dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21

    Domyślnie

    Słyszałem,że są też taczki dla snobów i nowobogackich.Lakier metallik,alufelga,opona Goodyear,radio+CD ,skórzane ,podgrzewane rączki i zadaszenie.

  2. #22

    Domyślnie

    A moze sa juz jakies nowe dyrektywy UE nt pojemnosci, standardu taczek??
    A swoja droga czy wymieniacie w taczkach opony na zimowe ?

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    I mają tachograf, który sprawdza, czy pomocnik w terenie zabudowanym nie przekracza prędkości.

    Można jeszcze system GPS zainstalować, to będzie wytyczał po jakiej trajektorii taczka jeździła, co pozwoli określić godziny spożywania alkoholu określić.

    należy też uważać, żeby nie kupywać taczek amerykańskich, bo są skalowane w galonach i za cholerę nie wiadomo ile na m3 wyjdzie, co może spowodować problemy na budowie

  4. #24
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzes z Krakowa
    A swoja droga czy wymieniacie w taczkach opony na zimowe ?
    Nie, po co, mam podłogówkę na trasie taczki

    Ale moi drodzy, my tu gadu gadu, ale nikt nie wspomniał o znaczku CE na taczki..

    Generalnie powinny go mieć wszystkie taczki w obrocie handlowym, a teraz sie zastanawiam, pod jakie dyrektywy te taczki podlegają..
    Chyba wyslę zapytanie do mojego działu prawnego

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzes z Krakowa
    ...A swoja droga czy wymieniacie w taczkach opony na zimowe ?
    Nie tylko, że wymieniam ale jeszcze niekiedy zakładam łańcuchy
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  6. #26

    Domyślnie

    A może zamniast łańcuchów płozy?

  7. #27

    Domyślnie

    Najleprza będzie poduszka powietrzna!

  8. #28

    Domyślnie

    Trzech magistrów kupiło sobie pół litra. Nie wiedzieli jak to podzielić sprawiedliwie na trzech. Myślą, myślą w końcu poszli do parku spytać praktyków.

    Odpowiedź była:"Jak to jak ? Pół litra to 21 guli, po 7 na łebka"

    pozdro

  9. #29

    Domyślnie

    Dobre !!! W sobotę sprawdzę
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  10. #30

    Domyślnie

    Aj jaj jaj - popelnilem budowlany nietakt, widze, zadajac pytanie o poj. taczki Ale co tam - przynajmniej humory dopisuja, jak widze. Juz po zabawie z betonem z gruchy - ufff trza bylo sie uwijac jak nie wiem co. A poj. moich taczek to ok. 55 l.

  11. #31
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Ozesz, toż to będzie 110 flaszek !
    Z czego jak z czego, ale z taczki jeszcze nie piłem

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Ozesz, toż to będzie 110 flaszek !
    Z czego jak z czego, ale z taczki jeszcze nie piłem

    Czyli 2310 guli
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_2
    Aj jaj jaj - popelnilem budowlany nietakt, widze, zadajac pytanie o poj. taczki :) Ale co tam - przynajmniej humory dopisuja, jak widze. Juz po zabawie z betonem z gruchy - ufff trza bylo sie uwijac jak nie wiem co. A poj. moich taczek to ok. 55 l.
    I co udalo sie zrobic rowno? Zbroiles, czy nie? I jak tam rurki. W betonie czy powyzej?
    Pozdrawiam
    Jankes
    "Za duzy ten dom budujemy ,kochanie...."
    slowa mojej Zony.

  14. #34

    Domyślnie

    Jest dosc rowno, odchylka rzedu 1 cm - ale zniwelujemy to styropianem i wylewka ostateczna. Nie zbroilem jednak, natomiast na dno wylewki wsypalem troche gruzu betonowego. Rurki w wiekszosci beda w styropianie, czyli powyzej podbetonu, a 2 z nich niestety w gornej warstwie podbetonu. Ogolnie zapieprz byl jak nie wiem co; mialem beton z gruchy, ktory lali bezposrednio na taczki i na biegusiu trzeba bylo wozic do pomieszczenia. Na szczescie pomogla mi brygada dociepleniowcow, a poziomowal dobry chyba fachowiec, ktory takich wylewek zrobil wiele i sporo mi doradzil w temacie. Co najciekawsze - mialem 0,5 m3 nadwyzki betonu i trzeba bylo cos pozytecznego z nia zrobic - a w niedalekich planach mielismy zrobienie wylewki posadzkowej w ganku. Na biegu doslownie uprzatnelismy graty z wiatrolapu, oczyscilismy podloze, wspomniany wyzej fachowiec ulozyl styropian 2 x 5 cm fs 20 na mijanke, polozylismy folie i preciutko reszte betonu do ganku wlalismy Poziom wyszedl idealnie, odchylka rzedu 2 mm. Wiem, ze powinna byc raczej zaprawa piaskowa, a nie beton, ale dzieki temu uniknelismy sporej straty
    ladniutkiego betonu. Nie dosc tego - po wylewce w ganku zostalo jeszcze ok. 4-5 taczek betonu, ktorym udalo nam sie uzupelnic czesciowo ogromne koryta w posadzkach w lazienkach i korytarzu, ktore zostawili po sobie pseudo-hydraulicy (nastepne szokujace doswiadczenie, ktore mam z tych wakacji). Tutaj z kolei na biegu zakladalismy otuliny na rury, robilismy korytka ze styropianu i bach zaprawe w dol Dzieki temu nie zmarnowala sie nawet kapinka betonu. Nie pamietam juz dawno takiej roboty (wykonywanej w tak szybkim tempie).

  15. #35

    Domyślnie

    Gratulacje!
    Jankes
    "Za duzy ten dom budujemy ,kochanie...."
    slowa mojej Zony.

  16. #36

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    @d@mex

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    1

    Domyślnie Cena kubika betonu -betoniarka na zł :-)

    może mi ktoś polecić stronkę z cenami betonu do jakiejś betoniarni, chciał bym się rozeznać ile kosztuje kubik betonu?
    I mam jeszcze jedno pytanko, to już z innej bajki, widzę że ostro przeliczacie dm3 na betoniarki i taczki i tak dalej.. potrzebuję się dowiedzieć ile zł wychodzi 1 betoniarka 150L wliczając 2 worki cementu 25kg + piasek (pod murek ogrodzeniow) czyli jakis piasek jeden z gorszych z domieszką kamienia o!
    A tak w ogóle ile kosztuje taki piaseku? kubik oczywiście
    Z góry piszę że jestem zielony w tych sprawach i że tak powiem proszę o prostą odpowiedż bez zbędnych docinek.
    Pozdrawiam

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Nasza firma poleca urządzenie GPS do taczek.
    Inwestorze!!!!! Siedząc sobie spokojnie w biurze zawsze sprawdzisz, gdzie aktualnie znajduje się Twoja taczka. Czy się porusza i czy robota równo idzie!
    Skorzystaj z naszych usług!!!

    Kontakt: Tworki k/Warszawy. Dzwonić 3 krotkie, jeden długi.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony