dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 18
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 345
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niechaj Zobacz post

    Projekt macie zgrabny, ale nie umiem umiejscowić stron świata - wjazd od południowego zachodu czy południowego wschodu? (skany elewacji mnie zmyliły )
    Niechaj, rzeczywiście wkradła się pomyłka z tymi skanami elewacji, już poprawiam

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie. Bardzo mi miło, że tyle osób zaglądnęło

    ewitek - Będziemy się budować też ok. 10 km za północno- wschodnią granicą Krakowa Wrzuć jakieś zdjęcia na forum swoich widoczków !

    malydomekpodlodzia - haha - na te domy starości, to bym nie wpadła Małe domy rulez !

    letniowoc - Rzeczywiście, wiele wspólnego Gdzie się budujecie ? I gdzie jest Twój dziennik budowy ? Chętnie bym zaglądała i podglądała jakieś rozwiązania, skoro już tyle podobieństw między nami
    Z tym "wypadnięciem" to jasne, że wszędzie, ale ja jakoś tak jestem bardziej wyczulona i jak mi się już coś z czymś skojarzy i połączy, to masakra, koniec, nie ma odwrotu

    dziennikbudowy - zapraszam i do Ciebie również zaglądam ! Gratuluję motywacji i samozaparcia PO SSZ również planujemy dużo sami zrobić, więc z pewnością będę patrzeć, w jaki sposób Ty działasz

    MadziulaPM - dziękuję cieszę się, że nie tylko ja nie lubię tych portfenetrów

    Redd's - dziękuję za info, trochę mnie podbudowałaś ! My właśnie też mamy "plan" zmieścić się w tych pieniądzach

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie Pierwsze kłody pod nogi ...

    Tak, zaczęło się ...

    Bank odmówił nam udzielenia kredytu. Niby nagle nie mamy zdolności, bo zmieniły się wewnętrzne zasady w banku przy zaliczaniu dochodów z działalności gospodarczej. Nie rozumiem, dlaczego nie mogli nam tego powiedzieć, jak składaliśmy wniosek, nie bylibyśmy przynajmniej tydzień w plecy ...

    Na szczęście otrzymałam namiar z polecenia na pośredniczkę od kredytów, która sprawnie przygotowała nam kilka ofert i dodatkowo zaoferowała w pakiecie ze swoim pośrednictwem wpis do KW za friko Brzmi nieźle Zapewnia, że zdolność mamy w co najmniej kilku bankach, więc powinno być ok. I to największą, w banku który ma najlepszą ofertę obecnie. Także zbieranie dokumentów zaczynamy na nowo ...

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    PODSUMOWANIE KOSZTÓW CZĘŚĆ PIERWSZA

    Z racji tego, że jest to zawsze jeden z ciekawszych elementów dzienników, zamieszczam poniżej informację, odnośnie kosztów, jakie poniesliśmy do tej pory, w drodze do naszych wymarzonych "Pięknotek". Koszty związane z zakupem działki pominę

    * MAPA - 800 zł
    * Badania geologiczne - 600 zł
    * Projekt domu - 1878,50 zł
    * Adaptacja projektu - 2100 zł
    * Zmiany w projekcie - 300 zł (głównie doprojektowanie pergoli)
    * Projekt szamba - 650 zł
    * Projekt przyłącza wody - 650 zł + 100 zł za uzgodnienie
    * Koszty administracyjne dla projektanta (składanie wniosków itp.) - 200 zł

    RAZEM: 5400 zł

    * Utwardzenie drogi - 3300 zł


    Dużo, czy mało ?

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    Leila83 my ten sam problem mamy:/ jesienią bank twierdził,że fajna zdolność, wiosną było ok a jak wniosek teraz poszedł to zdolność na 230 tysia ( a chcieliśmy 300-350 wziąć) bo inaczej podliczyli działalność, nie wzięli pod uwagę dodatkowej umowy zlecenia i maż był na niskim zusie przez jakiś czas a odliczyli duży ech:/ czekamy na decyzje z kolejnego banku PKO SA nas wystawiła, w BP byłam dziś na jutro info szczegółowe będzie, jeszcze nad BGŻ się zastanawiamy.
    My musimy ruszyć z własnych środków- tak nam poradził doradca z tego co się w banku dziś pytałam dobrze podpowiedział) Może i u Was by to pomogło?

    Trzymam kciuki by u Was szybko ruszyło!

  6. #26

    Domyślnie

    współczuję przeprawy z bankiem, też to nas spotkało, my chcieliśmy dość duży kredyt jak na taki mały dom bo nie chcemy się obudzić z przysłowiową ręką w nocniku czyli ratą kredytu i domem nienadajacym się do zamieszkania
    trzymam kciuki, z doradcą powinno pójść sprawniej, my też korzystaliśmy z usług doradcy kredytowego
    będzie dobrze

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mopowa
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Mazowieckie
    Dzielnica
    Stara Wieś
    Posty
    34

    Domyślnie

    hej! My też będziemy mieszkać w Pięknotkach, ale w wersji 2- specjalnie dla nas poszerzali Jak kupowaliście projekt była jakaś promocja? My daliśmy 2210 tak jak mają na stronie.
    Mi też BAAARDZO podobają się pergole i planujemy ją dać na południowej elewacji ale dopiero później (jak kasy starczy )
    Podglądam!

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar letniowoc
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Hej Budowa ok. 20 km południe od Krakowa, a dziennika budowy nie ma i raczej nie będzie, bo znając siebie strasznie niesytematycznie bym pisała... Jak coś to zawsze możemy wymienić się wiadomościami na PW lub tutaj.

    Też miałam pytać skąd taka cena projektu, my płaciliśmy 2210 zł jak na stronie, gratis dziennik i tablica budowy.
    Patrzę na Wasze koszty i u nas podobne ceny. Za projekt szamba nie płaciliśmy nic.
    Nie robiliście projektu zjazdu z drogi? Działka na drogę wewnętrzną? U nas musieliśmy robić projekt zjazdu na drogę gminną, czyli dodatkowy koszt 800 zł, plus potem dojdzie koszt wykonania mostka i zjazdu.

    Tak jak pisałam też podoba nam się pergola, ale nie mamy jej teraz zaprojektowanej, dopiero później pomyślimy. Wydaje mi się, że nie musi być doprojektowana wcześniej na etapie budowy...

    Współczuję przejść z kredytem i trzymam kciuki za pomyślny bieg sprawy!

  9. #29

    Domyślnie

    Trzymam kciuki za szybkie uporanie się z kredytem!
    Generacja kosztów u nas dopiero w trakcie, więc nie umiem porównać, wiem, że z badaniami geologicznymi powinniśmy się zmieścić w 700zł, projekt zjazdu z drogi mamy w cenie projektu domu, a na geodetę i wycenę czekamy.

    Nasza działka jest tak bardzo na południe od Krakowa, że bardziej pod Zakopcem, więc ceny działek nieporównywalnie niższe

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie Aaaa zaczęliśmy !!!

    AAAA ZACZĘLIŚMY !!!

    Tak, dokładnie 10 sierpnia rozpoczęliśmy prace na budowie Radość ogromna !
    Na chwilę obecną mamy wylane ławy fundamentowe i czekamy na dyspozycyjność naszego majstra. Byliśmy umówieni na wrzesień, także musimy po prostu cierpliwie zaczekać. Już od przyszłej środy ma być całkowicie do naszej dyspozycji

    A z bankiem walczymy nadal ...

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał letniowoc Zobacz post
    Hej Budowa ok. 20 km południe od Krakowa, a dziennika budowy nie ma i raczej nie będzie, bo znając siebie strasznie niesytematycznie bym pisała... Jak coś to zawsze możemy wymienić się wiadomościami na PW lub tutaj.

    Też miałam pytać skąd taka cena projektu, my płaciliśmy 2210 zł jak na stronie, gratis dziennik i tablica budowy.
    Patrzę na Wasze koszty i u nas podobne ceny. Za projekt szamba nie płaciliśmy nic.
    Nie robiliście projektu zjazdu z drogi? Działka na drogę wewnętrzną? U nas musieliśmy robić projekt zjazdu na drogę gminną, czyli dodatkowy koszt 800 zł, plus potem dojdzie koszt wykonania mostka i zjazdu.

    Tak jak pisałam też podoba nam się pergola, ale nie mamy jej teraz zaprojektowanej, dopiero później pomyślimy. Wydaje mi się, że nie musi być doprojektowana wcześniej na etapie budowy...

    Współczuję przejść z kredytem i trzymam kciuki za pomyślny bieg sprawy!


    Letniowoc na projekt dostaliśmy 15% rabatu od naszego projektanta adaptującego, także stąd niższa kwota niż na stronie archonu
    Projektu zjazdu nie musieliśmy robić, ponieważ już istnieje u nas zjazd z drogi publicznej, także musieliśmy jedynie uzyskać jakiś papier z gminy, że dojazd na działkę będzie odbywał się min. przez istniejący zjazd z drogi gminnej. Potem mamy drogę wewnętrzną. U nas ten projekt zjazdu wycenił nam na 650 zł, potem jednak na szczęście w porę się zorientowaliśmy, że przecież zjazd już istnieje

    Szkoda, że nie pokusisz się na dziennik Jaki projekt zatem macie ?

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mopowa Zobacz post
    hej! My też będziemy mieszkać w Pięknotkach, ale w wersji 2- specjalnie dla nas poszerzali Jak kupowaliście projekt była jakaś promocja? My daliśmy 2210 tak jak mają na stronie.
    Mi też BAAARDZO podobają się pergole i planujemy ją dać na południowej elewacji ale dopiero później (jak kasy starczy )
    Podglądam!
    Witaj Mopowa ! Strasznie się cieszę, że też budujecie Pięknotki i że rozpoczęłaś dziennik ! Zawsze to raźniej
    Na projekt, tak jak pisałam wcześniej, dostaliśmy rabat od naszego adaptującego Z Archonu jak do mnie dzwonili, to nic niestety nie byli w stanie zaproponować, więc kupiłam przez projektanta

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dziękuję Wam za trzymanie kciuków za kredyt, jednak proszę trzymajcie nadal

    Rozpoczęliśmy współpracę z pośredniczką, tak jak pisałam wcześniej, i okazało się że zdolność mamy bez problemu w kilku bankach. Zdecydowaliśmy się złożyć wniosek do jednego, tam gdzie była najlepsza oferta, i nie wiem, czy to nie był błąd ... Wstępna decyzja przyszła szybko - oczywiście pozytywna - i po oględzinkach na działce "inspektora tehcnicznego" z banku, za którego wizytę musiałam zapłacić 168 zł, zaczęły się kłopoty ... Szanowna Pani, która odwiedziła naszą działkę nie potrafiła oszacować jej wartości (?!?!) i szanowny bank zażądał notabene 800 zł za przygotowanie operatu szacunkowego. Dodam, że wcześniej nie było żadnej informacji, żebyśmy się liczyli z ewentualnością poniesienia takich kosztów, a co więcej, mieliśmy już informację, że umowa będzie przygotowana za 2 dni. Już się cieszyliśmy, że poszło szybko i sprawnie, a tu się okazuje, że falstart ... Oczywiście powiedziałam, że nie będziemy za nic płacić 8 stówek i okazało się, że możemy we własnym zakresie wykonać ten operat. I tak też zrobiliśmy - znaleźliśmy rzeczoznawcę i operat mamy za 400 zł, a nie za 800 zł. Jest różnica ...

    I ten właśnie operat wczoraj pośredniczka nasza dostarczyła do banku, no i czekamy ...

    Mam nadzieję, że już nic nie wymyślą ...

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie Budowa start - foto

    BUDOWA START - FOTO



    Lato w pełni ...




    Pierwszy "gość"




    I koparka wjechała





    Szalunek i zbrojenie




    Piasek przyjechał




    I pompa




    Efekt końcowy - ławy wylane




  15. #35

    Domyślnie

    Leilo gratuluję ruszenia z kopyta! (niestety nie widzę zdjęć)
    W takim razie trzymam kciuki za szybki i pozytywny wpływ operatu na decyzję banku.
    A z ciekawości - wycena pokrywa się z ceną zakupu działki, czy jest znaczna różnica w którąś ze stron?

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar letniowoc
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    leila87
    to prawda piękne lato, pogoda sprzyja budowlańcom. To dobry czas na roboty ziemne zanim nadejdzie jesienna plucha.
    Gratuluję wbicia pierwszej łyżki koparki w ziemię Blaszak też mamy, jakże by inaczej
    U nas kończą fundamenty, niebawem murowanie ścian. Budujemy Dom w wisteriach 2 W.

    Powodzenia w przeprawie z bankiem

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Witam. Ja też będę podglądała i trzymała kciuki. Domek piękniutki, piękna okolica a te widoki......
    pozdrawiam

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Redd's

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    kujawsko - pomorskie
    Kod pocztowy
    87-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    Ciekawa jestem na jakim etapie jesteście z budową i z bankiem?

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich po przerwie )

    Muszę nadrobić zaległości Jakoś ciężko mi się zebrać, bo dużo się dzieje i czasu na forum brakuje.
    Napiszę tak na szybko aktualizację

    Z bankiem jakoś poszło (uff ), stan zero skończony mury już są ! jutro przyjeżdżają deski na strop oraz stemple we wtorek kominy Pięknotki pną się do góry !!! )

    A dzisiaj zasadziliśmy winogron oraz truskawki Yupi I

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    Brawo!
    Cieszę się, ze w banku poszło my też już 1 transzę mamy w porftelu/ na koncie

    Szybko lecicie w górę zaraz SSO będzie

Strona 2 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony