dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 368 z 479
Pokaż wyniki od 7.341 do 7.360 z 9569
  1. #7341

    Domyślnie

    Masz razcje, ten slupek pokryty mozaika wyglada dziwnie. Czyli w takim razie powinien byc bialy?
    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Iskra, mozaika zbędna na kominie oraz poniżej umywalki.

  2. #7342
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iskra007 Zobacz post
    Masz razcje, ten slupek pokryty mozaika wyglada dziwnie. Czyli w takim razie powinien byc bialy?
    Jeśli ściana będzie biała, to i słupek biały.
    Tak się jeszcze zastanawiam, czy jednak ta mozaika nad wanną to trochę nie za dużo....
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  3. #7343
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał endka Zobacz post
    a jaki rozmiar/ kształt byłby lepszy? i ile więcej tej mozaiki na około?

    jest ktoś w stanie wklić coś takiego do tej wizualizacji?

    płytki nie do sufitu? a będzie dobrze to wyglądać? jakoś ciężko mi to sobie wyobrazic.

    ehh wiedziałam, że coś do końca w niej nie gra...

    p.s teraz jak patrzę na zestawienie to te podłogowe płytki sa niby minimalnie ciemniejsze od ściennych.
    Bardzo nieudolne poprawki w paincie, ale coś widać
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1c.jpg
Wyświetleń:	170
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	273706
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  4. #7344

    Domyślnie

    Czemu uważacie, że płytki pod sam sufit źle wyglądają? Pomysł @moniss z mozaiką przy lustrze na całej długości jak najbardziej ok.

    A co sądzicie o tej łazience? Nad pralką będzie umieszczony piecyk gazowy. Ścianka zostałaby częściowo wyburzona a drzwi do obecnego wc zamurowane.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	36,1 KB
ID:	276264 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	10,3 KB
ID:	276265

  5. #7345

    Domyślnie

    Witam, witam....jestem tu znowu...
    ciesze sie, ze was znow spotykam, ale denerwuje mnie powod dla ktorego przyszlam. Okazalo sie, ze pan hydraulik, ktory ogladal dom albo byl po piwku i bredzil od rzeczy albo sie na robocie nie zna. po konsultacjach z innym okazalo sie, ze to co dla pierwszego hydraulika bylo do zrobienia dla drugiego jest nie do przeskoczenia-tzn jest jesli zburzymy dom i zbudujemy go jeszcze raz tydzien temu dostalismy potwierdzenie...nasz projekt lazienki nadaje sie do kosza.

    dla przypomnienia mialo byc tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	laz 3-001wc.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	70,5 KB
ID:	276279

    po tym jak prawie rozplakalam sie podczas rozmowy z hydraulikiem pokazujac moj wczesniejszy projekt ustalilismy, ze:
    umywalka zostaje. reszta musi zmienic miejsce. po pierwsze prysznic musi isc w prawy gorny rog. wanna w prawy dolny rog-sciana z drzwiami. tuz obok drzwi wc i bidet (jesli sie zmiesci). grzejnik po lewo od drzwi w rogu. na szczescie potwierdzil ze pralke wywalamy na strych

    teraz chcialam was podpytac co mozna z tym zrobic. w sensie czy da rade wepchnac ten bidet czy lepiej sobie darowac? myslimy zeby zaraz przy drzwiach zrobic jakas scianke/murek ktora odgrodzilaby i zakryla wc troszke. ale czy to bedzie dobrze wygladalo? i z czego to zrobic? murek wylozony plytkami? a moze pociagnac jakas szklana szybe np mleczna?
    prysznic musi miec szerokosc 90 cm tylko zastanawiam sie jaka dlugosc. tam jest ta wneka, ktora chetnie wykorzystamy na poleczke na kosmetyki. musimy tez brac pod uwage ze miedzy prysznicem i rownolegla wanna nie ma duzo miejsca wiec jak umiescic wejscie? na scianie prysznicu czy moze na jego rogu bedzie wygodniej?
    no i jeszcze wanna..tez bym chciala zeby byla odsunieta od sciany z ktorejs strony zeby mozna bylo postawic szampony i mydla. ale jak sie odsuniemy z jednej str to sie zmniejsza powierzchnia miedzy wanna i przysznicem. jak sie odsuniemy z drugiej ten nieszczesny bidet pewnie sie nie zmiesci
    ostatnie pytanie brzmi jak bedzie wygladala moja sliczna tapeta z pomostem z grzejnikiem w rogu

  6. #7346

    Domyślnie

    kamilaa, grzejnik możesz zamontować poziomy, nisko nad podłogą, a powyżej fototapetę. Nie lubię murków, które niby mają zasłaniać sedes - może lepsza będzie np. ażurowa ścianka z mdf, tyczki bambusowe albo donica z rośliną albo cokolwiek innego lżejszego wizualnie i łatwiejszego w demontażu jeśli się nie spodoba/znudzi.
    Układ sprzętów może taki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ł5.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	72,4 KB
ID:	276306 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ł5-A.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	41,6 KB
ID:	276307 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ł5-B.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	58,5 KB
ID:	276308 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ł5-C.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	50,5 KB
ID:	276309
    Wanna 160cm, prysznic ok.80x110cm.
    Kolorystyka i detale na wizulace przypadkowe.

  7. #7347

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    kamilaa, grzejnik możesz zamontować poziomy, nisko nad podłogą, a powyżej fototapetę. Nie lubię murków, które niby mają zasłaniać sedes - może lepsza będzie np. ażurowa ścianka z mdf, tyczki bambusowe albo donica z rośliną albo cokolwiek innego lżejszego wizualnie i łatwiejszego w demontażu jeśli się nie spodoba/znudzi.
    Układ sprzętów może taki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ł5.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	72,4 KB
ID:	276306 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ł5-A.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	41,6 KB
ID:	276307 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ł5-B.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	58,5 KB
ID:	276308 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ł5-C.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	50,5 KB
ID:	276309
    Rzeczywiscie z grzejnikiem jakos sie wykombinuje. nawet mialam taka mysl zeby np zrobic tapete z morzem i ten grzejnik po prostu pomalowac w identycznie niebieskim kolorze, zeby mniej sie rzucal w oczy. albo wybrac jakas tapete gdzie grzejnik mohlby robic za element zdjecia

    co do rozmieszczenia to raczej musi byc tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	laz n1.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	73,3 KB
ID:	276332
    sorrki za jakosc projektu.

    upieralabym sie zeby ten blat z umywalka zostal tak jak we wczesniejszym projekcie, do konca okna. wanne chcemy ''mala''. w sensie 150cm jest idealna. powiedzmy ze odsuniemy sie od sciany na 15cm, zeby zrobic poleczke przy wannie. zostaje 135cm na wc i bidet plus jakis rodzaj kamuflarzu.

    tez mnie ta scianka/murek nie przekonuje ale cos bym w tym miejscu dala. fajny pomysl z tymi deseczkami w restauracji ostatnio widzialam cos takiego i spodobalo mi sie. myslalam gdzie to w domu mozna upchnac. kto by pomyslal ze moze w lazience
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mmmm.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	66,5 KB
ID:	276333


    ps. (moze ktos podpowie gdzie moge podpytac o pomysly do wiatrolapu?)
    Ostatnio edytowane przez kamilaa ; 24-08-2014 o 19:21

  8. #7348

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilaa Zobacz post
    ostatnie pytanie brzmi jak bedzie wygladala moja sliczna tapeta z pomostem z grzejnikiem w rogu
    pokaż, jaki grzejnik wybrał mąż, to się pomyśli;

    malowanie grzejnika farbą w kolorze fototapety - a fe!

  9. #7349
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilaa Zobacz post
    Rzeczywiscie z grzejnikiem jakos sie wykombinuje. nawet mialam taka mysl zeby np zrobic tapete z morzem i ten grzejnik po prostu pomalowac w identycznie niebieskim kolorze, zeby mniej sie rzucal w oczy. albo wybrac jakas tapete gdzie grzejnik mohlby robic za element zdjecia

    co do rozmieszczenia to raczej musi byc tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	laz n1.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	73,3 KB
ID:	276332
    sorrki za jakosc projektu.

    Jaka będzie odległość pomiędzy wanną a kabiną?
    A grzejnika nie dałoby się umiescić na ścianie pomiędzy wanną a prysznic? Jakoś go nie widzę na tle fototapety, chyba że będzie poniżej, tak jak proponowałą alicyja.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  10. #7350
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daro_ufo Zobacz post
    Czemu uważacie, że płytki pod sam sufit źle wyglądają? Pomysł @moniss z mozaiką przy lustrze na całej długości jak najbardziej ok.

    A co sądzicie o tej łazience? Nad pralką będzie umieszczony piecyk gazowy. Ścianka zostałaby częściowo wyburzona a drzwi do obecnego wc zamurowane.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	36,1 KB
ID:	276264 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	10,3 KB
ID:	276265
    Dlaczego łączysz wc z łazienką? Jest za małe? Niestety wymiary na rysunku są nieczytelne
    A co powiesz na umywalkę z blatem na szerokość całej wnęki? W którym miejscu ma być grzejnik?

    Co do płytek pod sam sufit, to nie zawsze źle wyglądają.
    Zdaje się że wiosną na tym wątku była pokazywana wizualizacja łazienki z płytkami, które genielnie wyglądały ułożone od podłogi aż po sufit i odjęcie jednego rzędu wyglądałoby fatalnie. Z takimi płytkami można wypłytkować cała łazienkę, lub zostawić jedną czy dwie ściany do malowania.
    Są jednak łazienki, które potrzebuję trochę "oddechu" gdyż zbyt duża ilośc płytek je "przytłacza". Ja jestem za opcja układania płytek w najbardziej niezbędnych miejscach: w kabinie prysznicowej(na wysokość kabiny), kilkadziesiat centymetrów nad wanną, oraz pomiędzy unywalką i lustrem. Jeśli łazienka jest nieduża i pomiędzy tymi strefami są niewielkie odległości, to dobrze jest jednak połączyć wszystkie te strefy, ale co najwyżej do wysokości kabiny lub drzwi (jeśli prysznic jest tuż obok wejścia).
    Dlaczego im mniej płytek tym lepiej?
    - kupując mniej płytek, wydajesz mniej pieniędzy także na robociznę (a finanse są często ważnym argumentem na etapie wykańczania)
    - kupujesz mniej płytek, więc możesz kupić te z wyższej półki cenowej (jeśli się bardziej podobają)
    - zmieniając kolor ścian i dodatków - zmienia się cała łazienka i to bez kucia płytek
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  11. #7351

    Domyślnie

    Przepraszam nie zauważyłem, że załącznik został tak pomniejszony. Ścianę zaznaczoną na czerwono można zburzyć. W "pomieszczeniu" 104x75 musi stanąć WC. Co do grzejnika są w chwili obecnej jest pion grzewczy od którego można odejść grzejnikiem żeberkowym.


  12. #7352

    Domyślnie

    Witajcie, może macie chęć skomentować moją planowaną łazienkę ... Mam pewne obawy co do prysznica (nie wiem czy nie będzie chlapać na okno - deszczownica w odległosci ok. 1,33 m i czy za wanną nie zostało za mało miejsca 46,6 cm ....

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	29 03 pop 4.jpg
Wyświetleń:	185
Rozmiar:	80,7 KB
ID:	276457Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	29 03 pop 1.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	47,2 KB
ID:	276458Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	29 03 pop 5.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	79,1 KB
ID:	276459Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	29 03 pop 6.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	82,5 KB
ID:	276460Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	doc00566220140825122229_001.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	48,6 KB
ID:	276461

  13. #7353
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Pomyśl nad myciem szyby prysznica za wanną - jak to w praktyce rozwiązać?
    A pryskac tak czy inaczej będzie. Ale w przypadku takiej dużej tafli szkła przy prysznicu, co za problem przetrzeć jeszcze okno?

  14. #7354

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Pomyśl nad myciem szyby prysznica za wanną - jak to w praktyce rozwiązać?
    A pryskac tak czy inaczej będzie. Ale w przypadku takiej dużej tafli szkła przy prysznicu, co za problem przetrzeć jeszcze okno?
    Jak coś to wanna byłaby od tej szyby odsunięta tak aby ją też dało się umyć ... Jednak z tym oknem martwi mnie nie tyle jego mycie co to że muszę je czymś zasłonić i wówczas - roleta będzie zawsze mokra ?

    Ale zależy mi aby wanna była na środku tylko nie wiem czy nie przekombinowałam i czy pow. łazienki nie jest za mała na takie coś ....

    Jeszcze taki pomysł przyszedł mi do głowy:
    Murowana ścianka, za nią prysznic ale już nie wal-in tylko za szybami z obu stron przed nią wanna .....?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	doc00566220140825122229_0012.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	46,1 KB
ID:	276466
    Ostatnio edytowane przez sylwus115 ; 25-08-2014 o 13:07

  15. #7355

    Domyślnie

    Może pomożecie i mi?

    Wiem, że chcę dużą wannę z parawanem, kibelek podwieszany i w miarę dużą umywalkę (80cm to minimum zastanawiam się nad podwójną 120). W łazience chciałabym chyba pralkę choć awaryjnie mam na nią miejsce gdzie indziej. Koniecznie też jakieś szafki, nawet całkiem sporo ich mogłoby być.

    Projekt deweloperski wygląda tak:


    Na początku wymyśliłam taka wersję żeby było jak najmniej przeróbek:


    Ale po przemyśleniu zupełnie mi nie leży kibelek koło wanny. Więc w powyższej wersji chyba zamienię miejscami miskę i umywalkę (mam nadzieję, że to będzie możliwe bo rura jest dziwnie wyprowadzona).

    Może ktoś ma jeszcze jakiś inny pomysł?

    Rozważałam jeszcze upchnięcie w łazience prysznica ale się chyba za ciasno zrobi, nie?

  16. #7356

    Domyślnie

    QUOTE=pstro;6588319]pokaż, jaki grzejnik wybrał mąż, to się pomyśli;

    malowanie grzejnika farbą w kolorze fototapety - a fe![/QUOTE]
    tonacy, brzytwy sie chwyta grzejnik mial byc typowa lazienkowa drabinka. teraz przy zmianie projektu, koncepcja moze sie zmienic.
    a jak by to wygladalo jakby tapete puscil tylko po srodku a od bokow zostawil biala sciane o rownej szerokosci z lewej i prawej?

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Jaka będzie odległość pomiędzy wanną a kabiną?
    A grzejnika nie dałoby się umiescić na ścianie pomiędzy wanną a prysznic? Jakoś go nie widzę na tle fototapety, chyba że będzie poniżej, tak jak proponowałą alicyja.
    moniss, grzejnik pierwotnie mial byc wlasnie miedzy wanna a prysznicem. nie da sie tak zrobic.
    wneka z prysznicem ma 92cm dokladnie. natomiast reszta tej sciany to 150cm. (wanna jakies 75 czyli zostaje drugie 75cm na przejcie-chyba dosc wasko)

  17. #7357

    Domyślnie

    Nikt? Nic?

    Może chociaż powiecie coś o takim układzie?

    \

    Kibelek na uboczu. Odległość między wanną a drzwiami to około 110 cm, chyba wystarczy?

  18. #7358

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilaa Zobacz post
    Cytat Napisał pstro Zobacz post
    pokaż, jaki grzejnik wybrał mąż, to się pomyśli;

    malowanie grzejnika farbą w kolorze fototapety - a fe!
    tonacy, brzytwy sie chwyta grzejnik mial byc typowa lazienkowa drabinka. teraz przy zmianie projektu, koncepcja moze sie zmienic.
    a jak by to wygladalo jakby tapete puscil tylko po srodku a od bokow zostawil biala sciane o rownej szerokosci z lewej i prawej?
    Kamilka - taki montowaliśmy ostatnio; w realu jest jeszcze ładniejszy! Na trzecim rysunku masz paletę barw; jest też wersja a la lustro.
    Nie pogryzie się z żadną fototapetą a być może ją zastąpi. Tak więc negocjuj z mężem; cena na ich stronie www.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02.JPG
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	44,7 KB
ID:	277163 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	03.JPG
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	40,3 KB
ID:	277164 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01.JPG
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	49,8 KB
ID:	277165

  19. #7359
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sareczka

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jak Wam się podobają te projekty? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MMM1.1.jpg
Wyświetleń:	348
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	277203Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EE1.1.jpg
Wyświetleń:	309
Rozmiar:	73,2 KB
ID:	277204Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EE1.2.jpg
Wyświetleń:	326
Rozmiar:	75,5 KB
ID:	277205Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EE1.4.jpg
Wyświetleń:	301
Rozmiar:	76,9 KB
ID:	277206

  20. #7360

    Domyślnie

    Sareczka, ten kibelek na pierwszym obrazku w centralnej części łazienki zupełnie mi się nie podoba.

Strona 368 z 479

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony