dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 74
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1466
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Niechaj, projekt wygląda super, a zwłaszcza elewacje Komin jest rzeczywiście boski

    My silkę wybraliśmy na działówki na poddaszu, ze względu na najlepszą izolację akustyczną. Ale od razu muszę powiedzieć, że mieliśmy trudności z zakupem tego materiału u nas w regionie. Sprzedawcę znaleźliśmy dopiero pod Olkuszem i słono policzyli nam za transport

  2. #42
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    Niechaj powiem Ci, że u naszych ekip lana piwnica to zazwyczaj problem ja nie wiem na kogo my trafiamy.... albo przekonuja nas do bloczków betonowych albo chcą lać piwnicę bez szalunków systemowych, co jest raczej problematyczne.... tak samo z silikatami, albo przekonują nas do ceramiki, albo mylą silikaty z silką... zazwyczaj jednak każda ekipa przekonuje do "swoich" materiałów
    trzymam kciuki, byscie znaleźli dobrą ekipę
    Liliputek, jak nie odróżniają silki od silikatów ? Przecież silka to jedynie marka bloczków ogólnie nazywanych silikatami ..

  3. #43

    Domyślnie

    malydomku dzięki Gdyby komin był lany z betonu najchętniej zostawiłabym taki surowy, ale niestety będą jakieś kamienie, może cegła rozbiórkowa się znajdzie.
    Liliputku na pv wysłałam namiary na ekipę, która jest solidna i zna się nawet na technologii wodoszczelnego betonu i na drugą, która dała dobrą cenę
    Leilo, dzięki. W tym tygodniu trzeba więc będzie zacząć wstępne rozeznanie w dostępności, ale najpierw musimy policzyć, ile materiału potrzebujemy

  4. #44

    Domyślnie

    Niechaj, wreszcie przyjrzałam się dobrze Twoim planom. Dobrze widzę, że na parterze do łazienki wchodzi się z wiatrołapu?
    Pokój, który jest na dole, będzie o jakim przeznaczeniu?
    Komin jest super. Bardzo mi się takie rozwiązanie podoba. Nawet alternatywny projekt dla naszego był właśnie z takim kominem. Ale miał dużo więcej przeszkleń i stchórzyłam.
    Koniecznie daj znać, czego się dziś dowiedziałaś!

  5. #45

    Domyślnie

    Tak, drzwi do łazienki na dole są z wiatrołapu, ale w wiatrołapie ma być ciepło nie chciałam drzwi do łazienki z pokoju dziennego ani z jadalni, prysznic jest tylko dla gości, ew np gdyby ktoś z domowników złamał nogę, więc nie do codziennego użytku (mam nadzieję ).
    Pokój na dole to moja pracownia - pracuję w domu, w czasie pracy chcę mieć widok na pokój dzienny stąd podwójne otwierane drzwi. Będzie tam też rozkładana kanapa dla gości. Zastanawiam się nad dodaniem jeszcze fixa na wschód, bo muszę mieć jasno.
    Btw też mam teraz problem z zaprojektowaniem łazienki na górze, jest tu gdzieś dział z planowaniem wnętrz, może tam nam pomogą.

    Sprawa z PnB wyjaśniona i rozwiązana, pozostaje nam czekać na uprawomocnienie - powinno być w poniedziałek
    Ekipa od SSO wstępnie umówiona, za 3 miesiące startujemy, ufff.
    Sezon na pisanie maili z prośbą o wyceny wszystkiego uważam za otwarty

    Wczoraj dostaliśmy (błyskawicznie) wyniki OZC, które uświadomiły nam naszą głupotę Musimy jednak ocieplić strop nad poddaszem. Ma być ocieplenie nakrokwiowe z płyt pir - dach wychodzi całkiem dobrze zaizolowany i założyliśmy brak izolacji nad stropem poddasza. Strych zrobił się więc całkiem przyjemnie ogrzewany ciepłem uciekającym z dołu (prawie 30% strat) Moja wizja całego strychu jako antresoli dla dzieci odpada, będzie trzeba wydzielić im mały kawałek.
    Ostatnio edytowane przez Niechaj ; 02-02-2016 o 17:28

  6. #46

    Domyślnie

    Niechaj, super! Teraz już musi być z górki. My musimy wziąć dlabanku nowy wypis i wyrys z ewidencji gruntów, bo poprzedni sprzed 4 miesięcy jest już nieaktualny. Także kolejny tydzień trzeba czekać. Mam nadzieję, że to ostatni dokument potrzebny w banku i będziemy mieli szybko decyzję kredytową. Bo bez niej to mogę sobie marzyć.

    Powiem Ci, że nie byłam nigdy w domu, w którym do łazienki wchodzi się wiatrołapu. Ma to swoje plusy - zaraz po przyjściu do domu można umyć ręce albo jak bardzo chce się sikać nie trzeba się rozbierać czy biec pół domu! Mimo wszystko jest to niecodzienne rozwiązanie.

  7. #47

    Domyślnie

    Tsunami, dzięki, oby! Składacie już papiery kredyt, to chyba zaraz planujecie ruszyć? Trzymam kciuki, żeby szybko poszło!

    Co do łazienki - teraz mieszkamy w domu z łazienką dostępną z wiatrołapu, więc jakoś naturalnie nam wyszło i u nas, minusów nie widzę, bo z prysznica na dole nie korzystamy. Ale jakoś nie pomyślałam o tej szybkiej dostępności, o której piszesz -faktycznie sprawdza się najbardziej teraz, gdy nie można korzystać z trawki a rozwleczenie Młodej z zimowego kombinezonu to nie przelewki. Wiadomo, że dziecięce potrzeby są nagłe i wymagają jak najszybszego załatwienia sprawy No i gdy w ostatniej chwili przed wyjściem, gdy jest się już w butach (po domu chodzimy boso) trzeba do łazienki, nie wynosi się błota poza wiatrołap - o tym też nie pomyślałam

  8. #48

    Domyślnie

    Chcielibyśmy zacząć w marcu, jak tylko pogoda dopisze. A teraz procedury kredytowe się wydłużyły i trwają ok. 5-6 tygodni.
    A na górze planujecie prysznic? Nie korzystacie z prysznica latem? Mój mąż oddałby w lecie za prysznic wiele, a mamy tylko wannę.
    Ja zresztą też myślę, że chłodny prysznic w lecie to coś bezcennego Także może jednak będziecie z tego prysznica korzystać.

  9. #49

    Domyślnie

    Na górze planujemy wannę ze ścianką/szkłem i prysznicem nad wanną, chyba, że zmieści się nam osobny prysznic + wanna. Teraz też nie korzystamy z prysznica na dole, chyba, że do nabierania wody do mopa albo umycia psich łap lub dziecięcych stóp po powrocie z ogrodu/piaskownicy. Trzeba nosić ze sobą ręcznik, brudne ubranie (pralnia na górze), ulubione kosmetyki też trzymamy na górze. No nie pasuje nam, może w domu się to odmieni, zobaczymy.
    No i dolna łazienka będzie maleńka, Młodej ani potencjalnego dziecka nr 2/3 ze sobą nie wezmę, a w górnej dość miejsca do zabawy, więc poranny prysznic może trwać dłużej niż 10s. Nastolatki już chyba nie zabiorę ze sobą będę ją raczej chciała wyciągać z łazienki, więc wtedy dolny prysznic pewnie się przyda.

  10. #50

    Domyślnie

    Przeczytałam wszystko z uwagą; zorientowałam sie, że trafiłam kiedyś na Twój dziennik - poznałam to po zdjęciu z krową ale jakos wtedy niczego nie wpisałam.
    Rzeczywiście nasze działki mają wiele podobieństw - kształt, usytuowanie względem stron świata, nawet wymiary. Tyle że Twoja ma zdecydowanie lepsze widoczki, bajka!
    No i jesteśmy na bardzo podobnym etapie budowy - takim etapie, na którym budowy właściwie jeszcze nie ma...
    Bardzo mi sie podoba Twój domek, bardzo lubię taki styl, komin super.

  11. #51

    Domyślnie

    witaj Gaju, to nie krowa, tylko groźny byk!


    mamy PnB! Tzn czekamy jeszcze na zwrotki od sąsiadów, ale biorąc pod uwagę, że w tym tygodniu minie rok (R-O-K) od znalezienia działki, umówmy się, że mamy JUŻ PnB (żeby nie było, że zdobycie go zajęło nam ponad rok)

    Wyniki OZC po poprawkach poddają w wątpliwość zasadność robienia PC z gruntowym wymiennikiem - po zainwestowaniu w WM z reku powinna nam wystarczyć powietrzna PC. Ale! już tej lekkiej zimy mieliśmy tutaj ponad tydzień mrozów poniżej 15C, ponadto chcę lite drewno na podłogówce (40m2 na parterze + wszystkie sypialnie) i trochę się boję, że jednak nie wydoli, no ale od czego grzałki i kominek. Na szczęście na rozmyślania mamy jeszcze kilka miesięcy

    Z konkretów - na dachu nie będzie jednak dachówki ani blachodachówki a po prostu blacha panelowa, tzn na rąbek, na click itp. Po wizjach lokalnych (w okolicy całkiem sporo takich dachów na nowobudowanych domach, także tych w stylu modern-podhalańskim ) i wstępnych rozeznaniach najbardziej pasuje nam lambda z Blachprofil.

  12. #52

    Domyślnie

    Ciągle się mylę i zapominam, że masz 2 wątki ;P

    Gratuluję PnB! Mam nadzieję, że ze zwrotkami problemów nie będzie

    Kto robił OZC?
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  13. #53

    Domyślnie

    haha, ja też się mylę, myślałam, że odpowiadam Gai w galerii
    dzięki, też mam taką nadzieję, oby wróciły w tym tygodniu, bo trzeba ruszać z kredytem. OZC zrobił Asolt.

  14. #54

    Domyślnie

    gratuluję PNB!
    dobry pomysl macie z tą pompą, ja teraz uważam,że trzeba bylo sie nie pchac w gaz
    cala instalacja gazowa wyjdzie nas okolo 14 tyś
    (bez podlogowki)

  15. #55

    Domyślnie

    małydomku dzięki Pompa, którą bierzemy pod uwagę kosztuje kilka tysięcy więcej niż Wasza instalacja gazowa, ale mój Chłop to gadżeciarz (ż?), więc wybrał chyba najbardziej bajerancki i wszystkomający model.

    W tym tygodniu montują nam "skrzynkę z prądem". Wreszcie coś się dzieje - a wczoraj minął rok od umowy ustnej na sprzedaż działki

    Z okazji wczorajszej rocznicy zrobiłam podsumowanie dotychczasowych wydatków, bez kosztów uzyskania działki, żeby się nie dołować:
    geodeta -> mapka + wytyczenie granic = 1200zł
    projekt + załatwienie papierów do WZ + PnB = 7500zł
    geolog = 800zł
    OZC = 400zł
    Razem:
    9900zł + działka
    Ostatnio edytowane przez Niechaj ; 20-02-2016 o 21:37

  16. #56

    Domyślnie

    Wreszcie się dzieje się
    - mamy skrzynkę na prąd (bez prądu), pardon ZZP
    co prawda nie wiem, po co nam ona teraz, ale możemy udawać, że idziemy do przodu
    Niestety panowie wybrali pogodę niesprzyjającą pracom ziemnym - w efekcie jutro muszą wrócić przywieźć utwardzenie na drogę i może uda się dokończyć.
    5 chłopa, ciężarówka, koparka i 3 samochody - czyli jak poważną sprawą jest przekopanie kabelka

  17. #57

    Domyślnie

    Jest kroczek do przodu Super
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  18. #58

    Domyślnie

    Gratuluję PnB! A skrzynka do prądu (nawet bez prądu) tez oznacza, że powoli wszystko posuwa się do przodu.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niechaj Zobacz post
    małydomku dzięki Pompa, którą bierzemy pod uwagę kosztuje kilka tysięcy więcej niż Wasza instalacja gazowa, ale mój Chłop to gadżeciarz (ż?), więc wybrał chyba najbardziej bajerancki i wszystkomający model.
    Witaj.

    Masz policzone OZC - w takim domu ile zapłacić za gaz na miesiąc w sezonie grzewczym? Może 200 zł, a sumarycznie rachunki wliczając C.O. + C.W.U. to ok 1.500 - 2.000 zł / rok. Wybierz najtańsza opcje (prąd lub gaz), a PC wybierz jeśli nie zważasz na końcowy budżet.

    ps. Dobre sobie "bajerancki i wszystko mający model" - naprawdę są lepsze "zabawki" dla dużych chłopców
    Ostatnio edytowane przez Wykona ; 18-02-2016 o 07:33

  20. #60

    Domyślnie

    dzięki Iscro, Gaju
    Wykona pisałam wyżej, że rozbudowa sieci gazowej to nie jest dla nas opłacalna inwestycja, a teraz dodam, że ogrzewania na prąd nie chcę, ale dzięki za rady
    ps. co kto lubi

Strona 3 z 74

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony