dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 12
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 224

Temat: Ciepły Z242

  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lambert86

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    297

    Domyślnie

    jeszcze napisz czy pustaki z keramzytu czy żużlu. Masz rację otwor maly ale większego nie da rady, bo pomieszczenie (przyszla klatka schodowa) ma wymiar 140x140. Gore traktuje jako dodatek i nie wiadomo czy kiedykolwiek cos tam zrobimy, a jesli jednak bedziemy cos tam robic to krecone schody tez sa fajne, zawsze atrakcja jakas

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    lambert86 oczywiście że pustaki keramzytowe.

    Z wieści na budowie-MAMY STROP W piątek ułożyliśmy belki i pustaki, chłopaki wyciągneli komin, zaszalowali otwór na schody na koniec zamówiliśmy 12,5m3 betonu b20 na sobotę i wylaliśmy.
    Kilka fotek przed wylaniem:


    widok na południe:

    komin jest przy scianie nośnej -na piętrze przy kominie i bezpośrednio na ścianie nośnej prawdopodobnie będzie stał bufor do podłogówki taki ponad 500l więc belki najbliższe dozbroiłem prętami 3m fi 12 a na gary rozłożyłem siatkę z resztek drutu fi 8 i fi 6




    Ekipa składa się z szefa dwóch murarzy i pomocnika. Rano przed gruchą przyjechali bez szefa bo miał dojechać za kilka minut. Pogoda się kałduni ale nie pada więc jako laik budowlany pytam ich czy nie muszę szukać jakiejś plandeki na wypadek deszczu. Stałe hasło- będziesz pan zadowolony. Żadne folie, żadne plandeki. Beton wylejemy deszcz go zleje i nawet nie będzie rys na stropie. Pomyślałem ok chyba wiedzą lepiej ale jeszcze ze dwa razy spytałem i cały czas to sam- będzie pan zadowolony. Przyjechał szef a za nim zaraz gruszka i już go nie spytałem...pompa zaczyna lać i deszcza razem z nią. Po wylaniu 6m3 szef mówi że folia by się przydała...haha mówię że chłopaki zapewniali mnie że to zbędny bagaż no to nie przywiozłem. Mało co nie pochowali się pod ten beton...deszcz padał równo bez jakiejś nawałnicy ale padał. Szefo sam zadzwonił do kierasa budowy-ale nie mojej Mieszka z kilometr odemnie więc znał warunki pogodowe i stwierdził że faktycznie można nie przykrywać a beton poprostu będzie dłużej wiązał. Jeszcze kilka telefonów do innych znajomych i każdy żeby nie przykrywać przy takim deszcu...no i decyzja spadła na nieznającego się inwestora. Seta bimbru na odwage no i nie przykryliśmy Po 2,5 h w miejscach gdzie beton podczas ściągania łatą wibracyjną utworzył małe zagłębienia (między belkami) stała woda a beton faktycznie jeszcze był plastyczny. Sam wziąłem przykryłem folią część tyle ile mogłem ok 1/3 stropu bo zaczynało lać mocniej. Po rozłożeniu foli deszcz ustał. Dziś po wizycie na stropie wygląda to wszystko chyba ok. Tam gdzie przykryłem beton jest poprostu mniej szorstki. Ale morał jak zawsze-nie słuchać ekipy. Po kilku h stresu dziś przed laniem betonu przygotowałbym jakieś wypory żeby później zaciągnąć bez problemu folię ale jest już całe szczęście po...
    Tak wygląda nasz strop:



    Z242 na kujawach

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    "Nigdy nie słuchać ekipy" tak powinny brzmieć jedne z najważniejszych słów dla inwestora i może jeszcze żeby łazić z miarą i poziomicą i mierzyć, mierzyć, mierzyć...
    U nas chcieliśmy poszerzyć dom z każdej strony o 0,5m [ upominaliśmy szefa firmy i projekt mieli ] a i tak chcieli nam zrobić 1metr z jednej a zero z drugiej...
    Takie padanie osłabia trochę beton zwłaszcza wierzchnią warstwę ale jeśli nie za duże to nie powinno nic się dziać.

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lambert86

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    297

    Domyślnie

    myślisz, że bojler 500L wystarczy do tej powierzchni podłogówki ? czemu nie przepływowo?

    wygląda ładnie ten strop, pewnie zdążycie z dachem bo zimy nie zapowiadają póki co


    a i jeszcze jedno będziecie ocieplać strop i dach czy jak ? jesli tak to czym?
    Ostatnio edytowane przez lambert86 ; 20-10-2015 o 19:44

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Co do betonu to w sumie cały czas pada u nas ale wygląda ok. Lambert nie wiem czy starczy-myślę że 500l to takie min. Będę bliżej instalacji to będę musiał do adama mk uderzyć bo widzę że koleś ma wiedzę lub kogoś innego z forum. Jak przepływowo? Na chwilę obecną na górze będzie pomieszczenie na bufor i takie tam instalacyjne rzeczy a reszta duża nieużytkowa przestrzeń więc muszę jakość górę od dołu odseparować. Zastanawiam się nad 5-10cm styropianu na stropie a w dach i tak włożę wełne. Wełnę w dach i tak muszę wrzucić bo jak kiedyś zaczne je użytkować to już będę miał ocieplone.
    Z242 na kujawach

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lambert86

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    297

    Domyślnie

    nie za zimno będzie na poddaszu na bufor? chyba że tam będziecie grzać?

    podłogówka przepływowo to grzanie jej piecem np. kospel, na forum kilka osób ma tak zrobione, kotłownia ogranicza się jedynie do piecyka na ścianie wielkości junkersa, podobno to też działa i nie wychodzi drożej - nie ma niepotrzebnych strat ciepła jak w przypadku bufora.

    Nie chcę gdybać, ale jakiś czas temu rozmawiałem z asolt'em z forum, i proponował do takiego metrażu bojler 800-1000L. Żebyś sobie za małego nie wstawił.
    Pomyśl o grzaniu kospelem, bo podobno też warte uwagi rozwiązanie. A masz dobrą akumulację.

    Co z kanałami wentylacyjnymi do wentylacji mechanicznej ? jak to porozkładasz jak nie ocieplasz całego stropu ?
    Ostatnio edytowane przez lambert86 ; 21-10-2015 o 07:49

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Chyba się nie zrozumieliśmy- poddasze będzie ocieplone. Wełna w dach -ilość jeszcze do przemyślenia. Strop wyłożę styropianem 5 lub 10 i wyleje posadzkę. Więc poddasze będzie ocieplone. Kanały wentylacyjne poprowadzę w styropianie na poddaszu.
    Bufora nie mam za bardzo gdzie wstawić na dole więc zbuduje z KG ścianki pomieszczenia na piętrze i dobrze zaizoluje żeby nie było mu za zimno. Myślę że nie będzie tam tak strasznie zimno żeby mówić o jakiś mega stratach. O przepływowym wogóle nie myślę bo wg mnie w mojej sytuacji to bez sensu. Bufor dlatego że interesuje mnie mocno fotowoltaika i przy pierwszej wolnej kasie kupie kilka paneli które będą zasilać grzałki. Kominek prawdopodobnie będzie z płaszczem wodnym więc też będzie mi dogrzewać bufor.
    Dostałeś rysunki na meila?
    Z242 na kujawach

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lambert86

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    297

    Domyślnie

    rzeczywiście źle zrozumiałem myślałem ze wyłożysz strop tylko pod bufor a robisz po całości z wylewką.

    tak doszły rysunki, dzięki będę w domu to zobaczę róznicę

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Na budowie po miesięcznym przestoju murarze dali znać że od jutra murują szczyty, wieniec i ścianki działowe na parterze. W mędzyczasie zrobiłem kila fot jak słońce będzie operować od początku listopada w salonie:
    10:15

    11.15

    12:25

    14:00


    Dziś z żonką rozszalowaliśmy strop- salon:


    sypialnia i pokój:




    małe zbliżenie :


    kuchnia , PG, wejście i łazienka no i częściowo zrobione schody tymi ręcami


    Z242 na kujawach

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lambert86

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    297

    Domyślnie

    miałbym pytanie, w sumie jesteś już "dekadę" dalej, ale może pomożesz, podpowiesz..

    chodzi o rury kanalizacyjne pod płytą, one wychodzą Ci dokładnie w miejscu gdzie będzie stała muszla wc, umywalki, wanna ?
    Miałeś już wszystko rozplanowane i powiedzmy w głowie poukładane gdzie co będzie stało?

    Przeraża mnie myśl jak i gdzie ma wyjśc rura kanalizacyjna do muszli wc. wyjdzie z płyty a jak no przydało by sie przesunąć ją jednak 20cm w którąś stronę to co?

    Druga sprawa to ze względu na małą jedną łazienkę chciałbym Stelaż podtynkowy zabudować w ścianie, aby był na równi znią, pod płytkami, bez żadnej zabudowy wystającej, tylko pytanie jak wykonać podjeście kanalizacyjne? ma wyjśc przed ścianą? czy w ścianie ? czy jak ?
    Nie ogarniam tematu.

    dzięki za pomoc.

    U Was to już z grubsza poszło fajnie to wygląda. Zastanawia mnie czy można wykonać np. w przedpokoju/korytarzu oświetlenie z oczek led wpuszczone w pustaki terivy ?

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    No mieliśmy już zaplanowane gdzie ma być kibelek haha może to i trochę trudne ale da się. Masz dużo czasu do wiosny więc poukładacie sobie kibelki/wanny/umywalki 20cm przy kiblu pikuś-dasz jakieś kolano i ok gorzej jak będziesz chciał go w drugim końcu Co do geberitu w ścianie to żaden problem. U mnie jak kolega hydraulik kładł (ze mną) kanalize pytał o to i dał rurę bezpośrednio przy ścianie bo przy gebericie wejdzie kolanem w ścianę (czy jakoś tak) a przy zwykłym też sobie poradzi. Ogólnie większość rurek jest w ścianie co ułatwia przesunięcie np umywalki o metr w lewo lub w prawo dając odpowiednie kolano. W łazience pomiędzy kibelkiem a prysznicem mam chyba przerwę ze 2m to na środku też dałem wypust kanalizacji fi 110 zredukowane na fi 75 w razie jakbym coś chciał zamontować na tej ścianie-przy wykańczaniu podłogi rurę zaślepię i zkleje płytkami jak jej nie użyje.
    Oczka w terivie hm trochę ciężko ale pewnie się da. Zawsze otwór można delikatnie wywiercić a ewentualną ramkę oprawy wkleić na jakiś klej/gips czy cuś.
    Ostatnio edytowane przez Xesxpox ; 17-11-2015 o 21:00
    Z242 na kujawach

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Deszcze trochę odpuściły to pomalutku murujemy. W tym tygodniu tylko murarz i pomocnik robią bez trzeciego więc powoli to idzie. Wczoraj chłopakom skończyła się silka i o 13 mieli fajrant.
    Nasz domek od południowego zachodu


    od południowego wschodu


    Wybraliśmy dachówkę Brass Bałtycka Cisar grafitowa cena za szt 2,41/2,52 zależy kto wycenia. Zastanawiamy się czy rynny PCV czy stalowe?- za stalowe koszt ok 1600zł z galeco. Dodatkowo rozkmina jaką membranę wybrać Marma dachowa 3 czy corotop strong. Cały dach na dwóch składach wyliczyli nam na 1200zł brutto z rynnami i akcesoriami. Przy wycenie za blachę 10 500zł to różnica prawie żadna.
    Z242 na kujawach

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lambert86

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    297

    Domyślnie

    ładnie się klaruje bryła budynku tym tempem to w tym roku jeszcze przykryjecie?
    róznica ceny dachówki w stosunku do blachy żadna, wiec dachówka z pewnością lepsza.
    Okna juz wybrane ?

    mam jeszcze pytanie.. odnośnie pozwolenia. w projekcie macie ogrzewanie gazowe, ja jako,że nie mam gazu w pobliżu kupilem aneks na paliwo stałe, i teraz powiedz mi czy Wy gdzieś zgłaszaliście ze nie będziecie gazu robić tylko prądem ogrzewać?

    u nas starostwo wymaga charakterystyki energetycznej budynku od pozwolenia i sie zastanawiam jak to ugryźć, zeby potem nie było problemu, ze chce jednak prądem ogrzewac a nie eko-ciulstwem jakims...

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Tak w tym roku położymy dach w sumie to jakby drewno dojechało to już może by coś dziś działali ale na tartaku mają problem z płatwiami 11,3m 26x16cm...może jutro lub w czwartek coś będę wiedział. Dzięki temu mam więcej czasu na negocjacje dachu. Mam kolejną wycenę dachu na 10.500zł z bałtycką brassa. Oczywiście jak w każdej czegoś brakuje ale po dołożeniu wyłazu, membrany innej niż najtańsza wyjdzie ciut powyżej 12.000 i wszystko będzie na tip top. Okna wyceniliśmy dopiero w MS-ie i wyszło 16.000+montaż, zwykły w ścianie 2100zł, z taśmami 3000zł+taśmy, w warstwie ocieplenia 4000zł+konsole+taśmy(łącznie około 7000). Okna MS evolution 82 z ciepłą ranką, okno salonowe z ruchomym słupkiem podzielone na 3x100cm. Dodatkowo wyszedł brak wiedzy i trafi nam dwa otwory 110x235cm zmiejszyć na 90x235cm bo z takimi szerokimi mogą być tylko problemy przy późniejszym użytkowaniu.
    Teraz spojrzałem w projekt i jest zmiana z gazowego na elektryczne. Nawet przy liczeniu charakterystki cieplnej budynku kobitka coś baręczała że ciężko było jej z parametrami przy ogrzewaniu elektrycznym.
    Stan z piątku:
    Z242 na kujawach

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Jak czytam Twój dziennik to nasuwa się jeden komentarz :



    Przy okazji mam 2 pytania :

    - czy pokrywę w szambie masz mocowana na piankę ?

    - jak sprawdziły Ci się kształtki wieńcowe ? Jaka masz szerokość muru ?

    - masz nadproża systemowe ?

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Witam-robota idzie
    -pokrywa w szambie jest mocowana na piane chociaż wiem że powinno się ją wkleić na zaprawę ale nie można wszystkiego dopilnować...w moim przypadku pokrywa jest na poziomie zero więc raczej nic przez nią mi nie wypłynie ani nie wpłynie
    -kształtki wieńcowe L jak i U bardzo ułatwiły lanie stropu i wieńca nad stropem dodatkowo wpłynęły na obniżenie kosztów w porównaniu do desek które musiałbym kupić na szalunki
    -nadproża betonowe kupowane na składzie budowlanym też najlepsze rozwiązanie bo cena porównywalna do tych które można było wylać samemu ale jakość betonu urobionego na budowie a tego który został użyty do nadproży w betoniarni nijak ma się do siebie.
    W zeszłym tygodniu dojechało drewno impregnowane ok 13m3/8700zł

    Na buowie rośnie więźba, żeby wrzucić płatwie 11,3mx0,26mx,16m musiałem zamówić dźwig. Z uwagi że firma mały dźwig miała na robocie to podesłali mi duży w cenie małego ale dojazd musiałem zapłacić za ten który faktycznie przyjechał i...usługa 30min 130zł dojazd 220zł (32km, 7zł/km) no niestety żeby robota nie stała musiałem się na to zgodzić. Ot to monstrum:


    same koła miały chyba 170cm wysokości





    po 30 minutach od wjazdu na działkę płatwie ułożone



    Z242 na kujawach

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    Jak widać na ostatnim zdjęciu mamy już dachówkę bras bałtycka grafitowa cisar, rynny czarne metalowe galeco, ława kominiarska, wyłaz dachowy zimny, membrana corotop red strong całość z dowozem 11700zł brutto.
    Jeździmy za oknami i mamy kilka ofert z dużym rozstrzałem cenowym samych okien jak i montażu. Okna wyceniamy 3 -szybowe z ciepłą ramką i w ms salamander bluevolution 82 cena za komplet 19400zł, Vertex na veka softline 82 16470zł okucia roto, kolejny sprzedawca również na veka softline 82 17500zł, kolejny na veka softline 82 okucia siegenia 14000zł. Do ciepłego montażu czyli folia wewnątrz i zewnątrz musiałbym doliczyć około od 1200zł do 2500zł -ceny z materiałem. Za montaż na kotwach w warstwie ocieplenia 2000zł doliczyć do zwykłego montażu i +kotwy. Średnie Uw dla wszystkich okien wynosi w ms 0,78 a veka 0,8 więc dopłacać 5tyś do ms-ów mija się z celem.

    Jeszcze małe podliczenie ścian, stropu, dachu ten ostatni jeszcze w trakcie

    doliczyć trzeba jeszcze szambo 2600zł
    kier budowy 1000zł
    koparka 300zł
    gruz na drogę ok 1000zł
    garaż budowlany 1000zł
    razem 81.350+ robocizna

    w pierwszym poście wrzucam kosztorys poszczególnych etapów
    Ostatnio edytowane przez Xesxpox ; 13-12-2015 o 22:24
    Z242 na kujawach

  18. #58
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Czy na pewno potrzeby Ci bufor? Policz pojemność cieplną płyty i porównaj z baniakiem wody. Płyta "wciągnie" kilka razy więcej

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    zibuch jakieś propozycje?
    stan z zeszłego tygodnia:







    coś ten komin taki nam wyszedł kikutowaty w projekcie miał być szerszy z uwagi na dwa kanały dymowe a u mnie jest tylko jeden dymowy i awaryjnie jeden wentylacyjny

    Z242 na kujawach

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Zakładam że projekt jest od Z500, jak mają się realne koszty do tych z kosztorysu pracowni Z500 ?

Strona 3 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony