dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lumarkom

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Nowy Targ
    Kod pocztowy
    34-400
    Posty
    2

    Okna drewniane czy plastikowe?

    Hej,
    nie wiem co wybrać obecnie jestem na etapie wyboru okien do swojego nowego domu. Zastanawiam się jednak co wybrać czy okna plastikowe czy okna drewniane. Przy wyborze sugeruję się dwoma czynnikami: Ochroną przez zimnem (przepuszczalnością) oraz Ceną. Bardziej podobają mi się okna drewniane, ale nie mam pewności czy spełniają 2 główne czynnik tzn. czy są tańsze oraz czy mają małą przepuszczalność ciepła? Proszę o pomoc!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wyślij swoje zestawienie stolarki do 2-3 wyróżniających się w okolicy firm a poznasz odpowiedzi.
    Drewno na pewno będzie droższe, a szczególnie to bardzo energooszczędne.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    dobrze rozumiesz
    Może pewnym zaskoczeniem wydać się fakt, że nowoczesne okna PVC w okleinie drewnopodobnej wyglądają bardziej drewniano jak wykonane faktycznie z drewna

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mar_mroz

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    A ja tam i tak wolę drewno, nawet z wszelkimi jego niedoskonałościami, które są dla mnie mniej irytujące niż w pvc nawet w dobrym profilu Sam rdzeń okien tworzywowych okleinowanych dwustronnie widoczny po otwarciu wg. mnie jest nieestetyczny. To trochę jak porównanie prawdziwej dachówki i blachodachówki - jak ostatnio miałem okazję popatrzeć na swoją blachę z bliska... I najważniejsze: cenowo przy porównaniu dobrych okien drewnianych i bardzo dobrych plastików różnica w cenie jest minimalna na korzyść pvc - tu mam na myśli np. trzyszybowego Urzędowskiego i choćby Awilux w szerszym profilu - Rondo czy Cava.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Drewno wymaga pielęgnacji. Okresowo trzeba malować. Ma gorsze parametry cieplne niż ramy pcv( im twardsze drewno tym gorsze Uf). Jest droższe. Ale wystarczy spojrzeć i dotknąć okna i wybór dokona się sam ( w zależności od gustu - pcv lub drewno)

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar NorbertPieściuk
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-793
    Dzielnica
    Ursynów
    Posty
    86

    Domyślnie

    Witam,

    jeśli drewniane to wybrałbym drewniano - aluminiowe = drogo
    plastikowe, pcv, pvc jak zwał tak zwał = tańsze i wbrew obiegowym opiniom, "że Niemcy się z nich wycofują" plastik z polski jest jednym oprócz mebli hitów eksportowych na rynki niemieckie. Oczywiście i plastik i drewno można wykonać lepiej lub gorzej i tu cała sztuka jak określi Pan budżet będzie polegać na wyborze odpowiedniego sprzedawcy okien. Bo producent to jedno, a montaż to drugie...

    Pozdrawiam,
    Norbert Pieściuk

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    Drewno wygląda idealnie po wyjściu z fabrycznej lakierni. Pierwsze samodzielne malowanie i czar pryska . Pędzelkiem nigdy nie uzyska się takiego efektu jak pistoletem.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Super*
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Lipiany
    Kod pocztowy
    74-240
    Posty
    106

    Domyślnie

    popieram drewniane trzeba co kilka lat restaurowac , to bardzo mozolna praca , jezeli sie to oleje to szybko z drewnianych okien wiele nie zostanie . Jak ktos nigdy okien nie robil to nie wie w co sie pakuje , chyba ze inwestor jest przy kasie i stac go co pare lat brac ekipe do odswierzenia stolarki okiennej .

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał Super* Zobacz post
    popieram drewniane trzeba co kilka lat restaurowac , to bardzo mozolna praca , jezeli sie to oleje to szybko z drewnianych okien wiele nie zostanie . Jak ktos nigdy okien nie robil to nie wie w co sie pakuje , chyba ze inwestor jest przy kasie i stac go co pare lat brac ekipe do odswierzenia stolarki okiennej .
    nie wiem , moze mowisz o oknach ktore robilo sie za gierka i byly malowane olejna. Ja mam drewniane, od tego samego producenta co moi rodzice kupowali 10 lat temu, i nic kompletnie z nimi sie nie dzieje. Jak je sie dobrze umyje to wygladaja jak nowe...

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Super*
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Lipiany
    Kod pocztowy
    74-240
    Posty
    106

    Domyślnie

    ja juz mialem watpliwa przyjemnosc odswiezania nowoczesnych okien drewnianych pokrytych lazura firmy Sikkens i jest to praca okrutnie mozolna ( a moze ja mam poprostu za malo cierpliwosci do takiej pracy ) . Fakt ze nie zapytalem jak dlugo juz te okna byly uzytkowane jednak niezaprzeczalnie lazura sie luszczyla a w dolnych partiach drzwi balkonowych drzewo zaczynalo juz ciemniec . Takze predzej czy pozniej napewno trzeba bedzie te okna robic .

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mar_mroz

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.zoo Zobacz post
    nie wiem , moze mowisz o oknach ktore robilo sie za gierka i byly malowane olejna. Ja mam drewniane, od tego samego producenta co moi rodzice kupowali 10 lat temu, i nic kompletnie z nimi sie nie dzieje. Jak je sie dobrze umyje to wygladaja jak nowe...
    Mam dokładnie takie same spostrzeżenia w temacie stolarki drewnianej Jeśli kogoś na nie stać, to ma pewno będą cieszyły oko przez wiele lat. Jedyny problem to znalezienie odpowiedniego producenta i dealera, który je odpowiednio zamontuje i wyreguluje.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Niestety bajki wypisujesz. Obecne lakiery są wprawdzie lepsze niż "olejnica" ale sprawdźcie zalecenia co do konserwacji!
    A Sikkens to już dał d...y na całej linii w pewnym czasie

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Drewno jest lepsze (moim zdaniem) w miejscach często używanych - np. drzwi wejściowe. Mam duże, przeszklone drzwi wejściowe. Gdyby były z PCV, pewnie by już dawno gdzieś pękły. Naprawa drewna też jest prostsza niż PCV.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Drewno jest lepsze (moim zdaniem) w miejscach często używanych - np. drzwi wejściowe. Mam duże, przeszklone drzwi wejściowe. Gdyby były z PCV, pewnie by już dawno gdzieś pękły. Naprawa drewna też jest prostsza niż PCV.
    Rozumiem, że miałeś już 10 drzwi i z tego 9 PVC pękło a 1 drewniane nie skoro piszesz taką opinię?

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Rozumiem, że miałeś już 10 drzwi i z tego 9 PVC pękło a 1 drewniane nie skoro piszesz taką opinię?
    A skąd taki wniosek?
    Przyglądam się różnym drzwiom (drewnianym, plastikowym i aluminiowym) i ich uszkodzeniom. Uważam że dobrze wykonane drzwi z twardego drewna lepiej się spisują.
    Pełne drewno dębowe (bo takie mam drzwi) jest wytrzymalsze niż profil z plastiku. Uszkodzone drewno można naprawić znacznie łatwiej niż pęknięty profil. W paru miejscach nastąpiły uszkodzenia moich drzwi. Naprawa była prosta i skuteczna (no i własnoręczna). Z PCV by nie poszło tak łatwo.

    Ale jeśli to są drzwi tarasowe/balkonowe to i z PCV będą wystarczające.
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 28-11-2015 o 21:50
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    A skąd taki wniosek?
    Przyglądam się różnym drzwiom (drewnianym, plastikowym i aluminiowym) i ich uszkodzeniom. Uważam że dobrze wykonane drzwi z twardego drewna lepiej się spisują.
    Pełne drewno dębowe (bo takie mam drzwi) jest wytrzymalsze niż profil z plastiku. Uszkodzone drewno można naprawić znacznie łatwiej niż pęknięty profil. W paru miejscach nastąpiły uszkodzenia moich drzwi. Naprawa była prosta i skuteczna (no i własnoręczna). Z PCV by nie poszło tak łatwo.

    Ale jeśli to są drzwi tarasowe/balkonowe to i z PCV będą wystarczające.
    Czyli wyrażasz opinie zgadując a nie opierając się na doświadczeniu? Prawdą jest to, że drewno stosunkowo łatwo naprawić. Reszta to bardzo subiektywna opinia.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Oczywiście że jest to moja subiektywna opinia.
    Drzwi z PCV czy aluminium są zazwyczaj dość "syntetyczne". Nie podobają mi się ze względu na ich sztywną formę i są nieprzyjemne w dotyku. Ładne drewno, oczywiście solidnie wykonane, robi lepsze wrażenie.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Ładne drewno, oczywiście solidnie wykonane, robi lepsze wrażenie.
    Trudno się nie zgodzić z powyższym.
    Ale już z tym:
    Gdyby były z PCV, pewnie by już dawno gdzieś pękły.
    absolutnie nie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony