dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 12
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 224

Temat: Ciepły Z242

  1. #181
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    z alarmem to zaczynam dopiero przygodę, jak zaczną mi tynki to będę miał już spokój z terminami to popatrzę na centrale. Być moze z mojej niewiedzy chcę akurat wrl. Na szybko patrząc 128 wrl z abax kosztuje około 1200zł ma w sobie miejsce na kartę sim i system bezprzewodowy w zestawie antena i obudowa. Zwykłą 128 kupuje za 600zł, acu około 380zł, moduł gsm ok 350zł,plus obudowa ze 100zł co daje podobną kwotę (ceny biorę z jednej strony internetowej-można pewnie na innych i taniej kupić). Tylko czy jest lepiej mieć wsio na jednej płytce czy może płytka jako centrala a komunikacja na oddzielnych modułach?
    Z242 na kujawach

  2. #182
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Tynki czas zacząć- obrzutka wszędzie rzucona. Łącznie poszło około 54 worków na cały dom.

    Po obrzutce narożniki:


    Z242 na kujawach

  3. #183
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lambert86

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    297

    Domyślnie

    Hej, wspomniałeś kiedyś o rekuperacji, jak będziesz rozkładał kanały na poddaszu?

    btw pisałeś ze dasz 20 cm styropianu na podłogę - przecież styropianu nie przerzucisz na dach a jedynie wełnę.

    mam problem jak to sensowne rozwiązać tj. poddasze na tę chwilę nieocieplone (ale w przyszłości być możne do zagospodarowania)
    wydaje mi się najsensowniej kanały rozłożyć po stropie na to wełnę z 30 cm i tak zostawić. jak przyjdzie kiedykolwiek do robienia góry to wtedy się wełnę przerzuci na dach na podłodze dać styro i zalać wylewką z 5-6cm. chyba najsensowniejsza opcja, aby nie isc w koszty.
    a ocieplić strop i tak teraz trzeba

  4. #184
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Lambert sory że dopiero teraz odpisuje ale czasu zawsze brak...co do stropu to ciężko w sumie jest coś sensownego wymyślić. Ja po ostatnich przemyśleniach chyba zrobię tak że położe kanały od wentylacji rozłoże z 10cm styro, wylewka i będę miał już górę gotową. I później przed zimą pomyślę co zrobić- czy ocieplać dach czy rozłożyć coś na wylewce. Napewno będzie to zależne od tego czy będzie duże parcie na wykorzystywanie piętra jako strych. Jeżeli zaczniemy dużo tam ustawiać to ocieple dach i tyle.
    Na budowie tydzień temu skończyliśmy tynki i powoli sobie schną. Pora ogarniać płytki, panele, parby, meble itp...







    Z242 na kujawach

  5. #185
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lambert86

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    297

    Domyślnie

    fajnie w tych tynakch czy to cementowo-wapienne? będziecie chcieli machnąć jeszcze gładź na tym ?

  6. #186
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Lambert sory ale nie dostałem powiadomienia ostatnio...tynki będą malowane bez gładzi. Wyglądają całkiem całkiem a po malowaniu się okaże. Tynki już suche, szukam płytkarzy i ogarniam strop pod wylewkę bo trochę po tynkach syfu zostało i trza poskrobać.
    Z242 na kujawach

  7. #187
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Twoje tynki, a raczej zdjęcia utwierdziły mnie w moim wyborze tynków gipsowych Diamant Knauf.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  8. #188
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lambert86

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    297

    Domyślnie

    czekam na efekt po malowaniu wrzuć fotki koniecznie.

  9. #189
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam się i ja, podczytuję czasem

    Mnie również twoje tynki przekonały że dokonałam dobrego wyboru! Dzięki!

    Pozdrawiam
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  10. #190
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Daaawno mnie tu nie było. Tynki każdy kto ogląda twierdzi że ładnie wyglądają więc nie wiem o co Wam biega z tymi wyborami? Nam chodziło o powierzchnię ścian z delikatną chropowatością choć to i tak zniknie w dużej mierze przy malowaniu. Najważniejsze że jak opieram coś o ścianę to nie mam rys bo tynk jest naprawdę twardy.
    Sam wziąłem się za układanie płytek w pomieszczeniu gospodarczym:




    To jakieś najtańsze płytki z castoramy ale efekt zadowalający dla właścićelki

    Korzystając z faktu że koparkowy był w okolicy trochę nam rozgarnął ziemi przed domem i tam gdzie brakowało najbardziej nawoził i wyrównał żółtym piaskiem.
    Przed:




    po

    Z242 na kujawach

  11. #191
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    tynki spoko.. lecisz do przodu.. teraz się zacznie - kasa jak szalona znika a roboty mało widać
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  12. #192
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Zastanawiam się, kiedy ja będę walczył z płytkami
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  13. #193
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    artur masz rację kasa ubywa w zastraszającym tempie...
    Na budowie układamy płytki tzn majster układa Projektantem jest moja Pani i na podłogi do salonu, kuchni, przedpokoju wybrała płytki 31x62 Końskie Liverpol Beig:



    Natomiast w łazience będą białe z Ceresanitu bez żadnych dekorów 25x40- jedna ściana gładkie a przeciwległa z delikatnym tłoczeniem/falą :

    w narożniku gdzie ma być prysznic będą płytki drewnopodobne ceramica colour peru 25x75:

    a na podłodze 60x60 czarne star gres quarzite nero


    Ścianę i podłogę w miejscu prysznica wysmarowaliśmy kilka razy folią w płynie:


    kibelek przygotowany do zabudowy:


    no i grzejnik czarny:


    a tu pierwsze płytki na ścianach:


    a ja walcze z rozłożeniem przewodów wentylacyjnych na stropie i może zacznę rozkładać styropian w najbliższych dniach żeby jeszcze w tym miesiącu zrobić wylewkę u góry. Skrzynka od przemka forumowego-wykonana dobrze choć sąsiad zrobił mi skrzynkii rozdzielcze i dużo szybciej się je spinało:



    a tu skrzynka od sąsiada:

    no i nawiewy spięte:
    Ostatnio edytowane przez Xesxpox ; 15-08-2016 o 21:41
    Z242 na kujawach

  14. #194
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Ciekaw jestem kto te czarne płytki będzie sprzątał, miałem kiedyś ciemne płytki w łazience i już nigdy nie popełnię tego błędu.
    Jak oceniasz ten stelaż z Koła ? KIedyś kupiłem do mieszkania i mój człowiek od wykończeniówki był pozytywnie zaskoczony jakością.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  15. #195
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Też zamawiałem u Przemka graty do wentylacji. Przed kładzeniem płytek wygrzewałeś posadzkę?
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  16. #196
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    No to zamawiaj wcześniej u Przemka chłop zalatany mocno. Co do płyty to nie wygrzewałem bo nie wiem czy jest przed płytkami sens wygrzewać? Płyta od kwietnia zamknięta-okna i drzwi- więc chyba dużo już wyschła a całą zimę była pod dachem. To co w niej zostało powoli będzie musiało wyschnąć a płytki z tego powodu przy niskotemperaturowej podłogówce raczej chyba nie odpadną?
    Z242 na kujawach

  17. #197
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lambert86

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    297

    Domyślnie

    pytanko mam o otwory w stropie pod rekuperacje .... jakiej średnicy wykonałes i jak je wykonałeś?

  18. #198
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Sory że dopiero teraz ale coś mi powiadomienia w spam idą...otwory robiłem normalnie wiertarką. Nawiercałem wiertłem fi 10 lub 8 po obwodzie kilka otworów od dołu stropu a reszte rozkuwałem młotem. Fakt miejscami pustaki terivy mocno się wyszczerbiły i musiałem załatać pianką. Po wszystkim żałuje że nie zachlapałem tego klejem lub cement bo pianka inaczej pracuje niż tynk /strop i w okolicy otworów są małe rysy na tynku. Przed malowaniem chłopaki mają przyjechać i to zatrzeć żeby tych pęknięć nie było.
    Z242 na kujawach

  19. #199
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Lambert a średnice mam fi 125 takie mi skrzynki zrobił przemek.
    Na budowie ocieplenie stropu się kończy. Przy płycie fundamentowej gdzie całą elektrykę musiałem puścić po stropie jest to mocno utrudnione. Trzeba duuuużo wycinać w styropianie...dodatkowo ekipa od stropu coś spieprzyła i tam gdzie są belki pomiędzy pustakami stropowymi są wybrzuszenia więc styro żeby nie klawiszował podsypywałem keramzytem 0-4mm.


    W tle widać najprostszą maszynkę do wycinania w styro pod rurki-lutownica z biedronki. Zamiast grotu wstawiłem drut zwykły do wiązania zbrojenia i tym wypalałem otwory
    W miejscu gdzie ma być bufor dałem xps-a a pod ścianami działowymi eps-a 100.


    Rury od wentylacji są fi 75 miejscami przechodzą pod nimi peszle od elektryki więc wsio ma razem miejscami wysokość 9-10 cm czego nie dało się uzupełnić styro zasypywałem keramzytem. Najszybszy sposób uzupełnienia szczeli.


    A tu łazienka:


    zabrakło nam płytek podłogowych i już drugi tydzień robota stoi...masakra.
    W planach dokończenie ocieplenia stropu i układanie podłogówki a w przyszłym tygodniu wylewka
    Z242 na kujawach

  20. #200
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Znowu długo nic nie pisałem...na budowie mega postępy i mogę powiedzieć że już pomieszkujemy. Ale od początku-dokończyłem strop rozkładając folie na styropian i przyjechała firma od posadzek która w kilka h wylała mi stan zero stropu. Wyszło od 6-9 cm więc sporo betonu mam na stropie.

    przed wylewką rozłożyłem podłogówkę:




    Niebieska rura to pozostałości z płyty Kantherm pe rt 16x2 a biała Henco 16x2. Wcześniej przy płycie chwaliłem kantherma ale henco znacznie łatwiej się układa amatorowi. Wygina się raz i tak zostaje. Dziś robiąc drugi raz wziąłbym henco. Fakt że to w/w rury to dwia odmienne produkty ale biała łatwiejsza w układaniu.
    Po ułożeniu podłogówki i dylatacji wylewanie:

    po wrzuceniu na strop pierwszej warstwy panowie rozłożyli siatki tak zeby nie leżały na rurach od podłogówki



    Tu już po wylaniu:


    Efekt końcowy zadowalający
    Z242 na kujawach

Strona 10 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony