dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 468 z 479
Pokaż wyniki od 9.341 do 9.360 z 9569
  1. #9341
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam wannę 160x80 i jest tak w sam raz by wyprostować nogi na półleżąc, nieco wygodniejsza byłaby 170 cm.
    W 180 mogłabym się cała zanurzyć, bo mam 172 cm wzrostu. Ale wanna to nie basen, żeby w niej nurkować. Chyba, że ktoś zakłada dwuosobową (wówczas odpływ wody na środku!).
    Na dodatek trzeba brać pod uwagę, że napełnienie wanny trochę kosztuje, a im większa, tym większa pojemność.

  2. #9342

    Domyślnie

    a z innej beczki, czy w wannie 160x90cm można raz na ruski miesiąc przytulić się i poodpoczywać we dwoje? Nie chodzi o wielką wygodę i jakieś figle, ale po prostu o taką ewentualność -da radę?

  3. #9343
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Na razie mieszkanie pod wynajem, docelowo może dla syna...

    Nie wiem jak to by było z rozwaleniem muru, bo muszę mieć zgody z UM, nadzoru budowlanego., SM i projekt...
    Tak jakoś mi pan z SM mówił kilka dni temu, mnie się pozwoleń odechciało, ... i w/g mnie lepsze jest osobne WC, choć to to jest bżdzinka a nie WC..
    Wanna chyba by musiała być 140.. maleńka... za to tańsza bo ok 200zł...
    Powierzchnia położyła mnie na łopatki...

  4. #9344

    Domyślnie

    Arnika, umywalka w toalecie jest konieczna, jest sporo małych umywalek w sklepach, więc na pewno coś znajdziesz, do umycia rąk w zupełności wystarczają, lepsza "ciasnota" z umywalką, niż "przestrzeń" bez niej Kafle dałabym matowe, możliwie duże, prostokątne, poziomo, do wysokosci geberitu, tylko na ścianie z geberitem i umywalką. Na ścianie z umywalką nad kafelkami dałabym lustro.

    łazienka - przy takich wymiarach moim zdaniem prysznic jest bez sensu. Zostawiając układ sprzętów taki jak masz teraz, mieści się wszystko, przy umywalce masz miejsce, tym bardziej, że umywalkę możesz trochę nadwiesić nad wanną. Jeśli zrobisz kabinę, to automatycznie zmniejszasz przestrzeń przy umywalce, bo masz ścianę kabiny, do tego wanna ma szerokość 70 cm, a najmniejsza kabina 80.
    Można zrobić kabinę i pralkę dać na ścianie na wprost wejścia, ale żeby to funkcjonalnie rozwiązać, potrzebne byłyby rozwiązania niestandardowe, a więc droższe. Jeśli mieszkanie na wynajem, to najlepiej sprawdzi się wanna z podwieszanym prysznicem/sluchawką i przesłoną.

  5. #9345
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał edif Zobacz post
    a z innej beczki, czy w wannie 160x90cm można raz na ruski miesiąc przytulić się i poodpoczywać we dwoje? Nie chodzi o wielką wygodę i jakieś figle, ale po prostu o taką ewentualność -da radę?
    nie. Chyba, że jakieś wyjątkowo szczupłe osoby co mają po 45cm szerokości bioder.
    Chyba, że mają siedzieć jedna przed drugą, to wtedy wanna może być ciut węższa, ale dłuższa.

  6. #9346
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mamik - kabinę można mieć bezbrodzikową ze składanymi drzwiami do środka.




    albo zasłonkę (co popularne w Szwecji), z brodzikiem wyznaczonym niewielkim murkiem:


    Arnika - burzenie ścian działowych nie wymaga żadnych pozwoleń. Pytanie jaka ściana jest między łazienką a wc?
    Wanna 140 cm jest za krótka na wygodną kąpiel na siedząco, a na stojąco i tak zamienia się w prysznic tylko z niewygodnie wysokimi ściankami

    Można pomyśleć o wstawieniu sedesu do łazienki a pralki do toalety. Wówczas nad pralką można zawiesić sznurki, ustawić suszarkę na pranie lub zrobić zabudowę na środki czystości. A w kącie ustawić wiadro, mopa.


    inna inspiracja:

  7. #9347

    Domyślnie

    Elfir, kabinę z drzwiami do środka znam, bo mam jest jednak droższa od zwykłej, do tego w tak małym wnętrzu jest niebezpieczeństwo uderzenia drzwiami albo o baterię, albo o umywalkę. Jak to jest moje, to dbam i uważam, jak wynajmowane, to może być różnie ...
    Dodatkową trudnością z kabinami w starych blokach jest umiejscowienie odpływu. Na ogół nie można zrobić go w podłodze, a więc i tak trzeba zamontować brodzik, więc przestrzeń na podłodze zabrana, robimy sobie taki potykacz
    wannę 140 miałam, nie było źle, ale wanna była dość głęboka, chyba dlatego była wygodna
    Ostatnio edytowane przez mamik ; 03-07-2017 o 13:55

  8. #9348
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Właśnie podsunęłaś mi Elfir pomysł.. zrobienia pralni w WC, a łazienka z prysznicem, WC i umywalką w łazience. Wówczas mam jedną wygodną umywalkę i jedną baterię, i komfortowy "pierdolnik z pralnią i suszeniem w WC...
    Jadę teraz na mieszkanie z majstrem, pooglądamy czy i co się da zrobić... potem kupić kafle, wybiorę na żywo... bo nie każdy format wszędzie będzie dobrze pasował...
    Wszelkie propozycje mile widziane, ja z reguły jestem szybka, ale i to też dlatego, że dopiero co dostałam klucze, a majster już umówiony...

  9. #9349
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    A co do kabiny, to wczoraj w Casto widziałam z brodzikiem niskim 0,8X1m za niecałe 500zł...
    Wanny są takie bym powiedziała normalnej wysokości, a 1.4 m to nie jest szał.. trzeba by było do niej wejść i usiąść... Tak kupowałam swoją Ravaka do białej łazienki.. dopiero któraś wanna był wygodna, w drugiej łazience mam "normalną" z kaldewey na 1,7m , (miała się nie rysować, a jest zrysowana).. z tym, że ja uwielbiam albo brać prysznic w wannie albo się wymoczyć i rozgrzać.. Prysznica nie używam wcale... to samo z dużą wanną.. choć we dwoje wejdziemy

  10. #9350
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Na pewno nie muszę mieć zgody na wyburzenie ścianki pomiędzy WC a łazienkom? jest działowa...

    Gdybym wyburzyła robi mi się wnęka na 114X80cm... Wchodzi w nią pralka i umywalka, co prawda 50cm... nie ruszam w szachcie instalacji wodnej...
    a w miejsce wanny wchodzi WC i prysznic...
    Siedziałam do 4.00 i myślałam.. ponieważ nie potrafię robić wizek w komputerku to powycinałam z papieru i przykładałam...
    Czy we wnęce z WC pomiędzy ścianą a prysznicem wystarczy 60cm, czy by było za wąsko...? bo tak mniej więcej by mi wyszło...

  11. #9351

    Domyślnie

    Zgodnie ze sztuką odległość wc od ściany powinna być 20 cm, więc te 60 całościowo nijak się nie broni

    obecny układ naprawdę nie jest zły, bez burzenia, bez kombinowania

    Przy planowaniu rozkładu zwróć jeszcze uwagę na to, że przy umywalce musi być miejsce na ręce/łokcie, dlatego umywalka koło wanny wejdzie dużo większa niż koło ściany,

  12. #9352
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Na zdjęciach co pokazałam, jak usiadłam na toalecie to praktycznie ramieniem wspierałam się na umywaleczce... natomiast w łazience weszła pralka, umywalka 50cm, i wanna... jak na zdjęciach...
    Z każdej strony brakuje centymetrów

    Majsty skuli co mieli skuć, nie wiem czy ruszyli ścianę...jutro jadę na zakupy... bo dziś miałam przygodę z samochodem, padł akumulator i ni chu chu nie pojedziesz.... może to i dobrze, bo będzie więcej czasu na zastanowienie...

  13. #9353

    Domyślnie

    To wc jest typowe dla bloków z wielkiej płyty i w rodzinie mam takich kilka
    wszędzie jest dodana umywalka (bo pierwotnie nie było) i wszyscy sobie chwalą to rozwiązanie

    Jednak lepiej mieć umywalkę pod łokciem, niż siedzieć w 60cm, czyli trochę jak w szafie

    znam też łazienkę po połączeniu wc z łazienką i naprawdę niewiele to dało. W jednym przypadku w tej wnęce zrobiono kabinę i wyszło "tak sobie", w drugim we wnęce została toaleta, tylko bez ściany i też efekt mizerny.

  14. #9354

    Domyślnie

    Witam, proszę o podpowiedź dot. kolekcji płytek łazienkowych Paradyża. Chodzi o jasne, w tonacji beżowej....
    Nie możemy znaleźć wizualizacji z płytkami Paradyż w salonach, a może są, ew. gdzie? Prosimy o podpowiedź.

  15. #9355
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Łazienka z WC połączone, usunięte drzwi z WC, będzie ściana zamiast drzwi... komin rozwalony, jest miejsce trochę przesunąć ściany...
    Nie mam wymiarów na razie... ale jest o wiele większa, tylko z odpływami trzeba się pogimnastykować, bo z kuchni był odpływ przez łazienkę do pionu...

  16. #9356

    Domyślnie

    Witam,
    jestem na etapie zmian lokatorskich dla mojego przyszłego mieszkania "od developera". Muszę wybrać długość wnęki na wannę, zależy mi na zamontowaniu wanny 170cm, ale nie wiem ile centymetrów zapasu powinien zostawić na klej, płytki i inne rzeczy o których nie mam zielonego pojęcia a które mogą wnękę skrócić. Bardzo proszę o pomoc, czy 175cm - 180 cm max będzie wystarczające, a może wystarczy mniej? Dla ułatwienia załączam rzut.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka.JPG
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	392499

  17. #9357
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar czarownicaaa
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    178

    Domyślnie

    umywalki- teraz jest szeroki wybór specjalistycznych nie ma problemu z zakupem również baterii
    brodzik- najlepiej opcja bezbrodzika z odpływem albo brodzik podpłytkowy
    kabina albo walk in albo kabina z łamanymi drzwiami jak poniżej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	70d1584365e0b5a2b8d7afbb2189d0cc.jpg.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	36,0 KB
ID:	393470
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	155b8836909b5577be78eaef9a5035b0.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	45,0 KB
ID:	393471
    Mój blog o tortach dekoracyjnych i innych wypiekach http://chytrababkazradomia.blogspot.com/

  18. #9358

    Domyślnie

    Witam, b. proszę o opinię nt. wanny Kaliope 153x100 -czy dla ludziątek o wysokości 165-175cm będzie OK ?

  19. #9359
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar czarownicaaa
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arnika Zobacz post
    Mam do remontu łazienkę i WC w bloku...

    Załącznik 392220


    WC o wymiarach 0,8X1,14
    Szału nie ma.. zastanawiam się nad zlikwidowaniem umywalki, ale też jest ona potrzebna, są takie ma 25X45 np. http://www.kolo.com.pl/produkty/umyw...zelewem/13078/
    Za kompaktem na dzień dzisiejszy jest jakaś półka... pytam byłego właściciele co to za kwiatek? nie potrafił odpowiedzieć, nie pamiętał już, ale w związku z tym odjechał od ściany jakieś 20 kilka cm... co skutkowało za mało miejsca w WC...
    Planuję dać system podtynkowy... i miskę wiszącą.
    Jak i czy umieścić umywalkę?
    Jakie dać kafelki (chodzi mi o format, bo kolor biały, ale czy mat, satyna czy błyszczący) i na jaką wysokość? do wysokości systemu podtynkowego, który system jest teraz dobry?

    Podłoga w połowie mieszkania( łazienka, WC, kuchnia i przedpokój będzie w tych samych kafelkach) będzie jasna w ciepłym odcieniu szarości, ale takim jaśniejszym niż gołąbek.

    Łazienka...
    Załącznik 392222

    Załącznik 392223

    Załącznik 392224

    Wymiary 1,95X146
    Co zrobić wanna 140cm, czy prysznic, jeśli tak to jak to poukładać...
    Kafelki ... białe, tu też nie wiem jaki format i czy mat czy połysk...

    Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i podpowiedzi
    mogę ci polecić mniejszą szafkę z umywalką do wc 40x22 ostatnio rodzice taką użytkują typowe wc w bloku wielka płyta. Nazywa się Micra w zupełności wystrarcza
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	58da8ec325a64d96e681c14fa956c8ee.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	36,6 KB
ID:	393738
    Mój blog o tortach dekoracyjnych i innych wypiekach http://chytrababkazradomia.blogspot.com/

  20. #9360
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar p_meg
    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam.
    Pomóżcie rozplanować łazienkę. Musi się zmieścić wanna długości 160-170 cm, kabina min.100-100 (a najlepiej 100-110), podwójna umywalka, pralka i WC. Byłoby też dobrze jakiś słupek lub dwa. Pomieszczenie jest bez okna. Kanałów wentylacyjnych nie można przesunąć, ale drzwi w prawo lub w lewo - jak najbardziej. Będę wdzięczna za sugestie. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Łazienka.JPG
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	28,2 KB
ID:	394123

Strona 468 z 479

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony