Witam,

pojawiam się z dość prozaicznym problemem jakim jest wybor struktury dla moich czterech kątów.
Na chwile obecna mam wykonane ocieplenie styropianem, zaciagniete siatka z klejem. Do tej pory skupialem sie na systemie Ceresita, jednak po glebszej analizie tematu chcialbym dokonac wyboru czegos pewniejszego to jest dryvit, sto lub caparol.

Moj kieronik budowy naciska na Sto ze wzgledu na jego dobre doswiadczenia, nawet dordzil zastoswanie tynku akrylowgo (nie widzi sensu przy styropianie kladzenia silikonowego- brak przepuszcalnosci pary itd, itp)

Z drugiej strony mam do czynienia z rozncmi wykonawcami ktorzy znaja temat bardziej od strony troche zyciowej (czyli czyt. koszty) doradzaja mi zastoswanie tynku mineralnego + jakies dobrej farby w/w producentów np. sto lotusan.
W pierwszej chwili odrzucilem ten pomysl z tynkiem mineralnym i farba... jednak po przestudiowaniu forum znalazlem kilka pozytynych opini na temat takiego rozwiazania.

Ze mojego pkt widzenia rozwiaznie drugie wydaje sie rozwiazniem tanszym, co nie pozostaje bez znaczenia kiedy budzet zostal kilkukrotnie przekroczony.

Dom wybudowany jest koło drogi szutrowej w polach tak wiec mocne kurzenie sie bedzie najwiekszym problemem i wyzwaniem dla elewacji.

Moje pytanie tak wiec brzmi czy zastosowac tansze rozwiaznie systemowe czyli gotowy tynk w wiadrach z kolorem ale nie najwyzszej polki czy zastosowac tani tynk mineralny i bardzo wsykoiej klasy farbe z efektem lotosu?

Wszytskie za i przeci beda bardzo mile widziane.

Elewacja około 200m2