Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
... zgadzam się z perm w 100%
- taka skarpa dla projektu indywidualnego jest wyzwaniem, ale na ( + ) , nie na ( - ) ponieważ naturalny spadek można bardzo dobrze wykorzystać, zarówno dla rozwiązań użytkowych, funkcjonalnych, jak również pod katem projektowania formy budynku.

" Projekt kupiony, pozwolenie na budowę wydane. "
- nie rozumiem za bardzo w jaki sposób dostałeś PnB, skoro Projekt Budowlany powinien ( zgodnie z Rozporządzeniem ) zawierać Architekturę, Instalacje oraz KONSTRUKCJĘ ! a wydane Pozwolenie stanowi podstawę dla realizacji obiektu zgodnie z projektem ( ??? )
Ano dostałem.....
Myślałem wtedy, że to standardowy sposób postępowania, że fundamenty dostosowuje się na miejscu budowy, bo zmianie miał ulec ewentualnie tylko poziom posadowienia ławy. Urząd natomiast nie wnikał w to widać wystarczająco i wydał pozwolenie na podstawie złożonych papierów, mimo, że na Zagospodarowaniu terenu widać jak wół, że budynek ma stanąć na skarpie.

Teraz jak już wiem więcej, to chcę zlecić ponowne przeliczenie konstruktorowi niezależnemu, który ma od razu zaprojektować odpowiedni fundament.

Czyli myślicie, ze opcja ze schodkowymi + piwnica pod garażem będzie tutaj najbardziej odpowiednia???
Pewnie to o wiele droższa opcja niż np nasyp + płyta.
Dochodzi ciężka hydroizolacja w piwnicy, strop nad nią, może jakieś schody itd....

No ale przede wszystkim ma być SOLIDNIE i tak jak trzeba.
Jeżeli muszę dopłacić do piwnicy bo innego wyjścia nie ma to ją zrobię......