dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 472 z 479
Pokaż wyniki od 9.421 do 9.440 z 9569
  1. #9421
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    poprzednio napisałeś, że sypialnie sa na piętrze, a teraz wychodzi, że sa też na dole.

  2. #9422
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skaarj

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-781
    Posty
    8

    Domyślnie

    Nie sadzilem, ze gora i dol bedzie miec na to jakis wplyw. Gora to glownie sypialnie, odnosnie dolu to jeszcze nie wiem co tam dokladnie bedzie. Chcialem to jakos sensownie rozplanowac i zasiegnac opinii.

  3. #9423
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    skaarj, a nie lepiej mieć sypialnie na dole? Z mojego doświadczenia wynika, że mieszkanie na parterze jest wygodniejsze. A siłownię bym umieściła na górze - wchodzenie/wbieganie po schodach byłoby dobrą rozgrzewką
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skaarj.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	406932 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skaarj_łazienka.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	406933
    Jeśli mały pokoik przy łazience będzie pomieszczeniem gospodarczym (czysteogrzewanie, CWU) to można tam też zrobić pralnię/suszarnię/prasowalnię, a nawet wstawić dodatkowe szafy na garderobę. A w łazience już nie musiałaby stać pralka.

    I jeszcze jedno pytanie.
    Czy ten dom jest dopiero na papierze, w trakcie budowy, wybudowany, a może to rozbudowa już istniejącego? Jeśli tylko na papierze, to ja bym tam zrobiła ogromną ilość zmian, co z pewnością by się wiązało ze zmianą projektu. Przynajmniej tak uważam mając te kilka informacji, które podałeś.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 09-02-2018 o 22:23
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  4. #9424
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    A może warto podzielić łazienki i jedną zrobić bardziej techniczną (pralka, suszarka, prysznic) a z drugą bardziej komfortową (małe domowe SPA z dużą wanną, lustrem, wygodną toaletką)? Podział ról pomieszczeń zależy w dużej mierze od ilości domowników ich stylu życia i potrzeb a także od rozkładu pomieszczeń i realnych możliwości.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  5. #9425

    Domyślnie

    Cześć!

    Zaprojektowałem własnie jedną z łazienek w moim domu Chciałbym prosić Was o zerknięcie i radę czy takie rozmieszczenie nie posiada jakiś wad architektonicznych Z góry dziękuję bardzo za pomoc!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Fot2.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	8,7 KB
ID:	409027

  6. #9426
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jaka jest szerokość przejścia do sedesu miedzy umywalkami a prysznicem?

  7. #9427

  8. #9428

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    jaka jest szerokość przejścia do sedesu miedzy umywalkami a prysznicem?
    Ok. 50cm

  9. #9429
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    no to chcesz się przeciskać bokiem by usiąść na sedesie?

  10. #9430

    Domyślnie

    Witam, mam zapytanie natury technicznej. W załączniku zdjęcie ze ścianą. Płytki ścienne 25 x 75 cm
    Wymyślone zostało, że na ścianie robimy układ z płytek i mam problem z docinkami.

    Załącznik 409079

    Z układu wynika, że:
    1. Tniemy pierwszą (1) płytkę na 43 cm - jest to płytka gładka - tu nie ma problemu - dajemy odciętą stroną do ściany w narożnik
    2. Druga (2) i trzecia (3) płytka - płytki ze strukturą - dokładnie Paradyż Daikiri Wood Brown, mają być za umywalką, płytki ażeby było symetrycznie będą cięte obie i będą miały po 60 cm.
    3. Kolejno idzie cała (4) 75 cm gładka i potem docinka (5) 57 cm (tu nie ma problemu bo dociętą częścią idzie do ściany)

    Największy problem to dwie płytki ze strukturą po 60 cm, obie są cięte, co daje że będzie krawędź cięta w ciągu płytek, pytanie jest teraz, czy jest to możliwe do wykonania tj. jak mamy płytkę ciętą krawędzią do ściany w narożniku to jej nie widać, tu mamy w ciągu płytki cięte. Czy Będzie to wyglądać estetycznie? Płytki dodatkowo są strukturalne - czy po ich przecięciu nie będzie problemu z ich ułożeniem? Tj. płytki przy krawędziach są gładkie, po docince może wyjść, że jest środek górki. Co prawda możemy je ułożyć docinanymi krawędziami do siebie i powinny pasować (czyli płytki 2 i 3 obracamy odciętymi krawędziami do siebie).

    Układ wynika z mebli tj. na części gładkiej (43 cm) będzie słupek wysoki, potem podwójna umywalka 2x60 potem znowu słupek wysoki 40 cm, ściana szklana i prysznic.
    Nie przeszkadza nam, że na tej ścianie z racji docinek fugi pionowe ze ściany nie trafiają w fugi podłogi (płytki podłogowe 75 x 75) - z racji słupków i szafki pod umywalkę, nie będzie tego w ogóle widać.
    Pytanie jest też odnośnie docinki. Ogólnie bez fug, wychodzi mi, że na dole (zaczynając całą płytką od góry) wychodzi docinka 9 cm, z fugami zostaje nam 7 cm. Czy w tym przypadku nie wypadałoby przesunąć całości troszkę do góry i u góry zrobić mniej więcej pół płytki i na dole pół płytki?

  11. #9431

    Domyślnie

    Cytat Napisał anika1003 Zobacz post
    Zupełnie nie pomyślałem o taki rozmieszczeniu! Chyba zdecyduje się właśnie na coś takiego, żeby uniknąć przeciskania się do toalety. Dziękuję bardzo!

  12. #9432

    Domyślnie

    Witam
    Wstępny projekt łazienki z pralnią co sądzicie o takim ustawieniu.
    1 Łazienka ze skosem na ścianie pralni i prysznica na wysokości 1.40
    2 Na ścianie z umywalką komin wystający za drzwiami na 15cm i szeroki na 1m i dlatego taka półka.
    3 wentylacja grawitacyjna.
    4 Pinów kanalizacyjnych brak, na parterze takie samo pomieszczenie(sypialni dla gości) i piwnica.
    5 rodzinka 2+3 to druga łazienka


  13. #9433
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wspolpraca
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał anika1003 Zobacz post
    vi7o
    Może to jeszcze pomoże rozwiać wątpliwości

    A jaka musi być odległość od rogu WC, pisuar? Potem mam drzwi. Czy lepiej pisuar, WC, drzwi?

  14. #9434
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pisuar jak sedes

  15. #9435
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wspolpraca
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Proszę o opinie o dwóch łazienkach. Po świętach muszę być pewna rozstawienia sprzętów.

    Na początek dolna łazienka
    3020 x 2100.

    Chcę uniknąć szyb pod prysznicem. Lubię mieć czysto, ale nie lubię sprzątać. Dlatego chcę zbudować ściankę na około 2 m wysokości , sufit na około 2,80m
    Wejście pod prysznic około 80cm. Szerokość pod prysznicem 90cm na te 3,02 m dugości. Pozostawiam sobie opcję dołożenia drzwi szklanych, ale generalnie jestem na NIE. Pod prysznicem odpływ liniowy i dobudowane siedzisko.

    Chciałam upchnąć pisuar, ale chyba nie mam gdzie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka1.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	54,3 KB
ID:	409288
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka2.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	32,8 KB
ID:	409289
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka3.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	28,3 KB
ID:	409290
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka4.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	32,6 KB
ID:	409291
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka5.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	21,8 KB
ID:	409292

    W całości domu ogrzewanie podłogowe, więc zastanawiam się czy grzejnik drabinkowy w ogóle robić, jeśli tak, czy nie lepiej na prąd.

    Projekt zrobiony w planerze IKEA, więc nie wszystko mogę wstawić. Kolorystyka kafelek dopiero będzie, ale generalnie kafle drewnopodobne na podłodze, na ścianie biel i szarość.
    Wyraźcie proszę swoje opinie
    Dzięki
    Ostatnio edytowane przez wspolpraca ; 15-03-2018 o 19:42
    Anna vel wspolpraca
    Dziennik Budowy Planeta 2

  16. #9436
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wspolpraca
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    I teraz górna łazienka 3007x3647 przed kafelkami.
    Zrobione znowu w planerze IKEA, a ten prysznic to otwarta wanna narożna. Bez szyb. Ewentualnie będą zasłony prysznicowe.

    Biała plama to początek skosu, bo to poddasze użytkowe. Nie da się tego pokazać w planerze. Te ciemne słupy to komin i belka, która wychodzi poza tynki.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka6.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	63,2 KB
ID:	409304Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka7.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	35,2 KB
ID:	409305Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka8.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	30,4 KB
ID:	409306

    Mam pytanie, czy kibelek i bidet zrobić na prostej ścianie z kominem i skos będzie nad głową, tylko nad bidetem, jak na obrazkach wyżej?
    Czy lepiej obydwie rzeczy pod skosem , jak obrazki niżej?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka9.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	60,9 KB
ID:	409307Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka10.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	32,6 KB
ID:	409308

    Czy w ogóle dać sobie spokój z nadmiarem sprzętu i zrobić tylko wc?
    Anna vel wspolpraca
    Dziennik Budowy Planeta 2

  17. #9437

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc przy górnej łazience, wasze porady zostały wdrożone i teraz wygląda to tak jak być powinno

    Teraz prosiłbym o poradę z dolną toaletą, w której ma znaleźć się pralka, suszarka, piec gazowy, wc oraz umywalka. Ja zaprojektowałem tak jak w załącznikach poniżej ale zastanawiam się czy w tym projekcie nie ma żadnych wad oraz czy w łazience lewa strona nie będzie zbyt przytłaczająca jeśli wc z piecem oraz pralke z suszarką zabudowałbym meblami

    Co sądzicie?

    Z góry dziękuję Wam za pomoc i dobre rady

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2018-04-01 08_14_33-Kazaplan.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	12,9 KB
ID:	410306
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2018-04-01 08_19_59-Kazaplan.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	10,1 KB
ID:	410307

  18. #9438

    Domyślnie

    Adamazy - może tak:
    Pod oknem pod blatem pralka, suszarka i szafka ok.40cm na proszek do prania itp. Nad blatem z jednej strony piecyk, z drugiej grzejnik. Stelaż wc wbudowany w ścianę, naprzeciwko sedesu mała umywalka.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wc-1.jpg
Wyświetleń:	235
Rozmiar:	69,8 KB
ID:	410316

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wc-1A.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	10,3 KB
ID:	410314

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wc-1B.jpg
Wyświetleń:	229
Rozmiar:	6,8 KB
ID:	410315

  19. #9439

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za tę propozycję, wygląda całkiem obiecująco W takim ustawieniu będzie chyba bardziej przejrzyście Zastanawiam się jedynie czy nie będzie problemu z otwieranie suszarki tj. czy nie będzie wadzić o umywalkę.

  20. #9440

    Domyślnie

    Drzwiczki suszarek przeważnie chyba są zamocowane na takiej wysokości że wypadają poniżej umywalki a syfon umywalki też nie powinien przeszkadzać o ile będzie w odpowiedniej odległości. Oczywiście trzeba wszystko wymierzyć - głębokość suszarki z uwzględnieniem ewentualnego odstępu od ściany z tyłu, średnica drzwiczek i wysokość ich zamontowania, wysokość umywalki i poziom na jakim zostanie zamontowana (standardowo górna krawędź na wysokości 85 cm ale można dodać te 5cm), punkt wyprowadzenia odpływu umywalki(syfon) itp.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wc-1Cc.jpg
Wyświetleń:	387
Rozmiar:	9,1 KB
ID:	410319

Strona 472 z 479

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony