dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Indywidualny na wsi

    Witam wszystkich
    Forum czytam od dawna. W końcu przyszedł czas na rejestracje i pierwszy post. W planach budowa domu. Rodzina 2+3 plus teść. Dużo szukania , zawsze było jakieś ale . I tak powstał indywidualny. Czy idealny? Pewnie nie. Jak ogarnę jak to wrzucę rzuty. Pozdrawiam ciepło

    parter



    poddasze
    Ostatnio edytowane przez lilium ; 31-01-2019 o 11:06

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Chcecie palić węglem?

  3. #3

    Domyślnie

    Dom wychodzi dość duży , mimo kombinowania i zmniejszania czego się dało.
    Założenia:
    - ławy fundamentowe
    - ściany z bk
    - dachówka ceramiczna ( okażę się czy na pewno)
    - kocioł na paliwo stałe ( tak, wiem co sądzi się o na temat na tym forum )
    - walczę o wm i 100% podłogowki.

    Dwa wejścia ze względu na charakter naszej pracy ( mamy gospodarstwo ) .
    Kuchnia zamknięta, przejście które jest na projekcie na pewno do zmniejszenia i będą drzwi przesuwne , żeby nie zabierały miejsca. W kuchni musi się znaleźć miejsce na okrągły stolik. Czy zlew będzie pod oknem to jeszcze nie wiem. Z kuchni wyjście na taras, którego na razie nie ma w projekcie bo stoi tam nasz obecny dom ( ale w planach jest). Z pokoju dziennego również wyjście na taras. Drugie drzwi tarasowe, które są w projekcie to prawdopodobnie będą fixy albo w ogóle zwykłe okno.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Chcecie palić węglem?
    Tak, prawdopodobnie ekogroch. Na ten moment nie do przejścia. Alternatywą jest tylko powietrzna pompa ciepła , na którą na ten moment nie ma absolutnie zgody. Dlatego też chcę op wszędzie, żeby za parę lat , jak pc staną się bardziej popularne , móc się na nią przerzucic.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    węgiel + 100% podłogówki...
    ciekawe jak to zadziała, jaka moc minimalna mogą mieć kotły na ekogroszek?

  6. #6

    Domyślnie

    Zadziała , nie zadziała. Cały czas czytam. Są osoby , które mają kotły na paliwo stałe i podłogowke w całym domu i działa i sobie chwalą. Są tacy co mają ogrzewanie mieszane i też działa. A są też tacy to mają problemy.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał lilium Zobacz post
    Zadziała , nie zadziała. Cały czas czytam. Są osoby , które mają kotły na paliwo stałe i podłogowke w całym domu i działa i sobie chwalą. Są tacy co mają ogrzewanie mieszane i też działa. A są też tacy to mają problemy.
    Nieważne czy zadziała. Ważniejszy jest wpływ twojego komina na otoczenie. I nie ma znaczenia, czy cię do tego zmusza rodzina czy finanse. Znaczenie ma to, że ktoś będzie wdychał syf z tego komina, a to nie zostaje bez wpływu na zdrowie i za kilkadziesiąt lat da znać o sobie. I nie daj się nabrać na teksty, że da się w domowych warunkach czysto spalać węgiel, że ktoś ma idealny jasny dym i dużo tlenu w spalinach. Akurat duża ilość tlenu może oznaczać dużą ilość tlenków azotu, czyli w uproszczeniu kwasu. W ładnym przezroczystym dymie nie zauważysz także benzo(alfa)pirenu, który jest rakotwórczy.
    Jeśli uważasz, że ogrzewanie innym sposobem będzie droższe, to wystarczy wybudować o kilka m2 mniejszy dom i już masz na rachunki przez najbliższe 5 lat, a przez ten czas masz szansę odłożyć na rachunki za grzanie na następne 5 lat albo i dalej. Zwłaszcza, że obecne i przyszłe domy, zgodnie z przepisami, nie mogą mieć dużego zapotrzebowania na energię.

    Stawiając dom nie myślcie tylko o sobie, ale o otaczającej was społeczności i przyrodzie. Albo bardziej przewrotnie, myśl właśnie o sobie i swojej rodzinie. Żebyście za 20-30 lat nie narzekali, że straszne kolejki do specjalistów w szpitalu. Tak jakby lekarze byli winni temu, że się przez całe życie trujecie.

    Powodzenia w budowie.

  8. #8

    Domyślnie

    Właśnie tego się obawiałam...

    Chcialabym tylko zwrócić uwagę , że prąd w polskich domach nie pochodzi ze źródeł odnawialnych. Pochodzi głównie ze spalania paliw stałych. I to właśnie ten prąd napędza pompy ciepła, kable grzewcze itd. PV póki co posiadają jednostki. Więc proszę, nie bądźmy hipokrytami.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał lilium Zobacz post
    Właśnie tego się obawiałam...

    Chcialabym tylko zwrócić uwagę , że prąd w polskich domach nie pochodzi ze źródeł odnawialnych. Pochodzi głównie ze spalania paliw stałych. I to właśnie ten prąd napędza pompy ciepła, kable grzewcze itd. PV póki co posiadają jednostki. Więc proszę, nie bądźmy hipokrytami.
    Budujesz się koło elektrowni? Pewnie nie, to pomyśl o własnych dzieciach, które będą wdychać to co wyjdzie z twojego komina. Myśl lokalnie nie globalnie.

    Mam właśnie takich sąsiadów i jak widzę ten snujący się po ziemi dym z ich komina a w nim bawiące się ich dzieci to myśle sobie co za rodzice. Nie bieda ich do tego zmusza tylko mętalność.
    Pozdrawiam
    Katka

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał lilium Zobacz post
    Właśnie tego się obawiałam...

    Chcialabym tylko zwrócić uwagę , że prąd w polskich domach nie pochodzi ze źródeł odnawialnych. Pochodzi głównie ze spalania paliw stałych. I to właśnie ten prąd napędza pompy ciepła, kable grzewcze itd. PV póki co posiadają jednostki. Więc proszę, nie bądźmy hipokrytami.
    Witaj Lilium
    Fajny domek się zapowiada, ale z tym ogrzewaniem domu, to jeszcze to przemyślcie.
    Nie bierz tego do siebie, co teraz napiszę, to też tekst o mnie, ale ogólnie jest o większości naszych rodaków.

    To nie hipokryzja, tylko walka z wiatrakami i ciemnotą przeświadczenia, że to co nas truje jest dobre i tanie, bo większość tak robi a rząd popiera.
    Nie mamy wpływu na to, co robią inni, ale chociaż nie trujmy swoich najbliższych, bo to oni będą najbardziej narażeni i będą oddychali tym, co im sami zapodamy.
    1 komin kopcący mniej, to o tyle czyściejsze powietrze wokół nas.
    Do tego ludzie, co stawiają piece w domu, nie myślą o tym ile to na prawdę kosztuje....
    Samo postawienie kotłowni, która ma większy metraż, to kupa kasy. Do tego trzeba uważać, by ten syf z kotłowni się nie przedostał do domu( ciągłe mycie)
    Ale najdroższy jest czas obsługi pieca.
    Piec, to skracanie sobie życia w dwojaki sposób, przez zabrany czas i przez trucie.

    Dlatego zastanówcie się i poczytajcie wątki ludzi, co mają piece.
    Wiem, co piszę, bo sami do tej pory żyliśmy w ciemnocie i mieliśmy piec. Teraz przejrzeliśmy na oczy....mam wrażenie, że jednak za późno!
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał lilium Zobacz post
    Chcialabym tylko zwrócić uwagę , że prąd w polskich domach nie pochodzi ze źródeł odnawialnych. Pochodzi głównie ze spalania paliw stałych. I to właśnie ten prąd napędza pompy ciepła, kable grzewcze itd. PV póki co posiadają jednostki. Więc proszę, nie bądźmy hipokrytami.
    Jeśli uważasz, że proces spalania w elektrociepłowni jest taki sam jak u Ciebie w domu to nie mamy wspólnej płaszczyzny porozumienia. I od tego trzeba zacząć, bo właśnie niewiedza powoduje, że jesteśmy czerwoną plamą na europejskiej mapie jakości powietrza. Nigdy nie będzie Cię stać na komputerowo sterowany proces spalania i elektrofiltry na kominie. Dlatego trzeba szukać innego źródła ciepła.

    A tak na marginesie, pozwoliłem sobie na udzielenie się w Twoim wątku, bo prąd do grzania mojego domu pochodzi w 63% ze źródeł odnawialnych więc nie pisz o hipokryzji, spokojnie.

  12. #12

    Domyślnie

    Pan Kejk cieszę się , że masz takie możliwości. Dom masz imponujący.


    Dziękuję wszystkim za rady.
    Pozdrawiam i pomyślności życzę.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    A ja trzymam kciuki i życzę powodzenia, będę zaglądał. Może jakieś rysunki bryły by się znalazły? W jakiej części kraju budujecie? Nie zrażaj się, pisz, będziecie mieć fajną pamiątkę z budowy.

  14. #14

    Domyślnie

    Tyle możliwości a ludzie pakują się w wungiel. Nie ma to jak smród palonego węgla o poranku.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a jak grzać wodę do mycia latem?
    Rozpalać w piecu?

  16. #16

    Domyślnie

    Hej
    Kemot dzięki za miłe słowa, budowa w Wielkopolsce

    PnB jest, dziennik budowy też . Stal kupiona, bk też już leży " na budowie". Póki co szukam stropu i bloczków. I na dniach zaczynamy rozbierać stary budynek gospodarczy. Jest tez kilka robini do wycięcia. W kążdym razie jest co robić.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Ja już przygotowałem działkę - oczyściłem ją z kilkunastu samosiejek sosny, zamówiłem materiały i czekam
    Jak wysoką macie ścianę kolankową? A w zasadzie to przedściankę? Pochwalisz się wizualizacjami bryły?

  18. #18

    Domyślnie

    ścianka kolankowa będzie miała 134 cm. Elewacja to będzie coś takiego. Z tym, że na drzwiami wejściowymi będą dwuspadowe daszki na drewnianych słupach i kiedyś tam taras zadaszony od szczytu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony