dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Produkty Libet - ku przestrodze

    Dzień dobry,

    chciałam przekazać Wam moje doświadczenia z firmą Libet, żebyście przemyśleli ewentualny zakup ich produktów.
    W ubiegłym roku położyliśmy kostkę na podwórzu, podjeździe oraz blisko 60m tarasów. Rzecz tyczy się tarasów i płyt Venetia Verno.
    Wykonawca ich nie zaimpregnował, a my dopiero teraz wiemy, że jest taka konieczność, jeszcze przed fugowaniem.
    W związku z powyższym płyty wyglądają, jak na załączonych obrazkach widać - to są płyty po kilkukrotnym umyciu.

    Zgłosiłam reklamację, wykonawca przekazał sprawę do Libetu, ten przysłał technologa.
    W pierwszym piśmie stwierdzili, że powodem jest złe wykonanie, ale decyzję zmienili na korzyść wykonawcy, z którym 'nie chcą wchodzić w spór'.
    Napisali, że zabrudzenia są 'niewiadomego pochodzenia' mimo, że impregnatu nie ma nawet na fakturze!

    Dział reklamacji nie chce ze mną rozmawiać - odsyła do wykonawcy, a ten odrzuca reklamację. No jak inaczej, skoro nawet producent nie widzi błędów!
    Doszło do zmowy, zostaliśmy z niczym. Oczywiście idę do sądu, napisałam do Rzecznika Praw Konsumentów, ale jak dobrze wszyscy wiemy - to będzie długo trwało.

    Zanim więc podejmiecie decyzję o zakupie produktów tej firmy, zastanówcie się. Wydacie sporo, bo do najtańszych nie należą, a w razie problemów (te mogą zdarzyć się zawsze) będą Was ignorować i na pewno nie pomogą. Osobiście odradzam kupowanie Libetu - jakość firmy fatalna pod względem obsługi Klienta.

    Straszne, że w dzisiejszych czasach takie rzeczy jeszcze w ogóle się zdarzają.

    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0144.jpg
Wyświetleń:	1109
Rozmiar:	66,2 KB
ID:	322728   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0145.jpg
Wyświetleń:	864
Rozmiar:	56,6 KB
ID:	322729   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0150.jpg
Wyświetleń:	842
Rozmiar:	68,6 KB
ID:	322730  

  2. #2

    Domyślnie

    ostatecznie da się to wyszorować najlepiej reduktorem, aczkolwiek lekko nie będzie. na razie walcz!

  3. #3

    Domyślnie

    abstrachujac od jakosci plyt to ulozenie jest gorzej niz fatalne. Nie iwem co za wykonawca lae przy kladzeniu zrobil taka chalture ze hej. Plytki zlozone w sposob kompletnie nieprzemyslany, fugi raz sie zlewaja, raz rozchodza a ta rozeta z pocietymi dookola plytami to juz masakra.
    Ale jest pewne pocieszenie - przy tak zle ulozonych plytach odbarwienia nie rzucja sie w oczy....

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Wątpię by Inwestor nie zdawał sobie z tego sprawy. Może tak miało być ułożone?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #5

    Domyślnie

    Płytki nie miały byc tak ułożone - projekt wyglądał inaczej, jednak jak stwierdziła włascicielka Timberlux - 'projekty sa poglądowe'. Dobrze, trudno - myslę sobie, jeśli doczyszczę jakoś to będzie, bo uwaga: ekipa z Timberlux wmówiła nam, że impregnuje się po położeniu, zafugowaniu i umyciu płyt.! Doczyścić się tego oczywiście nie dało, zaczęliśmy więc temat drążyć, zadzwoniłam do Libetu do projektantki - kazała przysłać zdjęcia. Wysłałam, odrazu powiedziała o impregnacji i żeby zgłosić reklamację do wykonawcy, a ten musi ją zgłosić do Libetu i przyślą technologa. Wykonawca przez prawie miesiąc zwlekał, a nawet odrzucił reklamację nie ogladając tarasu, wreszcie po mojej interwencji w Libecie, wysłał do nich zgłoszenie. Zjawił się technolog z przedstawicielem, obejrzeli, załamali ręce - kazali czekać na oficjalną odpowiedź. Czekałam. Pierwsza odpowiedź Libetu stwierdzała złe wykonanie, ale się z niej wycofali, bo nie chcą 'urazić wykonawcy' - kpina. W drugiej stwierdzili, że nie wiedzą z czego wynika taki stan tarasu. Wykonawca moją reklamację na tej podstawie również odrzucił.
    Taras ok 40m, ułożono jednego dnia - kiedy wróciłam z pracy wszystko było 'gotowe'. Co miałam zrobić? Własnoręcznie zrywać płyty? Nie mieści mi się w głowie, że na takie rzeczy Libet przyzwala!

    A teraz uwaga - ciąg dalszy uprzejmości Libetu - znaleźli ten wątek i napisali do mnie maila, wkleili linik do posta i dopisali, że od teraz będą załączać w korespondencji swój dział prawny. Nie mam nic przeciwko - szczególnie, że być może dział prawny sam przejrzy na oczy i stwierdzi, że firma dopuściła się złych praktyk. Takie zachowanie potwierdza jednak na pewno to, że Libet to kiepska firma. Najgorsze podejście do Klienta, z jakim się w ogóle spotkałam. O wykonawcy nawet nie ma co mówić.
    Czuję się oszukana. Prawnik podtrzymuje mnie na duchu, składamy pozew w sądzie. Zobaczymy....

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że chociaż nie zapłaciła Pani wykonawcy?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar franelka1
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    305
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziękuję za ostrzeżenie, też brałam LIBET pod uwagę, ale po przeczytaniu wątku czuję się zniechęcona takim traktowaniem klienta przez firmę. Jeżeli firma nie chce zadzierać z wykonawcą, który co by nie mówić jest kojarzony z firmą, której produkty sprzedaje i układa, a woli z klientem, to nie będę brała pod uwagę produktów takiej firmy, chociaż szkoda, bo przynajmniej na zdjęciach produkty ładnie wyglądają.

  8. #8

    Domyślnie

    Niestety zapłaciłam - wmówili mi, że to jest do doczyszczenia i tak wyglądają te płyty. Cytując właścicielkę Timberlux (wykonawca) " Proszę Pani, więcej wiary w ludzi..." Czuję się oszukana, jestem zła sama na siebie - mam nadzieję, że sąd to rozsądnie rozwiąże. Może ktoś z Was miał już podobne przejścia i rozwiązanie sprawy w sądzie - może moglibyscie się podzielić swoimi doświadczeniami?

  9. #9

    Domyślnie

    I bardzo dobrze. Nie życzę takich przejść z nimi, jak moje - koszt kilkanaście tysięcy złotych a teraz sąd. Nikt nie chce się porozumieć, sprawy rozwiązać - zero woli współpracy. ZERO.

  10. #10

    Domyślnie

    Strasznie to wygląda, a najgorsze w tym stanowisko firmy Libet, skoro już ten wątek znaleźli może by tu obronili się. A skoro już swoimi prawnikami "straszą" to jak najbardziej trzeba ta firmę omijać.....

  11. #11

    Domyślnie

    Tak, to najlepsza wizytówka jakości obsługi Klienta w tej firmie....

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tutaj tez doświadczenia klienta z produktami tej firmy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...JĘCIA)/page19

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    TIMBERLUX

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-480
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, szkoda, że nie pokazała Pani zdjęć z zakończonych prac, bo te do nich nie należą...

    Bzdura kompletna jedyną osobą do kontaktu był Pani mąż...

    Oczywiście jak to zwykle bywa nie do końca

    Mam pytanie jak można kupić zepsuty samochód????
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 17-08-2016 o 13:07

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PolTeam

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam. Libet maxima.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0075.jpg
Wyświetleń:	456
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	364573Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0076.jpg
Wyświetleń:	420
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	364574
    W dniu montażu.

  15. #15

    Domyślnie

    Dziękuję za przestrogę. Też miałem kupować Libet. Dobrze, że tu zajrzałem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony