dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    2 sztuki na otwieraniu.Czujki przed wjazdem.
    Gdy przeszkoda w świetle bramy przy zamykaniu, awaryjny ruch wsteczny.
    Podłącz zgodnie ze schematem nie wnikaj w wewnętrzne części czujników!. To o co pytasz utwierdza mnie w przekonaniu, że nie podniosłeś nawet obudowy napędu. Twoja prośba o tel.niemożliwa. Odpowiem na każde pytanie w wątku zgodnie z tym co w "stopce"
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraudi Zobacz post
    3) w kostce 12 pinowej powinienem zmostkować pin 1-open A Z PINEM 2 OPEN B PINEM 5 STOP I PINEM 7 - TAK??????
    Nie.

    Gdy zewrzesz na chwilę PIN 1 do masy (PIN 7) i zamkniesz w ten sposób obwód - dasz sygnał do tego aby brama zaczęła się otwierać. Gdy dojdzie do końca wyłączy się i przejdzie w stan spoczynku. Ponownie zwarcie pin 1 do pin 7 spowoduje zamykanie się bramy. I tak w kółko.
    Gdy zamkniesz obwód w trakcie ruch - ruch bramy się zatrzyma i brama przejdzie w stan spoczynku.


    Zwarcie pin 2 do masy (pin 7) zamknie obwód i da sygnał aby brama otworzyła się częściowo - funkcja furtki. Kolejne zwarcie i zamknięcie obwodu - brama zacznie się zamykać. I tak w kółko.

    Zwarcie pinu 5 do masy (pin 7 ) spowoduje natychmiastowe zatrzymanie się ruchu bramy.

    Zamiast tych "czarnych kresek z literą U na patyku" które są na łączeniu pinu 1 i pinu 2 możesz zastosować łączniki dzwonkowe z logiką NO - normalnie otwarte - czyli zwykłe łączniki takie jakie się używa do dzwonków. Wciśnięcie na chwilę klawisza zamknie obwód (Pin1 - pin 7 lub Pin 2 - pin 7) i wyzwoli ruch bramy, zgodnie z logiką którą opisałem powyżej.

    Także absolutnie nic nie mostkujesz, to są oddzielne obwody z łącznikami.

    Ja osobiście mam łącznik tylko na pinie 1. Odpowiednie klikanie załatwia częściowe otwarcie.

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotraudi

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    3-MIASTO
    Posty
    125

    Domyślnie

    otwarcie obudowy,czytanie instrukcji zaliczone w dniu zakupu ale mniejsza z tym za duzo czytam informacji w necie
    powracajac do tematu
    podłącze fotokomórki na zamykaniu rys 9 RX PIN 4FSW CL z pinem w fotokomórce 2
    pin 3 w foto zakompostować z 4 i poprowadzić do pinu 6 EDGE ORAZ 8
    PIN 5 W FOTOKOMÓRKĘ PODPIĄĆ POD 9 PIN +

    FOTOKOMÓRKĘ TX 1 PIN PODLĄCZAMY POD PIN 11 TX-FSW ORAZ PIN 3 FSW OP
    PIN 2 FOTOKOMÓRKI PODPINAMY POD PIN 9+
    ZGADZA SIE?????????????

    NIE ROZUMIEM tej komplikacji z funkcja furtki w pinie open a i open b bez sensu ze nie mozna ich normalnie podlaczyć pod jakiś inny pin tylko trzeba kombinować kolego dzabij a dla czego masz podlaczony tylko 1 pin open a???

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraudi Zobacz post
    otwarcie obudowy,czytanie instrukcji zaliczone w dniu zakupu ale mniejsza z tym za duzo czytam informacji w necie
    powracajac do tematu
    podłącze fotokomórki na zamykaniu rys 9 RX PIN 4FSW CL z pinem w fotokomórce 2
    pin 3 w foto zakompostować z 4 i poprowadzić do pinu 6 EDGE ORAZ 8
    PIN 5 W FOTOKOMÓRKĘ PODPIĄĆ POD 9 PIN +

    FOTOKOMÓRKĘ TX 1 PIN PODLĄCZAMY POD PIN 11 TX-FSW ORAZ PIN 3 FSW OP
    PIN 2 FOTOKOMÓRKI PODPINAMY POD PIN 9+
    ZGADZA SIE?????????????

    NIE ROZUMIEM tej komplikacji z funkcja furtki w pinie open a i open b bez sensu ze nie mozna ich normalnie podlaczyć pod jakiś inny pin tylko trzeba kombinować kolego dzabij a dla czego masz podlaczony tylko 1 pin open a???
    Foto komórki - zgadza się.

    OPEN A / OPEN B - ależ nie ma żadnej komplikacji :

    Open A kliknięte raz otwiera całą bramę. Kliknięte ponownie, po pełnym otwarciu - zamyka całą bramę.

    Natomiast kliknięte w trakcie ruchu bramy, czy to w trakcie otwierania czy zamykania powoduje zatrzymanie ruchu. Ponowne kliknięcie wznowi ruch bramy w przeciwnym kierunku, aż do pełnego otwarcia lub zamknięcia.


    Open B działa podobnie, ale nie otwiera całej bramy tylko powiedzmy metr.

    Ja podłączyłem tylko Open A bo :

    - załatwia mi wszystko czego potrzebuję
    - prozaiczne - mam zamontowany tylko jeden łącznik dzwonkowy i po prostu nie mam do czego podłączyć logiki Open B

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotraudi

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    3-MIASTO
    Posty
    125

    Domyślnie

    no tak open B to funkcja furtki na której także mi zależy
    reasumując
    jeżeli chce podłączyć open A i open B
    to na każdym z nich zakładam łącznik dzwonkowy mostkuje je ze soba podpinam pod pin 5 stop oraz pin 7-
    a na pinie 5 stop takze zakladam łacznik dzwonkowy i steruje wszystkim z pilota


    jak to kolego nie masz pod co podlaczyć open B??? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	attachment.jpg
Wyświetleń:	250
Rozmiar:	57,5 KB
ID:	383350

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraudi Zobacz post
    no tak open B to funkcja furtki na której także mi zależy
    reasumując
    jeżeli chce podłączyć open A i open B
    to na każdym z nich zakładam łącznik dzwonkowy mostkuje je ze soba podpinam pod pin 5 stop oraz pin 7-
    a na pinie 5 stop takze zakladam łacznik dzwonkowy i steruje wszystkim z pilota


    jak to kolego nie masz pod co podlaczyć open B??? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	attachment.jpg
Wyświetleń:	250
Rozmiar:	57,5 KB
ID:	383350
    Nie. Nie wiem co masz na myśli pisząc "mostkuję ze sobą" ale ma to wyglądać tak, bardzo łopatologicznie :

    OPEN A - pin 1 - kawał druta - łącznik dzwonkowy - kawał druta - pin 7
    OPEN B - pin 2 - kawał druta - łącznik dzwonkowy - kawał druta - pin 7

    kawałki druta pomiędzy łącznikami dzwonkowymi a pinem 7 można połączyć ze sobą.

    Nie mam pod co podłączyć Open B - tam gdzie mam sterowanie bramą, czyli w garażu nie mam wykutej dziury pod łącznik i co najważniejsze nie mam pociągniętego kabelka do napędu, który tym OPEN B mógł by sterować. Dlatego go nie podłączałem. Ale mogę sobie otworzyć bramę na metr klikając odpowiednią ilość razy przyciskiem OPEN A.

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotraudi

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    3-MIASTO
    Posty
    125

    Domyślnie

    kolego a po podłączeniu łacznika dzwonkowego nadal steruje sie np opcją furtki z pilota??? czy wowczas wtedy tylko z tego przycisku dzwonkowego

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Pilot działa niezależnie od przycisków OPEN A / OPEN B.

    Aczkolwiek nie pamiętam już czy da się dla pilota ustawić obie logiki dla różnych przycisków czy tylko jedną. Ja mam oczywiście OPEN A, ale klikając odpowiednią ilość razy można otwierać tylko część bramy.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotraudi

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    3-MIASTO
    Posty
    125

    Domyślnie

    ja u siebie nieco inaczej podłączyłem w tym open B podłączyłem pod pin com w nadajniku antenowym
    i po w ciśnięciu w pilocie przycisku p1 brama sie otwiera po wciśnieciu ponownie p1 brama staje po ponownym przyciśnieciu p1 brama sie zamyka -czyli jakaś tam funkcja furtki jest co do przycisku P2 brama sie otwiera lub zamyka
    czytałem takze na necie ze można podłaczyć fotokomórki na czówaniu podczas otwierania i zamykania bramy oczywiście przy 2 szt fotokomórek
    bo przy 4 to instrukcja to pokazuje

  10. #30
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    polmaporfil

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    slupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Profesjonalne akcesoria dla enkoderów gwarantujące ich długą pracę

    w wymagających aplikacjach w przemyśle.
    https://termoregulatory.pl/pl/23-enkodery

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony