dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 73 z 74
Pokaż wyniki od 1.441 do 1.460 z 1466
  1. #1441
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    No, niestety wełna tak ma. Niby alufolia ma chronić, ale wystarczy drobna nieszczelność i wełna się smaży. Na którymś kominkowym były nawet zdjęcia jak to wygląda.

    Co do „nadroża” narożnego przeczytaj dokładnie opisy w wątku Jacka Brzezińskiego. On też obudowywał wkład narożny. Zduni bardzo go chwalili.
    Zwróćcie też uwagę na przerwę pomiędzy obudową a wkładem wokół otworu paleniska. To też jest u Jacka opisane.
    W razie czego nie zawadzi odpytać zdunów
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...66#post7584166
    Któryś na pewno odpowie, choć może nie tego samego dnia.

    Poczytajcie też ten wątek
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...kominka-samemu
    O ile pamiętam było w nim o błędach przy budowie z cegieł, o sposobach na nadproże.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #1442
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    @Niechaj - wpadam z rewizytą Ślicznie Wam wyszedł ten dom Napawa mnie to optymizmem, że można ładnie mieszkać w niewykończonym wnętrzu Jak dajecie radę w zimę bez ocieplenia budynku?
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  3. #1443

    Domyślnie

    Ja również chętnie do Was zaglądam. W moim odczuciu jeden z lepiej wykańczanych domów na tym forum. Wspaniałe, choć jeszcze nie skończone wnętrza, z charakterem. Fajna gra kolorami. A najważniejsze, że jest po prostu domowo, przytulnie, a nie hotelowo, na wysoki połysk. Brawo, tylko podziwiać. Czekam na końcowy efekt z niecierpliwością.

  4. #1444

    Domyślnie

    To i ja się melduję i dołączam do subskrypcji
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  5. #1445

    Domyślnie

    Dzięki Pestko.
    Doli witaj, dzięki Bez ocieplenia (nie licząc dachu) i rekuperacji trzeba dogrzewać kominkiem, co jest całkiem przyjemne ale wolę bezobsługowe i niewymagające czyszczenia źródła ciepła Na samej podłogówce (woda ok 28C na wejściu) temperatura powietrza raczej nie spada poniżej 17C, w cieplejsze dni jest 18/19C. W chłodniejsze wieczory hula kominek z DGP w postaci stojącego w pobliżu wiatraczka Temperatura dobija wtedy do 20/21C i to jest dla mnie max (chodzę po domu boso i na ogół z krótkim rękawem). W okolicy północy kominek się wypala, rano jest ok 18C. W łazience mogłoby być cieplej (jest daleko od kominka, a prysznice gorące), ale poza tym jest ok, chociaż nie polecam takiego rozwiązania na dłuższą metę

    mku dzięki za miłe słowa
    J_T_M witaj

    Płytki w pralni położone, jutro chcę je zafugować, żeby mieć pierwsze pomieszczenie poddasza z gotową podłogą

  6. #1446
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A czym macie grzaną łazienkę?
    U nas włazienkowej podlogówce jest około 35 st C. To pozwala uzyskać 24 stopnie. Dla mnie to jedyne miesce, które wymaga w domu takiego dogrzania
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #1447
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niechaj Zobacz post
    Dzięki Pestko.
    Doli witaj, dzięki Bez ocieplenia (nie licząc dachu) i rekuperacji trzeba dogrzewać kominkiem, co jest całkiem przyjemne ale wolę bezobsługowe i niewymagające czyszczenia źródła ciepła Na samej podłogówce (woda ok 28C na wejściu) temperatura powietrza raczej nie spada poniżej 17C, w cieplejsze dni jest 18/19C. W chłodniejsze wieczory hula kominek z DGP w postaci stojącego w pobliżu wiatraczka Temperatura dobija wtedy do 20/21C i to jest dla mnie max (chodzę po domu boso i na ogół z krótkim rękawem). W okolicy północy kominek się wypala, rano jest ok 18C. W łazience mogłoby być cieplej (jest daleko od kominka, a prysznice gorące), ale poza tym jest ok, chociaż nie polecam takiego rozwiązania na dłuższą metę
    Eee, no to nie jest źle Refreshing, że się tak wyrażę. Chociaż raz mieszkałam w mieszkaniu gdzie temperatura oscylowała wokół 16C i było mi bardzo zimno -
    z ciśnieniem własnej krwi nie wygrasz U nas nie będzie kominka, tylko gaz. Ale to i tak jako rozwiązanie tymczasowe jest do przejścia. Kiedy planujecie ocieplać?
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  8. #1448

    Domyślnie

    Pestko w łazience jest na razie tylko podłogówka, docelowo będzie jeszcze spory grzejnik drabinkowy z grzałką do lekkiego dogrzewania/wysuszania ręczników, łazienka ma tylko 3m2, więc wiele jej nie trzeba
    Doli brrr, 16C to zdecydowanie za zimno, nawet dla mnie, ale 18/19 jest komfortowe, dziecko na luzie bawi się na podłodze w cienkim ubraniu. Nie wiem, kiedy ocieplenie, najchętniej kleiłabym styropian jutro, ale na razie wiem tylko, że przed kolejną zimą musi być

  9. #1449
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dogrzej łazienkę podłogówką. Ręczniki i bez grzałki elektrycznej ładnie schną.

    U nas w domu temperatura – jeśli nie palimy w kominku – w salonie to właśnie 16 st. Kominek podciąga nawet do 20 st, ale to tylko jak ostro napalimy, bo goście albo seans filmowy Wolę zalożyć polar niż nie mieć czym oddychać. Spać też lubię w max 15 stopniach. Tylko w łazienkach i w pracowni jest dużo cieplej. W pracowni żeby ręce na myszy nie marzły
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #1450

    Domyślnie

    Raczej nie opłaca mi się podgrzewać wody w podłogówce o 6C dla ogrzania 3m2, skoro na pozostałych 60m2 potrzebuję max 29C


    tak, pianka wokół drzwi nie doczekała się zabezpieczenia, zupełnie wypadło mi to z głowy. Muszę skończyć olejowanie więźby ganku, bo różnica między pomalowanym a surowym drewnem zaczyna rzucać się w oczy - ekspozycja wschodnia, ale drewno mocno zżółkło przez półtora roku.

    Płytki zaczęły wskakiwać na kuchenne ściany


    Zafugowane



    Bałam się, że kładzenie i fugowanie płytek PO położeniu drewnianego blatu zaszkodzi temu ostatniemu, ale jak na razie brak strat. Płytki nie są idealnie równe, więc miejscami różnica 1-2mm, ale na żywo w ogóle nie widać. Muszę tylko poprawić fugę w widocznym na zdjęciu miejscu.


  11. #1451

    Domyślnie

    Cześć Niechaj!!!! Daaawno mnie tu nie było. Gratuluję przeprowadzki - wreszcie! Pięknie jest u Was. Teraz prace owszem spowolnią, ale nie ma to jak na swoim. U nas ciągła budowa i wiem, że da się z tym żyć i do tego przyzwyczaić. A każdy najmniejszy postęp cieszy Wasz parkiet jest cudowny! Może walniemy sobie coś takiego na piętrze, choć moje dzieciaki to istne szoguny i kilka razy już zrobiły sobie basen na podłodze w salonie... Na szczęście ze strat - tylko jedna trzaśnięta płytka, ale chyba nawet ja ją ubiłam.
    Nie mogę się napatrzeć na takie puste i świeże pomieszczenia. Po roku, nasze 100 m2 na dole to za mało, zagraciliśmy się strasznie. Sprzątam na okrągło

  12. #1452

    Domyślnie

    Wejście wygląda obłędnie... Naprawdę cudo!
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  13. #1453
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Gdzieś mi zaginął Twój wątek, ale na szczęście odnalazłam

    Gratuluję przeprowadzki! Wnętrza są cudowne!

    PS. Concord to też moje ulubione wino
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  14. #1454
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar anulla1986
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    713

    Domyślnie

    Ja również gratuluję przeprowadzki !!!!!
    My mieszkamy już ponad rok w swoim domku i jeszcze wiele rzeczy mamy do zrobienia ale to chyba normalne
    Pozdrawiam

  15. #1455
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Cytat Napisał anulla1986 Zobacz post
    Ja również gratuluję przeprowadzki !!!!!
    My mieszkamy już ponad rok w swoim domku i jeszcze wiele rzeczy mamy do zrobienia ale to chyba normalne
    Pozdrawiam
    Och, pięknie już macie, pozytywnie zazdroszczę! Bardzo mi się podoba styl, ja też jestem za kolorami we wnętrzu. Ale także dom pięknie na zewnątrz się prezentuje. Zwłaszcza dach - jestem w nim zakochana. Taki mi sie marzy. Ale wydaje się, że takie to tylko w górach stawiac potrafia - ja będę budować na Mazurach, tam o ociepleniu nakrokwiowym nikt nie słyszał, podobnie o blasze na rąbek. Tylko deskowanie i papa i dachówka. Na wszystkie inne rozwiązania kręcą nosem. Jest też jakaś niepisana zasada, że jedna ekipa stawia więźbę - najczęściej ta od SSO, a inna kryje dach. W ogóle nie ma ekip wykonujacych dach kompleksowo. A ja tak nie chcę. Bo marzy mi sie tak jak u Niechaj więźba odkryta i czas jej budowy musi byc zgrany z czasem krycia. Zupełnie nie wiem jak to przeskoczyć. Takie regionalizmy jakies..No nic przepraszam za narzekania i jeszcze raz gorąco gratuluję aktualnego etapu. Cd. będę śledzić jak dotąd z zapartym tchem.

  16. #1456
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    ja będę budować na Mazurach, tam o ociepleniu nakrokwiowym nikt nie słyszał, podobnie o blasze na rąbek. Tylko deskowanie i papa i dachówka. Na wszystkie inne rozwiązania kręcą nosem. Jest też jakaś niepisana zasada, że jedna ekipa stawia więźbę - najczęściej ta od SSO, a inna kryje dach. W ogóle nie ma ekip wykonujacych dach kompleksowo. A ja tak nie chcę. Bo marzy mi sie tak jak u Niechaj więźba odkryta i czas jej budowy musi byc zgrany z czasem krycia. Zupełnie nie wiem jak to przeskoczyć. Takie regionalizmy jakies..No nic przepraszam za narzekania i jeszcze raz gorąco gratuluję aktualnego etapu. Cd. będę śledzić jak dotąd z zapartym tchem.
    Jolka, znam ekipę, która zrobi i nakrokwiowo i na rąbęk , żadnej roboty się nie boją. Firma jest podwarszawska, ale pracowników ma także z Mazur Naprawiali u mnie po innej ekipie błędy popełnione na moim dachu. Pracowali też u Mysława.
    Ja niestety nie mam nakrokwiowo, bo nie miałam pojęcia, że tak można, gdy stawialiśmy dom
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #1457
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Och Pestko, lejesz miód na moje skołatane serce. Jeśli możesz się podzielić namiarami (może być na priv) to będę niezmiernie wdzięczna. Na wiosnę chcemy ruszać i jestem w trakcie umawiania ekip oraz podliczania wydatków. Gdyby mi się udało znaleźć wykonawcę całego dachu to bardzo by mi ułatwiło zadanie na obu frontach.
    Niechaj, sorry za off topic w Twoim wątku, tak jakoś samo wyszło..

  18. #1458
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aaisaa

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Napiszę tylko jedno: CUDO!. Podaj proszę jakie i skąd macie drzwi i jaka to podłoga i blaty. Zaczynam lecieć z dziennikiem od początku. Będę podczytywała regularnie. A tak w ogóle to witam się!
    Ostatnio edytowane przez aaisaa ; 25-05-2018 o 19:19

  19. #1459
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Bosko
    Rozważam od jakiegoś czasu dokładnie takie same kafelki, jakie macie w kuchni

  20. #1460
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Pięknie, a widoki za oknem dodają urody
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 73 z 74

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony