dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 72 z 74
Pokaż wyniki od 1.421 do 1.440 z 1466
  1. #1421

    Domyślnie

    Matko dzięki, byłam w MM, ale ostatecznie znalazłam dziś w "moim" outlecie, szary gres (nie techniczny) za 27zł/m2

    Proszę trzymajcie kciuki, żeby jutro kominek dotarł cały, bo to = przeprowadzka




  2. #1422
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Za kominek, to ja szczególnie mocno zaciskam kciuki
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #1423

    Domyślnie

    Trzymam, bo zapowiada się nieziemsko!
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  4. #1424
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    Trzymam, bo zapowiada się nieziemsko!
    O, Iscra Co u ciebie?
    Idę popatrzeć
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #1425

    Domyślnie

    Jeszcze nic. Dopiero będzie się działo...
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  6. #1426
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Co z kominkiem
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #1427

    Domyślnie

    Ech, fałszywy alarm - źle zrozumiałam, wysyłka OD producenta miała wyjść 12-13 grudnia :/ podobno wyszła dzisiaj - okaże się jutro Chcę w weekend jechać po choinkę, przywieźć ją do domu i już w nim zostać!

    Tymczasem zwiozłam kolejne meble i zorientowałam się, że 50m2 to za mało na cztery komody, szafę, łóżko 1,6x2m, łóżko dziecięce, 3 szafki po 120cm każda, regały na książki, kanapę, stół i kominek, nie mówiąc o zabawkach Tzn miejsca jest dość, ale duże okna, trzy pary podwójnych drzwi i HS = mało ścian.

    Internet załatwiony (będzie mobilny, jako jedyna alternatywa dla neostrady tfu tfu), umowa z dostawcą tv jest - przynajmniej to będzie na gotowo

    Pierwszy obiad (mrożone pierogi) na indukcji zaliczony - kocham ten wynalazek - 2min i cały garnek wody zagotowany.

  8. #1428
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Trzymam kciuki dalej
    Te pierogi jakie by nie były na pewno zapamiętacie do końca życia.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #1429

    Domyślnie

    Czekam i również trzymam kciuki
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  10. #1430

    Domyślnie

    Niespodzianka - kominek wczoraj nie wyszedł od producenta, bo "przesyłka nieprzygotowana" - komuś się zaraz uzbiera na wpis na czarną listę 2 tygodnie opóźnienia
    Może olać ten kominek i kupić na już najtańszy szczelny z casto?

  11. #1431

    Domyślnie

    Już nawet ja czekam na ten kominek z niecierpliwością , chociaż kominki to zupełnie nie moja działka
    Mówisz, że w Casto są szczelne kominki?? Hmm... muszę się temu przyjrzeć
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  12. #1432
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nie ma szczelnych kominków w Castoramie. Oni mają Nordflam. A to młoda polska firma.
    Poczytaj co tu piszą forumowi zduni otych kominkach i szybach we wkładach narożnych
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...am#post7245655
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #1433

  14. #1434
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    SUPER. rozpakowaliście już?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #1435

    Domyślnie

    Pestko, zamontowany, działa

  16. #1436
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Pokazuj
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #1437

    Domyślnie

    Pestko, nie ma czego pokazywać - obudowa zacznie się robić pewnie dopiero w przyszłym roku Najnowszy plan zakłada wymurowanie ścianek z cegieł, ale temat jeszcze nie został zgłębiony.



    Na razie mogę pokazać kawałek tymczasowego pokoju Młodej, wszystko, co poza kadrem to bałagan:







    Choinka też jest:


    i poranny widok z tymczasowego łóżka (raz w nocy do szyby podszedł kot/list i świecił na mnie oczami - brr )

  18. #1438

    Domyślnie

    Witam w 2018!
    Na razie wiele się nie zmienia, to prawda, że po przeprowadzce trochę spada chęć do pracy - mam do pomalowania przedpokój i jedną ścianę w pokoju, ściany w łazience w sumie też mogłabym przemalować, ale jakoś ciężko się zebrać (samo malowanie fajne, ale mycie wałka a potem połowy łazienki - brrr). Płytki na ścianie w kuchni może zaczną się kłaść w weekend. Antena satelitarna zamontowana - można czasem włączyć Przyjaciół na CC, a nie tylko Netflixy i HBOgo, internet mobilny LTE od jednego z operatorów telefonii komórkowej śmiga aż miło, lodówka świetnie chłodzi wino, deszczownica cudownie leje gorącą wodę - gdyby jeszcze ludzie byli ok to byłoby idealnie

    Może uda się podziałać z ociepleniem jednej ściany, bo prognozy pogody łaskawe (a w zeszłym roku właśnie zaczynały się mrozy po -20/-30C).



    Tymczasowość (komody, łóżko i pierdyliard innych rzeczy - sio!)



    Z widokiem na kuchnię wiecznie nieskończoną



    Łazienka ciągle bez lustra i lampy nad, ale jakoś bez tego działa - jest kompaktowa i zupełnie wystarczająca - chyba najlepiej zagospodarowane 3,2m2 w tym domu



    Prywatny tor saneczkowy



    i jeszcze kilka ze środka:




  19. #1439
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mieszkacie i taka fajna zima za oknami

    Ja oczywiście o kominku Widzę, że stoi, ale jeszcze chyba nie podłączony dolot powietrza i do komina też nie. Albo źle widzę na malutkim zdjęciu.

    Co tam masz na ścianie za wkładem położone? To wełna z folią? Jeśli tak to wywalaj to czym prędzej! No, chyba, że chcesz truć rodzinę ile razy odpalisz kominek.
    Kupcie płyty krzemianowo-wapniowe. Z nich można nawet całą obudowę tzw. zimną zrobić bez stelaży. Jak to zrobić można zobaczyć na filmie na youtubie, albo w wątku u jwbrzezinski. Wszystko wedle sztyki zrobione i pięknie pokazane i opisane, a wątek ma tylko 6 stron.
    Zdjęcia Jacek dodawał później, bo zaginęły.W ogóle warto przeczytać, bo jest tu wszystko co każdy stawiający kominek w domu powinien wiedzieć.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-10-ty%C5%9B-o)

    Obudowy ciepłe https://www.youtube.com/watch?v=r0qYdsiTFS4
    Oczywiście możesz poprostu całość wybudować z cegły szamotowej.
    Tak robi się obudowę zimną z płyt izolacyjnych https://www.youtube.com/watch?v=uVfCKdlXUPM
    Dopiero taką obudowę możesz obłożyć płytkami ceglanymi.

    A tu masz dlaczego wełna nawet ta reklamowana jako specjalna do kominków jest do kitu i szkodliwa
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...%99-do-kominka
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #1440

    Domyślnie

    Na tym zdjęciu nie był jeszcze podłączony, bo to zaraz po dostawie, ale już śmiga
    Tak, to wełna, nie wiedziałam o jej toksycznych "właściwościach".
    Przy zabudowie z pełnych cegieł problematyczne wydaje się "nadproże" nad narożną szybą - z tego, co wyczytałam kątowniki mocowane do ściany powinny dać radę, pewnie jakieś zbrojenie ze ściany dla wyższych rzędów też by się przydało. Temat do zgłębienia

Strona 72 z 74

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony