dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 63 z 74
Pokaż wyniki od 1.241 do 1.260 z 1466
  1. #1241
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niechaj Zobacz post
    Pusiu tort-karpatkę własnoręcznie zrobił Inwestor, poświęcając przy tym jedną szpatułkę miksera
    Czyli wena twórcza w porządku
    Fajnie tak podglądać jak w fajnym tempie zbliżacie się do wykończeniówki

  2. #1242

    Domyślnie

    Niechaj Serdeczności z okazji urodzin
    Oby teraz juz szło z górki przy budowie

  3. #1243
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Chwilkę spóźnione, ale najserdeczniejsze życzenia
    Gratuluję wylewek. Pamiętam to wspaniałe uczucie, kiedy dom dostał podłogi, stał się taki "prawdziwy".
    Teraz już coraz bliżej końca

  4. #1244

    Domyślnie

    Dzięki
    Wylewki mają tydzień, jeszcze tylko trzy + miesiąc wygrzewania, żeby układać pierwsze płytki (pardon - flizy). Przeprowadzka w sierpniu, który już za 3 miesiące, niestety raczej nierealna.
    Inwestor kończy (od jesieni) murowanie ścianek kolankowych i przymierza się do obudowy okien dachowych. Generalnie sprawa jest prosta - wełna, stelaż, płyty k-g. Ale u nas ocieplenie nakrokwiowe + boazeria na krokwiach + ścianki kolankowe murowane/tynkowane i jeszcze nie jesteśmy pewni, z czego ta obudowa będzie i jak połączyć ją z boazerią
    Piwnica nadal nie ruszona, a za 2 tygodnie chcemy mieć tam wylewki, żeby zamontować pompę i zacząć wygrzewanie podłogówki

    W tym samym miejscu, różnica rok i 3m wyżej





    Dylatacje obecne, ale wylewki nadal tak mokre, że ciężko złapać na zdjęciu (tu np jedna idzie od ściany przy wiatrołapie - narożnik, do przeciwległej ściany, oczywiście we wszystkich progach też są)



    Na parterze robi się domowo:





    Tymczasem na poddaszu ciągle jeszcze budowa:




  5. #1245
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jakie fajne zdjęcia z porównaniem
    I w ogóle super, że tak dużo zdjęć zamieściłaś!

    Bardzo domowo u Ciebie i coraz bardziej kolorowo
    Kwiaty na parapetach też już są
    Szkoda, że pogoda nie sprzyja ani schnięciu, ani pracy. O wiele przyjemniej by się budowało/wykańczało, gdyby świeciło słońce.
    Może wkrótce się doczekamy ładnej pogody? Tego nam życzę
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  6. #1246
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Niechaj, na Twoich zdjęciach z roślinami, parter wygląda tak jakby już można tam było zamieszkać
    A nie myśleliście o zrobieniu na podłogach betonu polerowanego, bo ten beton z wylewek tak ładnie wygląda
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  7. #1247

    Domyślnie

    Matko dzięki! O tak, pogoda bardzo by się nam przydała, bo do zrobienia jeszcze multum rzeczy w ziemi - a glina jakoś nie chce z deszczami współpracować Sytuacja jak w pierwszej połowie kwietnia ubiegłego roku, kiedy nie mogliśmy zacząć budowy przez wodę właśnie - krąg życia normalnie
    Co do kwiatków - ogród w odstawce, bo nie ma miejsca, w którym mogłabym coś bezpiecznie posadzić (nie ma takiego kawałka ziemi, którego nie będziemy ruszać), więc chociaż na parapetach coś zamieszkało Zauważyłam też, że między olchami, zaraz przy ganku kwitnie mała czeremcha - nie wiem, cieszyć się czy płakać - nie czuję żadnego zapachu. Ach i posialiśmy trawę na szybko, byle tylko trochę ograniczyć rozrost perzu



    Moniss, nie, beton miał być na suficie, ale na podłodze nie chcę, będzie parkiet

    W tym tygodniu chcemy zamówić wreszcie bramę garażową, czekamy na pogodę by naprawić drenaż (pisałam już, że wychodzi z domu pod górę?)

    Wróciliśmy właśnie ze spotkania konsultacyjnego do programu dotacji, który ruszył dziś w naszej gminie - super warunki, bez kredytu, 60% zwrotu do fotowoltaiki, solarów, PC PW, powietrznych i gruntowych, łapiemy się na wszystkie warunki. ALE realizacja rusza najwcześniej latem 2018, więc w ogóle nas nie urządza, bo jedną zimę musielibyśmy grzać się wyłącznie kominkiem, a cały rok CWU chyba w kociołku
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	388638  

  8. #1248

    Domyślnie

    W piątek ekipa od SSO naprawiła drenaż pod piwnicą - podkucie ławy, poprawienie spadku rury na wyjściu z domu, zasypanie, uzupełnienie chudziaka zajęło pół dnia i wreszcie możemy ruszać z robotą. Wylewki w piwnicy umówione, brama garażowa (Wiśniowski UniPro biała, bez przetłoczeń) zamówiona. Osuszacz w ciągłym użyciu - to był bardzo dobry zakup
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170513_155813917.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	23,3 KB
ID:	389230

  9. #1249
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Wyobrażam sobie, jaka jesteś szczęśliwa, że już po wszystkim
    Teraz pójdzie z górki!

    Czekam na nowe wieści, fajnie byłoby zobaczyć domek z zewnątrz, wśród zieleni
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  10. #1250

    Domyślnie

    Niechaj, super, że dziura zalatana! Do boju!
    U nas program dot. fotowotlaiki to był totalny niewypał. Ceny wykonawcy zawyżone tak, że głowa mała. Niby 50% dotacji, a wyszłoby prawie tyle, co gdzieś indziej bez programu.

  11. #1251

    Domyślnie

    Matko oj tak, ta awaria wstrzymała nam wszystko, wreszcie możemy pomału ruszyć.

    Co do zieleni to jeszcze raczkuje, a najlepiej ma się, oczywiście, perz Koło olchy i czeremchy (chyba, że to dziki bez) odkryłam jeszcze dwa klony (jawory albo zwyczajne - jeszcze za małe listki i nie umiem rozpoznać), więc szykuje się przesadzanie.



    Tsunami też się zdziwiłam, że dobre ceny - w cenie naszej pompy PW mielibyśmy po dotacji gruntową z 3 odwiertami pionowymi.

    Nawet bramy garażowej nie możemy zamówić normalnie Brama 2,1x3,5m segmentowa, a na suficie jest tylko 280cm do podciągu, który przechodzi w poprzek garażu - i trzeba albo przekuwać (czekamy na decyzję czy nie zaszkodzi konstrukcji) i puścić napęd przez belkę albo zrezygnować z napędu automatycznego. Są jeszcze bramy otwierane na ścianę, ale to kosmiczne ceny. Aaa!

  12. #1252
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    jest domek w zieleni!
    Ratujesz takie samosiejki? U mnie tego pełno i wyrzucam jak chwasty. Odkryłam małego kasztanowca i jego akurat żal mi wyrzucać. Wiem, że szrotówki szaleją i takie drzewo jest gigantyczne, ale mam sentyment do kasztanów
    Miałabym też źródło samosiejnych, niepożądanych dla gospodarza brzóz, ale tu też się waham, czy sobie wykopać, czy lepiej kupić Doorenbosy. Max mogłabym 2-3 wsadzić.

    Kurcze, ciągle coś pod górkę Powodzenia z bramą!
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  13. #1253

    Domyślnie

    Taaak, przyjmuję prawie wszystko, co rośnie w okolicy - lubię naturalistyczne ogrody, ale u mnie będzie bardziej wiejsko, bo w naturalistycznym byłoby za mało kolorów. No, perzu nie chcę, ale mniszka, pokrzywy itp "chwasty" zostawiam - co to za dzieciństwo bez bąbli po pokrzywach, dmuchawców, babek, koniczyny
    A klony uwielbiam, więc bardzo się cieszę, że są (jeden cieniutki, ale wysoki na 3m, drugi mały), tylko zbyt blisko ganku, więc przesadzimy. Dzisiaj odkryłam też dwa większe klony na końcu działki (tam jest zagajnik z olchami, jarzębinami, czeremchami, dzikimi malinami i nie wiem, czym jeszcze) - w zeszłym roku bardziej zajmowała mnie budowa niż rośliny, a teraz pomału przerzucam się na ogród, więc odkrywam to i owo

    Czekamy na obliczenia dot podciągu - czy podoła obciążeniu po przedziurawieniu, żeby wreszcie brama zaczęła się produkować.

    Wylewki w piwnicy będą w przyszłym tygodniu Wracamy więc na chwilę do etapu pt "układanie styropianu", na szczęście na dole prawie nie ma hydrauliki, tylko trochę peszli do obejścia, uff

  14. #1254

    Domyślnie

    Update:
    - od wczoraj mamy wylewki w piwnicy Ze względu na krzywy chudziak i spadek do odpływu liniowego przy bramie garażowej różnica w grubości wylewki ma w porywach 4cm :/
    - awaryjne ogrzewanie podłogowe w "kotłowni" i pod schodami rozłożone

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170528_174238952.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	390258

    - za 2 tygodnie tynki na poddaszu, takie jak w reszcie domu - maszynowe cem-wap bez gładzi
    - dziura/przepust dla napędu w podciągu zaakceptowana - brama garażowa w produkcji
    - drzwi wejściowe mają się montować w sobotę, ale jeśli się uda to chyba przełożymy o 2tygodnie, ze względu na tynki (to jedyne wejście do domu i boję się, że drzwi ucierpią)
    - w czerwcu chcemy zacząć zabawę z dolną łazienką - niestety na razie tylko ściany, bo wylewki jeszcze niewygrzane

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	19,6 KB
ID:	390260
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170529_122515325_HDR.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	53,9 KB
ID:	390259  

  15. #1255
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Gratuluję wylewek! Kolejny etap do odhaczenia i do przodu
    Jak długo trzeba wygrzewać wylewki?
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  16. #1256
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niechaj Zobacz post


    Przepięknie wkomponowany w otoczenie dom

  17. #1257

    Domyślnie

    Matko wygrzewanie chyba minimum 28 dni, oczywiście kiedy już ma się czym grzać
    Pusiu dzięki

    Dziś niespodzianka - Panowie Tynkowie chcą wejść tydzień wcześniej, czyli po weekendzie

  18. #1258
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Coś ci Panowie Tynkowie narwani ostatnio
    W zeszłym roku często czytałam o obsuwach a w tym roku przyspieszają. Nic, tylko się cieszyć
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  19. #1259

    Domyślnie

    No nie narzekam, w tym roku terminy zaskakują raczej na plus

    Z bólem serca przełożyliśmy montaż drzwi na "po tynkach poddasza", już nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć jak wyszły i czy kolor na żywo będzie mi się podobał

    W kotłowni zamiast dziury wreszcie suszą się wylewki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170601_142425069.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	70,2 KB
ID:	390423



    Inwestor dzielnie walczy ze ściankami kolankowymi - niby fajny do obróbki ytong, ale brzeszczot nie jest najlepszym narzędziem do precyzyjnego ich docinania pod skosy Armia kawałeczków czekających na ścięcie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienkagg.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	390424

    Ja potraktowałam 3/4 płatwi "zabójcą pleśni i grzybów" - w momencie widać (wybiela) i czuć (śmierdzi chlorem trawiąc grzyba), że działa. Płatwie i murłaty to jedyne elementy więźby, które nie były strugane (właściwie nie wiem dlaczego - zwłaszcza, że płatwie będą widoczne) i zostały zabezpieczone impregnatem Altaxu (zamiast Dekolitem jak reszta) i tylko na nich wylazł grzyb

    Przymierzam się do porannych kaw na ganku (widać samosiejki klonów, obok olcha i czeremcha)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ganek.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	390425

    A bób, rzodkiewki i gipsówka nie mogą się doczekać przesadzenia:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170602_181917_882.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	100,7 KB
ID:	390427

  20. #1260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A malowałaś przed impregnowaniem Boramonem? Altax zaleca.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 63 z 74

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony