dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 370 z 479
Pokaż wyniki od 7.381 do 7.400 z 9569
  1. #7381
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Podblatowa super tylko trzeba pamiętać że nie do każdego blatu można ją zamocować. Z tego co wiem najlepszy jest kamień.

  2. #7382
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mada_m

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-100
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam proszę o pomoc czy wg Was projekt ułożenia płytek jest ok bo mam pewne wątpliwości
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Centro3 (1).jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	79,3 KB
ID:	279644

  3. #7383

    Domyślnie

    Cytat Napisał mada_m Zobacz post
    Witam proszę o pomoc czy wg Was projekt ułożenia płytek jest ok bo mam pewne wątpliwości
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Centro3 (1).jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	79,3 KB
ID:	279644
    dla mnie ok

  4. #7384

    Domyślnie

    to jak juz sie wszyscy wypowiedzieli do czego jeszcze mozna uzywac bidet to moze ja zapytam ile miejsca zajmuje on wraz z wc? mam jakies 140cm i nie wiem czy to starczy czy musze z bidetu zrezygnowac. help

  5. #7385
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilaa Zobacz post
    to jak juz sie wszyscy wypowiedzieli do czego jeszcze mozna uzywac bidet to moze ja zapytam ile miejsca zajmuje on wraz z wc? mam jakies 140cm i nie wiem czy to starczy czy musze z bidetu zrezygnowac. help
    Najwygodniej by było, gdyby z każdej strony bidetu było po ok. 30cm luzu, ale jak będzie po 20cm - to też się zmieścisz
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  6. #7386

    Domyślnie

    Dziękuje,
    Biegnę szukać, biorę jeszcze pod uwagę umywalki wpuszczane, bo nablatowe odrzucił mój Men
    Ostatnio edytowane przez anawii ; 14-09-2014 o 11:21

  7. #7387

    Domyślnie

    Witam

    po schodach i kuchni czas na lazienKi

    lazienki beda dwie, jedna przysypialniana nasza druga rodzinna i goscinna
    zaczynam od tej wspolnej, chcialabym zmiescic wanne prysznic wc i umywalke
    na koncowej scianie jest okno szer 180 cm i wys 65 m, ok 150 cm od podlogi, przerobilismy juz kilka ukladow ale kazdy ma jakies ale

    lazienka nasza, uklad proponowany przez dewelopera, okno takie samo jak w poprzednio
    prawdopodobnie wydluzymy ja do 180 cm

    nie mam pomyslu jak to wszystko poukladac

    pomocyyyy
    Ostatnio edytowane przez martolinka ; 14-09-2014 o 14:31

  8. #7388

    Domyślnie

    20 cm od bidetu to mało...

  9. #7389
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Syriusz_BLACK - Jeżeli masz "amerykańskie" wymiary to tak . Podręcznikowo (Neufert) minimalne odległości w ciągu WC-bidet wyglądają tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2014-09-15 o 11.56.05.jpg
Wyświetleń:	503
Rozmiar:	9,4 KB
ID:	279911

    Wymiary w centymetrach. Łącznie na cały ciąg potrzeba więc około 140 cm. W rzeczywistości te wymiary można odrobinę zmniejszyć (zależy też, co jest z boku takiego ciągu.
    Dziennik budowy <<< dziennik i komentarze tutaj

  10. #7390

    Domyślnie

    Cytat Napisał dr_au Zobacz post
    Syriusz_BLACK - Jeżeli masz "amerykańskie" wymiary to tak . Podręcznikowo (Neufert) minimalne odległości w ciągu WC-bidet wyglądają tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2014-09-15 o 11.56.05.jpg
Wyświetleń:	503
Rozmiar:	9,4 KB
ID:	279911

    Wymiary w centymetrach. Łącznie na cały ciąg potrzeba więc około 140 cm. W rzeczywistości te wymiary można odrobinę zmniejszyć (zależy też, co jest z boku takiego ciągu.
    z jednej str bedzie wanna z drugiej od razu drzwi. Ale chcemy zrobic jakas scianke, panel cokolwiek, zeby wc+bidet przyslonic

  11. #7391
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilaa Zobacz post
    z jednej str bedzie wanna z drugiej od razu drzwi. Ale chcemy zrobic jakas scianke, panel cokolwiek, zeby wc+bidet przyslonic
    No to zachowałbym te odległości pomiędzy urządzeniami. Z tym, że wystarczy ci 130 cm - większość popularnych misek WC i bidetów ma szerokość około 35 cm.
    Dziennik budowy <<< dziennik i komentarze tutaj

  12. #7392

    Domyślnie

    Witam,
    Również mam wielki problem odnośnie umiejscowienia sprzętów w łazience. Oto rzut wstępny z wymiarami :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka_wymiary.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	57,3 KB
ID:	279974

    Na rysunku na ścianie między WC a wanną ma znajdować się okno (wymiary otworu okiennego 140x80) przy czym jest to łazienka w domu parterowym więc ewentualne modyfikacje wysokości okna są dość okrojone. Przeszło mi przez myśl, że można by zamienić miejscami prysznic z wanną, ale trzeba by przesuwać okno. Czy to ma sens?

    Później w internecie znalazłam ta aranżację, w której podoba mi się układ sprzętów (oprócz tej wanny na środku, dałabym pod ścianę). Uznaję że zdjęcie robione z pozycji "stoję w drzwiach":
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	najpiekniejsze-lazienki_1074855.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	76,1 KB
ID:	279977

    Niech wypowiedzą się eksperci, czy w mojej łazience byłoby możliwe takie ustawienie jak na powyższym zdjęciu? Czyli prysznic przy ścianie kominowej, dalej samo wc, okno na tej ścianie dopasować odpowiednio, żeby kabina prysznicowa w nie nie właziła. Dalej przesuwając się w prawo byłaby wanna przy ścianie, bardziej w rogu (a nie na środku jak na zdjęciu). Na lewo od drzwi byłby regał z umywalką.
    Czy można zaprojektować tą łazienkę inaczej, aby miało to ręce, nogi i funkcjonalność? I co z pralka? Lepiej trzymać w łazience czy w osobnym pomieszczeniu?
    Będę wdzięczna za każdą poradę.

  13. #7393
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    martolinka,
    Łazienka przy sypialni jest w porządku - wybierzcie długość wanny i do niej dostosujcie wielkość łazienki (a wannę najlepiej wybierac wchodząc do niej w sklepie

    A tutaj masz dwa ustawienia łazienki ogólnodostępnej:
    1. Twój układ + dodatkowa umywalka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	martolinka_łaz1.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	45,5 KB
ID:	279993Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	martolinka_łaz2.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	55,2 KB
ID:	279994
    Nie wiem, ile tam macie ściany z jednej i drugiej strony drzwi, ale do szafki z umywalką przydało by się min. 40cm. Na rysunku jest 43, drzwi 90 i 93 przy prysznicu.

    2. Drugi układ:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	martolinka_łaz4.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	50,3 KB
ID:	279999Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	martolinka_łaz4a.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	50,2 KB
ID:	280000 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	martolinka_łaz4b.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	42,4 KB
ID:	280001
    Zamiast dwóch umywalek, można zostawić jedną - będzie miejsce na bidet obok wc (grzejnik mógłby wtedy być pomiędzy bidetem a umywalką)
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 15-09-2014 o 22:29
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  14. #7394

    Domyślnie

    Szybkimi krokami nadchodzi pora robienia zakupów i niby wiem co chcę...a pytań mam mnóstwo. Jestem kompletna noga i nijak nie potrafię zrobić wizualizacji stąd prośba do Was czy ktoś mógłby mi z tym pomóc.
    Generalnie rozmieszczenie sanitariów takie jak na wizualce, przyłącza gotowe. Chyba że macie inne pomysły.

    Upatrzone mam:
    Umywalki kerasan inka 2 x 60 - umieszczone na bialej szafce z białym blatem.

    sedes i bidet : Koło seria Traffic

    prysznic walk-in (czy na ścianie z prysznicem dać inne płytki niż pozostałe w łazience?)
    wanna tymczasowo jakas tania, a docelowo spełniamy marzenie męża i będzie wanna z hydromasażem, prawdopodobnie ta:
    http://lazienki-wroclaw.otwarte24.pl...MASAZ-SYSTEM-3

    no i podłoga... miała być czarno-biała szachownica, ale przestraszyłam się, że będzie ciężko utrzymać w czystości i teraz zapałałam miłością wielką do:
    http://dekordia.pl/produkt/producent...w-60-x-60.html
    niestety mojego entuzjazmu nie podziela rodzina i znajomi, raczej krzywo się patrzą i kiwają głowami Faktycznie aż taka straszna ta mozaika?
    na ścianę białe płytki, aby nie konkurowały z podłogą.

    Czy podjąłby się może ktoś próby zwizualizowania moich pomysłów? Z góry jestem serdecznie wdzięczna.
    A może uznacie, że takie zestawienie nie ma prawa byto i ustrzeżecie mnie przed niechybną zgubą?
    Dzięki. Pozdrawiam. Iza.

  15. #7395

    Domyślnie

    Moniss ponownie dziekuje

    sklaniam sie jednak ku pierwszemu ukladowi z wanna pod oknem

    mam pytanie armature prysznica powinnam umiescicc na sciance 120 czy 90 jak bedzie wygodniej ?
    po drugie lazienka jest szeroka na 226 I zamierzam pociagnac murek z zabudowy ubikacji za wanne, zakladajac ze ta ma miec 160 cm zostanie mi ok 40 cm z jej drugiej strony co z tym zrobic ? i wreszcie deweloper jest zobowiazany budowac z tutejszymi normami ktore mowia ze grzejnik drabinka nie moze sie znajdowac kolo wanny co sadzisz o drabince tuz kolo drzwi a potem umywalka ?

  16. #7396

    Domyślnie

    Proszę o opinie o tym projekcie. Czy wizualnie jest ok? Płytki ostatecznie będą jeśniesze, ale bardziej mnie interesują opinie o układzie niż o kolorach.
    Wnęka będzie miała jednak wymiary 110x90, a nie 120x80cm jak na wizualizacji.
    Z góry dziękuję!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	23.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	280157  

  17. #7397
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał martolinka Zobacz post
    Moniss ponownie dziekuje

    sklaniam sie jednak ku pierwszemu ukladowi z wanna pod oknem

    mam pytanie armature prysznica powinnam umiescicc na sciance 120 czy 90 jak bedzie wygodniej ?
    po drugie lazienka jest szeroka na 226 I zamierzam pociagnac murek z zabudowy ubikacji za wanne, zakladajac ze ta ma miec 160 cm zostanie mi ok 40 cm z jej drugiej strony co z tym zrobic ? i wreszcie deweloper jest zobowiazany budowac z tutejszymi normami ktore mowia ze grzejnik drabinka nie moze sie znajdowac kolo wanny co sadzisz o drabince tuz kolo drzwi a potem umywalka ?
    Wniosek z tego, że drabinka zapewne elektryczna.
    Widziałam kiedyś tutaj na forum takie umiejscowienie - jak dla mnie, też w porządku.

    Jeśli chodzi o baterię prysznicową, to naprawdę nie wiem, na której ścianie będzie wygodniej - musisz przeprowadzic jakieś symulacje

    Przy zakupie tak krótkiej wanny, zwróc uwagę ile będzie miała długości wewnątrz. Wiele firm produkuje/sprzedaje wannę 160, ale w rzeczywistości to ok.140, bo z każdej strony ma szerokie krawędzie, na których spokojnie można postawić kosmetyki kąpielowe.


    P.S.
    Wciąż mnie zastanawia umiejscowienie wc na parterze w centrum domu.
    Czy przy tak cienkich ściankach, nie będzie niekomfortowo korzystać z tego przybytku, gdy w salonie będzie przebywał ktoś jeszcze? No wiesz...spuszczanie wody, a czasami nawet jakieś głośniejsze odgłosy defekacyjne
    Jeśli macie jeszcze taką możliwść, to może wrzućcie wc pod schody, a przy salonie dajcie pojemną szafę na ubrania.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  18. #7398

    Domyślnie

    Witam serdecznie, jestem tutaj zupelnie nowym uzytkownikiem a trafilam nieco przypadkiem przegladac chyba juz setki wizualizacji lazienki....
    kurcze wyobrazalam sobie cuda na kiju a gdy przyszlo co do czego nic juz sama nie wiem a Pani ktora przygotowuje mi "projekt" niewiele potrafi doradzic..;/ moze ktos pomoze...? Zalaczam przygotowany przez nia projekt, poczatkowo myslalam o 1 scianie czarnej ale czytajac jak bardzo widoczne sa zacieki jednak zrezygnowalam;/ zostaly wiec biale plytki..i obawiam sie ze bedzie kurcze az za bialo i za jasno...i zwyczajnie nudno;/
    ten pas na srodku przy ubikacji musi byc oczywiscie wezszy..nie wiem czmu dowalila taki szeroooooki.... jesli ktos jest w stanie mi pomoze bede zobowiazana!Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	46,6 KB
ID:	280170Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	21.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	46,2 KB
ID:	280171Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	46,8 KB
ID:	280172Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	23.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	51,8 KB
ID:	280173Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	24.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	48,3 KB
ID:	280174

  19. #7399

    Domyślnie

    boje sie glownie tego, ze ta sciana przy wannie bedzie ultra nudna... nad szafka ma byc zas lustro w ozdobnej ramie i jakies sliczne kinkiety, chcialabym by calosc prezentowala sie z klasa, lekko glamour a do tego przytulnie i klasycznie ) za duzo chyba wymagam;p ale ogromnie mi sie podoba np. ta lazienka:
    http://cdn20.epasaz.smcloud.net/t/ph...tandardowy.jpg

  20. #7400

    Domyślnie

    Moniss

    Nad wanna sie nie zastanawialam ma to byc wanna w lazience z przeznaczeniem dla dzieci (ktorych jeszcze nie ma ) wiec chyba nie musi byc jakas super wielka (w drugiej lazience mam swoje kegowisko

    Co do wc, myslalam o tym zastanawia mnie tylko jak to bedzie wygladalo z azurowymi badz dywanowymi schodami, ale wyjdzie mi raptem dwa schodki na tym kibelku zakladajac ze go umieszcze spluczka do garazu w sumie to nie rozwazalismy takiej opcji bo na tej sciance w salonie mial byc kominek ktory wczorahj sie przeniosl naprzeciwko ...
    pobawie sie planem, bo w razie co jutro musialabym juz dac znac czy zmieniam czy nie. Mam nadzieje ze mnie deweloper nie przeswieci wczoraj zaakceptowalam ostateczny plan ale zastrzeglam ze zostawiam sobie trzy noce na przespanie sie z wizja )

Strona 370 z 479

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony