dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 259 z 479
Pokaż wyniki od 5.161 do 5.180 z 9569
  1. #5161

    Domyślnie

    spokojnie, spokojnie… jeszcze się na nią naprzeklinasz…
    wykorzystuj projektanta ile wlezie. jako laik, pewnie nie masz takiej wyobraźni, żeby sobie w głowie podoświetlać jakieś rzeczy czy pozmieniać kolorki. na komputerze to jedno kliknięcie – a dla ciebie, wybawienie z opresji

    chciałam ci podpowiedzieć jeszcze jeden pomysł, zmałpowany od mojego brata, który się tego nachwalić nie może. co byś powiedziała, gdyby podnieść pralkę (i szafkę obok) o te 30-40 cm i brudownik zrobić w ogromnej szufladzie pod spodem? miałabyś tam mniej więcej tyleż samo miejsca, co w tradycyjnym brudowniku, a podwyższenie tej zabudowy pozwoliłoby zrezygnować z tego czegoś pod sufitem (moim zdaniem, to właśnie ten element obciąża wizualnie twoją łazienkę). z drugiej strony – ok. 100-110 cm to chyba wygodna wysokość, aby posadzić dziecię i obetrzeć z ociekającej wody. w tej części, gdzie zamiast kosza miałabyś szafkę pomieścisz i środki czystości, i ręczniki, bo szafka wyjdzie tak samo głęboka jak pralka. minusem tego rozwiązania jest konieczność schylania się po pranie, ale mój brat jest zachwycony, że gdy wieczorem ściąga z siebie ciuch – wysuwa nogą szufladę i „rzut za trzy” (jego narzeczona jest zachwycona bo ciężko do tego celu nie trafić, więc ona nie chodzi i nie zbiera po nim gatków ). no i do pralki z kolei dostęp jest bardzo wygodny.
    Ostatnio edytowane przez duś ; 11-06-2013 o 12:43
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  2. #5162

    Domyślnie

    zgadzam się, że wysuwany brudownik poniżej pralki to extra pomysł - sami takowy posiadamy bo łazienka maluteńka i mężu tak wymyślił, bo nie było miejsca na kosz na pranie... dzięki temu jest wygodniej pranie sięgać z pralki, bo wyżej... u nas jest około 50cm i to za wysoko jest do oporządzania maluszka - no chyba że już galante dziecię co usiądzie, bo leżącego to niewygodnie będzie... więc jak coś to powinno być niżej dla dziecka małego

  3. #5163
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kulkin6

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    spokojnie, spokojnie… jeszcze się na nią naprzeklinasz…
    wykorzystuj projektanta ile wlezie. jako laik, pewnie nie masz takiej wyobraźni, żeby sobie w głowie podoświetlać jakieś rzeczy czy pozmieniać kolorki. na komputerze to jedno kliknięcie – a dla ciebie, wybawienie z opresji

    chciałam ci podpowiedzieć jeszcze jeden pomysł, zmałpowany od mojego brata, który się tego nachwalić nie może. co byś powiedziała, gdyby podnieść pralkę (i szafkę obok) o te 30-40 cm i brudownik zrobić w ogromnej szufladzie pod spodem? miałabyś tam mniej więcej tyleż samo miejsca, co w tradycyjnym brudowniku, a podwyższenie tej zabudowy pozwoliłoby zrezygnować z tego czegoś pod sufitem (moim zdaniem, to właśnie ten element obciąża wizualnie twoją łazienkę). z drugiej strony – ok. 100-110 cm to chyba wygodna wysokość, aby posadzić dziecię i obetrzeć z ociekającej wody. w tej części, gdzie zamiast kosza miałabyś szafkę pomieścisz i środki czystości, i ręczniki, bo szafka wyjdzie tak samo głęboka jak pralka. minusem tego rozwiązania jest konieczność schylania się po pranie, ale mój brat jest zachwycony, że gdy wieczorem ściąga z siebie ciuch – wysuwa nogą szufladę i „rzut za trzy” (jego narzeczona jest zachwycona bo ciężko do tego celu nie trafić, więc ona nie chodzi i nie zbiera po nim gatków ). no i do pralki z kolei dostęp jest bardzo wygodny.
    Projektanta męczę niesamowicie.
    Czasem mi już głupio, ale to jedyne wyjście, żeby efekt był zadowalajacy.
    No, no Duś podoba mi się Twój tok rozumowania
    Lubię takie pomysły.
    A powiedz z czego fizycznie Twój brat ma ta zabudowę?
    głownie chodzi mi o to na czym stoi pralka?

  4. #5164
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kulkin6

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    59

    Domyślnie

    A Duś może masz jeszcze pomysł gdzie umieścić wiszak na ręczniki kąpielowe?

  5. #5165

    Domyślnie

    pralka jest wciśnięta we wnękę z g-k (tj. z jednej strony komin czy jakieś przyłącza nie do przesunięcia, a z drugiej strony dobudowali ściankę). z tego, co pamiętam, pralka stoi na takim grubszym kawałku blatu (wpasowane to jest tak, że nic się nie rusza przy wirowaniu). na 99% jestem pewna, że nie robili tam półki z g-k. ale dziś się do niego wybieram, więc nie omieszkam zapytać czy to aby nie fest-konstrukcja.
    wieszak na ręczniki – ja bym haczyki zamontowała w tej wnęce pomiędzy „pralką” a wanną. półeczka mi tam nie pasuje wizualnie, a odstawiać szampony i mydła i tak będziesz gdzie indziej.
    Ostatnio edytowane przez duś ; 11-06-2013 o 13:42
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  6. #5166
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kulkin6

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    pralka jest wciśnięta we wnękę z g-k (tj. z jednej strony komin czy jakieś przyłącza nie do przesunięcia, a z drugiej strony dobudowali ściankę). z tego, co pamiętam, pralka stoi na takim grubszym kawałku blatu (wpasowane to jest tak, że nic się nie rusza przy wirowaniu). na 99% jestem pewna, że nie robili tam półki z g-k. ale dziś się do niego wybieram, więc nie omieszkam zapytać czy to aby nie fest-konstrukcja.
    wieszak na ręczniki – ja bym haczyki zamontowała w tej wnęce pomiędzy „pralką” a wanną. półeczka mi tam nie pasuje wizualnie, a odstawiać szampony i mydła i tak będziesz gdzie indziej.
    To czekam Duś na relację z wizyty,
    bo mnie zaintrygowałaś
    Dla mnie to też jedyne miejsce na ręczniki tylko
    w sytuacji jak jest wanna, ręczniki, zabudowa pralki
    to te ręczniki tak mi jakoś wyskakują jak Filip z konopii
    w sensie, że coś takiego ___----___ najprościej

  7. #5167

    Domyślnie

    Pozwolę sobie podrążyć jeszcze temat mojej łazienki.

    W przypływie dobrego nastroju postanowiliśmy zbudować z żoną łazienkę z kartonów i okazało się zrobi się ciasno koło bidetu. Musimy skrócić szafkę z umywalką ze 100 cm do 80 cm. Powstałoby coś takiego:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt 39A.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	55,2 KB
ID:	195173

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt 39B.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	60,0 KB
ID:	195174

    Pojawia się problem wyboru umywalki. Szafka 80 cm + umywalka 60 cm zostawia nam po 10 cm wolnego miejsca z każdej strony, czyli prawie nic. Alternatywą jest umywalka o szerokości 80 cm z szerokim rantem z tyłu. Pod uwagę bierzemy Villeroy & Boch Memento lub Catalano Zero (są bardzo podobne, różnią się wymiarami). Który wariant jest wg was sensowniejszy, praktyczniejszy, ładniejszy?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	116134_1.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	195177 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Catalano01.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	47,8 KB
ID:	195176

    Może macie też pomysł jak wygospodarować odrobinę wolnego miejsca na odstawienie jakichś drobiazgów w pobliżu umywalki, np. szczoteczek elektrycznych, golarki, suszarki i szczotki do włosów, itp.?

    I jeszcze jedno: zamarzyła nam się deszczownica i słuchawka prysznicowa nad wanną, do tego standardowy kran. Czy takie dublowanie funkcji ma sens? Jeśli tak, to jak byście rozmieścili te elementy, żeby nie zaplątać się o wąż od prysznica i nie wybić zębów o kran?

  8. #5168

    Domyślnie

    Cytat Napisał marze6 Zobacz post
    Patrząc na wasze piękne łazienki postanowiłam prosić o pomoc w rozplanowaniu mojej . Mam pustkę w głowie odnośnie górnej łazienki w domku jednorodzinnym. Z dolną jeszcze jakoś poszło ale tu jakoś nic mi nie przychodzi do głowy jak to dobrze rozplanować. Chyba największym problemem jest to że umyśliłam sobie schowek na ręczniki deskę żelazko i brudne pranie i takie tam i jakoś nie wiem gdzie go umiejscowić. Łazienka jest duża 4x3,5. Dodatkowo po prawej stronie jest ścianka kolankowa o wysokości 1,20.
    Chcę w niej zmieścić 1 zlew wc bidet prysznic wannę i jakąś szafę zabudowę. Poniżej dołączam rysunki. Może macie jakieś propozycje? może coś w końcu zaświta mi w głowie.. Pozdrawiam Serdecznie Z góry dzięki za pomoc
    proponuję coś takiego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	66,5 KB
ID:	195181
    pod oknem wanna, obok niej prysznic bez brodzika z odpływem liniowym
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	prysznic pod skosem.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	26,0 KB
ID:	195182
    pod ścianą ze skosem wc i bidet (będziesz musiała pewnie jakieś 30-40 cm odsunąć je od ściany tak żeby można było swobodnie stać przed nimi). Obudowę geberita pociągnęłabym też pod prysznic żeby zrobić w niej półeczki na akcesoria pod prysznicem.
    obok wejścia umywalka a obok w tej samej linii co ścianka przy prysznicu ścianka a za nią szafa pod skosem.

  9. #5169
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    koko24

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	31,2 KB
ID:	195186


    Nie mam pojecia jak ustawic sanitariaty w tej malej lazience jest ona na parterze, musi sie w niej znalez murowany prysznic, ubikacja, umywalka, duze lustro, blat do robienie makijazu najlepiej w poblizu umywalki no i jak sie da zmiescic to wyskoa zbudowana szafa az po sufit, na wiaderko mopa scierki i te wszystkie srodki czystosci. Chcialabym by drzwi otwieraly sie do srodka lazienki ale nie wiem jak to wyjdzie z erognomicznego punktu. Za wszelkie sugestie z gory wielkie dzieki . A i to okno nie musi znajdowac sie w miejscu w ktorym jest widoczne na projekcie .... obojetnie w ktorym miejscu na tej scianie
    Ostatnio edytowane przez koko24 ; 11-06-2013 o 18:06

  10. #5170

    Domyślnie pomalować na czarno, cynie pomalować...

    witajcie,
    od jutra czeka mnie malowanie a ja zaczęłam zastanawiać się dopiero co z wc...
    niby jest takie jak miało byc, ale jednak czegoś mi brakuje. Może to tylko kwestia tego, ze nie jest wysprzątane i nie me jeszcze dodatków, a może rzeczywiście pomalować ścianę za umywalką w całości czarną farbą????
    Na tą chwilę za umywalką nie ma płytek, nie wiem jak to się sprawdzi w praktyce, zobaczymy, zawsze je można położyć później
    Czyli co radzicie, kibelek taki biały, jasny jak jest, czy malnąć tą ścianę na czarno??? A może ktoś ma inny pomysł??
    PS myślę o tym lustrze z ikei, kolor oczywiście można zmienić np na biały gdyby czarna ściana to był dobry pomysł
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie03011.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	195200   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie03001.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	195201   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	black-vs-white-ikea-ung-drill-mirror.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	26,4 KB
ID:	195202  

  11. #5171

    Domyślnie

    @sniper
    czy ten bidet wam aż tak bardzo potrzebny. mam umywalkę 80, po obu stronach po 20 cm albo nawet więcej i powiem ci, że wykorzystuje te ranty mimo iż szczoteczki w wiszącej szklance, a suszarkę odkładam gdzie indziej. na twoim miejscu olałabym bidet (ew. rozważyła bidettę), aby miec wygodną dużą umywalkę.
    w kwestii prysznica - hansgrohe ma wlewkę wannową łączącą funkcję prysznica i deszczowni do montażu na kaflach. prosta, elegancka - spasuje się z każdą armaturą chyba. mi się nie podoba rozdzielanie tych elementów w różnych miejscach ściany, stąd wybór hansa. zapewniam, że wyrżnąć o to nie sposób. (mam u siebie, ale nie pamiętam nazwy. na bank wciąż jest w ofercie. bardzo sobie chwalę).


    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  12. #5172
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kulkin6

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    59

    Domyślnie

    Wrzucam na razie wizki z jasną zabudową
    i czekam na opinie.

    Jutro znowu pomęczę projektanta
    o brudownik w szufladzie
    Duś i jak tam, wiesz coś więcej o konstrukcji na której stoi pralka?
    A może lukasz69karolina skoro już się pochwaliła,
    że taką ma napisze jak to jest skonstruowane i z czego
    A najlepiej jeszcze wrzuć fotkę
    Bardzo mnie to ciekawi.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zest 1.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	51,6 KB
ID:	195216   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zest 2.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	44,3 KB
ID:	195217   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zest 3.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	54,7 KB
ID:	195218   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zest 4.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	54,7 KB
ID:	195219   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zest 5.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	56,3 KB
ID:	195220  


  13. #5173
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kulkin6

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    59

    Domyślnie

    Może tak będzie łatwiej
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	j p 3.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	53,5 KB
ID:	195222   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zest 4.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	54,7 KB
ID:	195221  

  14. #5174

    Domyślnie

    Kulkin6 moim zdaniem z jasną zabudową lepiej.
    A znalazłam jeszcze taką szafkę, ma kształt bardzo podobny do Twojej wanny i generalnie dobrze by się wpasowała w Twoją łazienkę:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	foto-z-collection-2011_stranka_175_obraz_0005.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	31,1 KB
ID:	195294
    http://www.ravak.pl/pl/umywalka-rosa-comfort-meblowa

  15. #5175

    Domyślnie

    Cytat Napisał koko24 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	31,2 KB
ID:	195186


    Nie mam pojecia jak ustawic sanitariaty w tej malej lazience jest ona na parterze, musi sie w niej znalez murowany prysznic, ubikacja, umywalka, duze lustro, blat do robienie makijazu najlepiej w poblizu umywalki no i jak sie da zmiescic to wyskoa zbudowana szafa az po sufit, na wiaderko mopa scierki i te wszystkie srodki czystosci. Chcialabym by drzwi otwieraly sie do srodka lazienki ale nie wiem jak to wyjdzie z erognomicznego punktu. Za wszelkie sugestie z gory wielkie dzieki . A i to okno nie musi znajdowac sie w miejscu w ktorym jest widoczne na projekcie .... obojetnie w ktorym miejscu na tej scianie
    Poniżej moja propozycja.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka2.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	81,0 KB
ID:	195298
    We wnęce ustawiłabym kabinę z okrągłym narożnikiem, obok zmieści się wysoka szafka na około 40 cm szerokości. Na wprost wejścia umywalka na blacie (półokrągłym pod oknem, nawiązującym do kabiny - okno przesunęłam w stronę wc), blat pociągnęłabym również na ścianę po lewej od wejścia. Pod spodem zabudowałabym cała przestrzeń szafką, będzie dużo miejsca do przechowywania.

  16. #5176

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    @sniper czy ten bidet wam aż tak bardzo potrzebny.
    Aż tak bardzo potrzebny to nie, ale bardzo byśmy chcieli go mieć, żeby się przekonać czy faktycznie był potrzebny.

    Dziś wyczytałem o nowym WC z funkcją mycia - Geberit AquaClean Sela. Nie dość, że dobrze wygląda (w przeciwieństwie do całej poprzedniej serii AquaClean), to łudząco przypomina WC, który braliśmy wcześniej pod uwagę - Catalano Zero. Nawet deska nie jest tak odrażająco wielka jak w innych myjkach. Są tylko dwa problemy - pierwszy: nie mogę znaleźć sklepu w którym już to mają; drugi: cena pewnie zwala z nóg. Ostatecznie pewnie wrócimy do wersji z bidetem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	urzadzenie-wc-z-funkcja-mycia-geberit-sela.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	53,6 KB
ID:	195323

    mam umywalkę 80, po obu stronach po 20 cm
    w kwestii prysznica - hansgrohe ma wlewkę wannową łączącą funkcję prysznica i deszczowni do montażu na kaflach. prosta, elegancka - spasuje się z każdą armaturą chyba. mi się nie podoba rozdzielanie tych elementów w różnych miejscach ściany, stąd wybór hansa
    A masz jakieś fotki, ew. projekt, żeby pokazać jak to u Ciebie wygląda?

  17. #5177

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiulkak Zobacz post
    a może rzeczywiście pomalować ścianę za umywalką w całości czarną farbą????
    Wydaje mi się, że czarna ściana przyćmi to malowidło na skośnej ścianie. No i chyba kibelek nabierze lekko grobowego nastroju. Byłem kiedyś w WC w całości obłożonym czarnymi kaflami. I choć było to pomieszczenie raczej luksusowe, to nijak mnie to nie przekonało i miałem ochotę jak najszybciej wyjść z tego miejsca. Nie widziałem, czy ściany są czyste, czy przypadkiem ktoś sobie czegoś tam nie namalował (nie powiem czym), albo czy podłoga nie jest zafajdana, ew. nie biegają po niej jakieś robale. Ba, nawet czarne drzwi z czarną klamką otwierałem przy użyciu papieru toaletowego...

  18. #5178

    Domyślnie

    no więc melduję wieści.
    u brata pralka stoi na normalnej płycie z jakiej robi się szafkę, takiej ok. 1 cm grubości (pralka stoi na podwójnej, bo zarówno szuflada jak i pralka są niejako w osobnych szafkach - wynika z niezależnych drzwiczek). nic się nie suwa, ale dla pewności jest z przodu listwa, która ma zapobiec wyskoczeniu pralki przodem. dmuchają na zimne
    u brata szuflady są dwie po ok. 30 cm, jedna na drugiej, ale to wynika z tego, że wnęka, w której jest pralka jest dość wąska i tego miejsca w pojedynczej szufladzie byłoby za mało. góra pralki wychodzi w związku z tym dość wysoko, ale tu znów - wybrali jakiś model, który jest trochę wyższy kosztem szerokości. niemniej jednak, jeśli wizualnie ci się to rozwiązanie spodoba, też pewnie będziesz musiała rozważyć zabudowę pod kokretny model pralki, a przynajmniej przeanalizować gabaryty sprzętu tego rodzaju. i potem najlepiej w domu odnaleźć podobną wysokość i sprawdzić czy ona ci odpowiada, bo może się okazać, że choć rozwiązanie jest godne uwagi, to jednak zupełnie nie dla ciebie.

    co do wersji kolorystycznej - zdecydowanie jasna zabudowa. być może ciemna nasuwa więcej skojarzeń z drewnem, ale "brak koloru" odwraca moją uwagę od tego, że to najciaśniejsze miejsce w łazience.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  19. #5179
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kulkin6

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    no więc melduję wieści.
    u brata pralka stoi na normalnej płycie z jakiej robi się szafkę, takiej ok. 1 cm grubości (pralka stoi na podwójnej, bo zarówno szuflada jak i pralka są niejako w osobnych szafkach - wynika z niezależnych drzwiczek). nic się nie suwa, ale dla pewności jest z przodu listwa, która ma zapobiec wyskoczeniu pralki przodem. dmuchają na zimne
    u brata szuflady są dwie po ok. 30 cm, jedna na drugiej, ale to wynika z tego, że wnęka, w której jest pralka jest dość wąska i tego miejsca w pojedynczej szufladzie byłoby za mało. góra pralki wychodzi w związku z tym dość wysoko, ale tu znów - wybrali jakiś model, który jest trochę wyższy kosztem szerokości. niemniej jednak, jeśli wizualnie ci się to rozwiązanie spodoba, też pewnie będziesz musiała rozważyć zabudowę pod kokretny model pralki, a przynajmniej przeanalizować gabaryty sprzętu tego rodzaju. i potem najlepiej w domu odnaleźć podobną wysokość i sprawdzić czy ona ci odpowiada, bo może się okazać, że choć rozwiązanie jest godne uwagi, to jednak zupełnie nie dla ciebie.

    co do wersji kolorystycznej - zdecydowanie jasna zabudowa. być może ciemna nasuwa więcej skojarzeń z drewnem, ale "brak koloru" odwraca moją uwagę od tego, że to najciaśniejsze miejsce w łazience.
    Pomysł mi się podoba i będę go analizować.
    Chciałabym jednak aby zabudowa była oklejona płytkami,
    jak na zdjęciu w załączeniu
    i na razie zastanawiam się z czego miałaby być konstrukcja.
    A gdyby faktycznie został taki pomysł
    to zabudowa wówczas z płytek jasnych czy "drewnianych"?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	45,2 KB
ID:	195345  

  20. #5180
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kulkin6

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał ml-projekt Zobacz post
    Kulkin6 moim zdaniem z jasną zabudową lepiej.
    A znalazłam jeszcze taką szafkę, ma kształt bardzo podobny do Twojej wanny i generalnie dobrze by się wpasowała w Twoją łazienkę:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	foto-z-collection-2011_stranka_175_obraz_0005.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	31,1 KB
ID:	195294
    http://www.ravak.pl/pl/umywalka-rosa-comfort-meblowa
    Fajna ta umywalka, dzięki
    Szkoda tylko, że nie ma w komplecie WC

Strona 259 z 479

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony