej. Tylko musisz sobie wyobrazić, że bateria prysznicowa jest na ścianie z wnekami (mam niezasobną bibliotekę ).
    Opcja w szarym kolorze płytek, a nie w graficie jak wszystkie poprzednie
    Cytat Napisał monia_ Zobacz post
    moniss kobieta zmienną jest a tak na serio to poddaje się i wnęka wannowa idzie w zapomnienie
    Ściana między wanną a prysznicem powinna być murowa, bo... jestem leniwa Szklana to chyba więcej mycia.
    Półka-blacik na ścianie z grzejnikiem słuszna uwaga, a i Mąż się ucieszy bo taką chciał
    A skoro będzie ścianka murowana pomiędzy prysznicem a wanną to można wrocić do opcji z półeczkami/wnękami w tym miejscu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	płytka łazienkowa.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	164157   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	monia_łazienka w jasnej szarości z drewnem.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	47,8 KB
ID:	164158  
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 23-01-2013 o 15:50

  15. #4175
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    monia_

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kielce
    Posty
    194

    Domyślnie

    moniss - mój projektancki guru Podoba mi się ta szarość możesz mi wrzucić więcej obrazów-np. stronę z lustrem, tego ostatniego projektu? Tylko półkę za wanną poproszę drewnianą i może murowaną ściankę jak w poprzednich wersjach. Ależ ja jestem upierdliwa

  16. #4176
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jusja
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    39

    Domyślnie

    Moniss bardzo ładne masz te płytki i chyba dość podobne do tych co ja wybrałam, napisz co to za płytka. A jak z ich myciem? Są smugi albo jakies trudnosci z doczyszczaniem? Oprócz włosów i paprochów inne plamy ślady często się zdarzają?

  17. #4177
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    monia_, mówisz i masz
    Twoja jasna łazienka w dwóch wersjach a każde ujęcie z serii "znajdź różnice"
    C.D.N.

    BONUS
    Pozwoliłam sobie jeszcze na "małą" zmianę - kolor drewna i dekoru oraz dodatkowe miejsca z dekorem, m.in.tam gdzie ma być podtynkowa bateria pomiędzy wnękami (tak to chyba miało być).
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	monia_jasna płytka jasne drewno i dekor.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	64,2 KB
ID:	164163   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	monia_szara łazienka1.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	51,8 KB
ID:	164170   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	monia_szara łazienka1a.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	51,7 KB
ID:	164171   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	monia_szara łazienka2.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	29,0 KB
ID:	164172   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	monia_szara łazienka2a.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	26,7 KB
ID:	164173  


  18. #4178
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    No i reszta obrazków z serii "znajdź różnicę" ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	monia_szara łazienka3.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	32,3 KB
ID:	164174   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	monia_szara łazienka3a.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	31,9 KB
ID:	164175   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	monia_szara łazienka4.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	43,5 KB
ID:	164176   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	monia_szara łazienka4a.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	41,7 KB
ID:	164177  

  19. #4179
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    monia_

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kielce
    Posty
    194

    Domyślnie

    moniss opadła mi szczęka 1 opcja mi się podoba i ten dodatkowy dekor przy kabinie-bardzo fajnie. Tylko nie ten kolor drewna zostaje drewno ciemniejsze, półeczka drewniana za wanną i dekor hmm... jasny czy ciemny oto jest pytanie Oba fajne
    Zdjęcie z serii znajdź różnice hmm... może tam bez drewna Już sama nie wiem... moniss dałaś mi do myślenia, ale projekty super!

  20. #4180
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał jusja Zobacz post
    Moniss bardzo ładne masz te płytki i chyba dość podobne do tych co ja wybrałam, napisz co to za płytka. A jak z ich myciem? Są smugi albo jakies trudnosci z doczyszczaniem? Oprócz włosów i paprochów inne plamy ślady często się zdarzają?
    Niestety nie wiem co to za płytka, bo wprowadziłam się na gotowe.
    Wyglądem trochę przypomina trawertyn, ale jest gładkie jak płytka więc z myciem nie ma problemu.
    Kolejny plus: nie widać kurzu ale ciemne paprochy i każdy włosek niestety jest już widoczny, jak to na jasnych płytkach

Strona 209 z 479

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony