dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 460 z 479
Pokaż wyniki od 9.181 do 9.200 z 9569
  1. #9181
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ewb26
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Lubań
    Kod pocztowy
    59-901
    Posty
    30

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	18,6 KB
ID:	369503

  2. #9182

    Domyślnie

    Grzejnik moze byc na ścianie przy umywalkach, obok drzwi.

  3. #9183
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    glx

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-547
    Posty
    95

    Domyślnie

    Czy ja moge prosić o wizualizacje wg pomysłu Elfir - umywalki kolo drzwi, za nimi geberit, a pralka we wnece naprzeciwko?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan lazienki.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	15,3 KB
ID:	369507

  4. #9184
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewb26 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	18,6 KB
ID:	369503
    Ta samotna ściana z sedesem mi się nie widzi. Trzeba pomyśleć jak to ładnie zagospodarować nie robiąc z wyeksponowanego sedesu głównego elementu łazienki.

    inspiracje
    szafa osłaniająca sedes od strony wejścia:



    prysznic:


  5. #9185
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ewb26
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Lubań
    Kod pocztowy
    59-901
    Posty
    30

    Domyślnie

    Myślę że grzejnik wyląduje na ścianie koło umywalek, właśnie też nie wiemgdzie umieścić sedes bo nie chce go eksponować,
    ostatnie zdjęcie najbardziej do mnie przemawia bo w rogu jest właśnie miejsce na prysznic,
    tylko myślę aby dać mozaikę czarną pod prysznicem i zrobić tylko szkło z przodu,
    tylko nie wiem czy nie będzie pryskać woda na kibelek
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	70x170 poolspa.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	53,8 KB
ID:	369534

  6. #9186
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    glx

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-547
    Posty
    95

    Domyślnie

    Pomoże ktoś na moim ukladzie?

  7. #9187
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    loging

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Dobre Miasto
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam,
    przeglądam forum od jakiegoś czasu czerpiąc od Was wiele inspiracji. Czy mogę zwrócić się z prośbą o pomoc w urządzeniu łazienki, ponieważ mam dylematy, z którymi pomimo upływającego czasu nie potrafię sobie poradzić?
    Łazienka jest mała 3,9 m2 i przez obecny w niej komin (5x60cm) nieustawna. Na ścianie po lewej stronie chcemy zrobić blat, pod ktorym będzie pralka i szafka. Na zdjęciu licząc od wejścia jest umywalka, pralka- zamienilismy tę kolejność, bo wydawało nam się, że trudno będzie myć ręce w wejściu i otwierać pralkę na toaletę. Jednak ze względu na fakt, że toaleta będzie wystawać zza komina na ok 30 cm, nie mam pomysłu na szafkę pod umywalkę. Szuflady i drzwiczki się nie otworzą
    Poza tym nie wiem czy zrobić wc podwieszane- bok zabudowy będzie dotykał wanny.
    Łazienkę chcę biała z pasem łupku nad wc ( jeśli zabudowany) i na końcu wanny- szerokść płytek kamiennyxch 40 lub 60 cm
    Z góry dziękuję za sugestie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WIN_20161010_10_12_36_Pro.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	369843
    Ostatnio edytowane przez loging ; 10-10-2016 o 09:29

  8. #9188
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    glx - wrzucaj rzuty zrobione jako prt scr z zakładki Layout a nie Model, wówczas nie będą na czarnym tle. Tak nic nie widać.

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 11-10-2016 o 14:09

  9. #9189

    Domyślnie

    Nie bardzo mi się podoba pomysł zabudowania pralki między kominem a wanną poza tym kibelka raczej się nie da tak daleko od pionu przenieść - to nie zlew, rura ma większą średnicę.

    1) Blat ma140cm długości i 50cm głębokości (może być płytszy), kończy się równo z kominem a dalej jest szersza część łazienki.







    2) Chyba padła taka propozycja z pralką naprzeciwko kibelka - wzdłuż prawej ściany zabudowa długa na ok.200cm(max.210cm - odstęp od wanny), głębokość 40cm.





    Ostatnio edytowane przez alicyja ; 11-10-2016 o 19:14 Powód: druga propozycja

  10. #9190
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    glx

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-547
    Posty
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    glx - wrzucaj rzuty zrobione jako prt scr z zakładki Layout a nie Model, wówczas nie będą na czarnym tle. Tak nic nie widać.
    Elfir, to nie ja, taki projekt dostałam...

    Dziewczyny, ale jesli juz to ten kibelek miał być naprzeciwko aktualnego, kolo wanny, a szafki przesuniete, a nie tak pod samymi drzwiami...

    Alicyja - ten pierwszy - kaloryfer w oryginale jest nad sama wanna i chyba tam zostanie
    Ten drugi - przy szafkach na 40 cm całkiem ok to wygląda. Ale pewnie bedzie troche szerzej bo znalazlam umywalkę podwojną 120 x39 cm szeroką dając ja na blacie i tak pewne bedzie z 45.

    Nie wiem czy znajde taką waską pralko suszarke...
    Ostatnio edytowane przez glx ; 11-10-2016 o 21:20

  11. #9191

    Domyślnie

    zing - w większej łazience proponuję dość popularny układ: wanna pod oknem, prysznic przy wejściu, między nimi kibelek(i ew. bidet) a naprzeciw niego umywalka.

    W mniejszej łazience można pokusić się o wydzielenie mini-pralni(szerokość ok.80cm) z miejscem na jakieś sznurki lub rozkładaną suszarkę.
    m1)



    m2)


  12. #9192

    Domyślnie

    Cytat Napisał loging Zobacz post
    Witam,
    przeglądam forum od jakiegoś czasu czerpiąc od Was wiele inspiracji. Czy mogę zwrócić się z prośbą o pomoc w urządzeniu łazienki, ponieważ mam dylematy, z którymi pomimo upływającego czasu nie potrafię sobie poradzić?
    Łazienka jest mała 3,9 m2 i przez obecny w niej komin (5x60cm) nieustawna. Na ścianie po lewej stronie chcemy zrobić blat, pod ktorym będzie pralka i szafka. Na zdjęciu licząc od wejścia jest umywalka, pralka- zamienilismy tę kolejność, bo wydawało nam się, że trudno będzie myć ręce w wejściu i otwierać pralkę na toaletę. Jednak ze względu na fakt, że toaleta będzie wystawać zza komina na ok 30 cm, nie mam pomysłu na szafkę pod umywalkę. Szuflady i drzwiczki się nie otworzą
    Poza tym nie wiem czy zrobić wc podwieszane- bok zabudowy będzie dotykał wanny.
    Łazienkę chcę biała z pasem łupku nad wc ( jeśli zabudowany) i na końcu wanny- szerokść płytek kamiennyxch 40 lub 60 cm
    Z góry dziękuję za sugestie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WIN_20161010_10_12_36_Pro.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	369843
    Podłącza już są że tak to musi wszystko stać?

  13. #9193
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    glx

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-547
    Posty
    95

    Domyślnie

    Dziewczyny wklejam jeszcze rzut z wymiarami dokladnymi

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Plan.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	19,3 KB
ID:	369978

  14. #9194
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    loging

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Dobre Miasto
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Podłącza już są że tak to musi wszystko stać?
    podłącza są już wyprowadzone przez dewelopera- od wejścia zgodnie z ruchem wskazówek zegara umywalka, pralka, wc, wanna

  15. #9195

    Domyślnie

    Cytat Napisał loging Zobacz post
    Witam,
    przeglądam forum od jakiegoś czasu czerpiąc od Was wiele inspiracji. Czy mogę zwrócić się z prośbą o pomoc w urządzeniu łazienki, ponieważ mam dylematy, z którymi pomimo upływającego czasu nie potrafię sobie poradzić?
    Łazienka jest mała 3,9 m2 i przez obecny w niej komin (5x60cm) nieustawna. Na ścianie po lewej stronie chcemy zrobić blat, pod ktorym będzie pralka i szafka. Na zdjęciu licząc od wejścia jest umywalka, pralka- zamienilismy tę kolejność, bo wydawało nam się, że trudno będzie myć ręce w wejściu i otwierać pralkę na toaletę. Jednak ze względu na fakt, że toaleta będzie wystawać zza komina na ok 30 cm, nie mam pomysłu na szafkę pod umywalkę. Szuflady i drzwiczki się nie otworzą
    Poza tym nie wiem czy zrobić wc podwieszane- bok zabudowy będzie dotykał wanny.
    Łazienkę chcę biała z pasem łupku nad wc ( jeśli zabudowany) i na końcu wanny- szerokść płytek kamiennyxch 40 lub 60 cm
    Z góry dziękuję za sugestie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WIN_20161010_10_12_36_Pro.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	369843
    Pralka ukryta w słupku,na nią półki na detergenty,ręczniki.

    lub

    inspiracja nr 1

  16. #9196
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał glx Zobacz post
    Dziewczyny wklejam jeszcze rzut z wymiarami dokladnymi

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Plan.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	19,3 KB
ID:	369978
    Masz bardzo wąską łazienkę, więc jeśli chcesz mieć podwójną umywalkę, to musi być płytka (ok. 40cm i już bez dodatkowego blatu) + pralka o podobnej głebokości.
    Stelaż wc koniecznie jakiś slim (obudowane mają ok. 12cm) i niezbyt wielki kibelek (np. 56-58cm).

    Jeśli jednak wystarczy pojedyńcza umywalka, to układ nr. 1 pomysłu alicyji będzie najlepszy: pralka i umywalka sięgające nie dalej niż do końca komina, a naprzeciw wc co najwyżej kosz na pranie (coś płytkiego).

    Drabinka nad wanną nie jest idealnym rozwiązaniem, gdyż podczas kąpieli ręczniki tam się suszące/grzejace, mogą łapnąć nieco wilgoci, a źle powieszone mogą się zsunąć do wody. Jeśli byś chciała aby grzejnik ten był całoroczny (czyli dodatkowo z grzałką), to przepisy nie pozwalają wieszać takowego nad wanną.

    Minimalne wymiary przestrzeni potrzebnej do wygodnego korzystania z urządzeń sanitarnych:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka-standardowe-odleglosci.jpg
Wyświetleń:	338
Rozmiar:	9,5 KB
ID:	369982
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  17. #9197

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinka Zobacz post
    Pralka ukryta w słupku,na nią półki na detergenty,ręczniki.

    lub

    inspiracja nr 1
    Chciałem zaproponować układ 2, ale co z rurą kan pod miskę WC?

  18. #9198
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    loging

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Dobre Miasto
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Chciałem zaproponować układ 2, ale co z rurą kan pod miskę WC?
    Odpływy nie są zrobione, więc jest to do zrobienia.
    Tylko wanna przysunięta do ściany z wejściem byłaby tak naprawdę w wejsciu. Szerokośc waanny to 70cm, ścianka ma też 70cm i jest na niej duży kaloryfer (ktory ma być całoroczny z grzałką ze względu na małe dzieci) I gdzie postawić kosz na pranie?
    Ostatnio edytowane przez loging ; 12-10-2016 o 14:50

  19. #9199

    Domyślnie

    Cytat Napisał loging Zobacz post
    Odpływy nie są zrobione, więc jest to do zrobieniaa
    Tak będzie najlepiej, będziecie mieli tam fajna półkę, tak jak w inspiracji, pralkę poszukajcie w wersji slim i będzie gitara, nie chcecie natrysku?

  20. #9200

    Domyślnie

    loging - mnie się podoba oryginalny układ - może to przez ten długi blat i duże lustro...





    Nie jestem pewna wymiarów - łazienka na moim projekcie ma 210x200cm z kominem 60x40cm. Ty piszesz, że komin ma 5(!)x60cm, na rysunku napis 40x50...
    Kwestię dostępu do szafki przy samym kominie można rozwiązać na kilka sposobów. Na wizualce są tam drzwiczki 30cm(obok umywalka i szuflady 60cm, na pralkę zostawiłam 70cm), które powinny się swobodnie otworzyć jeśli szafka nie będzie głębsza niż 50cm. Można też nie robić drzwiczek i np.wstawić wiaderko z proszkiem albo miski(bokiem). Innym rozwiązaniem jest wbudowanie tam uchylnego kosza na pranie(np.40-45cm - mniejsza umywalka) ale nie wiem ile miejsca potrzeba na otwieranie go. Ewentualnie zrobić szufladę na szerokość 90cm od poziomu 40-45cm(czyli powyżej sedesu) a poniżej otwartą półkę lub zostawić miejsce na miski, wagę łazienkową, niskie kontenerki na kólkach itp. Albo wzdłuż całego blatu zrobić zasłonki.
    Zabudowę stelaża wc lepiej pociągnąć również za wanną, np. z szafkami nad kibelkiem i wnękami nad wanną.

Strona 460 z 479

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony