dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 420 z 479
Pokaż wyniki od 8.381 do 8.400 z 9569
  1. #8381

    Domyślnie

    Malutki WC


    REKLAMA NA FM JEST PŁATNA

  2. #8382

    Domyślnie

    Od projektu do efektu - coś cudownego!
    http://www.todaloos.com/2013/12/the-...-bathroom.html

  3. #8383

    Domyślnie

    milenka017 - na oryginalnym rzucie Szmaragda komin w łazience bardziej wystaje niż na twoim rysunku więc moje propozycje mogą się okazać trudniejsze do zrealizowania.






  4. #8384

    Domyślnie

    Dziękuję za propozycje!
    Niestety faktycznie, komin będzie wystawać 38cm, więc nijak nie będę mogła zrobić sobie przy nim blatu z szafkami ;/
    Drzwi też niestety ale chyba muszą zostać tam gdzie są, bo jak je przeniosę na drugą ściankę to zostanie ok 55cm.. Fakt, mogłabym tam zrobic szafkę, ale dzięki propozycji Tomkowa (dziękuję) zrobiłam jeszcze takie dwie wizualizacje, które najbardziej mi się podobały, co Wy na to?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka4.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	20,1 KB
ID:	335395Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka4a.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	15,3 KB
ID:	335396Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka5.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	15,0 KB
ID:	335397Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka5a.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	15,0 KB
ID:	335398

    Walczyłam z różnymi ustawieniami, zrobiłam wszystkie z Waszych propozycji, i nawet z tych dwóch powyższych wydaje mi się ze przy tym pierwszym łazienka będzie jakby bardziej zagracona, skolei druga wersja wydaje mi się bardziej przestronna.

  5. #8385
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    darkoss12

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-080
    Dzielnica
    Sady
    Posty
    41

    Domyślnie

    Witam,

    jesteśmy na etapie wybierania płytek na podłodze i ścianach - dostaliśmy bardzo wstępny projekt (tylko ułożenie wanny, prysznica, wc itd są 100%). Jak oceniacie całość co do kolorystyki i stylu?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WD_1.jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	335466
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WD_2.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	335467
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WD_3.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	82,9 KB
ID:	335468
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WD_4.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	84,0 KB
ID:	335469

  6. #8386

    Domyślnie

    darkoss, mi nie podobają się te zwaliste nawisy zrobione na siłę nad umywalką w drewnie i za wanną. Chyba, że muszą być, bo coś mają maskować. Sprawdź wysokość sufitu nad wc, bo na wizkach wygląda na to, że korzystanie z sedesu (podchodzenie do niego, wstawanie itd.) jest możliwe w pozycji mocno zgiętej I nie dawałabym już płytki podłogowej na ścianę, tam gdzie sanitariaty. Nad bidetem jest tylko jedna szafka ukryta i dlatego ją podkreślono drewnianą obwódką? Też to, moim zdaniem, nie wygląda najlepiej. Czy te trzy lampki nad umywalką to jedyne oświetlenie w łazience? Nie mogę się doszukać innego

  7. #8387
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klawdia

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-354
    Posty
    50

    Domyślnie

    Hej
    Chciałam pokazać Wam moją łazienkę. Prosiłabym Was o pomoc w znalezieniu płytek na podłogę. Znalazłam Vives Monocolor alaska i negro, ale są to płytki w rozmiarze 20/20, a ja potrzebuję 30/30. Czy macie jakieś pomysły, która firma robi białe i czarne kwadratowe płytki 30/30 najlepiej w półpolerze? Jeśli macie jeszcze jakieś cenne uwagi co do łazienki to chętnie wysłycham.

    https://lh3.googleusercontent.com/-W...0.2015%2B-%2B1
    https://lh3.googleusercontent.com/-f...0.2015%2B-%2B1
    https://lh3.googleusercontent.com/-g...0.2015%2B-%2B1

  8. #8388
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klawdia

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-354
    Posty
    50

    Domyślnie

    I jeszcze łazienka górna

    https://plus.google.com/photos/10096...54539099687825

    Co sądzicie?

  9. #8389
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Klawdia,
    Czy masz rzuty Twoich łazienek?
    Wizualizacje przekłamują perspektywę. W dolnej wygląda ciasno między wc a umywalką
    W LM jest TAKA czarna terakota 30x30
    Jakie płytki są na ścianie? Co jest obok prysznica? Wygląda jakby to było coś zasłonięte kotarą. Czy tak jest, czy to jakaś tapeta, okładzina?

    Lustro w górnej łazience jest bardzo efektowne, ale niewdzięczne w utrzymaniu czystości. Jest do samego sufitu? Czy obok niego jest zabudowa?
    Ładna kolorystyka

  10. #8390
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klawdia

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-354
    Posty
    50

    Domyślnie

    Też znalazłam takie płytki w casto, ale zastanawiam się czy 3 klasa ścieralności nie spowoduje tego, że za 5 lat czarny będzie do czarnego nie podobny...
    A co do lazienek to rzuty mam ale podeślę dopiero jutro, bo będę mieć dostęp do kompa.
    Na górze koło lustra to szafy, a lustro kończy się na lampie. Wiem o problemach z utrzymaniem czystości (dotyczy to górnej jak i dolnej łazienki),
    mam nadzieję, że tragedii nie będzie.
    Cieszę sie, że kolorystyka się podoba

  11. #8391

    Domyślnie

    Cytat Napisał klawdia Zobacz post
    Też znalazłam takie płytki w casto, ale zastanawiam się czy 3 klasa ścieralności nie spowoduje tego, że za 5 lat czarny będzie do czarnego nie podobny...
    A co do lazienek to rzuty mam ale podeślę dopiero jutro, bo będę mieć dostęp do kompa.
    Na górze koło lustra to szafy, a lustro kończy się na lampie. Wiem o problemach z utrzymaniem czystości (dotyczy to górnej jak i dolnej łazienki),
    mam nadzieję, że tragedii nie będzie.
    Cieszę sie, że kolorystyka się podoba
    Tragedii nie będzie, tylko szmatka codziennie w garści, albo ciemny okular

  12. #8392
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klawdia

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-354
    Posty
    50

    Domyślnie

    Raczej ciemny okular
    A koło prysznica schowany jest piec i pralka.

  13. #8393
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klawdia

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-354
    Posty
    50

    Domyślnie

    Płytki na ścianie to tubądzin Piccadilly black

  14. #8394
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    annamadness

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasz_c Zobacz post
    Malutki WC


    Piękna ta zabudowa wc.Jaki to materiał ?
    Czy to zwykła płyta meblowa czy może fornir ?

  15. #8395
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AngelaPawel

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-814
    Posty
    28

    Domyślnie

    A to moja wizualizacja małej łazienki z WC i zlewem. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Modena 2.jpg
Wyświetleń:	210
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	335886
    Co sądzicie.

  16. #8396

    Domyślnie

    Cytat Napisał AngelaPawel Zobacz post
    A to moja wizualizacja małej łazienki z WC i zlewem. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Modena 2.jpg
Wyświetleń:	210
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	335886
    Co sądzicie.
    Ogólnie niezła, nie jest przeładowana, tylko po co Ci ten nawis nad zabudową geberitu? Jeśli już tam coś ma być, to może lepiej szafka wisząca w kolorze tych płytek? Przynajmniej się na coś przyda.

  17. #8397

    Domyślnie

    AngelaPawel, zgadzam się z Kejt_R. Ja bym dodatkowo pociągnęła blat pod umywalką do obudowy wc, a reling na ręcznik zrobiła wtedy z przodu. To by pozwoliło zrobić lustro wielkości dokładnie takiej samej, jak dekor na ścianie obok i wyglądałoby to spójnie. Sam dekor nie robi na mnie dobrego wrażenia Zdecydowanie bardziej wolałabym obraz tej wielkości, który zawsze można zmienić lub zdjąć, gdy się opatrzy

  18. #8398
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    W skrócie:

    - wizualizacje poniżej przedstawiają główną łazienkę na poddaszu;
    - wymiary pomieszczenia to około 3m szerokości i 3,5 głębokości
    - program funkcjonalny jest cokolwiek rozbudowany (2 umywalki, bidet, wc, wanna 180x80, otwarta kabina prysznicowa,łaźnia parowa, szafki do przechowywania);
    - łaźnia jest za tymi szklanymi drzwiami podświetlonymi na niebiesko
    - układ nie jest najszczęśliwszy wizualnie (wc i bidet na przeciw drzwi), jest jednak kompromisem wynikającym m. in. z konieczności ukrycia agregatu parowego zasilanego prądem trójfazowym, którego nie chciałem umieszczać np. w obudowie wanny . Słowem - układu nie zmieniam.
    - może zastosuję nieco bardziej "industrialne" oświetlenie (np. gołe żarówki na kablu). Nie chciało mi się tego wizualizować.
    - półka nad wanną (nieco wysunięta ze ściany i w dwóch miejscach pogłębiona, żeby mogła służyć za półeczkę) kryje oświetlenie led nad wanną i pozwala la odstawienie kosmetyków pod prysznicem

    Użyte płytki:

    - to szarobure na blacie i na półeczce nad wanną to tau corten
    - na podłodze Vives Paix Sombra
    - na ścianach błyszczące białe płytki w wymiarze, na wannie pasująca mozaika.
    - cegła na wizualizacji to Vandersanden Lithium, choć akurat do tego wyboru przywiązany nie jestem.

    Wizualizacje i projekt zrobione "własnoręcznie" (sketchup+kerkythea). Jestem 100% amatorem, nie mam nic wspólnego z projektowaniem wnętrz, więc zanim zamówię płytki, będę wdzięczny za uwagi/sugestie, głównie do estetycznej strony projektu/doboru płytek. Moje główne obawy związane są z tym, czy całość nie jest aby przeładowana. Mam nadzieję, że nie zostanę zjedzony .

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gorna_lazienka_0003.jpg
Wyświetleń:	1004
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	336297

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gorna_lazienka_0011.jpg
Wyświetleń:	1008
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	336298

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gorna_lazienka_0006.jpg
Wyświetleń:	1004
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	336299

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gorna_lazienka_0000.jpg
Wyświetleń:	1004
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	336300
    Dziennik budowy <<< dziennik i komentarze tutaj

  19. #8399
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    darkoss12

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-080
    Dzielnica
    Sady
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    darkoss, mi nie podobają się te zwaliste nawisy zrobione na siłę nad umywalką w drewnie i za wanną. Chyba, że muszą być, bo coś mają maskować. Sprawdź wysokość sufitu nad wc, bo na wizkach wygląda na to, że korzystanie z sedesu (podchodzenie do niego, wstawanie itd.) jest możliwe w pozycji mocno zgiętej I nie dawałabym już płytki podłogowej na ścianę, tam gdzie sanitariaty. Nad bidetem jest tylko jedna szafka ukryta i dlatego ją podkreślono drewnianą obwódką? Też to, moim zdaniem, nie wygląda najlepiej. Czy te trzy lampki nad umywalką to jedyne oświetlenie w łazience? Nie mogę się doszukać innego
    Tomkowa, dzięki za odpowiedź - dziś właśnie dostaliśmy jeszcze jedną propozycję, małżonka jest zakochana w hexagonowych płytkach jak tu: http://www.homebook.pl/inspiracje/la...l-skandynawski, ja jestem chyba załamany widząc wizualizację od projektanta. Lustro też mnie się nie podoba..
    Odpowiadając na Twoje pytania:
    1 - sedes został poprawiony, wcześniej projektant od płytek nie miał dokładnych wymiarów. Nad bidetem ma być drabinka łazienkowa, zapomniała to uwzględnić w poprzednim projekcie.
    2 - lampki są nad umywalką, oraz 2 w suficie centralnie w pewnych odstępach.
    3 - nawisy nad umywalką i za wanną nic nie miały maskować, jedynie dodać, żeby "coś się działo". W drugiej wersji nie wiem, czy nie zrobiło się "za pusto" jak nie ma ich.


    Co sądzicie o tej drugiej propozycji? Która lepsza?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	w_1.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	336566Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	w_2.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	336567Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	w_3.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	336568Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	w_4.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	336569
    Ostatnio edytowane przez darkoss12 ; 06-11-2015 o 18:14

  20. #8400

    Domyślnie

    darkoss, druga wersja pod względem kolorystycznym zdecydowanie lepsza. Od razu jest lżej i przestronniej bez tych dziwnych niepotrzebnych nawisów. Ja też jestem zakochana w heksagonach, więc bardzo podoba mi się ta cała ściana w tych płytkach. Zrezygnowałabym z heksagonów i wiszącej półki za wanną. Zupełnie psują tę ścianę. Na przybory można przy wolnostojącej wannie postawić ładny lekki drewniany lub z innego materiału stolik/szafeczkę, a nad wanną dać ładną grafikę z elementami czerni. Wiem, że te płytki pod baterią mają niby chronić ścianę przed wodą, ale dobra farba plus impregnacja ściany wystarczą. Zupełną zagadką jest dla mnie pomysł umieszczenia drabinki grzejnikowej we wnęce w ścianie. Jaki jest tego sens?? Chcesz grzać ścianę? Skoro grzejnik jest takiej wielkości, to można go umieścić na ścianie kolankowej. Na wizce grzejnik jest szary i na tej ciemnej szarości ściny byłby niemal niewidoczny. Nad wc i bidetem można wtedy zrobić ukryte szafki z frontami takimi, jak szafka pod umywalką. Zmieścicie się ze wszystkimi łazienkowymi "szpargałami" mając tylko szafki podumywalkowe?

Strona 420 z 479

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony