dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 74
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 1466

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Widzisz? Prawie garaż Wam ochrzcili!
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    I nie opowiedział Ci
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Czyli pierwsze harce na budowie odbyte
    Mury rosną w oczach, chyba znacznie szybciej, niż Młodsza Inwestorka

  4. #4

    Domyślnie

    oj tak, dla niektórych dom już jest przytulnym schronieniem

    Strop zaszalowany, zazbrojony, przepusty pod WM, schody się robią. Koło południa zalewamy (oby się nie rozpadało) może uda się odbić gdzieś stopę Młodej

    schody prawie gotowe, jest też kawał potężnej belki z prętami fi20 (no ich akurat nie widać), fi16 i takie tam maleństwa o_O, wzmocnienie stropu przy schodach


    takie mamy piękne włości - granice działki wyznaczają: z lewej pas wykoszonej trawy, z prawej hałdy humusu, z tyłu zarośla i wychodek
    Chciałabym to wreszcie rozplantować, ale najlepiej byłoby to zrobić dopiero po zamknięciu domu, a okien za szybko wstawiać nie chcemy


    no i zaczął tam (na glinie wyjętej z głębokości 1-3 m o_O ) wyrastać perz więc chyba przed rozplantowaniem warto by to czymś potraktować

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Porcja Roundapu + porcja Chwastoxu razem do jednego opryskiwacza. Szybciej i mocniej działa, i na wiecej chwastów niż sam Roundap. Opryskaj. Za 3 dni zaczną żółknąć. Wtedy popraw to co nie żółknie. Daj czas truciźnie, żeby dodrze dotarła do korzeni, co najmniej tydzień. Potem możesz tę glinę wymieszać z piaskiem i ziemią przekompostowaną / ogrodniczą - w proporcjach każdego po 1/3. Będziesz mieć znakomity grunt pod każde nasadzenia i pod trawnik też
    A jeśli ma dłużej leżeć w pryzmie i czekać, to przykryj czarną folią budowlaną. Dociśnij ją. Słońce będzie wypalać jakby tam jeszcze jakieś chwasty chciały rosnąć. Ochroni też przed wysiewaniem nowych.

    Piękny ogród będziesz mieć. Wspaniałe miejsce.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 09-06-2016 o 08:43
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Porcja Roundapu + porcja Chwastoxu razem do jednego opryskiwacza. Szybciej i mocniej działa, i na wiecej chwastów niż sam Roundap. Opryskaj. Za 3 dni zaczną żółknąć. Wtedy popraw to co nie żółknie. Daj czas truciźnie, żeby dodrze dotarła do korzeni, co najmniej tydzień. Potem możesz tę glinę wymieszać z piaskiem i ziemią przekompostowaną / ogrodniczą - w proporcjach każdego po 1/3. Będziesz mieć znakomity grunt pod każde nasadzenia i pod trawnik też
    A jeśli ma dłużej leżeć w pryzmie i czekać, to przykryj czarną folią budowlaną. Dociśnij ją. Słońce będzie wypalać jakby tam jeszcze jakieś chwasty chciały rosnąć. Ochroni też przed wysiewaniem nowych.

    Piękny ogród będziesz mieć. Wspaniałe miejsce.
    po cichu liczyłam na Twoją, Pestko, podpowiedź - nie zawiodłam się, dziękuję, tak zrobimy!

    Gaju no przecież grali w szachy i wygrywał

    Małe opóźnienie z zalewaniem, ale już powinniśmy mieć drugi i ostatni betonowy strop, później wrzucę fotofoto

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #8

    Domyślnie

    poranne podlewanie



    Dzięki stropowi widać wreszcie, jak światło operuje w domu - dodanie okna na wschód nad schodami uważam za swój przebłysk geniuszu Dzięki niemu słońce w pokoju dziennym będzie przez cały dzień (nomen omen). Żałuję tylko, że okien przy schodach nie ma więcej, może wcisnę jakieś maleństwo w ścianie kolankowej, albo jednak zostawimy okno połaciowe nad schodami. Ma ktoś okno dachowe nad schodami? Jak to myć? Może lepiej jakiś matowy świetlik?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    U mnie dzięki dwum oknom dachowym nad salonem, mam słońce w kuchni do zachodu Uwielbiam dachowe za to mimo, że zawsze z myciem kłopot.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    gratuluję postępów! mam pewne opóźnienia w czytaniu, ale już nadrobiłam

  11. #11

    Domyślnie

    a wiecha? gdzie jest wiecha? my nie mielismy dlatego tak pilnuje

  12. #12

    Domyślnie

    Pestko a jak często je myjesz? Nam to okno wypadałoby zaraz pod olchą, więc boję się trochę o liście/pyłki
    Liliputku dzięki
    Małydomkupodłodzią no przecież jest, już druga, jeszcze jedna została
    ->

    podlana, tfu, oblana, obficie

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Idziecie jak burza Gratulacje ! Domek zapowiada się pięknie ! I oczywiście w przepięknej scenerii - małopolska najpiękniejsza jest

    Z tymi młodymi w piwnicy - Hahaha też nie mogli lepszego miejsca znaleść ja bym na to nie wpadła

    Czekam na dalsze relacje z placu budowy

    P.s. A ten randap to nie za silny ? U mnie na działce niestety też najwiecej perzu, co gorsza zmieszał się ze świeżo zasianą trawą ... Nie ma za bardzo jak tego wykopać, ale boję się stosować tego typu środki ...

  14. #14

    Domyślnie

    a to przepraszam
    ja chyba sobie zainstaluję wiechę w dzien przeprowadzki

  15. #15

    Domyślnie

    Leilo dzięki Na razie postępy wstrzymane, bo przerwa technologiczna dla stropu Za tydzień wraca ekipa i ruszamy z poddaszem.

    Mimo przerwy w budowaniu działamy trochę - wczoraj rozplantowaliśmy (rękami pana koparkowego) hałdy gliny - mamy więc ziemię odzyskaną!
    Wreszcie można szybko dojść do toalety



    Przed i po:







    Jak trochę osiądzie będziemy jeszcze poprawiać, bo skarpa w północno-zachodnim narożniku wyszła zbyt duża.

    Inwestor sklecił całkiem zgrabną bramę:








    A ja malowałam stary płotek na biało, żeby zrobić małą rabatkę i przesadzić na nią gipsówkę, która już wyskakuje z donicy. Płotek jest konieczny, bo zamierzam zagospodarować teren przed ogrodzeniem, który jest notorycznie rozjeżdżany przez quadowców i crossowców

    I kilka zaległych zdjęć z zalewania stropu




  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Super ! wiem, że głupio to zabrzmi, ale jesteście na fajnym etapie (trochę zazdraszczam ) - stropy, betony i szalunki wspominam chyba najlepiej człowiek był taki podekscytowany, postępy były szybko widoczne, wszystko się chciało wybierać a nie to co teraz, przy wykończeniówce - baterie coraz słabsze, efekty słabiej widoczne, i do tego debet na koncie

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał leila87 Zobacz post
    Super ! wiem, że głupio to zabrzmi, ale jesteście na fajnym etapie (trochę zazdraszczam ) - stropy, betony i szalunki wspominam chyba najlepiej człowiek był taki podekscytowany, postępy były szybko widoczne, wszystko się chciało wybierać a nie to co teraz, przy wykończeniówce - baterie coraz słabsze, efekty słabiej widoczne, i do tego debet na koncie
    Oj tak, właśnie to przeżywam...my właśnie wkroczyliśmy w ten etap, na razie instalacje, ale już idzie wolniej, no i ten debet...

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaja2 Zobacz post
    Oj tak, właśnie to przeżywam...my właśnie wkroczyliśmy w ten etap, na razie instalacje, ale już idzie wolniej, no i ten debet...
    idzie wolniej, ale przynajmniej trochę więcej czasu na decyzje

    Zorientowaliśmy się wczoraj, że pora zamówić dach, okna dachowe i rynny o_O

    W sprawie dachu już jakiś czas temu zdecydowaliśmy się na blachę na rąbek Lambda, wysokość 38mm, bez dodatkowych przetłoczeń, kolor prawie-czarny.
    Do tego biała nadbitka i biała wiatrownica (tylko muszę się dogadać z wykonawcą, bo nie ma wersji białej blachy, a nie możemy łączyć różnych powłok/blach, więc pewnie drewniana?). Okna białe, deski na elewacji (poddasze) prawdopodobnie naturalnie zszarzałe (docelowo).
    Na jedną rzecz nie umiem się zdecydować - rynny czarne czy jasnoszare/aluminium ew białe? Białe kojarzą mi się ze stylem bardziej klasycznym - szprosy, te sprawy, ale z drugiej strony do białej nadbitki może lepsze białe rynny, nie chcę samych kontrastów.


  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaja2 Zobacz post
    Oj tak, właśnie to przeżywam...my właśnie wkroczyliśmy w ten etap, na razie instalacje, ale już idzie wolniej, no i ten debet...
    u nas idzie jeszcze wolniej! bo nic nie robimy

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał leila87 Zobacz post
    Super ! wiem, że głupio to zabrzmi, ale jesteście na fajnym etapie (trochę zazdraszczam ) - stropy, betony i szalunki wspominam chyba najlepiej człowiek był taki podekscytowany, postępy były szybko widoczne, wszystko się chciało wybierać a nie to co teraz, przy wykończeniówce - baterie coraz słabsze, efekty słabiej widoczne, i do tego debet na koncie
    haha, a ja nie mogę się doczekać, gdy ekipa skończy i będziemy mogli sami zabrać się za dom i jego otoczenie bo na razie nie możemy ogarnąć przodu-blaszak jest potrzebny, a nie ma gdzie go przestawić; nie możemy posprzątać, bo nie wiemy, co panom się jeszcze przyda a co nie, no i nie ma i tak gdzie tego dać Ale bardzo możliwe, że za miesiąc będę z rozrzewnieniem wspominać ten etap

Strona 20 z 74

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony