dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 470 z 479
Pokaż wyniki od 9.381 do 9.400 z 9569
  1. #9381

    Domyślnie

    Witam,

    Za jakiś czas odbieram mieszkanie i od dłuższego czasu głowię się nad rozplanowaniem łazienki w mieszkaniu. W projekcie mieszkania są przewidziane 2 łazienki: jedna o powierzchni 4 m i WC o powierzchni 1.93 m, wymiary jak na rzucie poniżej, niestety dokładniejszych jeszcze nie mam.
    Mieszkanie początkowo jest dla 2 osób, jednak z czasem może się to zmienić

    Bardzo zależałoby mi na 2 rzeczach, których niestety sama nie jestem w stanie zaplanować. Pierwszą z nich jest oddzielna pralnia z dużą pakowną szafą na wszystkie artykuły do sprzątania i chemię. Druga kwestia dotyczy rozdzielenia funkcji WC i funkcji kąpielowej, tj. wanna i umywalka, żeby nikt sobie nawzajem nie blokował pomieszczenia.

    Początkowo myślałam o zostawieniu WC oddzielnie i pozbyciu się ubikacji w łazience, a w to miejsce zabudowaniu całej wnęki szafą do sufitu, w której ukryje się pralka i wszystkie pozostałe rzeczy. Minusem tego rozwiązania jest fakt, że zostaje jedna ubikacja, a w przyszłości dla np. 4-osobowej rodziny może to być problematyczne oraz w brak ubikacji w łazience, co również nie jest komfortowe.

    Drugie rozwiązanie to w miejscu WC zrobić całkowicie oddzielną pralnię z pomieszczeniem gospodarczym, a w łazience zostawić tylko wannę, umywalkę i ubikację. Minus tego rozwiązania to fakt, że w jednym pomieszczeniu zostaje i ubikacja i wanna z umywalką, czyli osoba, która korzysta z ubikacji blokuje dostęp do całej łazienki.

    Ostatnie rozwiązanie, to zostawić wszystko bez zmian, czyli oddzielne WC i łazienka z ubikacją i pralką. Niestety wydaje mi się, że łazienka jest na tyle mała (4 m), że pozostawienie tam wanny, umywalki, pralki i ubikacji spowoduje mikroskopijną przestrzeń do poruszania się oraz wtedy odpada już zabudowywanie pralki pojemną szafą do sufitu, ponieważ może się zrobić klaustrofobicznie. Dodatkowo nie jestem fanką odkrytych pralek w łazience i bardzo mi to przeszkadza pod względem estetycznym.

    Codziennie myślę nad powyższymi rozwiązaniami i niestety nie mogę się zdecydować, które będzie najlepsze. Każde z nich ma minusy i plusy. Jeżeli macie jeszcze inne pomysły albo potraficie mi doradzić, które wg Was jest najsensowniejsze, będę bardzo bardzo wdzięczna za pomoc.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	9,3 KB
ID:	395125
    Ostatnio edytowane przez Marcioszka ; 19-08-2017 o 21:55

  2. #9382

    Domyślnie Witam, i proszę o radę.

    Ponieważ na projektanta mnie nie stać, zaglądam tutaj.
    Proszę o radę jak rozplanować czarno -białą łazienkę.
    Wybraliśmy płytki
    na podłogę Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	smart-lux-60-black-lapatto-plytka-podlogowa-60x60-10161178-rf255.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	5,4 KB
ID:	395892

    na ścianę czarnobiałe i z dekorami
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Azteca-Unik-Bubbles-White-Glossy---30x90.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	44,9 KB
ID:	395893

    łazienka ma 7 m2 czy to dobrze będzie wyglądać, jest wanna i prysznic.

  3. #9383
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcioszka Zobacz post
    Witam,

    Za jakiś czas odbieram mieszkanie i od dłuższego czasu głowię się nad rozplanowaniem łazienki w mieszkaniu. W projekcie mieszkania są przewidziane 2 łazienki: jedna o powierzchni 4 m i WC o powierzchni 1.93 m, wymiary jak na rzucie poniżej, niestety dokładniejszych jeszcze nie mam.
    Mieszkanie początkowo jest dla 2 osób, jednak z czasem może się to zmienić

    Bardzo zależałoby mi na 2 rzeczach, których niestety sama nie jestem w stanie zaplanować. Pierwszą z nich jest oddzielna pralnia z dużą pakowną szafą na wszystkie artykuły do sprzątania i chemię. Druga kwestia dotyczy rozdzielenia funkcji WC i funkcji kąpielowej, tj. wanna i umywalka, żeby nikt sobie nawzajem nie blokował pomieszczenia.

    Początkowo myślałam o zostawieniu WC oddzielnie i pozbyciu się ubikacji w łazience, a w to miejsce zabudowaniu całej wnęki szafą do sufitu, w której ukryje się pralka i wszystkie pozostałe rzeczy. Minusem tego rozwiązania jest fakt, że zostaje jedna ubikacja, a w przyszłości dla np. 4-osobowej rodziny może to być problematyczne oraz w brak ubikacji w łazience, co również nie jest komfortowe.
    (...)

    Codziennie myślę nad powyższymi rozwiązaniami i niestety nie mogę się zdecydować, które będzie najlepsze. Każde z nich ma minusy i plusy. Jeżeli macie jeszcze inne pomysły albo potraficie mi doradzić, które wg Was jest najsensowniejsze, będę bardzo bardzo wdzięczna za pomoc.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	9,3 KB
ID:	395125
    Jedna, osobna ubikacja dla 4 osób jest wystarczająca. Gorzej by było, gdyby jedyne wc było w łazience, którą ktoś akurat zaanektował na godzinkę, a my musimy koniecznie do kibelka
    W łazience obok pralki ustawiłabym też suszarkę kondensacyjną (może być zabudowana w szafie i stać na specjalnych mocowaniach na pralce), która jest świetnym wynalazkiem, zwłaszcza do mieszkań i niedużych domków.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  4. #9384
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał knittwiktoria Zobacz post
    Ponieważ na projektanta mnie nie stać, zaglądam tutaj.
    Proszę o radę jak rozplanować czarno -białą łazienkę.
    Wybraliśmy płytki
    na podłogę Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	smart-lux-60-black-lapatto-plytka-podlogowa-60x60-10161178-rf255.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	5,4 KB
ID:	395892

    na ścianę czarnobiałe i z dekorami
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Azteca-Unik-Bubbles-White-Glossy---30x90.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	44,9 KB
ID:	395893

    łazienka ma 7 m2 czy to dobrze będzie wyglądać, jest wanna i prysznic.
    Biel i czerń zawsze dobrze razem wyglądają
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  5. #9385

    Domyślnie

    Moniss bardzo dziękuję Ci za odpowiedź. Masz rację, że rozdzielenie ubikacji i wanny jest bardzo dobrym pomysłem.
    Mam jedynie wątpliwość oddnośnie wnęki na pralkę w łazience. Czy jeżeli zabuduję całą tę wnękę szafą do sufitu łazienka nie zrobi się malutka? A jeżeli zrobię tylko szafę na szerokość pralki plus nad nią suszarka, pozostanie dziwna niewykorzystana wnęka pomiędzy szafą a kominem. Co byś doradziła w tej kwestii?

  6. #9386
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Niejasno to napisałam, i to bardzo, chcąc nadążyć za myślami
    1. Cała wnęka może być zabudowana, a suszarka kondensacyjna stoi obok pralki - nad nimi można dać kosze na brudne ubrania a wyżej półki na chemię, ręczniki itp.
    2. Cała wnęka zabudowana i suszarka stoi na pralce. W drugiej części zabudowy jest miejsce na mopa z wiadrem, miskę do przepierek, kosz na brudy, półki na chemię itp.
    Najlepiej aby drzwi szafy nie rzucały się w oczy i ie przytłaczały wnętrza, czyli powinny być licowane ze ścianą (drzwi otwierane a nie przesuwne) i najlepiej w kolorze ściany lub .... jako lustra.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pralka i suszarka we wnęce.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	29,5 KB
ID:	396568
    No i jeszcze jedna opcja:
    3. Pralka i suszarka obok siebie nad wysokimi szufladami z koszami na pranie. Nad nimi półki na chemię itp.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Pralka na półce.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	61,8 KB
ID:	396565 https://www.homebook.pl/inspiracje/l...inimalistyczny
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pralka nad koszem.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	62,7 KB
ID:	396566 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pralka nad koszem2.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	50,6 KB
ID:	396567
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 12-09-2017 o 10:18
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  7. #9387

    Domyślnie

    Moniss wszystko rozumiem i też miałam taki zamysł Czyli rozumiem, że jeżeli zabudowywać to całą wnękę do sufitu.
    Miałam też pomysł, żeby zrobić tylko jeden słupek do sufitu (na pralkę i suszarkę), a obok zamontować ubikację (byłby wtedy 2 w mieszkaniu). Jednak nie wiem, czy nie jest to za dużo na 4 metry. Miałoby to wyglądać tak jak na poniższym zdjęciu (zdjęcie: https://www.homebook.pl/inspiracje/l...tyl-nowoczesny)


  8. #9388
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek@gmail
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Orzesze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich na forum
    To mój pierwszy post i mam nadzieję, że będziecie w stanie mi pomóc bo od miesiąca głowę mi rozsadza nowymi pomysłami, które niekoniecznie okazują się poprawne i nie umiem podjąć decyzji.

    Mam do zaprojektowania układ w łazience o wymiarze 320cm x 430cm (13,3m2)
    Okno jest na węższej ścianie niestety.
    W łazience potrzebuje zmieścić:
    - dużą kabinę prysznicową 100x140
    - wannę prostokątną ok. 90x170
    - wc oraz bidet
    - duży blat na umywalki (1 bądź 2) i pod blatem zabudowaną szafkę zamykaną na wszelkie gadżety
    - zsyp na ubrania do piwnicy

    Łazienka nie jest mała, natomiast z racji okna na węższej ścianie strasznie komplikuje wymyślenie ciekawego rozstawienia rzeczy w łazience.


    Surowy stan wygląda tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	surowy.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	5,6 KB
ID:	396587


    Najbardziej póki co optymalną wersje uważam za taką:
    // jest tu najwięcej miejsca z wszystkich ustawień, natomiast ta łazienka wydaje mi się w stosunku do wszystkich nowych, które oglądam czy to na forum czy na internetach jakoś bez polotu, taka prosta, że w każdym rogu po jednej rzeczy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 aktualne.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	10,9 KB
ID:	396588


    Opcji, które analizowałem było chyba mnóstwo min.:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 porownanie.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	20,8 KB
ID:	396589


    Drodzy forumowicze ratujcie, jak wyście by to widzieli ?

  9. #9389

  10. #9390
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Marcioszka, dodatkowy kibelek - jeśli naprawdę potrzebujesz. Tylko trzeba pamiętać aby zostawić na niego ok. 80 cm + ok. 70 na szafę z pralką (całość wnęki ponad 140 cm)
    Ja osobiście zamiast dodatkowego kibelka wolałabym bidet lub pełną zabudowę po sufit. Ale jeśli masz gdzie przechowywać mopy, odkurzacz, ręczniki, to możesz zrobić zabudowę tylko połowy wnęki.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  11. #9391
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek@gmail
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Orzesze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał anika1003 Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź

    Też myślałem, nad tym rozłożeniem, natomiast obawiam się, iż przy 320cm, jeśli kabina będzie miała 100cm, wanna 90cm, to zostanie 130cm, z których 120cm trzeba będzie przeznaczyć na okno i wyjdzie z tego taka klitka z małą ilością miejsca pomiędzy.
    Co o tym myślisz ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	#1.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	10,7 KB
ID:	396616


    P.S.
    Myslałem nawet nad opcją j/w z ustawieniem ścianek działowych.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	#2.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	9,8 KB
ID:	396615

  12. #9392
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Ostatnia wersja moim zdaniem nie jest szcześliwa, strefa zachlapana (mokra) jest na wejściu do pomieszczenia. Kogo zarzuciło na mokrym gresie, ten wie w czym rzecz. To oczywiście tylko mój stronniczy punkt widzenia.

  13. #9393

    Domyślnie

    Bertha wyżej ma rację.
    Propozycją było oddzielenie mokrej strefy od pozostałych urządzeń.
    Miałam na myśli raczej postawienie szklanej ścianki, po środku której byłoby wejście do tej części.
    Wanna po jednej stronie, natomiast "kabina" bez brodzika, a jako wydzielone miejsce do brania prysznicu.
    Odpływ liniowy ze spadkiem i deszczownica. Nie miałam na myśli zaznaczania konkretnego miejsca na prysznic, tylko potraktować to jako całość.

    I broń boże nie stawiaj takich ścianek... automatycznie łazienka wyda się w tym momencie krótsza, masz niesymetrycznie postawione ścianki i jedynie co się będzie rzucało po wejściu, to właśnie to "przejście". Odetniesz też dostęp światła- szczególnie przy umywalkach, gdzie akurat to będzie dużym minusem. Warto pomyśleć jednak o przeszkleniu.


    Tutaj pokazana cała szyba, która byłaby u Ciebie przegrodą, a za nią wanna z "prysznicem".
    Oczywiście masz inny układ, ale chodzi mi o samo rozwiązanie.





  14. #9394

    Domyślnie

    Koncepcję można wytłumaczyć w prosty sposób.
    1. Przez cały dzień korzystać będziesz z wc + umywalki. Czyli obracasz się w pierwszej części łazienki. Nawet wchodząc w butach, nie brudzisz sobie kafli, po których np. wychodzisz na boso z prysznica. Ta część jest używana większą ilość czasu i powinna być bliżej drzwi.
    2. Z drugiej części korzystasz wieczorem/ rano. Najpierw wchodząc do łazienki, prawdopodobnie będziesz korzystał z wc. Następnie przechodzisz do części "mokrej" i nie chlapiesz na resztę łazienki wodą. Po skończeniu wracasz do części suchej i korzystasz z np. umywalki. A następnie wychodzisz.

    Rozmieszczenie sprzętów powinno z czegoś wynikać. I takie rozplanowanie urządzeń w tej przestrzeni, będzie najbardziej wygodne i prawidłowe.

  15. #9395

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Marcioszka, dodatkowy kibelek - jeśli naprawdę potrzebujesz. Tylko trzeba pamiętać aby zostawić na niego ok. 80 cm + ok. 70 na szafę z pralką (całość wnęki ponad 140 cm)
    Ja osobiście zamiast dodatkowego kibelka wolałabym bidet lub pełną zabudowę po sufit. Ale jeśli masz gdzie przechowywać mopy, odkurzacz, ręczniki, to możesz zrobić zabudowę tylko połowy wnęki.
    Moniss bardzo Ci dziękuję za wszystkie rady
    Mam jeszcze trochę czasu do namysłu, ale myślę, że wybiorę opcję oddzielna ubikacja w WC oraz zabudowa całej wnęki na pralkę z chemią.

  16. #9396

    Domyślnie

    witam
    ponieważ jesteśmy przed etapem ścianek działowych musimy podjąć decyzję odnośnie układu WC i łazienki.

    pierwotnie mieliśmy mieć układ jak na rysunku. zastanawiam się czy nie przesunąć odrobinę ścianki między wc a łazienką (kosztem wc), przerzucić wc do łazienki (miejsce gdzie znajduje się umywalka, oraz przenieść umywalkę na ścianę pod okno (okno jest szerokie na 120cm ale zaczyna się dopiero na wysokości 180cm (poziome podłużne). znalazłam projekt o podobnych wymiarach (u nas 125cm szerokości a tutaj 120cm) i układzie ( link: https://www.homebook.pl/profil/kirki...zarna-lazienka ) - mam nadzieję ze mogę podać tu link do strony zewnętrznej.
    w takim wypadku miejsce po oddzielnym wc mogłabym wykorzystać jako schowek np na ręczniki, odkurzacz itp. albo na miejsce gdzie ustawię pralkę i suszarkę (jedna na drugiej) w tej chwili pralka planowana jest w pomieszczeniu między domem a garażem.

    który układ wydaje się bardziej funkcjonalny?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	30,4 KB
ID:	396728  

  17. #9397

    Domyślnie

    Cytat Napisał manhatan17 Zobacz post
    witam
    ponieważ jesteśmy przed etapem ścianek działowych musimy podjąć decyzję odnośnie układu WC i łazienki.

    pierwotnie mieliśmy mieć układ jak na rysunku. zastanawiam się czy nie przesunąć odrobinę ścianki między wc a łazienką (kosztem wc), przerzucić wc do łazienki (miejsce gdzie znajduje się umywalka, oraz przenieść umywalkę na ścianę pod okno (okno jest szerokie na 120cm ale zaczyna się dopiero na wysokości 180cm (poziome podłużne). znalazłam projekt o podobnych wymiarach (u nas 125cm szerokości a tutaj 120cm) i układzie ( link: https://www.homebook.pl/profil/kirki...zarna-lazienka ) - mam nadzieję ze mogę podać tu link do strony zewnętrznej.
    w takim wypadku miejsce po oddzielnym wc mogłabym wykorzystać jako schowek np na ręczniki, odkurzacz itp. albo na miejsce gdzie ustawię pralkę i suszarkę (jedna na drugiej) w tej chwili pralka planowana jest w pomieszczeniu między domem a garażem.

    który układ wydaje się bardziej funkcjonalny?
    Gdybym ja miała taki dylemat, to rozwiązałabym to w taki sposób:


    Nie wiem, czy to jedyna łazienka, gdzie są piony itd.
    Ale, biorąc prysznic, trzeba się rozebrać. No i potem to pranie gdzieś wrzucić. Dodatkowo przed prysznicem przeważnie korzysta się z wc.
    Sama osobiście nie lubię przechodzić z jednego pomieszczenia do drugiego w tym wypadku.
    Mając wszystko jako jedno, można bez problemu korzystać w dowolnej chwili z urządzeń. Do tego, nie chodzisz ze stertą ubrań do tej części, gdzie będzie pralka.
    Od razu pranie jest wrzucane do kosza. A taki "składzik" zawsze będzie podręczny na jakiekolwiek przybory łazienkowe- miski, na środki czystości, żeby sobie nie zabierać miejsca w tych szafeczkach pod umywalką.

    Może warto rozpatrzeć takie rozwiązanie, bo mi akurat bardziej pasuje taka opcja, jak rozdzielanie wc i prysznica.
    Ewentualnie, jeśli lustro nad umywalką, nie zmieści się pod oknem, to można zamienić to z wc, ale szkoda wchodząc do łazienki mieć przed sobą taki widok, dlatego lepiej aby była to umywalka.

    Można zrobić lustrzane odbicie wnętrza łazienki, bez zmiany umiejscowienia drzwi z mojego projektu i w tej części, gdzie zaproponowałam prysznic, zrobić zabudowę do sufitu z pralką i suszarką, a resztę szafy przeznaczyć na te wszystkie inne rzeczy.

  18. #9398
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek@gmail
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Orzesze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał anika1003 Zobacz post
    Koncepcję można wytłumaczyć w prosty sposób.
    1. Przez cały dzień korzystać będziesz z wc + umywalki. Czyli obracasz się w pierwszej części łazienki. Nawet wchodząc w butach, nie brudzisz sobie kafli, po których np. wychodzisz na boso z prysznica. Ta część jest używana większą ilość czasu i powinna być bliżej drzwi.
    2. Z drugiej części korzystasz wieczorem/ rano. Najpierw wchodząc do łazienki, prawdopodobnie będziesz korzystał z wc. Następnie przechodzisz do części "mokrej" i nie chlapiesz na resztę łazienki wodą. Po skończeniu wracasz do części suchej i korzystasz z np. umywalki. A następnie wychodzisz.

    Rozmieszczenie sprzętów powinno z czegoś wynikać. I takie rozplanowanie urządzeń w tej przestrzeni, będzie najbardziej wygodne i prawidłowe.
    Dzięki Anika za pomoc, powiem że naprawdę wiele "wyprostowałaś" w mojej głowie i podzielenie łazienki na 2 części wydaje się być praktyczne, a w takim stylu staram się całe mieszkanie zaprojektować.

    A da się w jakiś sposób połączyć podzielenie tej łazienki szklaną "płytą", którą zaproponowałaś na całej szerokości ściany (co faktycznie urozmaica tą łazienką i nie będzie wyglądać na nudną, z opcją by prysznic był jednak z brodzikiem i kabiną ? Wtedy myślałem nad opcją by częśc tej szklanej szyby na środku mogła robić jako jedna szyba z kabiny, tylko wtedy zostaje niewykorzystana przestrzeń w rogu, ale to chyba też można jakoś zagospodarować (np. na szafkę murowaną z płytek, więc boczna ściana szafki będzie boczną ścianą kabiny)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	x11.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	8,6 KB
ID:	396741

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	x1.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	15,4 KB
ID:	396742

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	x53.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	17,8 KB
ID:	396757

    Czy lepiej jednak iść w stronę prysznica bez zamknięcia (otwartego)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	X5.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	18,1 KB
ID:	396750

    Tylko w tej wersji cała mokra część będzie faktycznie mokra i latanie z mopem rano i wieczorem.
    Ostatnio edytowane przez Tomek@gmail ; 14-09-2017 o 23:07

  19. #9399

    Domyślnie

    Cytat Napisał anika1003 Zobacz post
    Gdybym ja miała taki dylemat, to rozwiązałabym to w taki sposób:


    Nie wiem, czy to jedyna łazienka, gdzie są piony itd.
    Ale, biorąc prysznic, trzeba się rozebrać. No i potem to pranie gdzieś wrzucić. Dodatkowo przed prysznicem przeważnie korzysta się z wc.
    Sama osobiście nie lubię przechodzić z jednego pomieszczenia do drugiego w tym wypadku.
    Mając wszystko jako jedno, można bez problemu korzystać w dowolnej chwili z urządzeń. Do tego, nie chodzisz ze stertą ubrań do tej części, gdzie będzie pralka.
    Od razu pranie jest wrzucane do kosza. A taki "składzik" zawsze będzie podręczny na jakiekolwiek przybory łazienkowe- miski, na środki czystości, żeby sobie nie zabierać miejsca w tych szafeczkach pod umywalką.

    Może warto rozpatrzeć takie rozwiązanie, bo mi akurat bardziej pasuje taka opcja, jak rozdzielanie wc i prysznica.
    Ewentualnie, jeśli lustro nad umywalką, nie zmieści się pod oknem, to można zamienić to z wc, ale szkoda wchodząc do łazienki mieć przed sobą taki widok, dlatego lepiej aby była to umywalka.

    Można zrobić lustrzane odbicie wnętrza łazienki, bez zmiany umiejscowienia drzwi z mojego projektu i w tej części, gdzie zaproponowałam prysznic, zrobić zabudowę do sufitu z pralką i suszarką, a resztę szafy przeznaczyć na te wszystkie inne rzeczy.
    Dziękuje za odzew. Bardzo podoba mi się taki układ, lustro pod oknem jak najbardziej się zmieści. Tylko czy 125cm to nie za mało aby robić taka wnękę zabudowaną na pralkę? Chodzi mi o przejście. Nie jest to jedyna łazienka. Ta jest ogólnodostępna a przy głównej sypialni będziemy mieć druga.

  20. #9400

    Domyślnie

    W takiej przestrzeni można trochę pokombinować.
    Jeśli nie ściana, bo 125-80= 45cm ścianki.
    To można pomyśleć o całkowicie składanej ściance na tej szerokości.



    Wszystko zależy od Ciebie, czy potrzebujesz mini przestrzeni pralni, żeby pozamykać wszystko, czy wystarczy zasłonięcie samej pralki z suszarką w szafie.




Strona 470 z 479

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony