dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 74
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 1466
  1. #501
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    U mnie jest bambus

    Można każde drewno zabezpieczyć przeciw wilgociowo. Najlepiej przyłożyć się trochę i ze 3 warstwy oleju zrobić ze wszystkich stron desek.
    Mój stół ogrodowy z drewna akacjowego tak zabezpieczyłam – olej + szlifowanie x 3. Stoi całe lato od kilku lat na zewnątrz i nic mu nie jest.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #502

    Domyślnie

    Pięknie wam to gna do przodu

  3. #503

    Domyślnie

    mother_nature dobrze zabezpieczone drewno powinno dać radę, teak to chyba taki czołowy łazienkowy gatunek, ale ja wolałabym coś krajowego

  4. #504

    Domyślnie

    Star Butterfly haha, no teraz niestety stoi. Gdy tylko ekipa ma materiały to faktycznie pędzi, ale z pustego i Salomon nie naleje, mamy opóźnienia z dostawami Najgorsze jest to, że Inwestor wyjechał na kilka dni, na placu boju zostałyśmy ja, moja skręcona kostka i niesforna trzylatka kontra więźba do wniesienia i zaimpregnowania. Zapowiada się emocjonujący weekend Ale liczę na satysfakcję, że zrobię wreszcie coś więcej niż sprzątanie i ogarnianie

  5. #505
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Na pewno zrobisz starannie i dokładnie
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #506

    Domyślnie

    Niechaj, skąd ja to znam! Jak wreszcie w poprzednią sobotę na budowę pojechała moja mama i miał kto pilnować mi dzieci - woziłam taczki z betonem do dziur pod ogrodzenie. Ale miałam frajdę!
    Zazwyczaj muszę stać z boku, obserwować i zabawiać dziewczyny, a czasem wolałabym coś przewiercić, czy przepiłować czy chociażby przenieść

  7. #507

    Domyślnie

    Dziś więźby nadal niet, ale za to mam staw na całym parterze, słońce piękne refleksy rzucało od tej tafli na ściany po trzech godzinach wymiatania (mamy mały przepust do piwnicy, pod nim wiaderka) i noszenia wiader woda jest poniżej kostek ale za to moja kostka już prawie nadaje się do użytku

    Pestko no taką mam nadzieję, o ile uniosę to drewno sama
    Tsunami, ja właśnie korzystam z uroków przedszkola i mogę szaleć na budowie, wreszcie nie sprawdzać co chwila co kombinuje dziecko, uffi

  8. #508

    Domyślnie

    Ja przez budowę z przedszkola zrezygnowałam w czerwcu. No ale mam dwójkę, więc nie zmieniłoby to za wiele. A niestety jak wyjeżdżamy na cały dzień, nie miałby mi kto córy odebrać z przedszkola, a ja bym się najeździła jak głupia tam i z powrotem.

    Kurde współczuję tej wody U mnie pod tarasem pewnie to samo. Jadę dopiero jutro.

  9. #509
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Belka więźby dachowej to pokaźny ciężar. Sama nie dasz rady. Krokiew, zależy jaka. U nas są 17x 7 cm przekrój. Cała też jest nie do dźwignięcia w pojedynkę.
    Ale te mniejsze, np. jętki dadzą się ruszyć, a to zawsze jakiś kawałek pracy.

    Tylko... u nas dziś burze chodzą i co chwilę leje. Oby u Ciebie pogoda pozwoliła popracować. Bo to musi dobrze wysychać i nie wolno dopuścić do wypłukania.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #510
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziewczyny, Wy się napewno znacie na tym! Na werandzie taty jest deska na podłodze (nie wiem tylko jaki gatunek), ma chyba 15 lat i pytanie: czym ja wymyć, żeby była ładna? Tata jest wielbicielem naturalnego drewna, bejca/farba czy coś tam nie wchodzi w grę. Dziś na kolanach szczotką czysciłam mydłem ogrodniczym... ale mam wrażenie, że to dobrze nie doczyści.... a jak już wymyję, to co zrobić, by nie uzywać lakieru, ale by to wyglądało nie jak na melinie?

  11. #511
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Liliputek zajrzyj na stronę Altax. Pamiętam, że był tam dział z poradami.
    OSMO ma specjalny gel do czyszczenia desek.
    Jest też Woodstar środek czyszczący do tarasów firmy Den Braven. Chyba widziałam w Leroy Merlin w dziale z olejami, lakierobejcami itp.

    A jak wyczyścisz, to prawdopodobnie będzie trzeba przejechać szlifierką, żeby wygładzić, a potem można olejować (http://www.altax.pl/rozwiazania/tarasy-pomosty-podlogi/) albo jakąś lakierobejcą lub impregnatem pomalować. Są takie nawet przez 7 lat zabezpieczające (http://www.altax.pl/produkty/szybkos...t-dekoracyjny/).
    Sory, ze tak ubogo z firmami, ale piszę z tableta to co pamiętam. Mizernie z wyszykiwarką, a notatek pod ręką nie mam
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 29-07-2016 o 22:35
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #512
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Wg mnie to drewno zszarzało potrzebujesz środka do usunięcia tego, jeśli ma być naturalne to olej z UV

  13. #513
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziękuję zaraz tu wyszukam... tymczasem znalazłam z serii starwax środek do usuwania szarości drewna... nie wiem czy coś warty. Nalezy wyprobować
    Tylko najpierw trzeba jechać, że tak powiem do MIASTA bo tu żadnego marketu budowlanego nie ma
    Chyba zdecydujemy się na olej, bo co prawda impregnat na 7 lat jest kuszący, no ale tam są kolory do wyboru, a mójtata jest ortodoksyjny w podejściu do drewna i z kolorem to mógłby zemdleć

  14. #514
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Zapomnialam o Starwaxie Są to dobre specyfiki.
    W domu używam Starwax-Soluvert
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #515

    Domyślnie

    Tsunami z dwójką to w ogóle jesteś upupiona, jeśli chodzi o roboty budowlane, bo to jednak nie jest bezpieczne miejsce, ale już za chwileczkę, już za momencik
    Pestko krokwie 8/16cmx7m, murłaty i płatwie 16/16cmx7m, jętki krótsze o metr, ale przekrój prawie jak krokwi
    Liliputku niestety nie pomogę, ale już znalazłaś

    Więźba przyjechała!
    Większość wniesiona do domu (nie obyłoby się bez pomocy tartakowców, bo sama dałam radę 130 i 160cm jętkom/krokwiom ganku, reszta - kosmos do przeniesienia dla jednej osoby). Po całym dniu zmagań zaimpregnowana ponad połowa krokwi i murłaty, reszta jutro. Samo malowanie przyjemna robota, gorzej z przygotowaniem i przenoszeniem. Drewno nie jest niestety tak suche jak mogłoby być i efekt po heblarce trzeba będzie ręcznie poprawić w środku domu, ale i tak piękna nasza więźba cała

    zaraz po wniesieniu, bez przekładek

    ach

  16. #516
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Super dzielna jesteś
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #517
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Wooow! Podziwiam, ile pracy włożyłaś!
    Impregnat ma jakiś zapach? W ogóle jak z komfortem przy malowaniu nim?

    Pestko, używasz może Soluverta do czyszczenia kuchni? Ciekawa jestem jaki ma skład. Można te produkty kupić w sklepie stacjonarnym? Nie znam tych produktów a chętnie poznam
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  18. #518
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    piękna ta więźba... taka surowa

    nie kupiłam jednak preparatu do odszarzania, bo to środek zrący, a młody lize podłogę na werandzie :/ kupimy szare mydło z soluverta i zobaczymy

  19. #519
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Solouverstoina póce w Leroy Merlin. To jest w tym samym dziale gdzie są bejce, lakiery do drewna, tylko sąsiedni regał.

    Używam go ze względu na oczyszczalnię. Kiedyś kupowałam Amwaya, ale po pierwsze stał się dla mnie za drogi, a po drugie mój sprzedawca zniknął.
    I jeszcze jeden powód – moja mam miała okropne uczulenie, wręcz jak egzema na dłoniach. Nie chciała używać rękawiczek, ot, upór starszej pani. Wszystko ją drażniło i powodowało pękanie skóry. Soluvert jako jedyny nie powodował problemów.
    Myję nim podłogi, także drewniane olejowane, zmywam naczynia, myję wsio w łazience i kuchni. Tylko do szczególnych przypaleń używam mydlanych druciaczków z Lidla. Kiedyś nawet pałeczki Soluverta do przepychania rur używałam, jeszcze w mieszkaniu. Fajne to było. Wkładało się takie raz na miesiąc w otwór spustowy w umywalce i usuwało wszystko co tam się nagromadziło.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #520

    Domyślnie

    Pestko dziękuję Teraz nie mogę się doczekać malowania na biało, ale to najwcześniej we wtorek, jeśli pogoda pozwoli
    Mother błagam, Ty takie rzeczy robisz codziennie
    Używałam głównie wodnego impregnatu (dekolit kd extra) i w ogóle nie czułam zapachu, malowało się przyjemnie zwykłym i małym ławkowcem.
    Do kilku belek 20x20, które musiały zostać na zewnątrz, bo nie byłam w stanie wnieść ich sama (są dość krótkie, więc powiedziałam dostawcy, że dam radę - przeliczyłam się ) użyłam rozpuszczalnikowego impregnatu penetrującego Altaxu, bo on jest niewymywalny po 6h (zapowiadają deszcze), a dekolit po 72h. I ten śmierdzi i jest mniej wydajny, ale maluje się ok. Oba bezbarwne i musiałam malować metodycznie, bo słabo widać, co pomalowane.

    Niedziela na budowie = wszystko zaimpregnowane teraz tylko mam nadzieję, że nie będzie zapowiadanych ulew, żeby ekipa mogła jutro wrócić i wreszcie zacząć dach

    edit:
    koszt 5kg impregnatu (zalecany roztwór 5% w wodzie, ja robiłam "bogatszy") z dostawą 100zł, zostało jeszcze pół opakowania (dach ok 170m2 + ganek), starczy z zapasem na więźbę tarasu
    Ostatnio edytowane przez Niechaj ; 31-07-2016 o 20:09

Strona 26 z 74

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony