dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 18
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 345
  1. #41

    Domyślnie

    mamy ten sam etap
    my też idziemy do przodu względem tego co było w transzach, w tą stronę bank nie robi problemu

  2. #42
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Nadrabiam szybko fotorelację

    Zaczynamy szalowanie pod ściany fundamentowe









    Ściany fundamentowe zalane





    Układamy rury kanalizacyjne







    Panorama



    Folia kubełkowa i styrodur założone



    Zaraz wylewamy chudziaka



    Chudziak wylany
    (nie obyło się bez drobnego wypadku - ślad zostanie na wieki )







    MAMY STAN ZERO !!!
    Ostatnio edytowane przez leila87 ; 20-09-2015 o 12:26

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie Koszty część druga

    KOSZTY CZĘŚĆ DRUGA - PODSUMOWANIE STANU ZERO

    Zapewne dla wielu osób jest to cenna informacja, dlatego też postaram się bardzo dokładnie monitorować koszty naszej inwestycji i przedstawiać je na blogu. W końcu planujemy dom wybudować tanio

    Otóż cały stan zero wyniósł nas 24 220 zł - ze wszystkim, wliczając konewkę, grabki, gwoździe, kilka węży ogrodowych itp., wszystko na co mieliśmy tylko fakturę lub paragon. Oczywiście prawdopodobieństwo, że jakiś kwit został zagubiony istnieje, jednak jest ono na pewno niewielkie i jeżeli już coś się zawieruszyło, to na pewno na małą kwotę.

    Wydaje nam się, że jest to kwota OK. Czytając fora lub słuchając opowieść znajomych, którzy przeważnie zamykali się ze stanem zero w kwotach powyżej 50 000 zł, jesteśmy na prawdę zadowoleni

    Najbardziej kosztotwórczymi elementami na etapie fundamentów były:

    1. Deski szalunkowe - 4 m3 x 470 zł = 1880 zł

    2. Stal:
    fi 12 - 329,5 kg x 2,28 zł = 751,03 zł
    fi 10 - 466,8 kg x 2,28 zł = 1064,30 zł
    fi 6 - 200,2 x 2,60 zł = 520,52 zł
    (część ze stali zostało nam na strop)

    3. Beton:
    beton B25 na ławy - 13m3 - 2576,34 zł
    beton B25 na ściany fundamentowe - 11m3 - 2326,58 zł
    beton chudziak B15 - 8m3 - 1598,40 zł

    4. Piasek zasypowy - 2000 zł

    5. Styrodur XPS 30 - 3m3 x 431,74 zł = 1295,22 zł

    6. Koparka:
    wykop fundamentów: 450 zł
    zasypywanie: 540 zł

    7. Robocizna: 5000 zł

    8. Garaż blaszak: 1270 zł

    I co sądzicie ? Dużo, czy mało, czy w sam raz ?
    Czekam na opinie


    EDIT - Zapomniałam o geodecie - plus 850 zł
    Ostatnio edytowane przez leila87 ; 01-10-2015 o 10:44

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar letniowoc
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Po pierwsze: gratuluję stanu zero
    Po drugie: odniosę się do kosztów, ponieważ my mamy stan zero już za sobą, a budujemy wg projektu o podobnej wielkości do Waszych pięknotek.

    Nas stan zero wraz z odwodnieniem domu wyniósł 24 000 zł. Piszę z odwodnieniem, ponieważ po zrobieniu fundamentów ekipa wzięła się za odwodnienie budynku i koszt użytych materiałów (kamyczek, peszel, geowłóknina, 2 studzienki+przykrywki) wliczyłam do stanu zero.
    Nie wliczyłam desek szalunkowych (na całą budowę, czyli na fundament, strop, zbrojenie nadproży okien... 2800 zł)

    Mamy podobną sumaryczną cenę za beton, za prace koparką, garaż blaszak. Mniej za piasek do zasypania (800 zł), więcej za styro, bo dawaliśmy 15 cm XPS. Więcej także za robociznę, ale i tak jesteśmy umówieni z ekipą na określoną kwotę za robociznę, którą umownie podzieliliśmy na 4 równe wypłaty: za fundament+odwodnienie, za parter+komin+schody+strop, za murowanie poddasza, za więźbę i dach.
    Czy macie tę samą ekipę do murowania wszystkiego i potem do dachu? Jak to wygląda cenowo?
    A jaką macie cenę brutto za 1 szt Porothermu 25 cm?

    My mamy już wykonany strop (jak fajnie, że pada deszcz i podlewa za nas) i czekam na ostateczne rachunki, żeby podliczyć koszt pt: "Parter, schody, komin, strop" Dobrze, że mamy tylko 1 komin...

    Myślę, że Wasza kwota za stan zero jest w sam raz Tak trzymać a będzie dobrze

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Gratulacje, pierwszy etap już za Wami

  6. #46
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał letniowoc Zobacz post
    Po pierwsze: gratuluję stanu zero
    Po drugie: odniosę się do kosztów, ponieważ my mamy stan zero już za sobą, a budujemy wg projektu o podobnej wielkości do Waszych pięknotek.

    Nas stan zero wraz z odwodnieniem domu wyniósł 24 000 zł. Piszę z odwodnieniem, ponieważ po zrobieniu fundamentów ekipa wzięła się za odwodnienie budynku i koszt użytych materiałów (kamyczek, peszel, geowłóknina, 2 studzienki+przykrywki) wliczyłam do stanu zero.
    Nie wliczyłam desek szalunkowych (na całą budowę, czyli na fundament, strop, zbrojenie nadproży okien... 2800 zł)

    Mamy podobną sumaryczną cenę za beton, za prace koparką, garaż blaszak. Mniej za piasek do zasypania (800 zł), więcej za styro, bo dawaliśmy 15 cm XPS. Więcej także za robociznę, ale i tak jesteśmy umówieni z ekipą na określoną kwotę za robociznę, którą umownie podzieliliśmy na 4 równe wypłaty: za fundament+odwodnienie, za parter+komin+schody+strop, za murowanie poddasza, za więźbę i dach.
    Czy macie tę samą ekipę do murowania wszystkiego i potem do dachu? Jak to wygląda cenowo?
    A jaką macie cenę brutto za 1 szt Porothermu 25 cm?

    My mamy już wykonany strop (jak fajnie, że pada deszcz i podlewa za nas) i czekam na ostateczne rachunki, żeby podliczyć koszt pt: "Parter, schody, komin, strop" Dobrze, że mamy tylko 1 komin...

    Myślę, że Wasza kwota za stan zero jest w sam raz Tak trzymać a będzie dobrze
    Letniowoc - podbudowałaś mnie, że kosztowo jesteśmy na podobnym poziomie Zapomniałam dodać geodety - 850 zł. Także wyszliśmy jakieś 25 000 zł.

    Porotherm kupiliśmy po 4,17 zł za pustak - rzutem na taśmę, bo wszędzie weszły już ceny wrześniowe po 4,40 zł. A Wam udało się zakupić pustaki w dobrej cenie ?

    A ekipa za całość weźmie 27 000 zł. Fundamentami i dachem będzie zajmował się "szef" ekipy, z którym wszystko dogadywaliśmy, a murowaniem zajmuje się obecnie "podwykonawca" nazwijmy Ale ogólnie wszystko z jednym gościem, cały stan surowy, dogrywaliśmy
    A jak u Was całość ?

    Powiedz mi proszę, czy po zalaniu stropu robiliście przerwę w pracach, czy normalnie dalej robiliście ?

  7. #47
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał beatagl Zobacz post
    Gratulacje, pierwszy etap już za Wami
    Dziękuję Beatka ! Oj, ale chciałabym być już tam, gdzie Wy )

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar letniowoc
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał leila87 Zobacz post
    Letniowoc - podbudowałaś mnie, że kosztowo jesteśmy na podobnym poziomie Zapomniałam dodać geodety - 850 zł. Także wyszliśmy jakieś 25 000 zł.

    Porotherm kupiliśmy po 4,17 zł za pustak - rzutem na taśmę, bo wszędzie weszły już ceny wrześniowe po 4,40 zł. A Wam udało się zakupić pustaki w dobrej cenie ?

    A ekipa za całość weźmie 27 000 zł. Fundamentami i dachem będzie zajmował się "szef" ekipy, z którym wszystko dogadywaliśmy, a murowaniem zajmuje się obecnie "podwykonawca" nazwijmy Ale ogólnie wszystko z jednym gościem, cały stan surowy, dogrywaliśmy
    A jak u Was całość ?

    Powiedz mi proszę, czy po zalaniu stropu robiliście przerwę w pracach, czy normalnie dalej robiliście ?
    Porotherm kupowaliśmy najpierw po 4,25, a teraz płacimy po 4,40 zł.
    Ekipa za całość bierze więcej niż u Was, cenę mogę napisać na PW. Nie znaleźliśmy nigdzie ekipy w tek kwocie co Wy, zazwyczaj ceny dochodziły do 45 tyś, ale nam się udało sporo zejść z tej kwoty.

    Strop zalewaliśmy w czwartek, a już w następną środę ekipa była na budowie i rozpoczęli murowanie ścianek kolankowych. Stemple na parterze mają być ok. 3 tyg.
    Zamówiliśmy więźbę. Dziś wymurowali ścianki działowe na poddaszu. Poza tym szukam intensywnie dachówki no i okien

  9. #49
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał letniowoc Zobacz post
    Porotherm kupowaliśmy najpierw po 4,25, a teraz płacimy po 4,40 zł.
    Ekipa za całość bierze więcej niż u Was, cenę mogę napisać na PW. Nie znaleźliśmy nigdzie ekipy w tek kwocie co Wy, zazwyczaj ceny dochodziły do 45 tyś, ale nam się udało sporo zejść z tej kwoty.

    Strop zalewaliśmy w czwartek, a już w następną środę ekipa była na budowie i rozpoczęli murowanie ścianek kolankowych. Stemple na parterze mają być ok. 3 tyg.
    Zamówiliśmy więźbę. Dziś wymurowali ścianki działowe na poddaszu. Poza tym szukam intensywnie dachówki no i okien


    Letniowoc, a macie już coś na oku w oknach i w dachówce ?

  10. #50
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie Lecimy dalej :)

    LECIMY DALEJ


    Pustaczki przyjechały



    Pierwszy narożnik wymurowany



    Inspektor budowlany



    Mury pną się do góry



    Woda już podłączona !







    Wrota do domku



    Okno narożne



    Zachód słońca nad Pięknotką








  11. #51
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie Pierwsze prace ogrodnicze :)

    PIERWSZE PRACE OGRODNICZE

    Sadzimy truskawki !





    I winogron



    Mam nadzieję, że za rok będzie już winobranie !
    Ostatnio edytowane przez leila87 ; 01-10-2015 o 10:45

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar letniowoc
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Właśnie zamówliśmy więźbę ))

    Mamy wybraną dachówkę - będzie Creaton Titania czarny mat (bardzo podobała nam się Domino, ale kosztuje 5-6 tyś więcej no i obawiałam się z nią problemów), okna prawdopodobnie Vetrex v82, ale ten wybór jeszcze nie jest ostateczny.
    Myślimy czy zamawiać teraz czy poczekać na promocję zimową (od 15 listopada, rabat pewnie -5%, tak było w poprzednich latach). Tylko wtedy trzeba okna zabić dechami i czekać na montaż, który pewnie były po Nowym Roku. A chcielibyśmy po zrobieniu dachu, lecieć z instalacjami...

    A u Was jakieś typy?

  13. #53
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie Pięknotka nabiera kształtów :)

    Pięknotka nabiera kształtów







    Las w garażu







    Toaleta z wnęką na prysznic



    Widok z wiatrołapu



    Pięknotka w całej okazałości



    I las w salonie



    i w kuchni



    I mamy schody !!!




    Lato się kończy, jesień nadchodzi ...


  14. #54
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał letniowoc Zobacz post
    Właśnie zamówliśmy więźbę ))

    Mamy wybraną dachówkę - będzie Creaton Titania czarny mat (bardzo podobała nam się Domino, ale kosztuje 5-6 tyś więcej no i obawiałam się z nią problemów), okna prawdopodobnie Vetrex v82, ale ten wybór jeszcze nie jest ostateczny.
    Myślimy czy zamawiać teraz czy poczekać na promocję zimową (od 15 listopada, rabat pewnie -5%, tak było w poprzednich latach). Tylko wtedy trzeba okna zabić dechami i czekać na montaż, który pewnie były po Nowym Roku. A chcielibyśmy po zrobieniu dachu, lecieć z instalacjami...

    A u Was jakieś typy?

    Super Letniowoc, że do przodu u Was ! Wrzuciłabyś jakieś fotki, super by było oglądnąć A gdzie zamawialiście więźbę ? Czy pomagał Wam w tym majster, czy może w tartaku obliczali ? Też lada moment będziemy musieli się za to zabrać, pewnie gdzieś w przyszłym tygodniu ...

    Dachówkę wybraliście bardzo ładną Czarne też są w moim guście Jaką cenę udało Wam się uzyskać za sztukę ?
    Ja też teraz siedzę w dachówkach i w oknach - zbieram oferty.

    Jeśli chodzi o dachówkę, to raczej na 99% będzie w kolorze antracytowym Chciałam brązową/czekoladową, ale mężowi mojemu chyba zbytnio się taki kolor nie podoba - przypomina mu nie będę mówić co Także stwierdziłam, że najlepszy będzie kompromis i antracyt - bo podoba się i mnie, i M.

    Między 4 producentami się wahamy - Creaton Titania (chyba wyjdzie najdrożej ), Koramic Marsylka lub Alegra 9, Tondach Marsylka lub Holenderka oraz Roben Piemont. Bardzo chciałam płaską, ale jednak koszty szybko zweryfikowały moje marzenia Widziałam na żywo dach z płaską dachówką i nie powiem - wygląda mega

    Natomiast jeśli chodzi o okna, to wiem tyle, że koniecznie muszą być brązowe z oby dwu stron ! Mój mąż chciałby białe, ale pójdzie mi na rękę tutaj Zdecydowaliśmy już chyba też, że wybierzemy 3 szybowe, bo się "opłaca" - stosunkowo niewielka dopłata, za dość znaczące różnice w parametrach cieplnych. I to by było na tyle, z tego co wiem ... Poza tym ma chyba ze 30 ofert, tańszych, droższych i nie wiem co dalej ...

    Najtańszą ofertę na 3 szybowe brązowe mamy z Drutexu na system iglo5. Czy to dobry producent ?

    Letniowoc chcielibyśmy jak najszybciej okna zamówić, żeby je jak najszybciej wstawili. Również chcemy całą zimę działać.

    Pozdrawiam serdecznie !

  15. #55
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Strop nad garażem zalany






    I zalewamy drugi strop





    Drugi strop zalany




    Teraz schniemy !

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar letniowoc
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Wyślę Ci na PW namiary na tartak, gdzie zamawialiśmy (polecony przez naszego majstra). Wieźbę przeliczali wspólnie mąż i majster, bo jest trochę zmodyfikowana w stosunku do oryginału. Spisali na kartce wszystkie rodzaje i wymiary i wysłaliśmy maila do tartaku (po uprzednim kontakcie telefonicznym).
    Ma być gotowa za 10-14 dni. Wzięliśmy impregnowaną, choć nie wszystkie tartaki mają opcję impregnacji.

    Za szt. dachówki podst. Creaton Titania płacimy 3,71 zł brutto, ale wiesz że tak naprawdę koszt tworzą dodatki: dachówki boczne, wentylacyjne, gąsiory itp. Cieszę się, że mamy prosty dach dwuspadowy, bez jaskółek, bo dzięki temu najwięcej idzie dachówek podstawowych, a mniej kosztownych dodatków.
    My od początku wiedzieliśmy, że będzie ciemny dach. Nie podoba nam się typowo czarny, a Titania mimo że nazywa się "czarny mat" w rzeczywistości jest taka ciemnoszara, grafitowa. Antracyt też ładny
    Też myśleliśmy o Alegrze 9 Koramica, jednak nasz majster odradził nam ją - twierdzi że jest krzywa, źle się kładzie i ma gorsze/słabsze zamki (a na to warto zwrócić uwagę, bo jest to gwarancją trwałości i szczelności pokrycia).
    Wydaje mi się, że wielkoformatowa Titania będzie dobrze wyglądać na naszym prostym, dużym dachu (widziałam podobne zdjęcia w necie). Zresztą jest taki wybór dachówek ceramicznych, że naprawdę trudno się zdecydować. A wybrać trzeba, bo w kolejce czekają już następne rzeczy do wybrania

    Okna też chcemy 3 szybowe. Ja chcę obustronny kolor winchester, a mężowi obojętne i mogą być białe od środka. Ja jednak wolałabym taki sam kolor z obu stron. Przez chwilę myślałam nad ciemniejszymi kolorami np. orzech, antracyt, ale stwierdziłam że winchester ładnie rozjaśni ciemny dach. Do tego śmietankowa elewacja, może jakieś grafitowe wstawki i będzie git

    A co do okien Drutex to raczej nie mają dobrych opinii w necie Też mam od nich najtańszą wycenę, ale nie biorę tej firmy pod uwagę. Mam 3 wyceny: Oknoplast Winergetic Premium, Vetrex v82 i Eurolcolor Evo 82.

    Gratuluję zalanego stropu Ile Wam w sumie weszło betonu?
    Teraz przydałby się deszcz, prawda

    PS. Fotki wstawię (choć nie chcę zaśmiecać Ci dziennika) jak mąż ogarnie zdjęcia, bo to on najczęściej jeździ na budowę i cyka zdjęcia komórką.

  17. #57
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Letniowoc, kilka Twoich fotek nic nie zaśmieci, a wręcz urozmaici ! Zapraszam do wklejania

    Aj , no u nas teraz przerwa, nazwijmy ją technologiczną ... Strop zalany i nasze majstry zostały "podkupione" przez sąsiada z działki obok do budowania jego SSO. Wykorzystali sprytnie, że strop schnie i sruu już są obok na fundamentach. Nic, że spokojnie mogliby już wrócić do nas i murować ścianki kolankowe, jednak chcą zakończyć fundamenty u sąsiada.. I co tu robić - nic nie chce się kłócić z nimi, więc czekamy cierpliwie.

    Póki co, przeglądam otrzymane oferty na okna. Kształtują się na prawdę na bardzo różnym poziomie. Od 9 tys za białe do 22 tys za brązowe z oknoplastu. Na pewno chcę brązowe z dwóch stron, gdyby się udało 3 szybowe, byłoby super

    Na tą chwilę najlbardziej spodobała mi się oferta na okna Brugmanna z salonu Nasze Okna. 3 szyby - poniżej 15 000 zł. Ciepły montaż dodatkowo płatny 750 zł. No nic, będziemy jeszcze myśleć.

    Chciałabym też mieć okno przesuwne 300 x 230 w salonie.. Ale jest drogie. I mój mąż, który ma węża w kieszeni go nie chce Woli 3 kwaterowe, otwierane 2 skrzydła, trzecie na stałe. Ma być niby tańsze. I trwalsze. Bo mój M. uważa, że to przesuwne się zaraz zrypie ... A mi się tak to przesuwne podoba Co tu robić ? Jak go przekonać ?

    Dachówka też na tapecie
    Na początku miał być antracyt. M. zaakceptował chociaż Synek chce czerwony dach i niebieskie ściany ale z nim sobie chyba poradzę
    Mam oferty z Tondachu, Koramica, Robena, Creatona. Marsylki wyglądają ładnie, Titania także się podoba, Alegra jest bardzo popularna.
    O dachówce płaskiej musiałam zapomnieć na starcie, chociaż podoba mi się bardzo i na żywo wygląda luksusowo ! Ale cóż, jak to mówią "nie dla psa kiełbasa", w końcu budujemy na kredyt, więc przeżyję bez płaskiej

    Natomiast po tym, jak Pani w salonie okien pokazała mi WINCHESTER, a Pan montażysta powiedział, że jest to teraz gorący trend to nie wiem, czy nie lepiej pasowałaby dachówka brązowa/czekoladowa ?

    Widzę to tak - okna, drzwi i brama Winchester, dachówka czekoladowa, ściany śmietankowo-kremowe

    Ach, I can't wait !!!

    p.s. Mam nadzieję, że majstry szybko te fundamenty po sąsiedzku zrobią ...

    Aha, byłabym zapomniała - więźba na dach zamówiona !
    Ostatnio edytowane przez leila87 ; 05-10-2015 o 19:09

  18. #58
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał letniowoc Zobacz post
    Za szt. dachówki podst. Creaton Titania płacimy 3,71 zł brutto, ale wiesz że tak naprawdę koszt tworzą dodatki: dachówki boczne, wentylacyjne, gąsiory itp. Cieszę się, że mamy prosty dach dwuspadowy, bez jaskółek, bo dzięki temu najwięcej idzie dachówek podstawowych, a mniej kosztownych dodatków.
    Czy to dobra cena za Titanię ? Ja mam też najtaniej Titanię antracyt za 3,71 zł brutto z Dekke. Co do dodatków - to niestety wiem


    Cytat Napisał letniowoc Zobacz post
    Okna też chcemy 3 szybowe. Ja chcę obustronny kolor winchester, a mężowi obojętne i mogą być białe od środka. Ja jednak wolałabym taki sam kolor z obu stron. Przez chwilę myślałam nad ciemniejszymi kolorami np. orzech, antracyt, ale stwierdziłam że winchester ładnie rozjaśni ciemny dach. Do tego śmietankowa elewacja, może jakieś grafitowe wstawki i będzie git
    Też mnie Winchester zauroczył Zapowiadają się podobne domki



    Cytat Napisał letniowoc Zobacz post
    Gratuluję zalanego stropu Ile Wam w sumie weszło betonu?
    Teraz przydałby się deszcz, prawda
    Letniowoc, weszło 17 m3 na strop Codziennie jeździmy podlewać, więc może się obejść bez deszczu Dodatkowo nasze majstry są na działce obok, więc mam nadzieję, że też podlewają

  19. #59
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar leila87
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków... jeszcze, ale już niedługo :)
    Posty
    331
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    I z innej beczki - wodę mamy, deadline na podłączenie gazu na październik 2016 (więc nie tak źle, przed pierwszym sezonem grzewczym powinniśmy zdążyć), a w Tauronie dalej cisza ... Sąsiedzi się na postawienie 4 słupów nie zgodzili, więc mają w Tauronie zagwostkę. Trzy tygodnie temu wykonawca miał do mnie wysłać mapkę z alternatywną trasą przyłącza, a tu cisza ... Chyba sobie muszę do niego przedzwonić ...

    Dzwonię ...

  20. #60

    Domyślnie

    Ajaj. Jakoś tak z przyłączami zawsze coś wychodzi. Trzymam kciuki, żeby rozwiązało się to jak najszybciej
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

Strona 3 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony