dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    Piotrek0m - słuszna uwaga. Wtedy zgłaszasz, że ukradli również te antywłamaniowe drzwi o których pisałeś w momencie zawierania umowy z ubezpieczycielem . Żart oczywiście.

    Co raz bardziej zadziwiają mnie wymagania banków. Teren musi być ubezpieczony. Aby ubezpieczyć trzeba mieć ochronę. Aby mieć ochronę trzeba mieć ogrodzony teren. Jak teren jest ogrodzony to aż skręca wszystkie mendy w okolicy bo na 100% musi być tam coś super do kradzieży skoro tak ogrodził i ma tabliczkę "ochrona" .

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adrian_Rzepa

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wolsztyn
    Kod pocztowy
    64-200
    Posty
    36

    Domyślnie

    Z mojego doświadczenia jeżeli drzwi mają kosztować około 3-4 tysięcy i być wizytówką Twojego domu to niema sensu montować je na etapie surowego bloku. Jeżeli mają one być drewniane to napewno po tynku i posadzkach. Jak już kilku uczestników dyskusji napomniało im więcej ekip tym większe szkody. Ja osobiście zawsze zalecam montaż drzwi na chwilę przed płytkami w wiatrołapie. Jest to myślę dobre rozwiązanie ponieważ. Wiadomo jaki jest poziom płytki. Drzwi są montowane w późnym etapie budowy a co za tym idzie ilość ekip jest znacznie zmniejszona. Niema niechcianej wilgoci która może źle wpływać na stolarkę. Jedyny minus to elewacja. Musi być zrobiona po montażu drzwi. Tak ja to widzę

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Nie przesadzać... można drzwi obłożyć 2 cm styropianem i owinąć streczem, albo obłożyć płytami g-k i owinąć streczem... obłożyć na dole, tam gdzie jest największe ryzyko uderzenia jakimś narzędziem ...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stefan_ems

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    47-300
    Posty
    276

    Domyślnie

    Jeśli w budynku jest garaż z przejściem do domu, to można śmiało pokusić się o drzwi docelowe.
    Wymaga to tylko trochę dyscypliny.
    Z reguły drzwi zamknięte a klucze "poza budową".

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adrian_Rzepa

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wolsztyn
    Kod pocztowy
    64-200
    Posty
    36

    Domyślnie

    mówię cały czas o drewnie bo tylko z tym mam do czynienia.
    I znam przypadki gdzie dzwi były razem z oknami i z 12szt 10 było wymienionych bo się całe wypatrzyły.
    owinięcie stretchem zabezpieczy może wystarczająco przed mechanicznymi czynnikami psującymi drzwi ale czy zabezpieczy przed wilgocią której w momencie montażu okien jest masa, pomijając poźniejsze etapy tynki, posadzki, szpachle....
    Każdy ma jakieś inne doświadczenie moje jest takie i na podstawie tego doświadczenia się wypowiadam.

  6. #26

    Domyślnie

    Drewna nie powinno zawijać się folią, bo każda wilgoć jaka dostanie się pod folię spowoduje powstanie grzyba i to nawet pomimo impregnatów.
    Dodatkowo pamiętajmy, że dom buduje się w jakiejś kolejności, robili tak z dziada pradziada i działało to dlaczego teraz mamy raptem zmieniać tą kolejność.

    Inne pytanie - czym jest wydane 300-400zł na marketówki w porównaniu do tego co wydaje się na budowę całego domu? Wrzucić tymczasówki i mieć problem z głowy. Później można sprzedać je parę złotych taniej komuś kto będzie ich potrzebował do siebie na budowę.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał theme;6912561[B
    ]Drewna nie powinno zawijać się folią, bo każda wilgoć jaka dostanie się pod folię spowoduje powstanie grzyba i to nawet pomimo impregnatów.
    [/B]Dodatkowo pamiętajmy, że dom buduje się w jakiejś kolejności, robili tak z dziada pradziada i działało to dlaczego teraz mamy raptem zmieniać tą kolejność.

    Inne pytanie - czym jest wydane 300-400zł na marketówki w porównaniu do tego co wydaje się na budowę całego domu? Wrzucić tymczasówki i mieć problem z głowy. Później można sprzedać je parę złotych taniej komuś kto będzie ich potrzebował do siebie na budowę.
    Nie dotyczy to tylko drewna, szczególnie jeżeli takie skrzydło "owinięte" folią wystawi się na słonko to pod folią otrzymamy bardzo wysoką temperaturę - szklarnia - która wręcz może spowodować uszkodzenie samego skrzydła czy np. pakietu szybowego, ramki przyszybowej itp.


    Pozdrawiam

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adrian_Rzepa

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wolsztyn
    Kod pocztowy
    64-200
    Posty
    36

    Domyślnie

    A więc jak widać. Ile wypowiedzi tyle odrębnych zdań.
    Decyzja zawsze należy do inwestora lecz bardzo często zdarza się że przy montażu drzwi zbyt wcześnie są one najnormalniej na świecie zniszczone przed zamieszkaniem, wówczas inwestor dzwoni i pyta co z tym zrobić, a każdy wie że nawet najlepiej zrobiona wyprawka będzie w jakimś stopniu zauważalna,
    Tak więc drogi inwestorze ile forum by nie czytać i tak nigdy nie znajdziesz jednoznacznej odpowiedzi, decyzja należy do Ciebie. Jaka by nie była to 50% użytkowników forum powie że zła, drugie 50% powie "dobrze że zrobiłeś jak mówiliśmy".
    Ja jestem zdania że "tymczasówki" są najrozsądniejszym rozwiązaniem.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Oczywiście że tymczasówki do czasu wykonywania elewacji zewnętrznej. Często później jest jeszcze masa prac wykończeniowych i też sporo pracowników przez dom się przewija. No chyba, że elewację robicie na samym końcu...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar PPH KOSTAR
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Stare Kosiny 42
    Kod pocztowy
    06-521
    Posty
    33

    Domyślnie

    Witam,

    Moi przedmówcy zdążyli chyba wskazać wszystkie najistotniejsze informację dlaczego drzwi montujemy jak najpóźniej. Odpowiednia temperatura i wilgotność pomieszczenia, a także również " ochrona " drzwi przed zniszczeniem przez przypadkowe osoby poruszające się po budowie wymuszają montaż drzwi w jak najpóźniejszym momencie. Ps. W dyskusji przez moment przewinął się temat drzwi wewnętrznych tu również warto pamiętać, iż montaż takich drzwi to właściwie jeden z ostatnich etapów remontu bądź budowy domu.

    Pozdrawiam

    Grzegorz

    Doradca KOSTAR

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    ...
    Nie dotyczy to tylko drewna...
    Zgadza się - ale to już musi być na prawdę niekorzystnie dla skrzydła aby taki pakiet szklany poszedł - bezpośrednie nasłonecznienie, duże różnice temperatur itd. Drewno niestety dodatkowo złapie grzyba, choć i stalówki widziałem takie po rozcięciu zagrzybiałe. W końcu ramiaki są z drewna.

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adrian_Rzepa

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wolsztyn
    Kod pocztowy
    64-200
    Posty
    36

    Domyślnie

    Nie wiem czemu ale mam wrażenie że temat wyczerpany??

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony