dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 12
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 224

Temat: Ciepły Z242

  1. #201
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Rozpoczynamy wykończeniówkę siebie Po wylaniu posadzek zajeliśmy się malowaniem ścian. Po kilku rozmowach padło na farby ticurilla a do pomieszczenia gospodarczego bekers. Żona powybierała sobie z palety 19-stu odcieni bieli 3 kolory i zaczeliśmy malowanie. Z tej palety 19 odcieni bieli ja jako facet widziałem trzy Po wymalowaniu ścian sąsiadujących ze sobą różnymi odcieniami w świetle dziennym nie widać różnicy po za tą w portfelu. Zdjęć nie mam bo wszędzie jest biało więc bez szału. Po malowaniu kupiliśmy panele do sypialni w obi -kronopol dąb ibiza ac5. Bardzo fajne panele do układania i efekt dają też ładny. Do paneli kupiłem w obi podkłady z xps-a 5mm za 28zł/paczka. W pobliskiej mrówce te same podkłady kosztowały 17zł/paczkę -przebitka dobra. efekt taki:



    zdjęcia słabe bo z telefonu i po nocy, a w rzeczywistości wyglądają tak :

    Następnie dojechały do nas drzwi dre 4 szt z ościeżnicami:

    Jeszcze zapakowane łazienkowe:

    Po obsadzeniu:

    Mamy też już meble kuchenne i kompletujemy akcesoria do zabudowy:

    Z242 na kujawach

  2. #202
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Fajnie to wszystko wygląda, jeszcze trochę i można wprowadzać się. Całkiem inaczej widzę układałeś uszczelkę do przewodzie do skrzynki. Ja włożyłem w rowek do skrzynki i wciskając blaszkę jakby dociskała do skrzynki i do blaszki. Pomiędzy blaszki dawałem silikon do uszczelnienia...... mam nadzieje, że będzie szczelnie. W razie czego i tak zostawiam w wylewce możliwość dostania się do kanałów i skrzynek.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  3. #203
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lambert86

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    297

    Domyślnie

    ładnie lecicie, a co z ogrzewaniem? na czym stanęło w końcu? będzie bufor czy co innego?

    jaki to model drzwi i kolor? i ile taki secik kosztuje - 1 szt
    chodzi mi głównie o szerokie ościeżnice.
    Ostatnio edytowane przez lambert86 ; 21-10-2016 o 10:56

  4. #204
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Co za drzwi kupiłeś ?
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  5. #205
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Mała aktualizacja: mieszkamy od jakiegoś czasu
    Lambert staneło na buforze 800l + 1grzałka 3x2000w do CO i 1 grzałka 3x1000w do CWU plus kominek z płaszczem wodnym.
    Drzwi DRE model Piano(chyba) kolor dąb piaskowy z taką fajną dość głęboką strukturą. Wdotyku przypomina naturalne drewno. Drzwi takie mamy zamontowane u rodzinki od ładnych kilku lat i nic się z nimi nie dzieje więc się na nie zdecydowaliśmy.
    Z postępów na budowie to meble już złożone i nawet zagospodarowane:



    za oknem w kuchni widać grafitowy styropian swispora chyba ma lambde 0,32 grubości 30cm dwie płyty w paczce. Grubość styropianu spowodowała zawalenie pół podwórka haha.



    no i ocieplanie


    do klejenia płyt jak i zaciągnięcia go pod strukturę używałem:
    Klej do płyt styropianowych, Optolith Optotherm Styro KM majstry użwyali go pierwszy raz ale przy tym bardzo go chwalili.
    Każdą szczelinę uzupełniałem osobiście pianką:




    i zaciąganie siatki:





    Z242 na kujawach

  6. #206

    Domyślnie

    Sąsiad, fotki nie działają.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  7. #207
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    czy widzicie fotki?
    Z242 na kujawach

  8. #208

    Domyślnie

    Te fotki, na ktorych widac ladną kuchnie i ocieplanie domu?

    Jak tak to nie widzę a serio to widać te o których piszę.

  9. #209
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    a dzięki kuchnia też mi się podoba
    dla zainteresoiwanych- mierzyłem już wcześniej temperaturę plyty i pod płytą:
    na dzień bez okien i drzwi 11.01.2016
    1. pod górnym zbrojeniem -1
    2. pod dolnym zbrojeniem -0,5
    3. pod 20cm xps-a 9
    4.ok 60cm pod xps-em 9,5
    5. temp na zewnątrz 3,5

    na dzień przed włączeniem podłogówki 01.12.2016 ale już grzane było kozą od 1,5 miesiąca
    1. 16*C
    2. 16*C
    3. 13*C
    4. 13*C
    5. 4*C

    po prawie dwóch miesiącach grzania 20.01.2017

    1 i 2 zależnie od ogrzewania
    3. 12,5*C
    4. 12*C
    czyli wychodzi że płyta jest dobrze zaizolowana i nie oddaje ciepła do gruntu
    Z242 na kujawach

  10. #210
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Do ogrzewania domu prócz prądu zakupiliśmy kominek z płaszczem wodnym Lechma 17kW z wbudowaną chłodnicą antyprzegrzaniową, sterownik RT-08G TATAREK BUFOR - SOLAR LED i zawór bezpieczeństwa sts.





    Z242 na kujawach

  11. #211
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lambert86

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    297

    Domyślnie

    Mam pytanie odnosnie drzwi i ogrzewania.
    W katalogu dre nie ma takiego wzoru drzwi łazienkowych hmm piano ma inny model.
    Ile kosztowala cie instalacja z buforem?

  12. #212
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    no piano mam 3 sztuki a te łazienkowe to chyba auri.
    Instalacja z buforem? Tak szacunkowo później policzę dokładnie to: kominek+akcesoria+sterownik 5000zł, bufor 2500zł, grzałki 180zł, wężownice ok 800zł, robota przy buforze 300zł, robota podłączenia całości 800zł, rury pompki zawory listwa podłogówki naczynko około 3200zł, razem ok 13000zł. Działa ogrzewanie prądem i kominkiem z pw.
    Z242 na kujawach

  13. #213
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Do tej pory to już dom zbudowany i wykończony na cacy powinien być atu cicha głusza.

  14. #214
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Znowu dawno mnie tu nie było-może i zaglądałem ale nie było weny i czasu nic pisać. Na budowie postępy mizerne od czasu pojawnienia się małego który pochłania każdą wolną chwilę. Na zewnątrz bajzel, dach nie ocieplony, cokół nie dokończony i brak pomysłu na zrobienie "parapetu" przy wyjściu na taras tak żeby było ok. Jedynie za obudowę kominka się zabrałem i już go kończe.
    Obudowa z płyt krzemianowo-wapiennych kupionych po 100zł, kleje i grunty dedykowane. Zabawa z tym jest ale idzie dość łatwo i szybko.



    Z242 na kujawach

  15. #215

    Domyślnie

    Czemu tam jest aż tyle rurek do płaszcza? Też chciałem mieć kominek z płaszczem ale dałem tylko 3 rury. Dwie są do obiegu PPr32 oraz jedna z zimną wodą do schładzania płaszcza (ppr20) Za kominkiem jest kanalizacja.

    Pozdrawiam
    Karol

  16. #216
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Witaj karster rurek jest standardowo, ani za dużo ani za mało. Jedna zasilanie, druga powrót, dwie rurki do chłodnicy bo ja nie mam kanalizy za kominkiem, i jedna do naczynka wyrównawczego bo jet to układ otwarty(czyt. bezpieczny) i jest jedno wyście z kominka z zaworem bezpieczeństwa. To takie podstawowe minimum do poprawnego działania kominka.
    Z242 na kujawach

  17. #217

    Domyślnie

    Aaa jak tak to się już mi wszytsko zgadza dzięki za odp.

    Pozdrawiam
    Karol

  18. #218
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Kominek ciąg dalszy -zdjęcia archiwalne
    Za kominem wkleiłem płytę żeby ściana się tak nie grzała chociaż to silka 24cm i nie było to wymagalne:

    Nad wejściem rury w ścianę też kawałek przykleiłem czego tu nie widać, wejście rury w ścianę zakleiłem szamotem

    każdy kawałek płyty był wykorzystany do cna z uwagi na cenę płyt





    później stelaż do ścianki która będzie częścią półki na drewno obok kominka

    na dole rura spiro zasilająca kominek w powietrze





    strop teriva ale komorę dekompresyjną zrobiłem:


    teraz jeszcze mam problem czym wykończyć wewnętrzną część półki na drewno-chcę je układać do samego sufitu chociaż podzielę ją na 3 półki żebym z góry nie musiał sięgać. Myślałem o płytkach ale nie mam koncepcji jak wykończyć brzeg płytek przy narożnikach zewnętrznych. Po położeniu płytek widoczna byłaby ich krawędź. Listwa ozdobna to chyba tu nie stroi. Cofnąć się płytkami w głąb półki i zakończyć to narożnikiem i cekolem to też trochę ciulowo....
    Ostatnio edytowane przez Xesxpox ; 15-08-2018 o 07:44
    Z242 na kujawach

  19. #219
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Nadzszedł czas zabrać się za ogród-ma być trawa, tuje i ogródek w rejonie studni..
    Może ktoś z forum coś podpowie-na rysunku poniżej zaznaczyłem:
    na czerwono linię ogrodzenia,
    na zielono linie tujek,
    niebieska linia to kostka wokół domu i podjazdu
    na żółto studnia z kręgów-wody gruntowe bardzo płytko i szybko się uzupełnia przy całkowitym opróżnieniu.
    Działka ma po linii ogrodzenia 35x50m


    Czy taka studnia nadaje się do nawadniania ogrodu-zraszacze/linie kroplujące?- najbardziej nurtuje mnie piasek który pompa może zaciągać-co na to poradzić?
    W jakim kierunku iść odnośnie zraszaczy/węży rozprowadzających wodę?-co byście polecili(jakieś nazwy marki lub sklepy internetowe)
    Może istnieje jakaś strona/program darmowy do jakiegoś projektu nawodnienia? Myślę wszystko od a-z zrobić samemu więc szukam jak największej ilosći informacji-za wszystkie z góry dziękuje.
    Z242 na kujawach

  20. #220

    Domyślnie

    odnośnie nawadniania. w zeszłym roku udało mi się to zrobić. Generalnie cały system oparty mam na zraszaczach statycznych Hunter MP Rotator 2000, 3000 oraz Hunter VAN. Sterownik 8-sekcyjny RainBird.
    Trawnika ok 350m2. Instalacja bardzo prosta. 4 sekcje nawadniające trawnik + jedna linia kroplująca (jeszcze nie używana). W sumie mam ok 20 zraszaczy. Troszkę trzeba pochylić się nad projektem. Robiłem go w darmowym Irrigarden. Aktualna wersja jest 30-dniowa, ja znalazłem starszą bez ograniczen czasowych ale z ograniczoną bazą danych.
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

Strona 11 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony