dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 64 z 74
Pokaż wyniki od 1.261 do 1.280 z 1466
  1. #1261

    Domyślnie

    Jakoś słabo zaleca, bo na żadnym opakowaniu, karcie charakterystyki czy sposobie stosowania słowa o tym nie ma. Impregnat, którego używałam ma zabezpieczać przed 95% grzybów - no to trafiłam na te 5%

    Po i przed, dwie minuty roboty:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170603_172052262.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	71,2 KB
ID:	390448

  2. #1262

    Domyślnie

    Tynki na poddaszu zrobione. Panowie uwinęli się szybko - zaczęli we czwartek od całego dnia przygotowań (zabezpieczanie drewna, okien, montaż listew przyokiennych, narożników, gruntowanie itp) a dzisiaj skończyli, nawet sprzątnąć zdążyli.
    Tynki maszynowe cem-wap, zacierane na gotowo, pod malowanie, w łazience pod przyszłymi płytkami na ostro. Na poddaszu zdecydowaliśmy się na "parapety" takie jak na parterze - w wersji minimum - zwyczajnie tynkowana wnęka okienna.

    Tynki zacierane w sobotę w niedzielę wyglądały tak:





    a dzisiaj tak:

    (jeden bloczek pod oknem za dużo, do wycięcia)


    Nie mogę się nadziwić, jaka jest różnica w schnięciu tynków zimą a wiosną

    Obrzutka w trakcie:


    Dzisiaj zatarte przy schodach:


    Między tynkami a drewnem szczeliny dylatacyjne, pewnie do uszczelnienia akrylem



    Kurcze, podoba mi się ta ciemna ściana za schodami.

    Ach, mamy wreszcie przedziurawioną belkę/podciąg w garażu - przepust dla napędu automatycznego do bramy. Panowie się namęczyli, więc mam nadzieję, że wymiary i umiejscowienie tejże dziury są ok

    Teraz Inwestor zajmuje się obudową stelaża wc w dolnej łazience, potem kolej na ułożenie i przymocowanie desek (już pomalowanych) sufitu poddasza oraz zamontowanie wyłazu na strych.
    W sobotę montaż drzwi wejściowych, w przyszłym tygodniu wreszcie brama garażowa

  3. #1263
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ślicznie wygląda, już tak domowo Gratuluję serdecznie, kolejny etap za Wami
    Teraz już "tylko" kosmetyka i przeprowadzka coraz bliżej
    P.S. ładne butki na wcześniejszych zdjęciach

  4. #1264
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ostatnio trafiłam na bloga, gdzie dziewczyna pisze o ciemnych kolorach w domu, że trudno jest się na nie zdecydować, ale jak już się ma tyle odwagi, to potem żadne inne sciany już nie podobają sie. Nie tworzą tego specjalnego klimatu w domu.
    Schody ładnie kontrastują i tworzy się głębszy plan. Pozornie wydaje się, że jasna ściana daje wrażenie większej przestrzeni, ale to nie zawsze tak jest. Przykład masz u siebie z tym ciemnym tłem dla schodów
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #1265

    Domyślnie

    Bardzo ładnie wydaję mi się ze ta ciemna ściana "zrobi " przestrzeń . Będzie świetnym tłem dla schodów . Popatrz jak przypadki rozwiazyją dylematy zanim one powstaną

  6. #1266

    Domyślnie

    Mały Biały Domku dzięki kosmetyki nie mogę się doczekać - niestety najpierw "kotłownia"
    Pestko no właśnie ciemne ściany lubię, dolna łazienka będzie w połowie na czarno i czarny kominek to jedna z opcji, zobaczymy co z tą ścianą, atramentowa tapeta w kwiaty była jednym z pomysłów na nią.
    Pesce też tak myślę, no i zdjęcia/obrazki, które mogłyby tam wisieć świetnie się na ciemnym tle prezentują

    Sufity zaczęły się robić <3





    - płatew do pomalowania na biało, między płatwią a skosem będzie boazeria montowana między jętkami
    - okna będą obrobione w całości lub częściowo (tylko dół) k-g pomalowanym na biało

  7. #1267
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #1268

    Domyślnie

    oj to zupełnie nie moje klimaty, tapet mam kilkanaście wybranych, już dawno temu, może kiedyś gdzieś uda się je ulokować

    1/4 sufitów gotowa
    Warto było czekać pół roku na drzwi









    Nie obyło się bez małego nieporozumienia, ale jest ok. Najprostsza czarna klamka.
    Wreszcie można zamienić gruby pęk kluczy do kłódek na dwa małe, eleganckie kluczyki

  9. #1269
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    !!!!!!!!!!!!!CUDNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Możesz mi wysłać na priv ile dałaś i gdzie kupiłaś? kiedyś będę wymieniać, to odgapię od Ciebie, jeśli nie masz nic przeciwko
    Pasowałyby do mnie idealnie, a ten kolor! Rozpłynęłam się i zakochałam w Twoich drzwiach, piękne są, gratuluję
    P.S. i ten widok na przestrzał - cudo

  10. #1270
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Drzwi petardy!!!! Aż sobie o swoich przypomniałam

  11. #1271

    Domyślnie

    Wchodzę i co widzę? Prześliczne drzwi Gratulacje!
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  12. #1272
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Prześliczne drzwi
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #1273

  14. #1274

    Domyślnie

    Mały Biały Domku dzięki drzwi to był chyba mój pierwszy wybór do domu, znalazłam je rok przed zamówieniem - ta miłość przetrwała próbę czasu
    Mogę tu napisać - z montażem, kolorem i chyba nakładkami na zawiasy - 3,9tys, wersja podstawowa kilka stówek mniej. Producent - Wacławik Okna, ale, z tego co wiem, na razie nie przyjmują zamówień na pojedyncze drzwi, tylko na kompleksową stolarkę (robią też piękne okna, okiennice itp).
    Alewe Twoje miałam cały czas z tyłu głowy - przez chwilę żałowałam, że nie wybrałam Twojego koloru, ale koniec końców oba bardzo mi się podobają
    Iskro wszelki duch! Dzięki, zostajesz na FM na dłużej?
    Pestko, Pesce dzięki

    Wczoraj był owocny dzień - oprócz drzwi mamy też połowę sufitów poddasza, Inwestor przypłacił zakwasami, ale już prawie prawie gotowe







    I zapodziane zdjęcia z montażu drzwi, na którym widać pierwotny kolor klamki i zawiasów - ostatecznie zdecydowaliśmy się na czarny:


  15. #1275
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Ogromny postęp prac, niesamowite tempo - kiedy planujecie przeprowadzkę??

  16. #1276

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niechaj Zobacz post
    Iskro wszelki duch! Dzięki, zostajesz na FM na dłużej?
    Mam nadzieję xD Od narodzin córki biegam i staram się wszystko ogarnąć

    Ech, te nowe zdjęcia... Miodzio!
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  17. #1277
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Drzwi są obłędne!!!
    Gratuluję Ci ogromnego postępu prac, gustu, dobrego smaku! Jestem pod mega wrażeniem! Wiem, że się powtarzam, no ale jak tu się nie powtarzać?

    Mam pytanie o boazerię - czy deski były idealnie docięte, bez wyszczerbień?
    Moja boazeria była taka sobie, ale może się czepiam? Mąż twierdzi, że to jest przecież drewno i nie da się go idealnie pociąć, zawsze coś się skrzywi, sęk wypadnie itp. Jeśłi zdecydowałabym się na sufit z boazerii, to nie wiem czy szukać lepszego materiału, czy brać z tego samego źródła...
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  18. #1278

    Domyślnie

    Pusiu dzięki, teraz niestety tygodniowa przerwa w pracach. Wprowadzić chcieliśmy się w sierpniu, ale przez brak pompy i wygrzanych wylewek (podłogi będziemy mogli kłaść dopiero w sierpniu) przerzuciliśmy się na wrzesień i tego się trzymamy! Ale będzie naprawdę minimum konieczne do życia w miarę czystych warunkach, żeby dziecko nie wdychało syfu budowlanego (wszystkie podłogi na parterze i łazienka na gotowo).
    Iscro trzymam kciuki za ogarnięcie parki
    Matko dzięki
    Co do boazerii - hmm, zdarzyły się 3-4 sztuki z wypadniętym sękiem - raczej na piórze, nie na samej desce, ale mi to nie przeszkadza Mam jakieś 60m2 i większość bez zastrzeżeń - tzn ja je tylko malowałam, Inwestor je kładzie, szlifuje i docina, więc więcej wie o ich ewentualnych nierównościach, ale raczej nie narzekał.

    Odwala mi z drzwiami, tak długo mieliśmy prowizorkę, a teraz nagle prawdziwe drzwi, nie mogę się przyzwyczaić, aż ułożyłam na próbę kawałek podłogi


  19. #1279
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Obłędne są te drzwi
    No i świetnie wyglądają przy próbce podłogi - to pewnie przez tą czarną klamkę
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  20. #1280
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Czarna klamka to jest to!
    Sama wymieniałaś czy z firmy dostarczyli? Obawiam się, że tam, gdzie moje drzwi powstaną, czarnych klamek nie ma

    Chyba musisz zacząć ostrzegać wstawiając swoje kolejne zdjęcia Fotka z próbką podłogi pod drzwiami przyspieszyła akcję mojego serca
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

Strona 64 z 74

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony